3

bardzo dobry kontrakt.
Jeśli prawdą jest, ze mamy 100% zysku z sklepu stadionowego to tam dojdzie kilka mln rocznie.
Zawsze tak jest, ze ktoś nas przebije.

Ale pewnie dochodzimy do granicy.
Generalnie kontrakt pod 150-180mln to obecne szczyty => firma tez musi mieć z tego około 100-150 mln na czysto aby się im spinał cały proces produkcji oraz dystrybucji.
Inaczej będzie generować straty.

Nikt nagle nie zacznie sprzedawać po 30mln koszulek to tak nie działa.

Do tego nalezy pamiętać, ze aby Barca czy Real mieć max-a musi wygrywać wszystko.
Więc to tak nie działa.
My mamy mieć stałą kwotę na poziomie około 120-140 mln bez warunków.
Sklep na własność.
Sprzedać przez BLM na licencji z większością zysku po naszej stronie.
Kontrakty sponsorowane jak Kobym.

Do tego jak wejdzie stadion to:

- większa kasa za nazwę
- kontrakt na koszulki kończy się za 2 sezony więc tam spokojnie możemy dołozyć z 30-50 mln więcej do kasy.

Nowy stadion tez dołoży kolejne 100-150mln min.
Muzeum tak samo będzie większe więc i lepiej będzie zarabiać.

Kawiarnie na stadionie tak samo dołożą kolejną kasę.

Więc grosz do grosza i po przyjściu na NC klub ma szanse realnie mieć przychody na poziomie 1-1,2mld EUR dość szybko

3

@halfnolife dla Polski Karris.
Trump juz wielokrotnie i jego otoczenie mówiło, ze Europa to miejsce gdzie rządzi Rosja.
A Europa wschodnia i centralna to ich tereny i moga robić co chca bo mają prawo do tego.
Pewnie Ci w Polsce co go popierają to pierwsi zwieją z kraju jak Rosja uderzy na kraje bałtyckie :) Jak mówił Stalin to pożyteczni idioci do sterowania narodem.

Do tego Trump jasno deklaruje, ze Europę czekają cła na towary importowane do USA.
Jak Europa chce zarabiać to ma produkować w USA i mieć zyski z firm w USA po podatkach .

Więc jak mówi Trump " Pierwsze USA" :)
Ale ludzie tego nie kumają.

On ma fiksa na tym aby USA zawsze top1 były i Chiny dla niego cel numer 1 => nawet kosztem zajęcia Europy przez Rosję.

Do tego ważny pkt => dla niego liczy się tylko ten kto uzna, ze USA to jedyne mocarstwo, akceptuje dollara jako walutę światową i niepodważalną nawet nad walutę krajową => każdy kraj będzie musiał się określić jak wygra => sam to zapowiedział. Kraj który nie uzna tego i przyzna publicznie będzie karany cłami zaporowymi na cały eksport w wysokości 100% :)

4

a tu Yamal :) Złota Piłka :D
Ney by na zawał zszedł :)
Ja bym ja pokazał w ceremoni jeszcze potem przy kolejnym GD u nas ;)

0

dla Marc to Rodri którego na brakowało.
Dziś typowy DM w stylu SR którego nam brakło juz nie gra.

Obecnie to zawodnik który reguluje tempo, podwaja boki i robi podania przez 40-50m.

Casado i Bernal to odpowiedz na dzisiejszy styl grania.

Na MŚ to w Hiszpanii 2/3 kadry to będzie Barca:
Balde
Pau
Casado
Pedri
Gavi
Fermin
Yamal
Ferran => tam jest inną osobą

A mamy jeszcze 2 lata i może ktoś jeszcze doskoczy:
Fati
Bernal
lub inna niespodzianka. Hansi co kilka dni obserwuje młodych i widać, ze
młodzi to doceniaja i napewno ma juz upatrzonych 2-3 kolejnych do grania.

0

6-7 mln i 20-30 mln za podpis to i tak była by promocja.

0

za 20 mln brutto :) niech idzie gdzie indziej.
koniec z takimi chorymi pensjami.
Max 6-7 mln netto.
Mbappe w Realu ma 20mln, a jaka skala rozpoznawalności między nimi.

W Barcelonie tylko top gwiazdy powinny mieć kontrakt na poziomie 20-30mln i to max 2-3 osoby aby nie robić chorych koszów płacowych i podejscie jak w Realu.
nie pasuje wypad tylko przyjdz z walizką kasy od innego klubu za kontrakt.

0

David to jest must have dla nas. Kosztowo nie będzie jakiś drogi dla nas.

Tah to samo => Inigo kończy się kontrakt i bym go nie przedłużał.
Wymiana na podobnego gracza o 5 lat młodczego.

2

Tah tak, jak sprzedajemy kogoś z obrońców.
David - musi przyjść. chłopak z mega potencjałem i naszymi skrzydłami może poszaleć.
Wielki goleador nie musi kosztować 100 mln EUR.

Jeszcze powalczył bym o Son na 2-3 lata.
Dało by to mega impuls na Azję nam z nowym stadionem.
Masa Azjatów by odwiedzała stadion + szansa na nowe kontrakty w Azji dla klubu.

Davis małe szanse, choć pierwsze od David zacząć i jego ubrać w podbieranie kolegi do nas.

Zero kasy na zakupy i przeznaczyć na inwestycje w Espasi Barcelona + spłaty długów.

0

przeciążenie mięśni.
temu Hansi ściaga coraz cześciej.
po około 60 min mięścnie zaczynają się degradować coraz bardziej.

Sam Lewy to powiedział w wywiadzie, ze dla niego lepiej grać każdy mecz po 60-70 min,
ponieważ ostatnie 20-30 min najbardziej obciąża organizm w piłce na dużej intensywności.
jak odpocznie i odpowiednie zabiegi to spokojnie w sobote może zagrać te 50-60 min max.

1

luty jest realnym terminem do wejscia na pierwsze mecze.
Wszystko zależy kiedy pojawi się murawa.
Od murawy trzeba liczyć min 2-3 tyg aby murawa miała szanse jako tako się ukorzenić.

Krzesełka to ułożą na 100% do końca roku => tutaj tylko czasu potrzeba.
Wnętrza kwestia co im zostało i jak są ugadani z odbiorami, ponieważ muszą do każdego obszaru mieć odbiory z:
1. nadzór budowlany
2. straż pożarna
3. policja
4. Miasto
5. ubezpieczyciel
6. firma ochroniarska

Tutaj zawsze są obsuwy => nigdy nic nie idzie zgodnie z planem.
Trzeba liczyć, ze coś będzie przed planem i się uda przyspieszyć odbiory.

Przy takiej budowie do 3-6 miesięcy opóźnień zawsze firmy mają wliczone => nie da się inaczej. Amarak napewno się zabezpieczył. Tak samo każda inna firma by zrobiła.

i tak tempo jest imponujące jak na wielkość prac ziemnych jakie amarak robi.

1

@MichuZ44 chłopie budowa lotniska w 3 lata to w Chinach gdzie nie płacisz odszkodowań i masz gdzieś przepisy środowiskowe.

Jak budowali tamy to ten kto się nie przeprowadził trafiał do obozów pracy :) zakładam, ze też jesteś tego zdania. Iz ci co się nie przeprowadzą to wysłać szwadron śmierci i kula w łep lub kołchoz dla nich.

Jak można w 3 lata w uropie zrobić lotnisko na 30-40 mln ludzi :) jak budowa bloku na 200 osób zajmuje 2 lata :D :D tylko debil to łyka :D

Zresztą Warszawę rozbudowują w 3 lata jak niemiecki HUB aby zbudować LOT.
To jest jakas logika.
Bo po co lotnisko na 30-40 mln jak LOT by przyszedł z 10 mln pasażerów?
Co resztę ma dać linia z niemiec czy turcji czy araby ?

LOT potrzebuje 5-6 lat na zakup samolotów, zbudowanie slotów na innych lotniskach, do tego pakietu lojalnych pasażerów.

A PIS co chciał wydrukować samoloty w miesiąc po przepięciu + samoloty z kartonu ?
Bez jaj.

W końcu to ma logikę.

3

Ludzie 120 mln to max kontrakt pod warunkiem wygrywania wszystkiego.
My mamy podobny z bonusami, a dostajemy po 60-70 mln.

Nowy kontrakt ma być bez takich kruczków.
Do tego cały zysk z sklepu na stadionie ma być dla Barcelony.

Real kasuje około 80-90-100mln co roku z kontraktu zależnie co wygra.
Więc ogarnijcie się :) z tymi bzdurami co ma być za cyfra.

1

@Alo_Vi nikt tyle nie da.
Nike tez musi zarobić.
Nawet w NBA czy NHL czy NFL tyle nie płacą.
to kontrakt który nawet za 8 lat moze być top1 lub 2

1

jak klub wiedział, ze nie kupi Nico to olał kontrakt na szybko jak pisałem.
woleli dograć go na spokojnie.
10 lat to jest długo i nie długo.
Nie będzie wiele większych jak będą.

Ciężko o kuby które mają podobną markę jak my.
Jedynie Real może podpisać podobny i może Man UTD.

Reszta się nie zbliży bo nie mają takiego zasięgu i sprzedazy ubrań.
Do tego Barcelona to najczęściej odwiedzane miasto w Europie => około 30mln turystów. Nowe NC będzie w top10 celów zwiedzania jak tworzą więc i sprzedaż będzie większa.
Muzeum ponad 2 razy większe.
Sklep ma mieć 3 razy więcej miejsca.
Kawiarnie i tarasy widokowe na miasto.

to moze pozwolić negocjować umowę za około 6-7 lat.

140 mln na rok z bonusem to mega oferta.
Do tego logo na koszulkach, reklamy na spodenkach i rękawkach i wyjdzie około 250-300 mln finalnie jak sie doliczy inne sekcje

0

@Herbert wyszło więcej bo stadion okazał się w fatalnym stanie.
wejscia, szatnie, krzesełka, zaplecze medialne i system komunikacji miejskiej jest współfinansowany przez Barce.
A do tego miejscowi mają wyjebane bo nawet 40tys nie przychodzi na mecze często bo 3km dalej nie pojadą ale chcą mistrza.

2

czyli sprzedajmy najlepszych i jakoś to będzie.
tylko kto będzie na to przychodził jak klub będzie w top10 :) bez pucharów.

Ludzie oderwani od realiów piłki.
nie da się z tego szamba wyjść w 2 lata.
4-5 lat jak powiedział Lapcio po przejrzeniu pierwszych bilansów. I taki obraz wychodzi z sprawozdań i realiów piłki. Do tego stadion daje kolejne mniejsze przychody w trudnym okresie ale to tylko zwiększa presję drastycznych zmian.

0

ale poszedł po bandzie.
Chłopaki dadzą radę. Flick widzi ich na co dzień i umie motywować.

To tez buduje zespół jak nic.
Generalnie obrona i tak się mocno trzymała jak grali Ci gracze.

Domínguez to dla mnie mega zaskoczenie na plus w obronie.
Kopia A.Ch. w grze mi przypomina.

1

przecież to firma kontrolująca chce więcej czasu.
zarząd nie ma nic do tego. musi się dostosować do ich decyzji

0

@Arden a widziałeś kto go wykończył.
jak mozna taką firmę zadłuzyć na 800mln !!!

I teraz pytanie czy każdy z nas ma płacić i składać się na te 800mln?

Kolejne są Azoty na ponad 8 mld PLN
PKP Cargo na ponad 1,5 mld min
Poczta na ponad 1 mld

i tak mozna wymieniać w koło.
Za poprzednich rządów Państwowe firmy potopiły mld PLN przy śpiewaniu u Rydzyka polityków i Solidarności.

Teraz wołanie o kasę na kolejne rozdawanie.
Masakra.

Zrobić jak zrobił Stellantis na Fiat.
Zakończył produkcję wyjebał wszystkich.
utworzyć nową spółkę i zatrudnić bez darmozjadów z Solidarności.

2

jeśli chodzi o kwoty to klub stworzył drabinkę na wzór z Realu podobno i gracze podzieli zostali na grupy których juz nie wolno przekraczać

0

@KrychaFCB niebezpieczne zjawisko. generalnie uciekać z wody.
to jak zobaczyć robienie się kwadratowych fal na wodzie.
zwiewać ile wejdzie i wzywać wszystkich do ucieczki.

2

@blakkudium grudzien zawsze był najbardziej optymistyczny.
to ze wejdziemy w tym sezonie i tak będzie sukcesem przy skali inwestycji i problemów z mieszkańcami okolic stadionu.

Siedzę w budowlance od lat i śledzę co 2-3 dni postępy prac na stadionie i idzie im to nad wyraz dobrze. Praktycznie nie widać opóźnień lub jak sa to min według tego co było w zapowiedziach.
Plany pokrzyżowała potrzeba dodatkowej rozbiórki części stadionu i trybun które miały zostać.

0

to nie wina wyleczenia i sztabu. to psychologia w głowie gracza.
Chciał oszczędzać nogę po kontuzji i za mocno stawiał na kolejną.

wiele takich kontuzji juz było.
W tamtym sezonie Tibo zrobił to samo i wypadł tez na kilka tygodni.
To samo często zdarza się w NBA gdzie gracze przeciążają 2 nogę.

Tutaj sztab nie pomoże = gracz musi się odblokowac mentalnie sam w sobie.
Najlepiej do tego pracować z psychologiem => ale większość sportowców nie chce takiego wsparcia

1

zawsze tyle ich było. tylko mln EURO przepalane ku uciesze ludu, lepiej się to sprzedaje.

Masakra jakie my mamy pole bogactwa. Najlepiej dla Barcy to zakaz transferów ponad 40-50mln EUR => to pomoże nam wprowadzać wychowanków.

Torre ma szanse i albo teraz odpali albo to jego koniec u nas.

1

remis bierzemy w ciemno. sukcesywnie powiększać przewagę nad Realem kolejka po kolejce lub utrzymywać przewagę jak Real wygrywa.
Dobić do 10-12 pkt i po mału kontrolować ligę.

Dochodzić będą kontuzjowani gracze więc będzie opcja większej rotacji.

1

@matirix20 maja długi plus strate za poprzedni rok temu tak nisko mają

2

limit wynagrodzeń to kwota 70% twojego przewidzianego przychodu.
La Liga chce zmniejszenia tego wskaznika do około 60%.

I tutaj dochodzimy systemu odejmującego od tej kwoty.

Powiedzmy zakładach 100mln EUR przychodu w roku 2024 => możesz wydać 70mln.
Wydajesz równe 70mln na płace.
Po zakończeniu roku finansowego okazuje się, ze twoje przychody wyniosły 90mln.

W roku 2025 planujesz znów 100mln EUR przychodu.
Więc możesz znów wydać 70mln minus 10mln strat które poniosłeś w roku poprzednim => więc musisz zmniejszyć płace o 10mln.
Jeśli doszło jeszcze do jakieś straty księgowej => powiedzmy sprzedałeś zawodnika za stratą za 5mln EUR.
La liga odejmie Ci jeszcze te 5 mln EUR.

Barcelona w roku którym miała ujemny bilans na -200mln EUR na pensje wynikało to z tego, ze klub zanotował spadek przychodów z 1,1 mld planowego przychodu na niecałe 600mln EUR przy pensjach planowanych plus amortyzacjach na poziomie około 850mln EUR o ile pamiętam.

TE 500 mln eur zostało zaliczone jako strata do uzupełnienia w kolejnym roku księgowym przez klub w teorii.
Gruby te 500mln długo wobec zawodników i klubów za transfery zamienił na pożyczkę na 5 lat po 120 mln EUR.
W kolejnym przeliczeniu FFP LaLiga podniosła nam limit do około 450mln EUR pomniejszając limit o 120mln + straty + wprowadzając zasadę oszczędności wydatkowej.

Ostatnia transza z tego kredytu przypada za 2 lata + w tym sezonie spłacimy większość zaległości odroczonych kontraktów nie ujętych tym kredytem => rocznie to nas obciąża na około 150-200mln EUR pomniejszonej możliwości wydatkowej na pensje.


0

prawda jest taka, ze prace ida dobrze. na chwilę obecną tylko katastrofa moze cos zmienić.
o dacie wejscie do grania na stadionie pewnie zdecydują odbiory policji i straży pożarnej bo bez ich zgody nic się nie stanie

1

@Pnog37 jak nasz A :) z PSG

17

jak Raphinia i Lewy nagle zaczęli grać to Ansu który ma potencjał na poziomie Yamala tym bardziej może.

Jemu potrzeba mentalnego wzmocnienia.
Jeśli chodzi o fizyczność to się nie boję, bo sam Flick powiedział, ze Ansu fizycznie w presezonie był jednym z lepszych graczy juz.

Chłopak motorycznie przed kontuzjami był u nas zawsze w topie.
Jak mental wygrywania wróci u niego, będzie dobra fizyczność to i technika wróci do chłopaka - bo to się ma lub nie i jest w głowie.

Ja wierzyłem w niego bardzo, ostatnio troszkę zwątpienia ale on nadal ma tylko 21 lat.
Spokojnie może być u nas topowym skrzydłowym jak tylko się odblokuje w głowie.

Chłopak spokojnie może robić liczby na poziomie 15-20 bramek i około 10-15 asyst.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?