fenix1983
Dołączył/a: grudzień 2017
5 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
powinni go oddać Girona lub do niemieckiej na 2 lata.
3
oby zostali.
idealnie pasują pod taktyke 4-2-3-1 lub 3-1-2-3-1.
W sumie ja bym grał ten sezon 3 stoperami i łącznikiem między nimi a pomocą.
0
@kubola odejdzie do USA zapwne.
1
ludzie dajecie się podpuszczać wieśniakom.
Wiadome było, ze mając 1,5 mld Euro zadłużenia nie będzie łatwo.
Klub pozbywa się balastu ale jak wiadomo drogi balast najtrudniej schodzi + ryzykujesz inwestycjami bo nie ma czasu na inwestycje które odpalą ci zyski za 5 lat.
Jeśli chodzi o wyniki w przeciągu 2-3 lat szału nie ma, ale i tragedii też.
De Jong, Langet - zarabiaja razem prawie 45mln EUR - to jest 10% naszego możliwego limitu płacowego - szacowanego na około 400-420mln EUR na rok.
Nawet odejscie za darmo było by lepsze dla nas jak ich oglądać - De Jong juz sie zamortyzował na szczęście.
Lewy, Gundo odejdą za rok - więc klub zyska kolejne około 45 mln.
Ale w ich miejsce potrzeba kolejnych zawodników i tyle => więc bilans będzie blisko 0.
Trzeba czekać, aż nasz dług zejdzie z tych 1,2 długu jaki został do około 700mln które juz nie będzie takim balastem dla nas. Ale i tak trzeba spłacić.
Teraz trzeba ryzykować aby się udało z transferami, a jak się nie uda to niestety jest problem.
Do tego dochodziło wieczne uparcie na 4-3-3 gdzie mało jest graczy na DM w tym ustawieniu na świecie.
Ja mam tylko nadzieje, ze jak by się udało z Lenglet to kupimy Merino do pomocy lub uderzymy po Conora z Chelsea.
0
@Iniesta997 obecnie mam około 700-800 mln eur i zyski min.
1
kasa jest.
Problem to limit płac u nas i jego amortyzacja.
Według założeń jakie klub przedstawił po pierwszych raportach za kadencji Laporty klub potrzebuje 3 lat na wyjście z spirali nadmiernego zadłużenia pod FFP.
To jest ostatni rok gdzie powinno nas obejmować ograniczenie przy 1 do 1.
Klub chce jednak to przyśpieszyć i wyjść z tego ograniczenia troszkę na siłę.
Jak by szli zaplanowaną ścieżka to w tym roku było by około 75% tego co sprzedamy i zwolnimy z pensji na kolejne wzmocnienia.
Więc chcąć takiego Nico za 60mln + 12mln + prowizje jakies 10mln = 80mln klub musiał by wygenerować ponad 100mln oszczędności w swoje organizacji i to nie ważne czy przychodzi Olmo czy nie.
Olmo się amortyzuje łatwiej bo będzie na raty przez 6 lat => tam mamy około 15-20mln EUR rocznie kosztu na co klub juz nazbierał dawno sobie.
Taki Merino też by się zmieścił bo to około 10-15 mln przez 5-6 lat.
Problem to ten jednorazowy odpis na 100mln => tylko kasa z Nike tu może pomóc lub mega sprzedaż => a Nike to raczej dalej ścieranie się o szczegóły - co pewnie i tak dojdzie do skutku.
Diaz przyjdzie na raty więc koszt tez nie będzie 100mln księgowe w tym roku tylko też coś około 25-30mln EUR i na to na 100% mają kase.
0
@Tool wyłączyki :( dramat
3
na youtube jest transmisja wystarczy wpisać mecz barcelona monaco. oficjalny strem
0
@Lokusekpl przychody z przebudowy mają wzrosłość do 350-400 mln po zakończeniu całości stadionu.
200-250 mln mają być większe.
1. stadion będzie otwarty 24h - stanie się centrum rozrywki z kawiarniami
2. sklep będzie dużo większy
3. muzeum tez chyba raz większe
4. wzrosną zyski z reklam na stadionie z powodu jego większej ekspozycji na turystów
Real juz odnotował ponad 150 mln większe przychody z tego powodu.
Rata za stadion to około 50-60 mln eur ma być
16
coraz bliżej końca tego.
1. ostatni sezon płacenia Messiemu
2. Couthinio spłacony w tym roku
3. Dembele spłacony w tym roku
4. Umtiti juz nie obciąża kasy
5. Lenglet - max 2 lata jeszcze
6. Inne zobowiązanie transferowe z ery bartka zniką za 2 lata max.
W całości z pensjami przepalone około 1-1,1 mld EUR :) masakra.
Zostają 2 kwestie:
1. De Jong - zostaje czy za 2 lata odchodzi i mamy spokój z nim.
2. Lewy - czy to ostatni sezon czy jeszcze 40 mln trzeba szykować - jak dla MNIE forma musi zdecydować i tyle.
Na plus:
1. w końcu w przyszłym sezonie będziemy mieli juz około 70-80% normalnych przychodów z stadionu szacowanych na około 350-400mln EUR rocznie vs poprzednie na poziomie 120-170 mln. Dodatkowe 150-200mln powinno iść na inwestycje w klub i szkolenie.
2. New Palau w 2027 tez będzie generować od 50-100mln na pokrycie wszystkich sekcji aby były niezależne od sekcji piłki męskiej.
3. sekcja kobieca juz w tym roku staje się dochodowa - wielka zasługa Pań i zdrowego zarządzania tym projektem => liczę, ze Panie dostaną coraz więcej meczów na New CN aby zwiększać swoje przychody i popularność sportu. Grajać po 30-40 meczów u siebie te 10-15 najlepszych meczów na New CN powinno dać tez sporo mln do skarbca.
0
Chelsea kupiła kolejnego napastnika :) Pedro Neto rewelka juz mają chyba po 5 opcji na każdą pozycję ;)
11
`jemu jest potrzeba liga niemiecka na 2 lata.
wielki potencjał do spokojnego rozwoju.
5
zycze zdrowia i sporo bramek.
ciekawe jak to nas Flick to poukłada.
0
Roque na 2 lata do Niemieckiej ligii.
chłopak umie grać ale potrzebuje się ograć. tam będzie miał czas i idealną ligę pod siebie.
Real juz by tak zrobił.
Sprzedanie będzie głupotę i nic więcej jak dla mnie.
Oglądałem go w brazylii i umie grać => tylko nie ma spokoju u nas.
Co do pomocy Casado naprawdę ma potencjał => nie rozumiem czemu nie grał w poprzednim sezonie.
Bernal => to kolejny Yamal czy Coubrasi obrony. Chłopak jak nic nie przeszkodzi mu w rozwoju naznaczy kolejną dekadę w pomoc.
Faye => ponad 20 min i widać ten potencjał na gracza 1 zespołu.
Valle => dobry mecz, kapitalna asysta => ogrywać i zobaczyć co będzie. jak małe szanse to 15-25mln i sprzedać.
Fort => 30 min i wiadomo, ze nie zawiedzie
Unai Hernández => niesamowity dzieciak. Mam nadzieje, ze będzie to sezon gdzie zagra w Barcy A z 500-800 min w kilku meczach.
Torre => nowe rozdanie, poprawił się mocno fizycznie i widać jego umiejętności bo ma siłe do gry na poziomie Barcy A. ja go widzę zamiast Olmo.
0
mocny skład maja
5
Victor miał kosztować 6 mln. dali nam go za 3 mln.
więc oriol to pewnie te 3 mln ukryte minus pensja u nas.
spoko deal nawet i w ciszy.
1
@Kibic_83 ten dziadek pogra do 40 jak Modric
3
bardzo dobre rozwiązanie.
Nasi młodzi mogli by sporo nauczyć od najlepszego zawodnika na tej pozycji obecnie w XXI wieku razem z Sergio B. w pewnym momencie.
Na rok spokojnie styknie - chłop spokojnie moze grać z 2-3 lata jeszcze w Europie.
0
Thiago zaproponować trenera rezerw + kurs trenera.
idealne rozwiązanie jak dla mnie.
0
@AlexDark00 bo na wszystko ma papiery zatwierdzane przez LL i REFF :) wiec robił to legalnie mimo, ze pogrążył klub na 1mld długu do spłaty.
2
Chelsea ma 42 zawodników i właśnie kupili 2 kolejnych.
Masakra.
6 bramkarzy
12 obrońców
13 pomocników
11 napastników :D
I jeszcze maja kupić 2-3 graczy do 1 składu :D
To jakas paranoja jest.
Do tego szukają 9 do 1 składu :D
Guiu jednak sie nie sprawdził szybko.
0
@snupson teraz sa te z złym logo bo takie drukowali. Nike popełniło błąd przy druku.
Musza wyprzedać te z złym logo.
Jak sie ich pozbędą wejdą z poprawnym logo juz nowym po zmianie
0
@Xpert77 tak wiem :) mam HO przed Netfix z tego powodu od rana :)
1
@PatrychoO przeciez było info, ze waga ekranów jest za duża do naszej konstrukcji dachu który wymagał by dodatkowych wzmocnień i koszty by zjadły cały ten biznes.
Barca ma dach lekki.
Real ma dach stalowy zamykany o masywnej konstrukcji .
U nas klub poszedł w 2 poziomy VIP
0
@barcafan1789 8 razy. rewelka. unikaj Hurgady => syf. miejsce dla imprezowiczów.
Jak chcesz odpocząć to Marsa Alam polecam. kilka rewelacyjnych hoteli do odpoczynku z cudownymi plażami, pięknymi wodami i spoko obsługą.
tylko termin lipiec - sierpień temp. ponad 40-45 stopnii. czasem ponad 55 odczuwalne. Ja miałem kiedys 49 przez 2 dni i odczuwalna ponad 60 :) nie da się zyć. Nawet woda potrafiła oparzyć.
1
prawda lezy tam gdzie jest większa kasa.
Nie wygramy z wydawaniem kasy i nie ma sensu rywalizować.
Trzeba iść drogą Realu - wielu młodych marzy o grze u nas. Tym co nie pasuje oferta => transfer i do widzenia nawet niska kwota z 30-50% jak robi Real z kolejnego transferu i tyle.
Co do 16 nie ma co liczyć na sprzedawanie niestety odchodzą za kasą rodziców i agentów i to z każdego klubu. nawet Barca na tym korzysta.
0
@Emhyr na chwilę obecną mają ponad 35 graczy z tymi co juz kupili do 1 składu.
Do tego przyjdzie z wypożyczeni chyba coś koło 5-8 graczy.
W tamtym roku mieli ponad 40 graczy 1 składu.
Więc w tym roku tez sporo na wypożyczenia będzie szło lub sprzedawanie.
Guiu tez trafi gdzies indziej.
1
drabinka jak w Realu i koniec. nie pasuje przynosisz ofertę i dowidzenia.
Mbappe mniej zarabia jak 2-3 graczy u nas.
Nie wspominając o Vinim czy Jude.
0
@sergio5 to prawda.
6
jak wy marudzicie.
Guiu miał ofertę z Barcy i Chelsea.
Oferta Barcy 2mln EUR vs 6mln z Chelsea.
Każdy tutaj poszedł by za 6mln x 5-6 lat pewnie vs 2mln x 4 lata w Barcy.
Napewno jest świadomy, ze trafi do innego klubu na 1-2 lata.
6mln nie śmierdzi i jest dobre.
Faye:
- koszt podpisania kontraktu około 0,5mln EUR
- sprzedany za min 15 mln EUR
- prawo odkupienia / % od przyszłej sprzedaży (nawet jak by odkupić go za 30mln => przeważnie jest to 100% kwoty sprzedaży. Mamy ogranie zawodnika za 15mln po 1-2 sezonie lub jak ktoś inny odpali jakies extra 20-30 mln z Porto.
Nie jesteśmy wstanie zatrzymać każdego młodego gracza:
- nie postawimy w zespole 11 graczy w wieku 16-19 lat
- nie możemy licytować się z zespołami z kasą która im się leje z kieszeni
- wchodzą kolejni do sprawdzenia (1-2 wejdzie do składu, a 8-9 powinno odejść za kilka mln z opcją odkupienia jak się da).
Dyrekcja sportowa co najwyżej może starać się wprowadzać opcje odkupu i tyle.
Będąc ojcem takiego dziecka brał bym w ciemno te 20-30mln EUR vs 8mln z Barcy.
Dzieciak ma kasę na 2-3 swoje pokolenia w wieku 22-23 lat.
A co do walki o młode gwiazdy. Mamy ograniczenia finansowe i jak ktoś da więcej to dzieciak odejdzie tam gdzie mu zapłacą i rodzinie. Trzeba wyłapywać co wpadnie - dać szanse i opylać za 5-10-15-20 mln i liczyć na kolejne % jak coś z takiego będzie i tyle.
Ale pierwsze trzeba zbudować finanse na nowo.