fenix1983
Dołączył/a: grudzień 2017
5 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
czyli gramy to samo co ostatnio.
spokojny wynik i 5 zmian na szybkości pewnie.
Wejdą:
Yamal
Ferran,
Fermin
Igo
i chciał bym Casado
0
jest jakas liga typerów LM tutaj ? ? ?
21
@marcin62 ja wczoraj spaliłem 3 plakaty PIS powieszone nielegalnie na moim płocie :D :)
0
chce stworzyc grupę do typowania meczy LM - jest jakis portal gdzie mozna załozyć coś takiego dla grupy znajomych - znacie coś ?
3
@tbas tak ,
0
@MesQueUnClub96 chyba ciebie
0
obcierka była na spalonym. ale strzał ładny.
Niech poprawią na 0-2 bo Real coś wciśnie jeszcze
1
@hayek nie ma jak zdrada kraju aby przykryć inną aferę :)
1
@Deviler u mnie juz przymiezaja sie do przenoszenia czesci produkcji do Ameryki Południowej - Kolumbia i Meksyk.
Od lipca mamy 40 osób szkolących się na wszystkich projektach.
W każdej firmie będą problemy.
Ceny prądu, koszty rosną.
0
@Tomo1989 rozjebalismy kase na pustaki i tyle.
0
na koniec poprzedniego sezonu mieliśmy 1,43 mld długu.
Z czego około 600mln z zapadalnością do max 3-5 lat.
kolejne 900mln zostało zrolowane do 25 lat.
te 600mln to głównie pensje i spłaty za zawodników których juz nie ma.
Musimy je spłacić i uzyskać zysk operacyjny netto plus ponad te 600mln w przeciągu 3 lat aby kupować 1 do 1.
Prosta zasad - masz kasę której nie musisz oddać to możesz wydać.
Do tego nakłada się zasada max 60% wydatków na wynagrodzenia w całej organizacji przy dochodach na poziomie 650-700mln to jest około 400mln.
Gdzie my wydajemy około 450-470 mln przekraczając ten próg o 40-70mln uśredniając.
Trzeba:
-podnieść dochody do przewidywanych 900mln - 1mld
- ograniczyć wydatki na wynagrodzenia
- stworzenie drabinki płacowej
- pozbywanie się zawodników których kontrakty na 2 lata przed nie są podpisane nowe i chcą kasy poza drabinką
- jak najszybsze ruszenie z nowym stadionem i zarabianiem kasy
Przypominam w tym roku jeszcze płacimy za Messiego :) kasę :D i
spłacamy Philippe C czy Antosia
0
@mleczkoo tak - sorry źle mi się wpisało
0
@normasubiektywna dojdzie na Roque o wartości około 50-60 mln
8
City - 1,18mld - 24graczy = 49mln euro per gracz
Arsenal 1,09mld - 25graczy = 43,6
PSG - 1,08mld - 32 graczy = 33,7
Real - 991mln/21 = 47,2
Chelsea - 995mln/ 29 graczy =34,1
Barcelona 834mln/21 =39,7mln
Mamy 4 sklad pod względem kapitalizacji graczy.
Do tego kilku z potencjałem wzrostowym.
1
@Encore i bardzo dobrze. mało trenowali i grali - mniej ryzyka dla nas
1
macie gdzies bramke ?
11
Bramka - nie ma szans na lepszą obsadę. mamy obecnie najlepszego bramkarza na świecie
Obrona:
Prawa - top 5 prawych obrońców / zamiennik Roland nasz to w top 10 gracz jak co (nie liczę Sergio bo to smiech)
stoper - Roland, Andres, Kunde, Inigo - czołówka Europejska (w top 3 obron jak są zdrowi)
Lewa - Balde - top 10 lewych obrońców i potem długo nic :D
Pomoc:
DM - Oriol - dobry gracz i dalej juz się nie da. Ale moze to wystarczy nam.
Środkowi pomocnicy - Gund, De Jong, Pedri, Gavi - światowe gwiazdy w tym obecnie chyba najlepszy środkowy pomocnik świata De Jong.
Fermin - wschodząca gwiazda jak zyska zaufanie
Atak:
Lewy - top 5 środkowych napastników Europy dalej
Yamal - wchodząca gwiazda numer jeden u nas
Raphinia - solidny skrzydłowy, pracowity - swoje liczby robi
Ferran - dla mnie zagadka - w tym sezonie. Szansa na wielki plus.
Felix - wielki potencjał w ataku. Do tego wielki walczak. Jak się odnajdzie to mamy wybitnego gracza.
Trener: Xavi - zakładnik swojej wizji i braku umiejętności zmiany się pod przeciwnika.
Staje się taki betonowaty.
Ale dalej uważam, ze ma szansę pokazać iź jest bardzo dobry.
Podsumowanie:
Bramka - top1 w Europie
Obrona - w top 3
Pomoc - w top 5
atak - w top 10
trener - poza 10
Jak Pomoc, atak i trener zrobią progres to mamy szansę na miłe zaskoczenia.
Oczekiwania:
LL - musik. najlepsza kadra w LL
PK - zależne od farta
LM - min 1/4. Najlepiej min 1/2 by siadła.
0
PSG ma chyba lepszy atak ja za czasów Messi - Neymar - Makembe.
Mają 5 dobrych graczy:
Dembele
Asienco
Kolo
Ramos
Barcola
I Mbappe do tego - teraz wszystko jest pod niego.
Do tego pomoc moze w końcu mieć pomoc 2 z 3 atakujących.
1
@czarnyMS z LEO sie nie dało :) on musiał dostać min 25% ostatniego kontraktu :D takie prawo w hiszpanii
0
jak spłaci się PCC to za 40 lat LaLiga zacznie być konkurencyjna :) :)
Choć kluby podobno potrzebują jeszcze około 2-3 lata na wyjście na prostą z finansami.
Nam potrzeba około 2 lat na spłatę ponad 600 mln zadłużenia - reszta juz zrolowana.
Oby nowy stadion wypalił i naprawdę dawał te 300-400 mln przychodu bo jak nie to będzie ciężko.
2
przeciez mamy 21. bo Yamal i Fermin to 1 zespół.
Do tego mamy kilku młodych do ogrywania.
1
@krol211 Balde nalewe skrzydło i on na obronę na lewe skrzydło.
I mamy komplet na lata jak dla mnie
3
bardzo dobry grafik sie trafił :) na koniec 2 mecze w tym kluczowy o 1 miejsce u siebie
2
@Szmulek kolejny niedouk u nas :( jakas masakra.
gdzie was hodują ? ?
0
Mason Greenwood - szkoda, ze nie mozemy go zabrać.
chłopak nabroił ale szansa mu się nalezy - miał to coś na 10
1
@lambard przeciez nie mozemy miec takiej opcji bo nie mamy kasy. ogarnij się chłopie
0
grupa F to będzie zabawa.
0
wypożyczyć na 2 lata do BVB lub Liverpool ;) jak odejdzie Salah.
Idealna opcja jak dla niego
2
przecież w ManUTD to Bruno Fernades mniej zarabia :) to co sie dziwić.
Berardo Silva czy Kevin w City to samo :)
U nas każdy zawodnik z pierwszej 11 był swego czasu z marszu w top100 najlepiej zarabiających :D Bartek lubił to :D
3
La Liga to dramat jest. co za beznadziejne te mecze.
Liga numer 4-6 pod względem wartosci oglądania:
1. BPL
2. Bundesliga
3. serie A
4. Portugalska/Francuska
6. Polska/Hiszpańska