0

czyli gramy to samo co ostatnio.
spokojny wynik i 5 zmian na szybkości pewnie.

Wejdą:
Yamal
Ferran,
Fermin
Igo
i chciał bym Casado

0

jest jakas liga typerów LM tutaj ? ? ?

21

@marcin62 ja wczoraj spaliłem 3 plakaty PIS powieszone nielegalnie na moim płocie :D :)

0

chce stworzyc grupę do typowania meczy LM - jest jakis portal gdzie mozna załozyć coś takiego dla grupy znajomych - znacie coś ?

3

@tbas tak ,

0

@MesQueUnClub96 chyba ciebie

0

obcierka była na spalonym. ale strzał ładny.

Niech poprawią na 0-2 bo Real coś wciśnie jeszcze

1

@hayek nie ma jak zdrada kraju aby przykryć inną aferę :)

1

@Deviler u mnie juz przymiezaja sie do przenoszenia czesci produkcji do Ameryki Południowej - Kolumbia i Meksyk.

Od lipca mamy 40 osób szkolących się na wszystkich projektach.

W każdej firmie będą problemy.
Ceny prądu, koszty rosną.

0

@Tomo1989 rozjebalismy kase na pustaki i tyle.

0

na koniec poprzedniego sezonu mieliśmy 1,43 mld długu.
Z czego około 600mln z zapadalnością do max 3-5 lat.
kolejne 900mln zostało zrolowane do 25 lat.

te 600mln to głównie pensje i spłaty za zawodników których juz nie ma.
Musimy je spłacić i uzyskać zysk operacyjny netto plus ponad te 600mln w przeciągu 3 lat aby kupować 1 do 1.

Prosta zasad - masz kasę której nie musisz oddać to możesz wydać.

Do tego nakłada się zasada max 60% wydatków na wynagrodzenia w całej organizacji przy dochodach na poziomie 650-700mln to jest około 400mln.
Gdzie my wydajemy około 450-470 mln przekraczając ten próg o 40-70mln uśredniając.

Trzeba:
-podnieść dochody do przewidywanych 900mln - 1mld
- ograniczyć wydatki na wynagrodzenia
- stworzenie drabinki płacowej
- pozbywanie się zawodników których kontrakty na 2 lata przed nie są podpisane nowe i chcą kasy poza drabinką
- jak najszybsze ruszenie z nowym stadionem i zarabianiem kasy

Przypominam w tym roku jeszcze płacimy za Messiego :) kasę :D i
spłacamy Philippe C czy Antosia

0

@mleczkoo tak - sorry źle mi się wpisało

0

@normasubiektywna dojdzie na Roque o wartości około 50-60 mln

8

City - 1,18mld - 24graczy = 49mln euro per gracz
Arsenal 1,09mld - 25graczy = 43,6
PSG - 1,08mld - 32 graczy = 33,7
Real - 991mln/21 = 47,2
Chelsea - 995mln/ 29 graczy =34,1
Barcelona 834mln/21 =39,7mln

Mamy 4 sklad pod względem kapitalizacji graczy.

Do tego kilku z potencjałem wzrostowym.

1

@Encore i bardzo dobrze. mało trenowali i grali - mniej ryzyka dla nas

1

macie gdzies bramke ?

11

Bramka - nie ma szans na lepszą obsadę. mamy obecnie najlepszego bramkarza na świecie
Obrona:
Prawa - top 5 prawych obrońców / zamiennik Roland nasz to w top 10 gracz jak co (nie liczę Sergio bo to smiech)
stoper - Roland, Andres, Kunde, Inigo - czołówka Europejska (w top 3 obron jak są zdrowi)
Lewa - Balde - top 10 lewych obrońców i potem długo nic :D
Pomoc:
DM - Oriol - dobry gracz i dalej juz się nie da. Ale moze to wystarczy nam.
Środkowi pomocnicy - Gund, De Jong, Pedri, Gavi - światowe gwiazdy w tym obecnie chyba najlepszy środkowy pomocnik świata De Jong.
Fermin - wschodząca gwiazda jak zyska zaufanie

Atak:
Lewy - top 5 środkowych napastników Europy dalej
Yamal - wchodząca gwiazda numer jeden u nas
Raphinia - solidny skrzydłowy, pracowity - swoje liczby robi
Ferran - dla mnie zagadka - w tym sezonie. Szansa na wielki plus.
Felix - wielki potencjał w ataku. Do tego wielki walczak. Jak się odnajdzie to mamy wybitnego gracza.

Trener: Xavi - zakładnik swojej wizji i braku umiejętności zmiany się pod przeciwnika.
Staje się taki betonowaty.
Ale dalej uważam, ze ma szansę pokazać iź jest bardzo dobry.

Podsumowanie:
Bramka - top1 w Europie
Obrona - w top 3
Pomoc - w top 5
atak - w top 10
trener - poza 10

Jak Pomoc, atak i trener zrobią progres to mamy szansę na miłe zaskoczenia.

Oczekiwania:
LL - musik. najlepsza kadra w LL
PK - zależne od farta
LM - min 1/4. Najlepiej min 1/2 by siadła.

0

PSG ma chyba lepszy atak ja za czasów Messi - Neymar - Makembe.

Mają 5 dobrych graczy:
Dembele
Asienco
Kolo
Ramos
Barcola

I Mbappe do tego - teraz wszystko jest pod niego.
Do tego pomoc moze w końcu mieć pomoc 2 z 3 atakujących.

1

@czarnyMS z LEO sie nie dało :) on musiał dostać min 25% ostatniego kontraktu :D takie prawo w hiszpanii

0

jak spłaci się PCC to za 40 lat LaLiga zacznie być konkurencyjna :) :)
Choć kluby podobno potrzebują jeszcze około 2-3 lata na wyjście na prostą z finansami.

Nam potrzeba około 2 lat na spłatę ponad 600 mln zadłużenia - reszta juz zrolowana.

Oby nowy stadion wypalił i naprawdę dawał te 300-400 mln przychodu bo jak nie to będzie ciężko.

2

przeciez mamy 21. bo Yamal i Fermin to 1 zespół.
Do tego mamy kilku młodych do ogrywania.


1

@krol211 Balde nalewe skrzydło i on na obronę na lewe skrzydło.
I mamy komplet na lata jak dla mnie

3

bardzo dobry grafik sie trafił :) na koniec 2 mecze w tym kluczowy o 1 miejsce u siebie

2

@Szmulek kolejny niedouk u nas :( jakas masakra.

gdzie was hodują ? ?

0

Mason Greenwood - szkoda, ze nie mozemy go zabrać.
chłopak nabroił ale szansa mu się nalezy - miał to coś na 10

1

@lambard przeciez nie mozemy miec takiej opcji bo nie mamy kasy. ogarnij się chłopie

0

grupa F to będzie zabawa.

0

wypożyczyć na 2 lata do BVB lub Liverpool ;) jak odejdzie Salah.
Idealna opcja jak dla niego

2

przecież w ManUTD to Bruno Fernades mniej zarabia :) to co sie dziwić.
Berardo Silva czy Kevin w City to samo :)

U nas każdy zawodnik z pierwszej 11 był swego czasu z marszu w top100 najlepiej zarabiających :D Bartek lubił to :D

3

La Liga to dramat jest. co za beznadziejne te mecze.
Liga numer 4-6 pod względem wartosci oglądania:

1. BPL
2. Bundesliga
3. serie A
4. Portugalska/Francuska
6. Polska/Hiszpańska

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?