1

@Emerald jak dali jak dostał ofertę początkiem roku i nie odpowiada ?
co mieli zrobić podpisać za niego ?

3

co do oceny Deco - nie wiem po co go tu ludzie mieszą do sprawy.

1. młody dostał kontrakt z drabinki klubowej => klub juz powiedział, ze nie będzie licytowania i tworzenia piramid płacowych => w końcu ktoś o tym myśli.
2. młody podpisuje do 18 roku kontrakt max na 3 lata => na tyle pozwala prawo w Hiszpanii i kropka.
3. Mając rok ważny kontrakt podpisał go jak miał 16 lat => więc po 2 dostaje nowy uwzględniający szanse awansu do 1 zespołu => OK
4. wieku 16 lak kwota wykupu 6 mln EUR jest duża. chcąc więcej musisz zapłacić więcej graczowi i agentowi => koniec piramid jak dla mnie = > brawo klub (sami za grosze dzięki temu kupujemy graczy => więc po co ta hipokryzja ?? )
5. brak odpowiedzi na kontakt => to decyzja agentów i tyle nie klubu. Mają inne oferty i liczą, ze ktoś jeszcze podbije stawkę o kilka mln EUR czy to prowizjami czy tygodniówką w kontrakcie na 5-6 lat (przykład Moriby chyba doskonały jest, ze warto nie licytować się juz => mamy inne opcje do ataku).
6. Klub jak dla mnie powinien powiedzieć, ze oferta wygasa z dniem takim i takim i musisz odejść i tyle.
7. W jego miejsce wskakuje jak dla mnie kolejny => zawsze w szkólce jest ktoś kto wykorzysta okazję.

Deco tutaj naj mniej winny jest akurat. Dziś na młodych agenci zarabiają mln z rodzicami i to ich gra o te kilka mln tak wygląda.
Jak by ktoś miał syna w takiej sytuacji to sam by tak rozgrywał Barce/Real czy inny klub aby wyszarpać nawet 1 mln EUR więcej.

1

jesli ktos wpłaca kwotę wykupu to co mamy do gadania.
Z Chelsea nie ma szans licytacji - Amerykanie tam leją funtami na lewo i prawo.

I tak trafi do Chelsea B pewnie.
Za 2 lata opchają go do jakies 1 ligii za 20-30mln i tyle.

A kwota wykupu niska bo niski kontrakt i tyle.
Jak będzie miał ambicje to zostanie i powalczy, a jak nie to odejdzie.

Dobre i 6 mln które poprawi finanse klubu.

1

rok przebudowy Camp Nou



można zobaczyć ile zrobiono juz

0

wątpliwy news.
po pierwsze nawet bez podpisania umowy maja obowiązek dostarczenia strojów.
jeśli ich nie dostarczą Barca może zerwać umowę i wystąpić o odszkodowanie.

Amerykanie nie są tak głupi.
umieją tam liczyć kasę.

0

czekaja do zakończenia roku obrachunkowego.
wszystkie zyski zapiszą do nowego roku aby móc wydać więcej w kolejnym roku księgowym.
Będą mieć mniejszy zysk do opodatkowania.

0

@tbas jesli maja kase na 1 do 1. to przenosząc kontrakt na nowy rok fiskalny unikają jego opodatkowania w tym roku.
Bonus za podpis kontraktu będą mogli w takim przypadku spokojnie rozdysponować na transfery lub spłatę długu.

0

ja sie nie mogę doczekać na Unai Hernández w pierwszym zespole.
Chłopak zasługuje na szanse jak dla mnie.

Od czasu jak sledzę Barce B i rezerwy to imponuje mi.
Liczby jeszcze słabe ale wydaje się, ze ma mega potencjał na wskoczenie na wysoki poziom

1

@Lionel_Messi10 kupią za 15 mln gdzies.
Varela odejdzie za 50-60 mln.
potem młody za 2 lata za 50-60 i tak w koło.

Varela zapowiada się na świetnego DM - przypomina Casemiro w grze.
kto go kupi zyska mega gracza na kolejne 8-10 lat.

1

Kimmich chce około 25mln brutto.
Sorry. mam juz 2 takich.
są opcje lepsze cenowo i takich nam trzeba.
Mbappe zarabia w Realu 30mln brutto - a nie ma co klasy porównywać.

Sorry Merino przyjdzie za 8-10 mln brutto i będzie na 2-3 kolejne transfery.
Popieram takie rozwiązanie.
do 4-2-3-1 bardzo dobra opcja.

0

@blakkudium dalej uważam, ze z dobrym przygotowaniem w presezonie i zaufaniem to moze być topowy skrzydłowy świata.

3

jeśli Liverpool chce go do 1 zespołu z ManUTD i Arsenal to świadczy o skali talentu.
Błędy w tym wieku są.
Jak nie dostanie szansy tylko go oddamy za 15-20 mln to stracimy tak naprawdę około 80-100mln realnie za 2 lata.

Sprzedać już jak co Martineza.

Choć ja bym dał na DM Coubrasiego lub RA i robi się miejsce na stopera.

Coubrasi i Ronald umieją rozegrać i zapodać doskonałe podania. poza tym doskonale się zastawiaja i są mega szybkimi graczami mogącymi wspierać stoperów.

3

Roque to zajebisty napastnik tylko Xavi uparł się na Lewego po 90 min.
Roque jak grał to miał średnio 1,5-2 akcje bramkowe ma mecz.

to rewelka na środkowego napastnika tak młodego.

1

@Faro to powinno być pierwsze wzmocnienie na DM do rotacji i kiedyś pierwszy skład.

0

@Mattems chłop juz podstawa seniorskiej Sengalu jest

0

1 zespól w senegalu jak gra to ma potencjał.
Oddamy za 10-20mln.
a potem ktoś da za niego 80 mln innemu zespołowi.

Chłopak z potencjałem jak Cubarsíe.
W kolejnym sezonie można z niego wyciągnąć o wiele więcej.
Mamy się kogo pozbywać.

Ja bym pomyślał nad zmianą ról lekko.
Cubarsíe przesunięcie na Cubarsíe - ma genialne podanie z własnej połowy i w jego miejsce na obronie wstawienie Senegalczyka.

1

@Faro Fati potrzebuje sie pierwsze fizycznie ogarnąć i mentalnie. w piłkę grać umie.
Jak organizm będzie zdrowy i sprawny to i grać będzie bo ma potencjał.

Pytanie jak to poukładać.

0

co z kontraktem Nike ktoś coś czytał?
W torii do końca maja mieli podpisać i cisza z tego co widzę.

0

Chelsea to chyba chce każdego w Europie :) taka kadra z 500 graczy chyba im styknie

1

aktualny postęp prac na NCN :



roboty ziemne to masakra ale coraz więcej wychodzimy w górę.
stoi juz sporo elementów 2 pierścienia + przygotowanie pod wylewanie pod parking pod ziemią tez dobiegają końca w kopaniu jak widac

4

@cules100pro kupować mało, a mądrze.
Stawiać dalej na młodych - mamy ich od liku. I lepsi większości jak tych co się sprowadzi.

Dodać z 3-4 ogniwa brakujące do składu.

0

@esem91 średni czas takiej budowy to 8 lat.
W Europie gdzie jest masa przepisów to regulująca.

W Azji schodzą do 5-6 lat ale tam ludzie nie mają nic do gadania.
Zapada decyzja i Cię pakujesz. Jak nie to cię sami spakują i tyle.

W Turcji jak robili lotnisko tych co się nie wynisli zepchali spychaczami i nic nie dostali.
W Chinach wchodzi wojsko i zamiata.
U arabów to samo.

Więc jak ktoś opowiada, ze CPK można w 4 lata zrobić to niech się rozpędzi i walnie w ścianę = > nie realne u nas :D jak my nawet nie mamy finalnego planu lotniska zaplanowanego.

39

@urbipl mokradła to najlepsze zabezpieczenie granic. ciezkie w przeprawie. łatwe w obronie.
Do tego mozna kanalizować miejsca przejść wroga ciężkim sprzętem.
Do tego przywracanie naturalnej cyrkulacji wodnej która tam była zawsze.

i mniejszy koszt utrzymania w przyszłości.
A poza tym za barierą o grubości 2-3km można postawić kolejne linie obronne które będą zatrzymywać wroga w formie minowym i przeszkód rowowych + pozwala mieć dalej od granicy broń rakietową

2

@macio_944
1. budowa idzie w miarę z planem. czy sie uda. przy takiej skali trudno ocenić teraz.

2. ekrany 360 stopni - to wynik wagi ekranów. my mamy dach lekki podwieszany.
fizycznie okazało się to ciężkie i kosztowne w utrzymaniu. wybrano wersję ekonomiczną i bezpieczną dla konstrukcji - to dobra decyzja. będą 2-3 na stadionie linie ekranów.

2

a i co.
przyjedzie jakis debil na gotowy stadion i dodatkowe 200mln do klubu.
Roztrwoni je na debilne transfery i znów zapomnimy o szkółce.

ta kadencja miała być i będzie trudna.
Postawił klub na nogi.
I zrobi klub mocnym na dekady.


10

1. Zmniejszył dług klubu - potwierdziła to sama LL
2. zmniejszył koszty prowadzenia klub - potwierdziła to LL
3. rozpoczął budowę nowego stadionu.

Po przejęciu władzy miał przekroczone zadłużenie wobec FFP LL o prawie 600mln EUR.
Czyli rok funkcjonowania klubu na wszystkich płaszczach.

1 mld długu krótkoterminowego - czyli takiego od 5 lat.

Dla jasności to jak by zarabiać miesięcznie z żoną 10kPLn, a miec potrzeby na
kredyty i życie na poziomie 18-20tys.

Powodzenia każdemu kto myśli, ze dało się coś więcej zrobić.
I tak cud, ze po 3 latach może uda się 1 do 1.
I stadion za rok jeszcze będzie gotowy.

A socio mają klub w dupie bo klaskali jak Barto wypierdalał kasę w kosmos i dawał kontrakty w mln EURO. A Perez kopał w tym okresie swoje gwiazdy w dupę po za klub i kupował nowe tańsze

0

@maroon aby znów wypadł na rok ? na 2 nogę ?

3

i bardzo dobrze.
Wróci w normalnym rytmie meczowym.

Jak obie nogi będą odpowiednio równo mocne - to może wracać do grania.
Nic na siłę - po tym jak będzie OK.
te 3-4 tyg na dojście ro równowagi siłowej w kolanach i stawach powinno się poświęcić
plus dokładne badania czy po treningach nie ma gdzieś naderwań lub przeciążeń.

1

gramy o 10-15 mln EUR. 2 miejsce jest ważne.
będą pewne wyniki będą rotacje.

15

bardzo dobra opcja.
Nawet jak wejdziemy na 1 do 1 to i tak max 70-80 mln pewnie będzie dostepne do wydania + transfery.
mamy na zapleczu 2 bardzo dobrych DM-ów.
Giudo + oni spokojnie starczą.
Do tego duńczyk który gra na tej pozycji rewelacyjnie.

kasę trzeba zainwestować w:
-lewe skrzydło
- prawa obrona

i tutaj wydać na klasowe nazwiska.

Warto iść po:
- Nico - może się uda
- prawa obrona tu widział bym Vandersona z AS Monaco

Jak odszedł by FDJ lub Lewy co nie jest wykluczone to:
- Bernardo za FDJ
- Za Lewego jakiś klasowy napastnik na kilka lat.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?