fenix1983
Dołączył/a: grudzień 2017
5 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
5
@LaLigaPD nie dogonimy BPL bo się nie da.
Tam maja duzo zespołów co nalezy do globalnych graczy i łączą co najlepsze z NBA, NHL, NFL i podnoszą zyski klubów co rok o kilka %.
A niedługo kolejny przetarg na prawa i do gry wejdzie Netfix i Amazon - więc kwoty z praw mogę przekroczyć nawet 10mld futntów za sezon :D to juz będzie dramat dla reszty.
Jeśli dalej 60% będzie tylko dla BPL - to daje 6mld :) tylko dla 20 klubów.
Czyli z samego zysku 300mln + kolejne 2mld z podziału miejsc.
Top kluby będą mieć około 450-500 mln tylko z rynku TV.
To juz kosmos jest.
Real, Barca, Bayern, Juve, PSG, Inter i inne tyle mają z całego sektora poza boiskowego na rok.
W Anglii pojawi się spokojnie z 8-10 klubów z rocznymi przychodami ponad 1mln futnów = 1,1-1,2mld EUR.
To juz jest Super liga.
0
@Emhyr a został skazany - bo narazie został oczyszczony z zarzutów.
0
Mason Greenwood jego bym chciał u nas.
Mozna by powalczyć o wypożyczenie
8
na mecze u siebie z zespołami 10-20 w tabeli powinno sie go powoływac i dawać mu po 30-20 min plus jakis mecz LM tez min te 30min.
Jak sie trafi jakis koks z 4 koszyka to nawet bym mu dał podstawę.
tak sie buduje graczy.
2
@MOLESTA mamy 70mln pensji do spałaty zaległości i ponad 500mln EUR długu zrolowanego po bartku do szybkiej spłaty.
Ogarnij chłopie takie pierdoły. 1,4 mld zadłużenia do spłacenia w 10 lat mamy
0
@Azi ten sezon planuja z zyskiem 30mln.
Temu tak biednie z kasą.
Ale w końcu wyjdziemy na prostą - oby szybko i juz nie trafił się taki Barto.
3
mamy jeszcze 70mln zaległych pensji i 1,4 mld zobowiązań wobec innych wierzycieli:
- banki
- instytucje finansowe
- spłaty transferów
Jak dobrze będzie to za 2 lata mozna liczyć na nadwyżki na poziomie 200-300mln przed spłatą zaległości.
Całkowite wyjście na prostą kiedys szacowali na okres 2030 roku.
zakładając, ze wejdziemy na pułap kosztowy na poziomie 600-650mln wszystkich sekcji - bo taki chcą limit, przy przychodach na poziomie 850mln do 1mld z nowym stadionem to moze uda się wyjść na prostą z mocną marka i zdrowym zapasem gotówki na dobre transfery
4
@VegetaPolska raz wyjedziesz i nie pojedziesz juz do tego syfu nad morzem lub w górach u tych sknerów.
1
Ivan Fresneda’s jego trzeba kupić. Real nie moze go dostać
0
powodzenia. choć będzie mu cięzko wygrać z Rodrygo i Vinim skład.
Jeszcze na skrzydle przed nim Brahim.
Tak czy tak powodzenia i tyle.
1
to idz posprzedawaj zawodników z kontraktami z kosmosu
0
@Encore city buduje pake jeszcze lepsza jak w tym sezonie.
jeszcze Hakimi i ktoś do pomocy i będą znów mielić wszystkich
0
@MysticCat sa na tvn24
0
@El Madridista. meczowa to szit - szybko pada. ale sporo tańsza jest
2
i super - na młodych stawiać.
Jeszcze ten Urugwajczyk i ten brazol.
I tak na nowy sezon to cel:
- LL
- PK
- LM oby się udało do min 1/4 - 1/2
2
@PatrychoO po tym sezonie juz nie będzie zaległości płacowych - 400mln musiał Lapcio spłacić extra pensji po Barto.
To jest masa kasy.
1
@mrboom nie ma. tylko będzie - podpisał kontrakt na 2 lata chyba.
będzie najlepiej opłacanym sędzią na świecie
0
@Zoker 4,5 mln netto = 9 mln brutto - taki ma kontrakt + premie
1
@marcin62 to i tak dobrze trafiłeś.
Są juz knajpy po 20 zł :D - mieszkam kilka km od Szczyrku i unikam tych złodziei jak i Zakopanego.
Słowacja kilka km dalej, ładniej i taniej :)
i duzo bardziej mili ludzie jak Polscy złodzieje górale - zabiją się o 1 zł.
Nie wspomnę ceny parkingów jakie sobie walą.
2
@saczers438 ello,
tak mozna mieć na telefonie.
Ja tak miałem bilety do muzem watykańskiego wykupione.
Koloseum odpuściłem bo są ładniejsze :) na świecie - w Tunezji np.
Reszte mozesz na miejscu kupować w zależności od czasu.
Watykan warto przez net z rezerwacją bo tam zawsze masakryczne kolejki.
Do Watykanu zaraz po tym jak kupisz wylot rezerwuj i na ranne turnusy.
Po samym mieście podróżowałem taxi od południa - tam wszędzie blisko jest i mozna na nogach jak się dobrze rozplanuje.
Ale jak pojawia się upał - to potem Taxi po 3-4-5 EUR nas woziło.
Na te trasy gdzie te min 1,5-3km trzeba było iść - 35-40 stopnii zabija przyjemność ;)
2
@Untouchable zalezy co chcesz robić.
za większość zapłacisz kartą.
Dużo złodziei jest - wiec im mniej gotówki tym lepiej.
Ja jak byłem ostatnio na 12 dni na 2 osoby wydałem jakies 500-600 euro max, a dość
troszkę zwiedzałem w miejscie i poza nim + stadion.
Ty stadionu nie zwiedzisz, więc masz jakies 70 EURO in plus.
Warto zobaczyć i wcześniej przez neta zakupić bilety do:
- Katedry
Poza tym:
- ogrody w Barcelonie to masz min kilka godzin
- główny deptak tez kilka godzin
- wzgórze Monjic - bardzo ładne miejsce
Wcześniej rozplanuj jak zwiedzać czy metrem czy taxi.
Jak sam to podstawa dobry net z nawigacją ;) i pilnowac ostatnich powrotów sobie pod hotel.
Z jedzeniem nie ma co szaleć i wydawać niewiadomo ile.
0
gdzie mecz oglądacie ?
0
@Azi kasa poszła odpowiednia. wyląduje gdzies w Afryce na emeryturze sobie
3
@Emhyr poprostu nie maja wojsk na tyłach u siebie - nie zakładali tego. 300tys wojsk jest na ukrainie i białorusi.
To co maja u siebie to małe garnizony i wojska specjalistyczne:
-rakietowe
- lotnicze
- techniczne
- sektor prywatny w bazach
Maja wojska wew. w kraju - ale to 200tyś na cały kraj - więc szału nie ma.
Mają drogę do Moskwy otwartą - jedyne pytanie co będzie w Moskwie:
- walki ?
- FSB sprzeda Putina za spokój ?
- Wojsko - będzie walczyć ?
- Rossgwardia będzie walczyć ?
Wystarczy, ze jedna formacja będzie pomagać to Moskwa padnie bo reszta się poda i ucieknie.
0
@DarekFCBnaZawsze czy pięknie to sie okaże. Jak on wygra i zostanie nowym szefem nie zawaha się z bronią atomową.
0
@doc kupić i wysłać na 2 lata do Niemiec.
1
@tbas Alemany i Deco nie pozwolą na taki ruch.
oni mysla troszkę dalej jak obecny sezon.
Szukają graczy na kilka sezonów lub takich co sie uda sprzedać.
Widać to po ruchach na rynku.
Jedyna pomyłka to Ferran ale on jeszcze moze odpalić.
Alonso to klasyczne zapchanie dziury było bo juz kasy brakło.
3
Real ma do wydania od 400 do 600mln na transfery.
W płacach zwolnił około 80mln do 100mln - częśc juz wydał.
Więc mają wielkie pole manewru jeśli chodzi o wzmocnienia.
Zakładając juz wydane około 120mln i jakies 30mln brutto z pensji to mają jeszcze:
- jakie 300mln na transfery min
- około 50-100mln na pensje brutto
Perez 4 lata odkładał kase i robił miejsce na czas nowego stadionu.
Więc poza Mbappe moze pozwolić sobie jeszcze na:
- 1 galaktyczny transfer lub
- 2 transfery do 1 składu lub
- jakis mix
Tym odróżnia go jego zarządzanie od naszego.
Nam potrzeba jeszcze z 2 lata:
- pensje juz ustabilizowane - spłacono ponad 300mln zaległości
- przez kolejne lata klub musi zredukować zadłużenie o jakies 400-600mln
Potem trzeba jak najszybciej spłacić stadion - przynajmniej tą część z największymi odsetkami .
0
@krol211 kasa :) kasa - nie stać nas zapłacić tyle ile chce
2
@Encore on nie pasuje do nas.
to jak by Kupić Philipe C. ponownie za 100mln