@VbamboeB ja w żadnym wypadku nie napisałem i nie twierdzę że piłka to całe moje życie. Dodatkowo w pełni się z Toba zgadzam. Uważam że osoby które mówią "piłka to całe moje życie" chcą po prostu pokazać jak jest dla nich ważna ale tak naprawdę mają na myśli że "piłka jest dla nich najważniejsza, ale nie jedyna". I tutaj możemy jedynie się domawiać o interpretację ;)
@VbamboeB są typy indywidualistów, którzy naprawdę do codziennej egzystencji nie potrzebują drugiego człowieka i sam takich znam. Nie każdemu jest potrzebna rodzina do codziennego życia.
Ostatnio o tym rozmawiałem z narzeczoną i powiedziałem jej że "piłka nożna to dla mnie całe życie" - tak jak napisał wczoraj @Adi123456789 Zdziwiła się i zaczęła sypać argumentami w stylu "jak będą moje lub dziecka urodziny to wybierzesz mecz?" "czy piłka jest ważniejsza od rodziny?" etc. - czyli coś w stylu tego co wczoraj pisał @Bykunn
Żeby było jasne - dla mnie piłka jest najważniejsza ponieważ jestem trenerem i zawodnikiem i oprócz hobby, jest to też moja praca, ale wiadomo że gdybym miał wybrać między oglądaniem meczu z trybun a pozostaniem w domu z chorym dzieckiem to wybrałbym to drugie. Trochę też zmieniłem podejście do zwykłego hobby po tym jak dziewczyna mnie zostawiła po 3 latach poważnego związku i przez ten czas zrezygnowałem całkowicie z piłki bo "ona była najważniejsza"
Zapraszam wszystkich do kulturalnej dyskusji na ten temat ;)
@bartas97 w meczu grupowym kibicował będę z pewnością Polsce, ale jeżeli doszło by do paradoksalnej sytuacji w której byłby to mecz finałowy, to jednak trzymałbym kciuki za Leo, dla którego będzie to ostatni mundial iza całokształt kariery mu się po prostu należy 9chociażby za wychwalanie Maradony jego kosztem).
@jakub1906 Maradona jest uznawany za JEDYNEGO piłkarza w historii, który w pojedynkę wygrał mundial. Kiedy Argentynie nie szło i grała "papę" to Diego brał to na swoje barki i wygrywał im mecze. Messi tego nie ma niestety. W przekroju całej kariery jest lepszym zawodnikiem, Ale mentalność najlepszego zawodnika na świecie prędzej przypisałbym CR7, czy właśnie Diego. Jak drużyna Messiego gra słabo, to Leo tego sam nie dźwiga (było kilka takich meczów, ale chodzi mi o ogół).
Piłkarsko Messi lepszy. Mentalnie Diego zdecydowanie lepszy i tutaj jest różnica.
Żeby było jasne, obojętnie jak bym nie lubił naszych skoczków, to już po wywiadach było widać jakieś głupie wstawki Stocha niejednokrotnie. Sam jestem trenerem i zawodnikiem i nie wyobrażam sobie wyskoczyć z jakimś rodzajem szantażu że trener ma zostać i że mam coś do powiedzenia. On jest od trenowania i skakania a jak mu się nie podoba to wypad! Kwestię wyboru trenera zostawmy ZPN-owi...
@Bzyku17 niestety u nas najpierw krzyczą a potem myślą o konsekwencjach i szukają winnych jak już jest za późno. Po prostu każdy myślał że te sankcje to żeby postraszyć i po tygodniu Rosja się wycofa i wszystko wróci do normy... A teraz im źle :P
@KmN prędzej mógłbyś zapytać jakie wynagrodzenie miesięczne na rękę uważa się za sukces. Bo takie pytanie trochę z dupy, jak studia mogą fundować rodzice (więc Ty już sobie odkładasz), dodatkowo możesz sporo przeznaczać na inwestycje, czy nawet cele charytatywne lub pomagać rodzinie w ciężkiej sytuacji, a niektórzy kupując to auto za 40 tysięcy biorą pożyczkę a nie mają odłożone...
@Cobra303 ja tego nie powiedziałem że za 75-80mln. Napisałem tylko kto jest lepszy. Nie zmienia to faktu że np Stearling czy podstarzał już Salah który nie chce podpisać nowego kontraktu, bez problemu byliby do wzięcia za mniej niż 80 baniek.
@BART97 to się chyba tyczyło nowych transferów tylko bo pamiętam jak pisałem że lepiej byłoby zgłosić Alvesa za Fatiego to ktoś mnie poprawił że rejestracja na wiosnę tyczy się tylko nowych transferów.
@Momals11 zobacz sobie kompilację bramek Lewego z Bayernu z tego sezonu i powiedz mi ile miał typowych setek, a ile wypracowanych akcji... Bo coraz więcej ludzi o nim głupoty pisze.
@socha oglądałem osobiście te mecze i się cofał po piłkę. Druga sprawa, gdzie się cofa Auba jako napastnik? Chyba w rozwoju. Może się cofa na stałe fragmenty, a tak to stara się wyciągnąć linię obrony przeciwnika jak najwyżej się da. Trzecia sprawa to zobacz sobie heatmapę Lewego od początku sezonu i odpowiedz mi na pytanie co te plamki robią na 3/4 boiska a nie tylko w okolicy pola karnego? Przecież on się nie cofa :P
0
@Magicc89PL według niektórych Christensen jest znacznie lepszy a Araujo nie gra na najwyższym poziomie :P
0
@VbamboeB ja w żadnym wypadku nie napisałem i nie twierdzę że piłka to całe moje życie. Dodatkowo w pełni się z Toba zgadzam.
Uważam że osoby które mówią "piłka to całe moje życie" chcą po prostu pokazać jak jest dla nich ważna ale tak naprawdę mają na myśli że "piłka jest dla nich najważniejsza, ale nie jedyna".
I tutaj możemy jedynie się domawiać o interpretację ;)
3
i w pakiecie Arda Turan i Recber Rustu z powrotem :P
0
@VbamboeB są typy indywidualistów, którzy naprawdę do codziennej egzystencji nie potrzebują drugiego człowieka i sam takich znam. Nie każdemu jest potrzebna rodzina do codziennego życia.
1
@Bocheno1 i to akurat w rocznicę śmierci :)
Mam tak samo jak Ty ;)
0
Bardzo ciekawy temat się nawinął na LR wczoraj :)
Ostatnio o tym rozmawiałem z narzeczoną i powiedziałem jej że "piłka nożna to dla mnie całe życie" - tak jak napisał wczoraj @Adi123456789
Zdziwiła się i zaczęła sypać argumentami w stylu "jak będą moje lub dziecka urodziny to wybierzesz mecz?" "czy piłka jest ważniejsza od rodziny?" etc. - czyli coś w stylu tego co wczoraj pisał @Bykunn
Żeby było jasne - dla mnie piłka jest najważniejsza ponieważ jestem trenerem i zawodnikiem i oprócz hobby, jest to też moja praca, ale wiadomo że gdybym miał wybrać między oglądaniem meczu z trybun a pozostaniem w domu z chorym dzieckiem to wybrałbym to drugie.
Trochę też zmieniłem podejście do zwykłego hobby po tym jak dziewczyna mnie zostawiła po 3 latach poważnego związku i przez ten czas zrezygnowałem całkowicie z piłki bo "ona była najważniejsza"
Zapraszam wszystkich do kulturalnej dyskusji na ten temat ;)
0
@prodigy bez tego Suareza to bym się zgodził :P
Poniekąd i Ty i ja mamy rację :D
0
@bartas97 w meczu grupowym kibicował będę z pewnością Polsce, ale jeżeli doszło by do paradoksalnej sytuacji w której byłby to mecz finałowy, to jednak trzymałbym kciuki za Leo, dla którego będzie to ostatni mundial iza całokształt kariery mu się po prostu należy 9chociażby za wychwalanie Maradony jego kosztem).
1
@LatajacyHolender no masz rację - hiszpańscy obrońcy znacznie lepiej wyprowadzają piłkę spod pressingu :P
2
@prodigy Ibra nigdy nie miał dobrego dryblingu? Na tym powinno się skończyć czytanie twojego komentarza bo po prostu się nie znasz.
Ps. Przeczytałem do końca żeby nie było :P
1
@jakub1906 Maradona jest uznawany za JEDYNEGO piłkarza w historii, który w pojedynkę wygrał mundial. Kiedy Argentynie nie szło i grała "papę" to Diego brał to na swoje barki i wygrywał im mecze.
Messi tego nie ma niestety. W przekroju całej kariery jest lepszym zawodnikiem, Ale mentalność najlepszego zawodnika na świecie prędzej przypisałbym CR7, czy właśnie Diego. Jak drużyna Messiego gra słabo, to Leo tego sam nie dźwiga (było kilka takich meczów, ale chodzi mi o ogół).
Piłkarsko Messi lepszy.
Mentalnie Diego zdecydowanie lepszy i tutaj jest różnica.
1
Znaleźli się obrońcy Stocha :P
Żeby było jasne, obojętnie jak bym nie lubił naszych skoczków, to już po wywiadach było widać jakieś głupie wstawki Stocha niejednokrotnie.
Sam jestem trenerem i zawodnikiem i nie wyobrażam sobie wyskoczyć z jakimś rodzajem szantażu że trener ma zostać i że mam coś do powiedzenia. On jest od trenowania i skakania a jak mu się nie podoba to wypad! Kwestię wyboru trenera zostawmy ZPN-owi...
0
@tbas wszyscy są za sankcjami! Wszyscy są za Ukrainą!
...
Ale czekaj czekaj, czy my na tej wojnie też ucierpimy i dostaniemy po kieszeni??
Przecież ta Rosja wcale nie jest taka zła. Dajcie im spokój!
Tak to mniej więcej wygląda.
0
@Janas11224 jeżeli ładniejsze to może chodzi o bank nasienia? :P
3
@Azacca a i owszem, znam takich, ale miło że o tym również wspominasz :)
0
@Bzyku17 niestety u nas najpierw krzyczą a potem myślą o konsekwencjach i szukają winnych jak już jest za późno.
Po prostu każdy myślał że te sankcje to żeby postraszyć i po tygodniu Rosja się wycofa i wszystko wróci do normy... A teraz im źle :P
1
@tbas współczuję Ci i podziwiam że jeszcze z nimi się domawiasz i starasz się im to wytłumaczyć :P
Przecież Polacy od zawsze narzekali i mieli najgorzej. Taka już nasza mentalność niestety. Dlatego ja bym już odpuścił tą dyskusję na twoim miejscu ;)
Ale popieram to co piszesz. :)
4
@waletpl i to jeszcze od ciupciania Shakiry :P
1
@KmN prędzej mógłbyś zapytać jakie wynagrodzenie miesięczne na rękę uważa się za sukces. Bo takie pytanie trochę z dupy, jak studia mogą fundować rodzice (więc Ty już sobie odkładasz), dodatkowo możesz sporo przeznaczać na inwestycje, czy nawet cele charytatywne lub pomagać rodzinie w ciężkiej sytuacji, a niektórzy kupując to auto za 40 tysięcy biorą pożyczkę a nie mają odłożone...
0
@sevs ciekawe :P
0
@Cobra303 ja tego nie powiedziałem że za 75-80mln. Napisałem tylko kto jest lepszy.
Nie zmienia to faktu że np Stearling czy podstarzał już Salah który nie chce podpisać nowego kontraktu, bez problemu byliby do wzięcia za mniej niż 80 baniek.
9
@Yoshi94 porównujesz Wenezuelę do San Marino?? :P
Jak Lewy z Albanią strzelał, czy asystował to się podniecali, więc nie przesadzaj aż tak. :)
0
@Kgorecki2500 ale ciekawe co by ludzie o nim mówili i pisali gdyby to się sprawdziło :P
4
Takie mecze bez Roniego nie są zbyt ciekawe :P
7
@MarioVeB! a skorumpowana fifa i uefa ma rację bytu?
1
@BART97 to się chyba tyczyło nowych transferów tylko bo pamiętam jak pisałem że lepiej byłoby zgłosić Alvesa za Fatiego to ktoś mnie poprawił że rejestracja na wiosnę tyczy się tylko nowych transferów.
0
@Momals11 zobacz sobie kompilację bramek Lewego z Bayernu z tego sezonu i powiedz mi ile miał typowych setek, a ile wypracowanych akcji... Bo coraz więcej ludzi o nim głupoty pisze.
0
@socha oglądałem osobiście te mecze i się cofał po piłkę. Druga sprawa, gdzie się cofa Auba jako napastnik? Chyba w rozwoju. Może się cofa na stałe fragmenty, a tak to stara się wyciągnąć linię obrony przeciwnika jak najwyżej się da.
Trzecia sprawa to zobacz sobie heatmapę Lewego od początku sezonu i odpowiedz mi na pytanie co te plamki robią na 3/4 boiska a nie tylko w okolicy pola karnego? Przecież on się nie cofa :P
1
@macio_944 Julia już pisze newsa że Mbappe zaraz podpisze kontrakt ale właśnie zastanawia się jakie buty ubrać :P
1
@Azacca jak Borek jest marnym komentatorem i zerem jako człowiek, to czyż o Tobie można mówić rozpatrując już liczby ujemne? :P