insp1re
Dołączył/a: lipiec 2015
5 obserwujących
1 obserwowany
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
3
@Pedri16Future Ale jak można było uważać Diaza za placka? Przecież on w Liverpoolu wymiatał
32
Najlepsze w Realu Madryt jest to, że mając nieograniczony budżet i możliwość kontaktowania Mbappe, Bellinghama to i tak najlepszym ich zawodnikiem w ostatnich 7 latach jest bramkarz.
1
Kolejny raz potwierdza się moja teza, że wysoki pressing i niski blok po jego minięciu, a następnie faza przejściowa to teraz najbardziej skuteczne rozwiązania w futbolu.
Liverpool zrobił dokładnie to samo co Real przeciwko nam. Wysoki pressing, jak została minięta linia, to natychmiastowy powrót do obrony i zabarykadowanie środka pola. Barcelona ma na skrzydłach taki potencjał na grę bezpośrednią, a my klepiemy pod bramką rywala i czekamy, aż zrobią nam kontratak.
0
Przepraszam, ale od jakiś 20 minut powinien Ronny biegać i dostać swoje szanse, które pewnie by wykorzystał. Zamiast tego gra nasz wypalony 18-latek, bo tak wygląda odkąd wrócił po kontuzji. Wiadomo, że to jest chwilowa obniżka formy, ale motorycznie w ostatnim czasie na poziomie Ansu Fatiego.
17
Może Yamal nie pracuje bez piłki tak jak Messi, ale za to z piłką wgl nie gra jak Messi.
0
Barcelona biega 4 minuty na gazie żeby zabrać piłkę, a jak już ją zabierze to w 1 niecelnym podaniu ją traci bez żadnego wysiłku przeciwników. To jest fenomenalne na swój sposób.
0
Jak oni mają nie być wyniszczeni fizycznie, jak oni od kilkunastu meczy biegają w takim niezorganizowanym pressingu i na dobrą sprawę to nie dosyć, że my mamy więcej posiadania piłki to i biegamy więcej na intensywniejszym poziomie od przeciwników, a efekty marne.
0
@kemyt1995 Bo Yamal za bardzo piłki nie chce.
3
Nie ma 5 podań z rzędu na połowie przeciwnika. To jest jakiś fenomen.
2
Ja rozumiem presje na arbitrze robić itd., ale przecież JA to wiem, że liniowy, gdy nie ma 100% pewności nie podniesie spalonego i poczeka, aż zakończy się akcja lub dostanie informacje od VAR (mają kilka sekund później obraz). Co oni chcą tym osiągnąć? Z chęcią bym poczytał badania na temat wpływu wyprostowanej ręki i zaburzenie wzorcu ruchowego w bieganiu, gdzie ramiona i nogi działają naprzemianstronnie. On by mógł dogonić tego zawodnika i zmilimalizować odległość nawet o 30cm, a w takim przypadku zawodnik uderza w nogi Araujo. Detale.
0
Narazie Araujo wyprowadza piłkę lepiej niż Casado i Kounde razem wzięci. Strasznie są podpięci do prądu.
0
Casado jest fenomenalny - on musi zawsze być do podania, a w zamian tego macha do szczęsnego żeby mu nie zagrywał i uspokoił grę, jak jest agresywny pressing przeciwników XD
1
Nico mógłby wrócić na defensywnego. W jednej akcji 3 razy super przełamał linie przeciwników.
2
@Oskar00 No nie ta skala kolego. Nie możesz porównywać zakładania korony na głowę w wieku 18 lat do 26 letniego gościa, który po zmianie w meczu, który oglądało 650 milionów osób i 85 tysięcy na stadionie na cały głos mówi, że odchodzi z klubu i ma wywalone na trenera. Po czym napomniany wraca na stadion by prowokować graczy Barcelony i biegać w klapkach z łapami do Yamala.
Vinicius w wieku Yamala to jedyne co miał to bardziej krzywe zęby bez aparatu.
1
Rodzina Soprano - ktoś oglądał, ktoś poleca?
3
Odpowiadając użytkownikowi @constantine16.
Nie wyobrażam sobie Recreativo Huelva w starciu z Realem Madryt, który notuje 78% posiadania piłki w drugiej połowie przy składzie wartym miliardy euro. Real zagrał mecz, aby zdobyć 3 pkt. Gdy Barcelona tak się okopała w polu karnym w klasyku bez ataku za Xaviego i również wygrała - to przez pół miesiąca biły dzwony i media społecznościowe, że Cruyff patrzy z góry i jest zawiedziony.
Jak Courtois uratował Real broniąc około 15 strzałów na bramkę w pojedynkę w finale LM z Liverpoolem, to nie było tematu o ratowaniu Realu, tylko pomocy potężnemu Realowi, który gra do końca.
Deklasacja pasuje bardziej do pojedynku Realu z City, gdzie Real strzelił bramkę na początku meczu i bronił Częstochowy heroicznie, za który później dostali poklask w mediach.
O co mi chodzi? Że przy różnicy w budżecie, możliwościach finansowych obu drużyn to Barcelonę i Real ocenia się w zupełnie innych kryteriach, ale warunki dla Barcy są znacznie surowsze przy braku możliwości transferowych i kontuzji najlepszego zawodnika (Raphinha G+A) w Europie pod względem tych statystyk - w których właśnie Real zdeklasował Barcelonę..
Zagraliśmy słaby klasyk pod względem gry na połowie przeciwnika i pod bramką rywala. Otwieraliśmy bez problemu grę od bramki, wychodziliśmy spod pressingu, zabieraliśmy Realowi wysoko piłkę gdy próbował otwarcia gry. Później bronili nisko, a otwierali piłkę poprzez długie podanie i czekali na kontratak. Ja w drugiej połowie nie odczuwałem dużego zagrożenia pod naszą bramką, oglądając klasyk z kolegami będącymi fanami Realu do ostatniej minuty nie byli pewni wyniki.
1
Real nie potrafił wygrywać a zarazem przegrywać z klasą. A jak już wygrali - to nawet wygrać z klasą nie mogą.
1
@Karol145 Mnie irytuje przede wszystkim to podejście - albo coś białe, albo coś czarne. Real był dobry, Barca była słaba. Ale Real nie ośmieszył Barcelony w tym meczu. Mecze wyglądały tak jak poprzednie z tym, że Real miał dłużej komfortowy wynik i mógł się okopać we własnym polu karnym, a w Barcelonie brakło indywidualnych zrywów jak w poprzednich klasykach Kounde, Raphinhi, Yamala itd...
4
Może powiem kontrowersyjnie - ale ten Real za bardzo nie różnił się od tego Realu w zeszłym sezonie. Też kontry mieli, jedyna różnica była w nastawieniu w defensywie bo każdy wracał za linię piłki. Ani dobrego pressingu nie zakładali, ani nie otwierali gry od bramki. Mieli dobry wynik i starali się dowieźć do końca meczu przez 2 połowę z kilkoma kontratakami. Za to Barcelona była bardzo słaba w lini pomocy i szczególnie w polu karnym, gdzie zabrakło magii i indywidualności. Niestety, ale brak Raphinhi był widoczny najbardziej ze wszystkich piłkarzy. W takich meczach trzeba zrobić coś z niczego jak gol Bellinghama.
0
Ktoś ma dobry stream na dzisiejszy mecz? Uprzedzając stróżów prawa - kilka miałem już razy przyjemność z canal + współpracować, i nie zamierzam oglądać zacinającego się streama za 80zł. Wolałbym to przelać na pieski albo na siepomaga.
1
@Katalończyk 99 Może być remis 1:1 i tyle z jednego i drugiego.
0
@Destroyer_of_Worlds Inter z nimi miał kupe szczęścia w LM w poprzednim sezonie. Tam awans wisiał na włosku dla Bawarczyków. W półfinale nie mieliśmy czym im zagrozić, więc mógłbyć jeden z najciekawszych finałów LM w ostatniej dekadzie między PSG a Bayernem.
2
Szkoda, że mamy tyle kontuzji, bo ten mecz z Realem przychodzi w dobrym momencie. Co znaczy dobrym? Że w wielkich meczach można odwrócić sytuacje zespołu. Jedziemy na Real bez najbardziej wpływowego zawodnika na świecie w ostatnim sezonie (Raphinha), bez podstawowej 9 w tym sezonie "Ferran" oraz bez najlepszego napastnika ostatniej dekady (Lewy). Dodatkowo nasz SPO ma co chwila kontuzje, a największa gwiazda zespołu zagrał dwa mecze w ciągu 3-4 tygodni. Wiadomo, że porażka zawsze boli, ale my mamy dużo do wygrania w tym meczu.
To Real gra u siebie, to Real dostał wciry 4 ostatnie mecze, to Real gra w tym sezonie "wybitnie" w porównaniu do "fatalnej" Barcelony. Liczę, że wejdą w tym meczu na swój odpowiedni poziom jak to było w zeszłym sezonie. Myślę, że w tym meczu możemy wyrządzić Realowi dużo krzywdy w fazach przejściowych, ponieważ w tym sezonie atakują pressingiem od autu bramowego.
0
Czy jest bardziej creepy piosenka po strzelonym golu niż ta Bayernu?
0
@MesQueUnClub_87 Ale to fakt, że Lamine ma mały wpływ na grę w momencie, kiedy nie jest mu dostarczana piłka. Jego najlepsze akcje w meczu z Interem to był drybling w środkowej części boiska. Każdy jego kontakt to zagrożenie, a np. w II połowie w meczu z PSG to nawet nikt mu nie potrafił piłki podać. Myślę, że dałby radę w prawej półprzestrzeni, gdzie może pędzić na bramkę. Na skrzydle jest zazwyczaj zamykany 1vs3, a jego koledzy nie potrafią tego wykorzystać.
Może jeszcze inaczej - ma predyspozycje, by grac w centralnej strefie, ale przy jego dynamice jest również kluczowy na skrzydle. Jak Messi. Lamina ma na ponad przeciętny przegląd pola.
3
Wytłumaczycie mi jaki jest sens chodzenia na głosowanie, by oddać pusty/nieważny głos?
1
@Starrk Jak najbardziej, traktuje te dwa seriale po prostu jako jeden połączony świat. Choć szczerze - napisane postacie podobały mi się bardziej w BCS niż w BB. Myślimy podobnie ;)
0
Czy ktoś z Was oglądał serial Snowfall? Ja jestem po całym serialu, ciekaw jestem waszej opinii na temat tego serialu. Niekiedy przypominał mi Breaking Bad - oczywiście z zachowaniem pewnych proporcji. Nadal niestety mam pustkę po BB, nie znajdę bardziej dopieszczonego serialu pod względem fabuły, postaci...
28
Przecież Araujo od dłuższego czasu należy do zespołu sędziowskiego. Nikt tak często nie sygnalizuje spalonego jak nasz arbiter boczny. Nie ładnie tak mówić o swoich.
0
Ja się nie dziwie, że Lewemu nikt nie chce podawać jak on sam jak dostanie piłkę to widzi jedynie prostokąt przed sobą. Ile straciliśmy szans na gola, gdyby po prostu poklepał te piłkę.