0

@mientusek1407 Dla mnie gość jest na poziomie Ferrana Torresa, a w tym sezonie sporo gorszy. Real sporo sobie zabrał w ostatnich sezonach graniem Rodrygo, który jest totalnie bezpłciowy.

0

Jakiś ciekawy serial/film polecacie na wieczór na streamingach?

5

Wszedłem na chwilę na rm pl i zobaczyłem artykuł o Złotej Piłce. Tam jeśli Mbappe strzeli pare goli na pucharze ogórka czyli KMŚ chcą mu dawać złotą gałę. Najlepsze jest to, że gdyby dostał zasłużoną karę to nawet by w 11 La Liga nie był bo Lewy by miał więcej bramek. Coś niesamowitego. To wypieranie i omijanie sukcesu Barcelony w tym sezonie... Yamal za chwilę będzie miał więcej G+A od Złotego Viniciusa z poprzedniego sezonu. Ja wiem, że tutaj ludzie też mają klapki na oczach, ale tam jest serio alternatywna rzeczywistość w każdej sytuacji.

Ale co się dziwić, jak RM TV po skandalicznym sędziowaniu na korzyść białych w El Clasico potrafi nagrać dodatkowo filmik na tego arbitra XD

4

Bardzo mocny transfer ten Huijsen. Bardzo wysoki, obunożny z super podaniem. Właśnie takiego zawodnika ja lewego środkowego obrońcę nam brakuje. Z ich kadry wziąłbym do nas dwóch zawodników: Mbappe i właśnie Huijsena.

2

@Piotr777 Udostępniać swój materiał dla TVP Sport, który samodzielnie na swoim sprzęcie wyprodukowałeś =/ praca dla TVP. W obecnych czasach nikogo to nie powinno dziwić, że nikt nie chce konfrontować i sprawdzać rzetelność informacji. Kłamstwo wypowiedziane 1000 razy staje się prawdą. Tutaj nie chodzi o rzetelność informacji, tylko o oblanie szlamem drugiej osoby, bo przekaz zostanie w głowach. Zwłaszcza starsi ludzie nie odczuwają potrzeby sprawdzenia rzetelności podawanych danych, statystyk etc., ponieważ powiedziała to PANI z TELEWIZJI, a jak ona pracuje w telewizji to musi dużo wiedzieć.

Przykład mojego dziadka, który uważa, że nie wiem co się dzieję na świecie, ponieważ nie korzystam z telewizora. Ludzie nie mają pojęcia (nie wszyscy), że istnieją inne źródła masowego przekazu i to, że informacje należy konfrontować ze sobą z różnych źródeł.

0

Niepopularna opinia, ale gdyby Christiansen był zdrowy, to on by tworzył duet SO wraz z Inigo Martinezem w tym sezonie. Też przypominam, że Christiansen był liderem defensywy, która wygrała z Xavim ligę hiszpańską.

0

W następnym sezonie 10 dla Yamala, czy buduje swoją legendę z numerem 19?

5

@FCB24 Myślę, że hasła typu: zdechnij, jesteś nieudacznikiem to nie jest uzasadniona krytyka. A Araujo komentarze zablokował, ponieważ takie typy komentarzy stanowiły 80% wpisów.

2

Macie może jakieś zapamiętane legendarne tytuły artykułów na tej stronie?
Mnie osobiście uderzył tytuł : "Iniesta zostawił nuty, Pedri gra melodię" ;)

0

Czy uważacie, że to jest taki De Jong, którego oczekiwaliście po tylu latach?
Wczoraj nie dosyć, że piłkarsko zmiótł środek Realu grając kilka dni wcześniej mecz z Interem, to fizycznie wygrywał praktycznie każdy pojedynek.

Imponuje mi w doskoku do przeciwnika, ja nie widzę u niego problemu odpuszczania krycia. Wie dokładnie, kogo przycisnąć w danej sytuacji. Jest szefem i uważam, że dołożył sporą część do sukcesu w tym sezonie. Należy się mu to i za to jak biega dla tej koszulki. Jest dla mnie jednym z liderów tej drużyny. I zasługuje na opaskę w tej drużynie.

19

Człowiek odpala każdy kanał na YT odnośnie piłki nożnej. Barcelona historycznie zlała Real w każdym meczu i to w takim stylu, w jakim nie robił nawet tego Guardiola. W ataku Realu biegało 600mln euro przez większość tych meczów. O czym jest największa mowa? Że Real miał pare fajnych sytuacji i brawo dla nich, że nie zwiesili głowy. Czyli jak Real wygrywa i strzela w doliczonym czasie = brawo za mentalność. Real gra jak średniak z połowy tabeli i dostaje po dupie = no mieli pare okazji i walczyli do końca, widać światełko w tuneli. Ten sam Real jest cały czas aktualnym zwycięzcą ligi mistrzów i ligi hiszpańskiej po wzmocnieniu w postaci Mbappe.

Barcelona jak grała pięknie, a Bellingham wciskał farfocle w końcówce x2 w zeszłym sezonie to mu za to ZP dawali. To jaki PR ma Real w samej Polsce to jest coś niezwykłego, a Wy się dziwicie, że w Hiszpanii gwiżdżą jak gwiżdżą?

0

@nightwishygt Tu nie jest to nagłośnione, bo ostatecznie wygraliśmy będąc drużyną lepszą o nomen omen - galaktykę lepszą.

0

@Szymemdymek Inigo i Martinez jako podstawa.

5

@pacior95 Myślę, że po turnieju reprezentacyjnym i braku normalnego presezonu to nadchodzący sezon właśnie będzie tym najlepszym Flicka.

4

Cieszę się jedną rzeczą - że uwolniliśmy się mentalnie i w tabeli do Realu Madryt. Oni mnie gówno obchodzą, ale źle im się życzy z tego powodu, że są bezpośrednimi rywalami w walce o tytuł. Gdyby to Atletico było tak blisko, również życzyłbym im niepowodzenia. Zależymy sami od siebie, a co do przyszłego sezonu to Barcelona pokazała, że nie musi się przygotowywać na rywali, bo to rywal musi się obawiać Barcelony.

Cieszy mnie jeszcze jedna rzecz - Barcelona przy tak wybitnej grze w tym sezonie ma jeszcze ogromne pole do poprawy. Idealny scenariusz, aby przygotować się fizycznie i przede wszystkim taktycznie do przyszłego sezonu w pre-sezonie. Nie jest tajemnicą, że Barca ostatnie miesiące więcej trenowała przy tablicy niż na boisku, bo co 3 dni to można się co najwyżej regenerować. Mi Barcelona mimo wszystko najbardziej podobała się na samym początku sezonu i na początku tego roku. Później jechali już na tym, co wypracowali.

Cieszę się, że nie trzeba się martwić żadnym Alonso w Realu, bo Barcelona zależy od samych siebie. Ogólnie to się po prostu cieszę jako kibic Barcelony.

5

@Eric_Abidal_22 Tutaj nie ma żadnego przypadku. Gość ma największy wpływ na grę tego zespołu. W każdym meczu, w którym on musi odpocząć to jest drżenie o wynik.

17

Dziś totalnym szefem i fizycznym monstrum był Pan Piłkarz Frenkie De Jong. Wycierał podłogę w defensywie białymi. Niesamowity i brudny mecz dla niego, w którym nie tylko potrafił przetrzymać piłkę co ją odbierać.

10

Wystarczy zobaczyć i poczytać, jak Marciniak ślini się na widok Chieliniego czy Bonucciego w Kanale Sportowym. Dodatkowo dodaje, że najbardziej lubi zawodników z którymi może porozmawiać. Bastoni mocno podlizał przed meczem, a sam mówił, że Barcelonę traktuje jako płaczące dzieci. W tym meczu po prostu nie traktował Barcelony jako mężczyzn tylko chłopców.

0

Złota Piłka wybierana na podstawie znalezienia się w dobrym miejscu i czasie. Nawet możesz tak jak PSG zagrać tragiczną rundę ligową, a podnieść się w 6 meczach i ktoś z nich dostanie Złotą Piłkę. Dzięki płakaniu Realu o Złotą Piłkę i trofea ten plebiscyt dawno przestał wyróżniać najlepszego piłkarza, a tego kto najwięcej wygrał. Pamiętam, że chcieli balona nawet wcisnąć Jorghinho xD Każdy w obecnej chwili wie, że najlepszym piłkarzem na świecie jest Yamal, najlepsze statystyki ma Raphinha i Salah, a trofea i statystyki łączy w tym sezonie Dembele.

Ja osobiście zawsze wychodzę z założenia, że najlepszy piłkarz świata, to ten, którego wolałbyś mieć w swojej drużynie jeśli grałbyś na śmierć i życie. Obecnie najbardziej decydującym zawodnikiem na świecie jest Yamal. Masz zbudowany super kolektyw jako zespół i możesz wziąć tylko jednego zawodnika z każdego zespołu na świecie - na kogo się decydujesz?

0

Courtois - Kounde, Martinez, Rudiger - Pedri, Valverde, Isco, Baena - Raphinha, Yamal, Mbappe

1

Najlepsze z tym sędziowaniem jest to, że Marciniak gwizdnął nam karnego, a Interowi nie XD Jeśli chodzi o sytuacje z boiska to i tak dla nas są korzystniejsze, bo zatrzymanie akcji w momencie klarownej sytuacji w 1 połowie dogrywki, brak karnego na Lautaro oraz karny na Yamalu. Jeśli woła cie VAR, to oni już podjęli decyzję.
To, że VAR go nie zawołał przy EWENTUALNYM faulu na Martinie to nie wina Marciniaka. On nie może podejść do VAR. Ja do Szymona mam żal, że jak ostatnio nam sędziował mecz, to dał chyba kartkę za opóźnianie ter Stegenowi gdzieś w okolicy 30 minuty. Tutaj Sommer zabrał 10 minut w tym dwumeczu łącznie. Inna sprawa - to gość na VAR, który ewidentnie nie powinien być powołany na to spotkanie, ponieważ wpływał na wynik meczu z innych spotkaniach Barcelony w Lidze Mistrzów.

Nie rozumiem drużyny, która zamiast być dumna ze swojej gry i wyjść z podniesionym czołem z taką kadrą to zrzuca winę na sędziego.

1

Jak internetu nie było, to tylko rodzina wiedziała, że Gavi to półmózg. Fajnie, że jest zaangażowany i ludziom się to podoba. Natomiast nie podobają mi się jego poczynania i poziom sportowy. Jakieś flagi antimadridista, wchodzi na każdy klasyk i jedyne co można wyróżnić to to, że fauluje niczym w MMA każdego piłkarza Realu Madryt. Można być też takim zawodnikiem jak Yamal, który mówi dużo, ale mówi o sobie. Najlepszy piłkarz tego dwumeczu zamieszcza komentarz, że gratuluje drużynie wysiłku i obiecuje, że przyniesie uszatka do domu w przyszłości.

Tutaj gen Xaviego został mocno zakorzeniony, że trawa nie taka, że uwzięli się na nas... Wystarczyło cofnąć się całą drużyną na 150 sekund i by była inna retoryka. Inigo pluje rywala, Gavi wiecznie poszkodowany, Pedri mówi co o UEFIE. Tymczasem najdojrzalej zachowuje się... 17-latek! Media społecznościowe są tak rozwinięte, że tutaj powinien być zapis w umowie, że zdania dotyczące klubu wypowiadane w mediach społecznościowych powinny być konsultowane z klubem, bo zawodnik jako pracownik reprezentuje instytucje.

Do Marciniaka bym się przyczepił jedynie o brak kartek za faule taktyczne Interu oraz to, że nie upomniał żółtą kartką Sommera bo skradł z 8-10 minut w tym dwumeczu.

1

Będę w ogromnym szoku, jeśli Inter nie wygra tego finału.

0

Dembele to fenomen. Głupie straty, potencjał techniczny taki, że zawsze w meczu wyjdą mu 1-2 akcje. Nawet jeśli zdobędzie ZP za strzelanie ogórkom, to całe szczęście, że dzięki niemu zrobiło się miejsce dla Yamala.

21

Yamal zagrał najlepszy mecz w karierze i jeszcze bardziej błyszczał niż w spotkaniu na naszym stadionie. Wyglądał jak Messi w sezonie 2018/2019, czyli jednoosobowa armia ofensywna. Sommer i dyspozycja dnia zadecydowały o awansie jednej i drugiej drużyny. I powiedzcie mi po takim meczu, że w piłce jeden zawodnik nie wygra meczu. U nas Yamal, wczoraj Sommer. Piłka nożna zależy od indywidualności, a odpowiednio ustawione indywidualności wygrywają tytuły. Wczoraj wstawić każdego innego bramkarza na świecie i nikt by dziś nie pisał o wyrachowanej obronie Interu, tylko spektaklu Yamala. Do jutra mnie raczej będzie trzymać niestety ten smutek.

0

@Azi Przeleć sekcje komentarzy pod artykułem z wypowiedziami Izanghiego.

8

Ja kompletnie nie rozumiem pretensji dotyczących De Jonga. Grupa osób sobie zawsze po meczu szuka kozłów ofiarnych (Segi Roberto i Busquets w ostatnich latach). Gość jest chwalony przez trenera rywali, we wczorajszym meczu głowie dzięki niemu utrzymaliśmy się przy piłce. Mam wrażenie, że tutaj ludzie chcieliby od defensywnego podań na poziomie Ozila za każdym razem. Oni tak zagęścili środek pola, że każda próba podania między linie kończyła się stratą i groźną kontrą dla rywali. KAŻDA! Pedri również klepał ciągle tą piłkę do boku bo tam jedynie było miejsce. Problem był taki, że na taki zespół idealnym zawodnikiem byłby po lewej stronie Nico Williams, który by też potrzebował podwójnego krycia jak Yamal. Raphinha nie dojechał w konstrukcji akcji w ostatnich miesiącach i tutaj bym szukał ewentualnych problemów. Pomijam odklejkę w obronie na koniec meczu, bo to sprawa na osobny artykuł. Na dzień dzisiejszy po prostu Inter był zbyt niewygodnym rywalem dla nas i naszej kadry. Nie znacie również założeń taktycznych na mecz. Zidane w finale wymagał od Krossa i Modricia, aby próbowali utrzymać się przy piłce, a przy podaniu do Isco to on miał napędzać akcje. Tutaj taką osobą był Olmo, który zawiódł również w konstruowaniu akcji.

3

Pucharem Króla nacieszyłem się jakieś półtora dnia. Te przepychanki odnośnie ligi mistrzów to bardziej dziecinada niżeli jakieś kompleksowe porównanie. Milan mimo tylu LM nie jest lepszym zespołem w ostatnich latach od takiego Arsenalu. Ja włączam mecz po to, aby cieszyć się grą i spędzić przyjemnie 2h i popatrzeć na Lamine i Pedriego. W innym przypadku spojrzałbym na wynik na flashscore i tyle. Do każdego meczu w tym sezonie siadam z popcornem, co znów Pedri z Yamalem ugotuje. Wygraliśmy ligę za Xaviego przepchanymi meczami, wygraliśmy ligę z Valverde męcząc bułę i oglądając Messiego, po czym Ernesto został zwolniony. W każdym innym klubie zostałby aż do zakończenia kariery i tytułów. Kibice innych klubów nie zrozumieją kibiców Barcelony, bo tutaj same tytuły nie wystarczają. Tutaj musisz wygrywać i pięknie grać. Mamy inną mentalność niż Real, dla którego cel uświęca środki.
Dlatego uważam, że presja w Barcelonie dla trenerów i zawodników jest nieporównywalna z żadnym innym klubem. Tutaj nawet jak wygrywasz to jesteś zgniatany za bezjajeczną grę.

Boli mnie również fakt, że Real po takim meczu byłby chwalony za swoją remontadę i mentalność. Barcelona się sfrajerzyła. Dlaczego taki wniosek? Bo we wszystkich mediach społecznościowych po Pucharze Króla to tematem przewodnim był Real, który przez 25 minut NAWIĄZAŁ walkę z Barceloną sumując łącznie 3 mecze.

0

W tym dwumeczu zostaliśmy nie tyle ukarani, co bezlitośnie wypunktowani przez każdy swój błąd. Ale jeśli walczysz z Floydem Mayweatherem piłki nożnej to jeden błąd oznacza zabójczy cios. Kardynalny błąd Olmo w środku pola, Cubarsi, który sporo ryzykował i się to nie opłaciło. Ostatnia akcja meczu i słupku Yamala leci kontra z golem. Trochę więcej szczęścia - które oczywiście trzeba tutaj mieć i skończyłoby się tak jak z Atletico 4:2. Z tak wyrachowanym Interem. Trzeba się z tego cieszyć, bo co sezon w przypadku Barcy nie gra się w półfinale na takim stadionie z takim przeciwnikiem.

0

@Zoker (Nie)polecam włączyć np. Kanał Sportowy i dyrdymały Wichniarka oraz Janusza Michalika, zajrzeć na każdą grupę piłkarską na FB. Pisanie o frajerstwie, o genie przerywów jakoby Barcelona w ostatnich minutach straciła prowadzenie 3:0.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?