jordi70
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
kielce
2 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Culé a muerte
Widzę że zmieniłeś nieco zdanie na temat ewentualnej gry FCB w lidze Hisz. po odzyskaniu przez Katalonię niepodległości. Kiedyś wyrażałeś nieco inną opinię na ten temat ale brawa dla ciebie że zmieniłeś zdanie.
Do wszystkich innych którzy ponownie poruszają temat gry Barcelony w lidze czy to Katalońskiej czy Hiszpańskiej. Ludzie ile razy tylko pojawi się jakiś post o tematyce politycznej tyle razy wy poruszacie ten temat. To tak jak w szkole małe dziecko pyta się ,,czy Bóg jest w stanie stworzyć kamień którego nie jest w stanie podnieść". Fcb będzie grała w lidze hiszpańskiej bo finanse dzisiaj są takim współczesnym Bogiem który o wszystkim decyduje a odejście Barcy z ligi oznacza bardzo duże straty nie tylko pod względem sportowym ale i finansowym.
Jeszcze jedna sprawa dotycząca mieszania sportu z polityką. Dzisiaj sport i polityka podążają tą samą drogą. Nie rozumiem też dlaczego wszyscy tak się oburzają kiedy Barca choć w najmniejszy sposób jest łączona z polityką. Piękne hasło dzisiaj tak nagminnie powtarzane MES QUE UN CLUB tak naprawdę powstało kiedy klub sportowy stał się czymś więcej, stał się instytucją będącą symbolem czy ikoną dążeń niepodległościowych całej Katalonii. Tak więc polityka była wszechobecna w historii naszego klubu.
0
kavulo
A jaką taktykę byś chciał 5-3-2??? już od dłuższego czasu gramy 4-3-3 i tak powinno zostać, gramy ofensywnie bo mamy do tego odpowiednich graczy a po za tym nie ma taktyki idealnej jeżeli BARCA jest w formie to dzisiaj nikt ich nie może zatrzymać, tylko muszą być w formie.
Culé a muerte
Masz racje że futbol składa sie z etapów jak wszystko zresztą co sie zaczyna musi się kiedyś skończyc i kiedyś czas ZWYCIĘSKIEJ BARCY też się skończy ale jeszcze nie teraz.
0
wpwelement
Jak za Rasiaka płacą 10000000 euro to za Frankowskiego pewnie 1000000000000000000
0
Ciekawi mnie kiedy Pep to zrozumiał albo co wpłyneło na jego decyzje przecież jeszcze w połowie sierpnia mówił że jest potrzebny
0
lukasoon15
,,A pamiętacie ludzie jak jeszcze przed 3 tyg. gdy Sandro był zmuszony by sprzedać Czygre, co wy pisaliście? Za jakiego człowieka uważaliście Sandro? Powiem wam tylko że to się nazywa Konformizm"
Pomyliłeś pojęcia to nie nazywa sie konformizmem bo konformizm oznacza coś zupełnie jednego( na marginesie ja rozumiem powody sprzedaży Dmytro jak i Ibry to po prostu ekonomia)
0
Mam mieszane uczucia co do ibry poprzedni sezon fatalny ale ten zaczął naprawde dobrze.
Wydaje mi się że jeżeli dało by się wynegocjować jakieś 40 mln ( to niezbędne minimum) to powinna nastapić sprzedaż powód jest właściwie jeden możliwe kłopoty finasowe klubu.
Zlatan zarabia kupe kasy a licząc że atak będzie wygladał następująco Messi Pedro i Villa to chyba nie ma sensu płacić tak dużej kasy zawodnikowi tylko rezerwowemu.
Jest jeszcze jedna kwestia jak Zlatan zniesie myśl że jest tylko rezerwowym, jak mówi Raiola to wojownik i będzie walczył ale jeżeli przegra tą walke to czy nie nastapi to co nastąpiło po dwumeczu z interem.
Zlatan jest słabszy od wymienionej wyżej trójki i ławka rezerwowych w Barcelonie go czeka i choć mówił że bedzie walczył to mi się wydaje że on myslał że bedzie w tej 11 i będzie bronił tego miejsca a nie próbował go wywalczyć.
Mimo wszystko to i tak uważam że powinna FCB kierować się ekonomią bo ona jest bardzo ważna mimo iż wiele osób na forum ja całkowicie bagatelizuje w Liverpool też ją bagatelizował i wszyscy widzą w jakiej są teraz sytuacji.
0
Cała ta sytuacja jest po prostu skandaliczna. Gdyby rozgrywać jeden mecz o superpuchar tak jak w każdej innej lidze to nie byłoby problemu, z drugiej strony to piłkarze Barcy szczególnie Katalońscy mają wybór co jest dla nich ważniejsze Barca czy reprezentacja i chyba już tego wyboru dokonali.
0
Culé a muerte
Nie podzielam twego pogladu że po odzyskaniu niepodległosci FCB nie grała by W lidze hiszpańskiej. Oczywiscie że znaleźli by sie ludzie którzy Barcy by nie chcieli ale biznes wpływy finasowe i tak by zadecydowały że FCB by grała w tej lidze.
Różnica miedzy innymi regionami a Katalonią jest taka że Katalonia chce niepodległośc odzyskać (Oczywiscie że to bardzo skomplikowana sprawa ale jak mówił Churchill jedyne czego się boje to bezczyności i to powinno Katalończykom przyświecać)
0
Zgadzam się z lukasoonem15 i także bardzo popieram pomysł, plan czy wizje Laporty. Katalonia zasługunje na niepodległośc. Historia kultura tradycja ich tożsamość katalońska nacjonalizm to kwestie które wyjaśniaja dlaczego własnie Katalonia powinna być niepodległa.
0
Cule a muerte
,, chcialbym zaznaczyc, ze to jest forum sportowe, a nie poswiecone polityce"
kwestie polityczne w mniejszym stopniu ale jednak dotyczą klubu, także uważam za stosowne że pojawiają się na forum. Jak widać po ożywionej dyskusji na ten temat warto aby sie pojawiały, gdyz nie wszyscy w Polsce mają do takich wiadomości dostęp.
Nie rozumiem natomiast tego ataku na jak to wyraziłeś swoją wizytówkę ,,Ja tradycyjnie pisze z Hiszpanii". faktem jest że używasz jej od dłuższego czasu dlatego nie do końca rozumiem oburzenie innych użytkowników forum. Dlaczego teraz zwrócili na to uwagę a nie wcześniej. Być może to był atak za wpis anty kataloński a przy najmniej anty niepodległościowy.
Ja już wcześniej wspominałem że jestem takim małym nacjonalistą i pod tym względem oczywiście popieram działania Laporty. Droga do niepodległości jest zawsze bardzo trudna i nalezy zadać sobie pytanie czy w obecnej sytuacji jest to realne?.
Tak samo jak ,,czarny20" prosił bym cię o większy obiektywizm, bo tego ostatnio w twoich postach bardzo mi brakuje.
Na marginesie jeszcze jedna sprawa nie związana zbytnio z tematem, mniej więcej dwa tygodnie temu wspomniałeś o mozliwości przesłania mi na pocztę materiałów do nauki jezyka Katalońskiego, wysłałem ci wiadomość ale nie wiem czy doszła, jeżeli masz nadal możliwość wysłania tych materiałów byłbym bardzo wdzięczny mój e-mail jordi70@wp.pl
imonkey
Rozbawiłes mnie tym swoim przykładem Mazowsza. Tak jak ,,czarny20" jak także posiadam wykształcenie historyczne i musze przyznac że cie popieram Mazowsze kiedyś było wielką potegą w szczególnosci morską władało całą Europą itd. Oczywiscie żartuje Mazowsze w przeciwieństwie do Katalonii nigdy nie było samodzielnym państwem, nie ma żadnych tradycji niepodległościowych jako suwerenny kraj. Porównanie Katalonii do Mazowsza to jak porównanie słonia do mrówki.
Slawekfcb
przytoczenie XV i XVI wieku i porównanie do dzisiejszej rzeczywistości to jak porównywanie katolicyzmu z mitologią aztecką.
0
Złożyłem zamówienie i otrzymałem odp ale przez przypadek ja skasowałem czy mozna wysłac ta odp jeszcze raz
0
Jordi70@wp.pl
Byłby bardzo wdzięczny
0
Culé a muerte
Na początku wpisu chciałbym przeprosić jeżeli uraziłem cie tym nie właściwie napisanym zdaniem. intencja tamtego postu nie było kazanie ,, wynosić jak ci się nie podoba". Oczywiście chciałem zwrócic uwagę na coś zupełnie innego, na trudności jakie miały cię spotykać przy wykonywaniu swojej pracy,( i zasugerowałem zmiane )ale czytając twój ostatni wpis z adnotacji własciwie chyba wszystko jest ok. Tak czy inaczej nie chciałem pisać postu ad persona a już w żadnym wypadku nikogo obrażać albo kazać komuś coś robić, jeżeli tak to odebrałeś to PRZEPRASZAM.
Teraz mała dygresja na temat historii Polski. Oczywiście uważałem na lekcjach historii, gdyż sam jej teraz w szkole uczę. Masz racje że wiekszą autonomie miała Galicja, docenił to także Józef Piłsudski który po rewolucji lat 1905 - 07 przeniósł działalnośc niepodległościowa z KP do Galicji własnie i tam rozpoczoł tworzenie ,,Strzelców" czyli pierwsze zalążki ,,Legionów". Ja jednak nie sugerowałem sie autonomia tylko konstytucja no bo przecież onią tu chodzi, a wspomniane przeze mnie królestwo Polskie ja posiadało.
Bardzo poważnie potraktowałeś ta część poświęconą zdolnością językowym, ja posiadam skromny egzamin TELC i gdzie mi tam do twoich certyfikatów, choc staram sie cały czas uczyć tego języka, ale co do samego katalońskiego niestety nie mam żadnej mozliwosci nauki a szkoda.
mimo wszystko rozumiem twoja irytacje na poczynania władz Katalonii które łamia prawo a przynajmniej w niektórych kwestiach postepuja niekonsekwentnie. Ja swego czasu podobnie byłem zirytowany kiedy powstał projekt wspólnej ksiazki dla historii i miała ona obowiazywac we wszystkich krajach Unii europejskiej. Zawierała ona szereg błedów jak chociażby to że Polska w czasie II Wojny Światowej broniła sie tylko miesiąc a Francja na przykład była jednym z mocarstw które pokonały Niemców( jak wiemy wojna długo tam nie potrwała a Francuzi w przeciwieństwie do nas kolaborowali z III Rzeszą) Takze pewne nieprawidłowości zdarzają sie wszędzie. Ja jednak na obecne wydarzenia w Katalonii patrze jako taki mały nacjonalista popierajacy dążenia niepodległosciowe tego regionu i widzący jakąs szanse na jej uzyskanie ty natomiast przybierasz punkt bardziej hiszpański widząc pewne nieprawidłowosci po stronie władz Katalonii.Tak przynajmniej mi sie wydaje.
0
Ja tradycyjnie do Cule a muerte
Nie rozumiem twojego ataku na dialekt kataloński( chyba że się go do tej pory nie nauczyłeś). Stąd wychodzi ta sprawa praktyczna ,,kino" zamiast spokojnie sobie oglądać to ktoś zaśmieca ci obraz jakimiś napisami. Uważam że rzeczą zrozumiałą jest działalność rządu faworyzującego lokalny dialekt ( jak widać ty chyba nie skoro to tak krytykujesz).
Poruszyłeś kwestie konstytucji zwracając uwagę na fakt dużych prerogatyw jakie Katalonia w niej posiada a mimo to wciąż im mało. Prawda jest taka że zawsze będzie im mało dopóki nie uzyskają pełnej suwerenności. Przytoczyłeś fakt z historii Polski wiec ja tez się do niej odniosę, a dokładnie do czasów Królestwa Polskiego z lat 1815 - 30 wtedy w konstytucji Polska tez miała wiele ale było naszym rodakom mało. Także i tu można by powiedzieć że było im za mało ale oni chcieli pełnej suwerenności no i ten król a właściwie Car. Sprawa z postępowaniem dzisiejszego rządu Katalonii jest właściwie identyczna oni bronią własnej tożsamości własnej tradycji i historii. Czy można mieć oto do nich pretensje ja uważam że nie. To jest w końcu Katalonia a nie Hiszpania i powinno sie mówic po katalońsku a jak ktoś chce sobie porozmawiać w innym jeżyku to prywatnie a nie w sprawach służbowych. Jezeli nam dyktowano by warunki czy to ze strony Niemiec czy Rosji jeżeli by sie wtrącali w nasze sprawy wewnętrzne tez by nam to przeszkadzało. Cule a muerte jezeli ten kataloński ci tak bardzo przeszkadza(w szczególności w pracy) możesz wrócić do ojczyzny albo wyjechac w jakis inny region Hiszpanii.
0
Culé a muerte
Ja tradycyjnie pisze do ,,Culé a muerte"
w ostatnim poście słusznie zwróciłeś uwagę na fakt że jedni odchodza a drudzy przychodzą. Oczywiscie szkoda odejścia yaya ale to było przesądzone juz dawno. Pep stawiał na Sergio bo jak sam niejednokrotnie przyznawał w Sergio widzi siebie sprzed wielu lat. Moc sentymentalizmu jest tu bardzo duża. można miec ooczywiscie jakiś żal do trenera ale z drugiej strony należy pamiętać że gdyby nie Guardiola to Barca mogła by nie być w tym miejscu gdzie obecnie jest( to kieruje w szczególności do tych którzy coraz częściej krytykują go albo uważają że wiedzą lepiej od Pepa). Cule el muerte w swoim poscie popełniasz jeden zasadniczy błąd który rzuca dosyć jaskrawą niekonsekwencje na to co napisałeś. Najpierw przytocze według mnie co najmniej bardzo dziwny esej ,,JA FCBARCELONA NIE ZMIENIE Z POWDU JAKICHS TAM TRANSEROW. NO MOZE ZMIENILBYM KLUB, GDYBY MESSI PRZESZEDL DO REALU MADRYT"
Zwrócę uwagę na nazwę twojego nicku CULE EL MUERTE chyba wszyscy wiemy co to oznacza i jak sie to ma do tego drugiego zacytowanego przeze mnie zdania. Ale z tym zdaniem wiąże się jeszcze jeden fakt hipotetyczne odejście Leo spowodowało by ze zmienisz klub??? W takim razie jesteś kibicem Leo a nie FCB a twój nick powinien wygladac nastepujaco - LEO EL MUERTE. I na koniec jeszcze jedna niekonsekwencja sam napisałes że nie zmienisz klubu z powodu transferów ale jak widać nie do końca( a może jesteś zwolenikiem podziału na nietykalnych i reszte).
Zatem konkluzja nasuwa sie nastepująca wiecej konsekwencji. Należy tu dodac że wpisy Cule el muerte zawsze były bardzo dobre pod wzgledem merytorycznym ale ten krótki esej przytoczony przez mnie jest takim wyjatkiem (niestety negatywnym) w przeciwieństwie do tego co do tej pory pisał Cule el muerte.
0
Ciekawe kiedy ogłosi ten prawdziwy według niego(czyli bardzo zadłużony) stan klubowego konta
0
Ale mi przełom. Przełomem by bylo gdyby odszedł po za tym w tym sezonie jak by odszedł to przynajmniej cos udało by się zarobić a za rok nic nie dostaniemy za tą niby gwiazde.
0
guardiola89
,,Socio powinni być ludzie odpowiedzialni, którzy zawsze mają wiedzę na temat kandydatów na prezydenta i zawsze są w stanie podjąć słuszny dla ich wybór"
Idąc twoim tokiem myslenia jeżeli prezydentem wybrany został Gaspart to był dobry wybór??? a moze wtedy socio byli nieodpowiedzialni a dzisiaj juz sa. Albo idąc dalej według ciebie cules z jakiegos kraju są odpowiedzialni a ci którzy chcieliby dołaczyc za 10 lat juz nie beda. Myśl bardziej kreatywnie co by było gdybys to ty był na miejscu tych którzy nie mogą byc cules jakbys się czuł
0
guardiola89
Bycie Socio to wielki zaszczyt i wyróżnienie dlatego nie uważam zby zamknięcie tej grupy było rozsądnym posunięciem. w celu zachowania wartosci socio należy iść w innym kierunku- modyfikacji czy bardziej segregacji praw dla nowych członków Socio.
0
Robben w tym sezonie pokazal że potrafi grać także zzespołowo nie tylko indywidualnie powinismy się nim zainteresować jeżeli będzię do wyciągnięcia za dobrą sumę.
0
Arjen może być alternatywa w razie nieudanego zatrudnienia Cesca, gdyby sprzedać ibre to mielibyśmy tridente marzeń Villa-Messi-Roben. Czy nie byłoby wsoaniale
0
Di maria to byl świetny transfer ale jeszcze lepszy byłby Sergio Augero nie wiem dlaczego włodarze Barcy się nim nie interesują
0
Lepsze jest wrogiem dobrego i tyle w tym temacie
0
30 milionow za cesca oj chyba nie realne
0
Patryk- jedni uważają że Zlatan jest dobry a inni nie, ja uważam że nie pasuje do Barcy ale szacunek dla niego za kilka ładnych bramek i akcji a tego villa 7 zostaw to pewnie jakis gimnazjalista który inaczej nie umie
0
Niech tam idzie z bogiem, niech oni się z nim męczą a z drugiej strony mysle że by tam pasował
0
Jeżeli faktycznie miala być prawda to dobrze że to nie wyszło . Rozumiem że Fernando jest graczem fenomenalnym ale co zrobilibyśmy z ibrą przecież jego nikt nie chce a mata jest nam nie potrzebny przy naszej zdolnej mlodzieży a cesc powinien do nas trafić choć sądze że w tym sezonie to się nie stanie
0
Culé a muerte
Czekam na ten mega post o którym wspomniałeś że napiszesz, chetnie bym go przeczytał. Nie uważam (być może się myle) zby długi klubu były tak duże jak twierdzi Sondro. zobaczymy po wyborach kiedy okaże sie to nie prawdą. Natomiast że Barca zadłużona jest to fakt ale kto dzisiaj nie ma podobnych problemów a Real on jest na plusie??? Może liverpool albo manchester. Tylkko że długi nie są tak wielkie jak uważa nowy prezydent.
0
Jedyną pozytywną kwestią u Sondro jest ostrożność w kwestiach transferowych - ale to może działać w dwie strony(obyśmy nie byli pasywni, w myśl zasady kto nie ryzykuje ten nie wygrywa). Denerwujące jest u Rossela jego nagminne poruszanie rzekomych długów. To jest znakomity slogan wyborczy. : Culé a muerte zapomniał o pewnym fakcie że oprócz wydatków są jeszcze przychody a jaka jest naprawde sytuacja to każdy z nas może się jedynie domyślać.
0
Niestety moje obawy sie sprawdzają trzeba wierzyć że ibra sie otrząśnie i zacznie grać na miare swoich możliwości( Geble- zgadzam sie to jakiś zły sen) oby yaya nas nie opuścił