0

W Mediolanie zgodził się na 4,5 mln więc coś tu się nie zgadza

3

Cóż, niesamowite.

0

Po co kupować kolejnego pomocnika, przy tej sile ofensywnej, którą mamy. Nawet przy założeniu, że odejdzie Denis, daj Boże Gomes, to Rafinha może być alternatywą w środku pola. Też ma często kontuzje, ale poprzednia to nie było jakieś krzywe postawienie nogi tylko brutalny atak na niego. Równie dobrze po odejściu Andresa, Leo może przesunąć się bardziej do środka. Wprowadzenie do drużyny Aleñi czy Oriola mogłoby w perspektywie czasu okazać się świetną inwestycją.

1

Thiago haha

10

Powstanie Warszawskie. Hołd poległym - Ok. Hołdowanie jednak całego tego zrywu jako walki niepodległościowej, która dała nadzieję, pokazała waleczność Polaków, ich zaangażowanie, etc. zakrawa troszkę o nieznajomość historii. Dowództwo powstania złamało rozkaz Wodza Naczelnego - generała Sosnowskiego. Uważał on, że ujawnienie się bolszewikom spowoduje tylko śmierć, a wręcz rzeź ludności cywilnej. Tym samym powstanie było anarchią i złamaniem łańcucha dowodzenia, którego rola w wojsku i organizacjach militarnych jest niepodważalna. Już sam wybuch powstania zakładał, że jedynym wrogiem są Niemcy, zapominając, czy nie uznając za nawet gorszego wroga, armii czerwonej. Przeciwnikami powstania był też ogromny autorytet i świetny dowódca, generał Anders, czy Narodowe Siły Zbrojne. Nie twierdzę, że Niemcy nie mordowaliby Polaków, ale na pewno nie robiliby tego na taką skalę, jak w przypadku zbrojnego wystąpienia. Zniszczenie Warszawy rozkazem Hitlera, mogłoby odbyć się również poprzez starcie wojsk niemieckich i rosyjskich, ale równie dobrze i bolszewicy i naziści mogliby odpuścić walki w terenie miejskim i rozstrzygnąć bitwę na przedpolach. Szanujmy bohaterów, oddawajmy im cześć, ale nie zapominajmy o drugim dnie każdej decyzji, w tym przypadku decyzji, która spowodowała rzeź ponad 200 000 cywilów.

0

Przed imprezą masową muszą szybciej otwierać bramy. Fakt, że w przypadku Barcelony to była chyba godzina, ale przy zatrudnieniu odpowiedniej liczby ochrony i tylu wejściach to nawet w godzinę idzie dobrze sprawdzić takie tłumy. Po drugie kto był na meczach wie, że stadion to jedno, a zamieszanie w metrze to drugie. Jest dużo bardziej niebezpieczne, a spokojnie myśląc, kilkanaście tysięcy osób opuszcza okolice stadionu korzystając ze stacji Collblanc, czy innych.

0

Nie ma się co dziwić... Sprawdzanie na bramkach Camp Nou to parodia. Wystarczyłoby obszukac kazdego i sprawdzić plecaki czy torebki. Jak byłem 2 lata temu to nawet dobrze biletu nie sprawdzili...

0

Szkoda, że jak dostawał szansę gry, to Messi na siłę starał się mu nie podawać tak jak Albie. Mimo wszystko szacun za pomoc po ataku na La Rambli, sukcesów życzę.

0

Szczerze też mi się nie podoba to ich podejście, ale mimo wszystko warto zagłębić się w temat...Vrsaljiko i Politano to wypożyczenia z opcją kupna, to samo Vidal, Vrij i Asamoah przyszli za darmo, de facto tylko Nijna został kupiony :)

0

Rzeczywiście. W sezonie 2017/2018 w Bundeslidze, zagrał w 19 meczach na 34, co daje 0,55%. 7 razy wchodził z ławki, łącznie zagrał 1243 minuty. Strzelił 2 bramki. Owszem w sezonie 2015/16 i 2016/17 zagrał po 27 meczy, ale jego liczby nie powalają. Podsumowując jego całą karierę niech sobie zostanie gdzie jest. Nie jest podstawowym pomocnikiem w Bayernie, a miałby być wzmocnieniem Barcelony?! Chyba jako partner dla Vermalena, żeby sam nie leżał w szpitalu.

0

Szkoda, że potrafisz się przyczepić pisowni, ale już nie potrafisz podać dobrego argumentu. Po pierwsze Iniesta ma 34 lata, a będąc kontuzjowanym przez 3 ostatnie lata jak podajesz, wciąż był starszy niż Thiago. Iniesta zagrał procentowo więcej meczy (lub meczów, bo obie formy są poprawne jak już się czepiamy) w karierze niż Thiago. Co do Ibrahima to uwielbialem go oglądać i grać nim w Fifie, co nie zmienia faktu, iż kontuzje i pech, zniszczyły jego potencjał. Co do słowa kontuzjogenny, konieczna byłaby rozmowa z Profesorem Midokiem, ale zaczerpnięcie injury-prone z angielskiego można fajnie i szybko sparafrazować kontuzjogennością, zamiast wtrącać makaronizm :)

2

Rafinha mówiący o powrocie Thiago... W sumie mógłby jeszcze wrócić kontuzjogenny Affelay i przyjść Pato, mielibyśmy wtedy Patologicznie kontuzjogenny skład z Veramlenem i Rafinhą.

0

Douglasa pewnie też chcieli :) Poza tym czym innym jest chęć sprowadzenia kogoś a czym innym negocjacje co do kwoty odstępnego i wynagrodzenia. Idiotyczne sagi transferowe to specjalność Barcelony, chociażby idiotyczne decyzje z Isco i Asensio, bo już o sprowadzaniu szrotu nie ma co pisać nawet...

0

Juz widzę te cudowne nazwy Durex Camp Nou, Aliexpress Camp Nou, robiąc głupie transfery i tworząc niebotyczne kontrakty dla grajków pokroju Turana, nic dziwnego że decydują się na taki krok... Szkoda

1

Pytanie aż śmieszne :D

0

Arrivederci Roma, Bienvenido Catalunya.

1

Kupienie młodego Lengleta, Arthura jest świetnym ruchem, wzmocnienie obrony, pomocy. Teraz jeszcze możliwe że Malcom, a widzę że tutaj dalej niedosyt i wiele osób dalej chce tego szklanego Thiago. Błagam spójrzcie w końcu krytycznie na tego zawodnika. Przytoczę tylko 1 statystykę, która wg mnie dyskwalifikuje go jako piłkarza, mianowicie od sezonu 2013/2014 w Bundeslidze zagrał w 67 meczach na możliwych 170, co daje 39%. Jak taki zawodnik ma najpierw dojść do dobrej formy, później ją utrzymać, żeby finalnie zasługiwać na ogromną gażę jakiej się będzie pewnie domagał. Spędzi znowu pół sezonu na indywidualnych treningach jak Vermalen, wróci na kilka meczy i znowu będzie kontuzjowany. Zdecdowane, ogromne NIE dla kupowania graczy kontuzjogennych i starych jak Willian. Piłka nożna to nie wino, że im starszy piłkarz tym lepszy, a już na pewno nie warty więcej niż 50 mln...

1

Jeżeli rzeczywiście go kupią to i tak będę się bardziej cieszył że nie przychodzi Willian niż z samego Fichado. Chociaż i tak wyczuwam ,,transfer kwestią godzin", po czym ,,Benvenuto a Roma, Malcom" xD

0

Chyba Thiago Cionek...

0

Jeżeli szukasz horroru to na pewno nie ten film... To jest raczej thriller i nie sądzę żeby ktoś dorosły poza 2 momentami się przestraszył ;p Już dużo lepszy jest chociażby Rytuał, lub netflixowy Dom Otwarty

9

Skomentuję to tak: Luap Abgop, to od tyłu Paul Pobga, brzmi równie bezsensownie co wydanie na niego Odpowiednio 105 i 150 mln.

0

Możliwe, że część długu została spłacona, stąd pewna część tej kwoty to wydatek, ale myślę, że po opublikowaniu raportu szczegółowego będzie wszystko jasne.

11

Mam wrażenie, że nie wszyscy doceniają go i widzą jak ogromną pracę wykonuje na boiskach. Oby ta nasza Rakieta wypoczęła i odpaliła znowu w sezonie

0

Mam kolegów w wojsku, a sam jestem dość blisko straży pożarnej i nie wyobrażam sobie kobiet ważących 40/50kg, które w pełnym umundurowaniu mają wejść do budynku i wyciągnąć poszkodowanego, jak sam sprzęt będzie ważył około 20kg, czyli około 50% wagi ich ciała. To samo z obezwładnieniem mężczyzny, który na drugie imię ma siłownia. Scalenie straży miejskiej z policją mogłoby rozwiązać więcej problemów niż brak odpowiednich ludzi.

0

Będzie szowinistycznie.
1. Podporządkowanie się poleceniom funkcjonariuszy jest świętością.
2. Nagrywający to też odłam blokowy społeczeństwa wykazujący się niezbyt wysokim ilorazem inteligencji, aczkolwiek w sferze jp to pewnie ze 110%.
3. Zastanawiam się, czy i pan policjant i policjantka oszukiwali na testach sprawnościowych, a na ćwiczeniach z obezwładniania byli nieobecni?
4. Co do kobiet w służbach mundurowych, wykluczając pracę biurową, to wymagania i progi rekrutacyjne uważam, że powinny być nawet zawyżone. Tak, zawyżone. Traktowanie ulgowe kobiet, prowadzi do tego, że większość pracy w wojsku muszą wykonywać mężczyźni, w straży pożarnej automatycznie to samo. Pomijam już narażenie życia kolegów po fachu, chociażby w przypadku takich fantastycznych interwencji, chociaż policjant tutaj wcale lepszy nie jest. Co ważniejsze prowadzi to do narażenia osób postronnych, cywilów.
6. Równouprawnienie równouprawnieniem, ale w przypadku pożaru, czy aresztowania takich osiedlowych byczków, kobieta nie wytłumaczy się, że ona ma niższe wymagania i nie powinna tyle podnosić, biegać, czy się szarpać itd.

2

W sumie racja, aczkolwiek wszystko można wrzucić do worka rasizmu i ksenofobii. Nie zdziwię się, jak za kilka lat środowisko bezglutenowców, vegan i vegetarian będzie nazywało mięsożerców rasistami :D

20

Media lewicowe, każdego myślącego człowieka, który wyciąga pewne wnioski, nazywać będą rasistą i ksenofobem, bo odważył się im zwrócić uwagę, że to może różnice kulturowe, religijne są przyczyną obecnego wyglądu Francji i powstawania dzielnic, do których nawet policja nie wchodzi...

0

Biorąc pod uwagę co ma do zaoferowania jego małżonka...

1

Ale w sumie mniejsza wypłata dla nich ;p

6

Mamy tyłu zawodników, może zrobimy jak w Fifie jakieś SBC i wymiana na ikonę albo coś z overalem powyżej 85?

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?