kibic1899
Dołączył/a: luty 2012
Bielsko-Biała
6 obserwujących
3 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
31
Aha. Konstruktywne wnioski. Nie ma co.
0
Hm, podczas mundialu pojawiły się plotki o Lozano i jego wziąłbym za tę kwotę w ciemno. Pavon poza niby dobrymi relacjami z Messim nie umie kopać na dobrym poziomie, a tutaj bawimy się znowu w sprowadzanie piłkarzy żeby pewien Brazylijczyk czuł się dobrze. Niemniej, Pavon dalej wydaje się dobrą alternatywą dla Williana, bo zawsze jak się nie sprawdzi możemy go oddać jak zwykle za darmo, a William skończy karierę xD
0
Ile wynosi ta klauzula?
15
http://infosport.pl/2018/07/04/a-taki-byl-ladny-ale-nie-amerykanski-szkoda/
Pol i inni wielcy eksperci zaskoczeni są tą niechęcią do sięgania po VAR przez Marciniaka. Ja, ani trochę. Już tyle razy pisałem, że jeżeli osoba wypowiada się na temat czegoś krytycznie, to z tego nie korzysta. Marciniak mówił wiele razy, że VAR zabija piłkę nożną. Zabija raczej sędziów, którzy mają starodawne poglądy i chcą być bogami na boisku. Osobiście cieszę się, że skończyły się jego występy na mundialu, bo poza ignorancją do wytycznych, nie pokazał nic ciekawego, a tylko się skompromitował. Dodam tylko, że Lahoz, którego wszyscy pozdrawiamy jednym z palców (którym, pozostawię do domysłu :D ) sędziował wg mnie bardzo dobrze i nie wahał się korzystać z technologii w postaci telewizorka koło boiska.
0
Poczta Polska leci w kulki strasznie, nie raz miałem awizo, mimo że byłem cały dzień w domu. Na Twoim miejscu poszedłbym na pocztę, bo imo trafiłeś na lenia, któremu nie chciało się nawet awizo zostawić.
0
Przekonanie Douglasa i Gomesa do gry w naszych barwach wyszło im aż za dobrze...
5
Będą próbować przeforsować pod inną nazwą znowu...
0
Ja już miałem chłodny stosunek do niego jak symulował w Barcelonie, co dopiero kibice Realu wyzywający go każdym możliwym przekleństwem. Mam nadzieję że na Camp Nou zostanie przywitany nie gorzej niż figo.
29
Dla mnie liczy się coś więcej niż szansa na świetnego piłkarza w barwach Barcelony. Messi jest niepowtarzalny, i wolę go oglądać nawet w wieku 40 lat niż Kyliana :)
21
Wszyscy nagle zaczynają się zastanawiać nad nową wątrobą Erica, a mało kto dziwi się, że wypłynęło to teraz. Przypadkiem. Kiedy Eric został dyrektorem sportowym. Nie lubię zbytnio teorii spiskowych, ale doskonale wiemy, że chociażby prokurator Leo zasiadał na loży Bernabeu, życzliwych osób jest wiele, nie warto jednak od razu we wszystko wierzyć...
0
od sezonu 2018/2019 ligę mistrzów przejmuje Cyfrowy Polsat
2
Jak dla mnie sędzia w meczu Polska Senegal był najgorszym na całym mundialu, a obejrzałem większość meczy. Nie tłumaczę tutaj porażki Polski, tylko zwracam uwagę na to, że arbiter nie potrafił czytać gry, zatrzymywał akcje nie stosując przywileju korzyści, później to zamieszanie przy linii bocznej i wpuszczenie zawodnika. Ciężko się to oglądało nie tylko ze względu na mizerne kopanie piłkarzy, ale też przez Pana z gwizdkiem.
2
Lewandowski powiedział na konferencji według niego na Euro z naszej kadry wyciągnęli 110%. Coś takiego mówi kapitan. Chciałbym, żeby policzył ile wyciągnęli z kadry Maroko i Iranu, a wcześniej z Islandii na mundialu i na Euro...
0
Czytanie ze zrozumieniem i myślenie nie boli, nigdzie nie napisałem, że to synonimy, nawet powiedziałbym że antagonizmy, ale łatwiej jest atakować ze środka boiska, albo po przejęciu piłki na połowie przeciwnika niż startować spod własnej...
1
Hm, lubię polskiego Guardiolę i wydaje mi się, że jego reprezentacja mogłaby fajnie wyglądać, tak samo jak Ojrzyńskiego, bo na pewno gryźli by trawę. Nie wiem tylko, czy w przypadku naszej reprezentacji nie potrzebna byłaby teraz osoba spoza środowiska, ktoś z zagranicy, ale kto to nie mam pojęcia...
0
Szczerze? Błaszczykowski był dla mnie bardzo dobrym kapitanem i nie bardzo rozumiałem decyzję o przekazaniu opaski Lewemu. Nikt nie pokazał charakteru i walki o piłkę i chęci szarpnięcia na mundialu, nie wiem też kto jaki ma szacunek w kadrze, ale może Grosicki? Krychowiak? W przypadku Polski potrzebny jest kapitan z charyzmą, a nie taki statyczny jak Lewy, nie odbierając mu umiejętności.
0
Możliwe, że za mało biorąc pod uwagę moją masę, ale mam pojęcie o taktyce, jeżeli zostawiamy odbiór piłki tylko defensywnym pomocnikom, albo obrońcom to na co my liczymy? Na atak pozycyjny? Wyglądający jak laga do przodu? Jeżeli Lewy przejął by piłkę w kole, to mógłby wyjść 1 na 2, ale to wymaga pressingu całej drużyny.
0
Chyba nie oglądałeś Barcelony Pepa, a z filozofii Cruyffa to kojarzysz Holendra. Dobry pressing polega na tym, że to napastnicy zaczynają grę w obronie, żeby jak najszybciej przejąć piłkę i wyprowadzić atak.
2
Mam nadzieję, że to bait. Błagam powiedz, że to bait... Gdzie był ten kapitan na boisku ciągnąć reprezentację, cały skład zagrał źle, ale od piłkarza aspirującego do miana najlepszej 9 na świecie, trzeba wymagać więcej niż od innych tym bardziej że jest właśnie kapitanem. Nie liczę, że przebiegnie całe boisko i strzeli hat tricka, ale powinien pierwszy rozpoczynać pressing i grę w obronie, a nie hasać sobie, a po meczu narzekać że nie otrzymywał podań od kolegów, co jest prawdą oczywiście.
0
Thiago potrafi nie grać przez połowę sezonu z powodu kontuzji, narzekamy na absurdalne wynagrodzenia Messiego, a sprowadzamy zawodnika którego jeden mecz może kosztować na 500 tys. euro.
0
Jeżeli śmiejesz się z 23 latków, którzy mówią dzieciarnia o 15/16 latkach, to sam jesteś już dziadkiem albo dziadem :D
15
Błagam wytłumaczcie mi, dlaczego jest tu tak wielu zwolenników jego transferu. Od sezonu 2013/2014 w Bundeslidze zagrał w 67 meczach na możliwych 170, co daje 39%... Już nie wspominam nawet w ilu wchodził z ławki. Nie kwestionuję tutaj jego wartości wnoszonej, ale zagranie tylko tylu spotkań odbija się nie tylko na budżecie, ale też na wahaniach formy. Jestem przeciwnikiem tego transferu.
0
Nie wiesz czy nie podpowiedzieli, równie dobrze mógł powiedzieć, że to tak zinterpretował i tyle.
0
Jestem zdania, że osoba, która jest zagorzałym przeciwnikiem VARu, nigdy nie będzie chętnie po niego sięgała, a tym samym będzie się kierowała swoim czytaniem gry.
3
Bednarek podpadł Nawałce, bo w meczu zasygnalizował zmianę przez uraz. Pozazdrościć toku rozumowania trenerowi, drugi Smuda się z niego robi. Chłopak nie chciał ryzykować czego poważnego, a tu w nagrodę nie gra w meczu z Senegalem. Równie racjonalna decyzja co niepowołanie Mierzejewskiego, bo poziom w Australii jest niski xD
7
Niezależnie od tego co dzieje się w szatni Argentyny, a tego nikt nie wie na pewno, warto przypomnieć sobie jakich trenerów mieli Albicelestes na wielkich imprezach.
2008 - 2010 - Maradona, który wcześniej trenował jakieś klubiki w Argentynie, o których większość nawet nie słyszała. Złota myśl, że genialny piłkarz jest często słabym trenerem znajduje tutaj w pełni odzwierciedlenie;
2010 - 2011- Batista, o nim chyba nie warto wspominać, bo odpadniecie w ćwierćfinale Copy jest żałosne, mając taki potencjał.
2011 - 2014 - Sabella - Można powiedzieć, że kolejny trener rzucony na głęboką wodę talentów i presji argentyńskiej, ale który zmierzył się z nią i udało się wywalczyć 2 miejsce na mudnialu, ale chyba wszyscy się zgodzą, że to powinno być mistrzostwo.
2014 - 2016 Tata Martino, w Barcelonie nie zachwycił, a Blaugrany nie oglądało się przyjemnie, można powiedzieć, że to zawodnicy na autopilocie wygrali Superpuchar Hiszpanii;
2016 - 2017 - Bauza, Sao Paulo, San Lorenzo, nie podołał, dodatkowo kolejne zawirowania wokół kadry, Messi który rzekomo opłaca ochronę i hotele;
i teraz nieszczęsny Sampaoli.
Trenerzy Argentyny mierzący się ogromnymi talentami w szatni, ale też ogromną presją nie potrafili tego udźwignąć, każda wielka impreza jest rozczarowaniem. Można winą obarczać Higuaina, Caballero, Romero, ale niezależnie od tego co tej drużynie daje Messi to nigdy sam nie wygra turnieju, aczkolwiek na poprzednim mundialu sklecona drużyna i Jefecito wraz z Messim prawie udźwignęli ciężar odpowiedzialności. Indywidualności potrafią błysnąć w i dać tę iskrę, ale turnieje wygrywa tylko zgrana drużyna, a cementem jest zawsze trener, którego Argentyna nie miała i nie ma. Podobnie z Polską, owszem, wszyscy liczą, że Robert sam przekiwa obrońców i wygra mecz, ale widać po zgrupowaniach, że mamy bardziej zgraną drużynę niż Argentyna i jak dla mnie to jest powód dla którego my z grupy awansujemy, a Messi niestety nie.
1
Jak dla mnie wicemistrzostwo Świata i dwukrotne wicemistrzostwo Kontynentu są dalej bardziej wartościowe niż Mistrzostwo Europy patrząc sumarycznie.
0
Po meczu z Senegalem wróciły rozmowy na temat Milika... Sam już nie wiem, ma ciąg na bramkę co pokazuje w Napoli, ale mam wrażenie, że te wielkie turnieje zupełnie nie są dla niego, na Euro nic nie pokazał, wczoraj był tragiczny i niewidoczny jednocześnie. Chciałbym, żeby w meczu z Kolumbią i Japonią strzelił nawet po 2 bramki, ale chyba pora dać szansę Teo z przodu, bo Arek nie potrafi wykorzystać szansy i się pokazać. Potrafiłbym zrozumieć jakby gryzł trawę albo nie mógł się wstrzelić jak zwykle, a tu wczoraj myślałem, że chce helikopter posadzić na murawie, bo tak machał rękami...
1
Piłkarze pójdą drogą Meksyku i zrobią pociąg z Paniami Lekkich Obyczajów, aby zapewnić sobie zwycięstwo z Kolumbią.
0
Bo to co nas podnieca to jest właśnie kasaa...