0

@endriuuu2
A to ma on jakieś ofiary na koncie?

6

@DonMatteo901 @FDJ
Po pierwsze, to ta stacja jest z Kataru, a nie z Arabii Saudyjskiej, i jest bardziej liberalna (Al Dzazira English) niż nasze tvpiss.
Po drugie, to wypadałoby potrenować czytanie ze zrozumieniem, bo z wypowiedzi Staszewskiego jasno wynika, ze to Al Dzazira odwiedzila go w Polsce i do zadnej Arabii sie nie wybierał.
Także odpowiadający twitt, który miał być błyskotliwa ripostą i powielanie go tutaj, to jak trafienie kulą w płot.

2

@marcin62
Zawsze Leszka lubiłem.

1

@mindbender84
Zacznę od końca, a pozniej przejdziemy dalej.
Na czym polegała Afera podsłuchowa, poza tym, że ktoś (na zlecenie pis) nielegalnie podsluchiwał urzedników panstwowych?

1

@BartqRKO
Goetze

3

@barcelonaLM
Co to są "polskie wartości"?

1

Nasi rodacy stali się "żywym" dowodem na to, że legendy miejskie mają w sobie coś z prawdy:

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/polacy-polecieli-do-meksyku-wycieto-im-narzady-jeden-z-mezczyzn-nie-zyje/ldw7s8k,79cfc278

0

Wie ktoś z was może, czy zarobki policjantów mających ten sam stopień, ale pracujących w różnych regionach są takie same?
Czy policjant z Warszawy czy Wrocławia, gdzie życie jest droższe, zarabia tyle samo, co ten z Lubartowa czy też Jaworzna?

1

@Rastafarnianin
Obraz jak kadr żywcem wyjęty z filmu Terrenca Malicka "Niebiańskie dni".

2

@GeneralXavi
"3-4% to taki optymalny poziom"
No chyba przy 6-7% na lokatach bankowych, a nie jak teraz 0,8% minus jeszcze 20% podatku.

1

@Kurkmen
"powinna być spałowana"
Wiedzę, że masz naziolskie ciągoty.
Ale czego się spodziewać po ludziach spod znaku falangi?

0

@SiSenior
A to Piss likwiduje reklamy w tvp i rezygnuje z abonamentu?
Od kiedy?
Dodajmy do tego, że o tvpiss nijak nie można powiedzieć, ze ma edukacyjny czy kulturotworczy charakter.
Gdzie tu zatem symetria?
Gdzie ta wydumana hipokryzja?

1

@Bartek22
"Statystycznie więcej niż połowa osób głosujących na PiS, nawet nie ogląda telewizji rządowej!"

No właśnie, statystycznie.
Wystarczy, że oglądają 3 razy z 7 dni w tygodniu i twoje wyliczenia statystyczne można wywalić do kosza.

0

@inViNcibl3 @kamill//
A to PiS nie likwiduje teraz OFE z około 160 mld, które tam zostały?

0

@rafi509
I to żeś wyczytał z mojego komentarza? Naprawdę?
No to inaczej:
Datki na WOSP są dobrowolne, a zbiórka trwa jeden dzień w roku.
NFZ kosi pieniądze od kilkudziesięciu mln Polaków za cały rok ich pracy - 365 dni.
Nie muszę chyba dodawać, że podatki nie są dobrowolne?
Gdyby była możliwość wyboru: moje pieniądze z podatków na NFZ czy WOSP, to WOSP by więcej zebrał niż NFZ.

0

@rafi509
Nie wiem czy wiesz, ale z budżetu NFZ pewnie z 95 % idzie tylko na same pensje pracowników ( kilkaset tysięcy ludzi).
Jeśli chcesz już porównywać WOSP do NFZ uczciwie, to powinienś porównać wartość zakupionego sprzętu przeznaczonych na leczenie niemowlaków przez jednych i drugich.

15

@Joe_Pesci
Nie 935 mld tylko 830 mld.
https://pl.m.wikipedia.org/wiki/D%C5%82ug_publiczny

8 lat rządów PO - 300 mld wzrostu długu.
5 lat rządów pis - 600 mld wzrostu długu.
Brawo piss.

0

@AV0CAD0
Afera podsłuchowa.
Afera wydmuszka jak czas pokazał.
Jedyne co miało tam cokolwiek wspólnego z aferą to sam fakt podsłuchiwania urzędników państwowych.

"I bardziej przemawia do mnie prawicowy Mazurek"
No, nic dziwnego skoro masz prawicowe poglądy, co nie oznacza, że obiektywnie jest on lepszym dziennikarzem od Lisa czy Durczoka.

"Ale są też inne media propis, które na pierwszy rzut oka nie są aż tak ewidentnie złe."
Np. jakie?

7

Złamanie regulaminu serwisu pkt. 9.3.3.

0

Komentarz usunięty przez użytkownika

0

@NaFazieHitman
Tak samo jak homo, które istnieje od początku naszego gatunku, co zaczyna rozumieć większość ludzi, co pokazują badania, w których akceptacja dla osób LGBT w Polsce ostatnio przewyższa stronę nietolerancyjna (wbrew temu co piszesz, że dla ogółu liczy się tylko hetero), że już o bardziej cywilizowanych krajach nie wspomnę.
@maroon
A dlaczego nie?
Jest jakaś święta, obiektywna księga mówiąca o tym, co z czym można mieszać?
Twierdzisz, że przymuszanie do nauki nachalnej religii nie moze być przykre?

9

Pamiętacie tę wiadomość sprzed kilku dni o masakrze 750 osób w Aksum w Etiopii?
Chciałem do tego wrócić, bo to dobry przykład subtelnego manipulowania tłumem.
Po wyszukiwaniu w Google, najwięcej stron, ktore o niej piszą, to te o tematyce religijnej, kościelnej, prawicowej.
A jak o niej tam piszą?
Ano tak, jakby ta masakra miała podłoże religijne, sugerując że to wyznanie ofiar było jej przyczyną, a chrześcijanie są oczywiście prześladowani (TVP info np. "Mord religijny").
A jak było naprawdę?
Masakry dokonały wojska rzadowe razem z amharską milicją - o tym można przeczytać.
Natomiast o tym, że premier rządu, jak i większość jego członków są chrzescijanami,a amharowie w 83% to też chrześcijanie, już nie.
Masakry dokonali chrześcijanie na chrześcijanach.
A jaki był jej powód?
Pewnie wielu was słyszało w ostatnim czasie o konflikcie wewnętrznym w Etiopii, prowincji Tigraj i tigrajczykach.
Upraszczając, to chodzi o to samo, co w konflikcie na linii Hiszpania - Katalonia, a jej podłożem jest przynależność etniczna a nie religijna.
Dlatego podkreślanie wyznania ofiar ma tutaj taki sam sens, jak mówienie, że w 2017 roku policja pałowala katalonskich chrzescijan po referendum niepodleglosciowym.
Takiego artykułu w prawicowych mediach chyba nie było?





3

@NaFazieHitman
A gdzie ma miejsce (a raczej powinna mieć) edukacja seksualna, jak nie w szkolach?
W telewizji, w radiu, na podwórku?
Homopropaganda? A co to jest?
To samo co heteropropaganda?
@tristan87
W którym miejscu ją wg ciebie pokazała?
Poważnie pytam, nie zgrywam się.
Może w tym, w którym uderza w twoja religię i obraża wasze uczucia religijne?
Dlatego brak jej inteligencji, bo jej wypowiedź nie zgadza się z waszymi poglądami?


4

@MaTt_BarcaFan
Myślę, że ilorazem inteligencji ta pani zawstydzilaby zdecydowaną wiekszosc uzytkowników tej strony. Piszę to całkowicie serio.
@ProMILs
Od kiedy mamy edukację seksualną w szkołach? Coś przegapiłem?

0

@Joaquin88
Tzn?
Bo na moje pytanie to to nie jest odpowiedź.

1

@Joaquin88
Czy znasz jakiś rząd od 89 roku, który spełnił wszystkie swoje obietnice?

0

@SiSenior
To ta mniejszość, która jest nieodpiwiedzialna.

2

@ProMILs
To, co piszesz miałoby sens, gdyby to lewica wzięła tych ludzi rozstrzelała.

16

@Bykunn
Jeśli tak jest, jak piszesz o tym jak się znalazł w takiej sytuacji zdrowotnej, to jest to kropka w kropkę przypadek mojego ojca.
20 lat temu miał u niego miejsce zawał, 40 min bez akcji serca, niedotlenienie mózgu, iwalidztwo pierwszej grupy - czyli niezdolny do samodzielnej egzystencji.
Ale dzięki tytanicznej pracy można takich ludzi chociaż częściowo postawić na nogi, i mnie i mojej matce udało się to bez pomocy jakichkolwiek specjalistów.
Mój ojciec z początku był zupełnie jak to "warzywo" - nie reagował na nic, nie potrafił mówić i wyrażać potrzeb, tylko leżał na łóżku bez ruchu wpatrzony w jeden punkt. Neurolog od razu po zawale proponowala umieszczenie go w hospicjum, bo tacy ludzie właśnie tam najczesciej kończą po wypisie ze szpitala.
My jednak zabraliśmy go do domu, a lekarka gdy się o tym dowiedziała odpowiedziała pukaniem się w glowe i stwierdzeniem, ze porywamy sie z motyką na słońce.
Zaczęliśmy go sami rehabilitiwac po kilka godzin dziennie, a efekt tego jest taki, że dzisiaj sam chodzi, mówi płynnie jak osoba zdrowa, prowadzi logiczne rozmowy (może nie na tematy bardzo skomplikowane), sam się ubiera/rozbiera (bez zawiazywania butów), robi toaletę i myje sie sam, sam je, a nawet czesciowo szykuje sobie jedzenie (pobieranie aarzyw/owoców, krojenie) itd.
Na pierwszy rzut oka wygląda na zupełnie zdrową osobę, nie odstajacą od średniej w jego wieku. Jedynie przy dłuższym kontakcie osoba postronna mogłaby się zorientować, że coś z nim jest nie tak.
Przykład mojego ojca pokazał, że takie osoby nie są skazane na powolne umieranie, ale niestety trzeba włożyć dużo pracy by taką osobę wyprowadzić na prostą, w dodatku trzeba zacząć od razu, bo czas gra tu niestety duża rolę i zwłoka w rehabilitacji może być nieodwracalna.
Dodam tylko, że neurolog, do której od 20 lat mój ojciec chodzi na okresowe kontrole, do dzisiaj nie moze wyjść z podziwu, że tak się nam udało i drugiego takiego przypadku nie zna, chociaż przez te 20 lat dokonał się duży postęp w medycynie.

0

@Cvzx
A czy czasem jeden z tych Szerpów nie miał wchodzić bez tlenu?

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?