klemens100
Dołączył/a: sierpień 2012
12 obserwujących
6 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
2
@jeyx77x
Into the Wild.
Tyle, że tutaj chyba była Alaska.
1
@Culé a muerte
Nie rozumiesz?
Mam przypomnieć z jakimi hasłami pis szedł do wyborów w 2015?
8
@Hopner15
Ale w całych Stanach spadają zakażenia i jak to wyjaśnisz?
Bo ja mam bardzo proste wyjasnienie: ponad 30 mln Amerykanów przeszło objawowo covid, co razem z bezobjawowymi daje od 100 do nawet 300 mln (zależnie od szacunków) zarażonych.
Dodatkowo 19 Marca zaszczepiono 100 mln Amerykanina.
Prosta matematyka mówi, że co najmniej 200 mln ludzi ma przeciwciała na 330 mln.
A to jest 60% populacji - prawie tyle ile wynosi odporność stadna i dlatego wirus jest w odwrocie. Ot i cała tajemnica.
Myślałem, że ten Mentzen bardziej rozgarniety jest.
0
@koksik2700
Dziwi cię wylewanie hejtu na kogoś, kto nie ma honoru? Gdyby go miała, to by złożyła mandat i dopiero przeszła do Gowina.
Przecież tym transferem oszukała wyborców, którzy głosowali na nią tylko dlatego, że prezentowała takie poglądy, jakie oni popierają. Tym samym ich głosy poszły na zmarnowane.
Ja się ich reakcji nie dziwię, a takie transfery (przechodzenie do innej partii z mandatem poprzedniej) powinny być prawnie zakazane.
@ProMILs
Szczególnie widać tą prawacką miłosć, gdy desperaci od was co chwile urządzają masowe strzelaniny.
Albo gdy w jakiejś Polandi nóż w serce wbija się człowiekowi podczas charytatywnego koncertu.
0
@tristan87
Nie pamiętam wtedy bólu dipy prawacji o to, że ktoś kojarzony z nimi nie chce orderu z rąk prezydenta Komorowskiego.
No i?
@CatalanDream
A po co piszesz w taki sposób, jakby nie można było mieć własnego zdania na jakiś temat.
Czy nie można samemu decydować o ty od kogo chce się przyjąć order, albo cokolwiek innego?
W dodatku dokonujesz manipulacji tym, co ktoś napisał, bo gdzie ta kobita napisał, że "Przyjęcie państwowego odznaczenia równa się poparciu partii rządzącej"?
Najwidoczniej Duda brzydzi ja jako człowiek (mnie też) i nie chciałaby się znaleźć w jego pobliżu. Nie ma do tego prawa?
0
@CatalanDream
Oficjalnie:
Od dzisiaj nie można wyrażać własnych opinii, szczególnie jeśli dotyczą one A.Dudy.
"Przyjęcie państwowego odznaczenia nie równa się poparciu partii rządzącej"
To dlaczego te 22 osoby nie przyjęły odznaczenia od Komorowskiego?
Wtedy pewne osoby się nie "zes.rały"?
https://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/oni-nie-przyjeli-orderu-od-prezydenta/cvssces
0
Komentarz usunięty przez użytkownika
0
@tobiasson92
40 % wzrost zakażonych w ciągu tygodnia.
Jeśli to się utrzyma, to w czwartek będzie ok. 40tys.
0
@FC1899Barca
Znowu, co robisz, to wypisujesz swoje wyobrażenia, a nie dowody na ten temat.
Trump odziedziczył po Obamie rozpedzoną gospodarke.
Gdy Obama obejmował urząd po największym kryzysie gospodarczym od 80 lat, USA miały 10% bezrobocia, gdy odchodził było już 4%.
Za Trumpa bezrobocie spadło tylko o 0,5% (nie uwzględniamy roku z covidem).
https://www.thebalance.com/unemployment-rate-by-year-3305506
Jeśli chodzi o prezydentów od czasu zakończenia zimnej wojny, to za trzech Republikańskich prezydentów prawie w ogole nie powstaly zadne miejsca pracy, za Demokratów z kolei przybyło ponad 35 mln:
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Jobs_created_during_U.S._presidential_terms
I jak sie to ma do tego, co ty wypisujesz?
8
@FC1899Barca
"dźwignął ich gospodarkę,"?
O czymś nie wiem? Coś mnie ominęło?
Bzdury piszesz i nawet o tym nie wiesz.
Udowodnij, że to co piszesz, to prawda a nie twoja bujną wyobraźnia.
18
@Chakalaka
Ja tu tylko to zostawię:
"Była już agentka CBA Sylwia Kobyłkiewicz najpierw badała oświadczenia majątkowe Daniela Obajtka, następnie wykonywała zlecenia dla gminy Pcim, gdzie Obajtek był wójtem, później oceniała dla prezesa PKN Orlen dokumenty, którymi bronił się w prokuraturze, a dziś szefuje Orlen Upstream"
1
@masq
"Była już agentka CBA Sylwia Kobyłkiewicz najpierw badała oświadczenia majątkowe Daniela Obajtka, następnie wykonywała zlecenia dla gminy Pcim, gdzie Obajtek był wójtem, później oceniała dla prezesa PKN Orlen dokumenty, którymi bronił się w prokuraturze, a dziś szefuje Orlen Upstream "
No powiedz, że za PO takie numery miały miejsce?
I właśnie dlatego można rozważać głosowanie na PO. Szczególnie przy takim pissie.
No, chyba że się z nimi (pissem) sympatyzuje, jak ty (chociaż zarzekasz się, że nie), bo to, co napisałeś jednoznacznie o tym świadczy.
2
@barteq
Coś Ci się chyba pomieszało, albo coś wymyśliłaś, bo o swoim ruchu Trzaskowski zaczął mówić dopiero po wyborach, więc o jakiej kampanii ty mówisz?
W dodatku co ma do tego Budka, skoro każdy, kto choć trochę politykę obserwuje wie, że Budka był z tego powodu mocno wkur...(co zresztą można zauważyć w wywiadach, gdy był o to pytany), bo mogło to doprowadzić do rozłamu w Platformie.
22
@VamosRakieta
Szkoda, że tak maseczek z certyfikatem nie umiał załatwić. Albo respiratorow lub zwrotu kasy od pewnego handlarza bronią.
Jeśli należą mu się brawa za coś tak banalnie prostego, to co będziemy robić za odrobinę włozonego wysiłku - stawiać pomniki?
2
@MaxiLopez_84
Obajtek złamał prawo. A ktoś, kto łamie prawo musi za to odpowiedzieć.
Ty widocznie uważasz, że trzeba mu odpuścić bo jest z pissu?
Tusk nigdzie nie złamał prawa. Badały to i pseudokomisje pissowskie i prokuratura za rządów zi0bro.
0
Komentarz usunięty
0
@Zoker
"Myślę, że raczej zapoznał się z tematem zmiany płci i na pewno wie więcej niż Ty na ten temat."
Mnie nie obchodzi czy wie więcej niż ja.
Mnie obchodzi czy wie więcej niż biegli w tym zakresie?
Jest biegłym w tym zakresie?
Nie wiem czy wiesz, ale detransycjawystepuje w grubo poniżej jednego procenta przeprowadzonych transycji, co pośrednio dowodzi o świadomości tego wyboru.
@Khardan
"Wiek zgody seksualnej, a także wiek uzyskania pełnej zdolności do czynności prawnej opiera się na presupozycji, ze dziecko nie jest w stanie podejmować świadomych decyzji. To jest zasada, na której to prawo jest oparte."
Czyli opiera się na arbitralnej decyzji sądu.
No i właśnie taką arbitralną decyzję sąd wydał w tym przypadku, czyli zrobił dokładnie to samo, co ten ojciec wydając swoją arbitralną decyzję.
A że w naszym świecie w wyniku umowy społecznej decyzje sądu stoją wyżej (co ma swoje uzasadnienie jakim jest m.in. obiektywizm), to dlatego one są stosowane.
"Nie może za to pójść zarabiać pieniędzy i sobie kupić ubrań. "
Ja mogłem i to robiłem.
Nie odpowiedziałeś mi na pytanie, czy jako nastolatek może świadomie podjąć decyzję co do swojej orientacji seksualnej?
Czy rodzic może to robić za mnie?
0
@Khardan
"nie jest zdolny to podjęcia świadomej decyzji w tej sprawie"
No właśnie, "w tej sprawie".
Co nie oznacza, że w innej już może być świadomy, prawda?
Czy dziecko może podjąć samodzielną decyzję na temat tego, co zje na śniadaniea czego nie? Czy wiek też ogranicza taką świadomość?
Podejdźmy do tego z innej strony.
Powiedz mi, ile miałeś lat, gdy wiedziałeś, że jesteś heteroseksualny (trafiłem?)?
0
@tobiasson92
No u nas wirus też najpierw był w jednym miejscu.Nie pojawił się nagle tego samego dnia w kilkuset lokacjach, prawda?
Co stało na przeszkodzie, by zrobić u nad tak, jak w Korei?
0
@Zoker
"ponieważ jego dziecko, które jeszcze według niego nie jest w pełni świadome swojej decyzji"
No właśnie, słowo klucz to "wg niego".
A czy on jest jakimś ekspertem w tej sprawie? Bo wychodzi na to, że zna się na tym lepiej niż biegli psychiatrzy, którzy na pewno byli powołani jako biegli do tej sprawy.
@Khardan
W tym przykładzie, który podałeś dziecko jest zdolne do podjęcia samodzielnej decyzji, bo jak sam napisałeś odbyło się to za " jego zgodą".
No chyba, że chodzi Ci o dziecko 5 letnie?
Bo między 5 latkiem a 14 latkiem jest kolosalna różnica psychiczna, a nierzadko 14 latek jest bardziej dojrzały emocjonalnie niż dwudziesto czy trzydziestolatek.
Idąc tym tokiem rozumowania, który chce narzucić strona popierająca tego ojca, upośledzona umysłowo osoba, nawet ta z wodoglowiem,ale pełnoletnia może podejmować samodzielne decyzje.
Bo przecież liczy się wiek.
0
@tobiasson92
A Chiny i Korea Płd, które miały juz po kilkanaście tyś przypadkow zachorowań, gdy na swiecie nie bylo jeszcze zadnego?
Tam się pozbyto wirusa nie przechorowujac go przez większość populacji.
1
@kamilo0066
Żeby to mówienie miało jeszcze sens i było podparte merytoryczną argumentacją.
W tym wypadku tego nie ma. Zresztą jak prawie zawsze.
1
@lucca87
9. Bracia de Boer
0
@Zoker
Zaraz, zaraz.
To w końcu co on krytykuje?
Z jednej strony jest przeciwko by jego dziecko podejmiwalło samodzielną decyzję o swoim życiu, a z drugiej krytykuje system prawny, który w pewnych sprawach ogranicza samodzielność.
To niech on się w końcu zdecyduje czy jest za samodzielnością czy przeciwko niej.
0
@koksik2700
Ej, no!
A dlaczego wrzucileś tylko 5 sekund tego materiału, który trwał ~4 minuty?
Jakieś niewygodne fakty? Przykłady nepotyzmu, których nie chcemy by trafiły do szerszego grona odbiorców?
Aplikuj do tvpiss, masz predyspozycje.
1
@DonMatteo901
Ale co wg Ciebie jest śmieszne?
Materiał o parówkach czy komentarz ziemkiewicza?
Bo jeśli to pierwsze, to widać, że nie oglądałeś tego materiału.
A jeśli oglądałeś, to wytłumacz, co w nim jest śmiesznego? No, chyba że plakałeś przez łzy, tak jak ja, gdy to oglądałem.
3
@MesQueUnClub_87
Dodam tylko, że mało brakowało, a banda Mansona tego dnia zabiłaby jeszcze jednego Polaka - pisarza Jerzego Kosińskiego, który nie dojechał na imprezę do Sharon Tate, bo zgubiono jego bagaż na lotnisku.
Był on autorem kilku bestsellerów w USA (sprzedał kilkadziesiąt mln książek na świecie), a jeden z nich - "Being There" (fantastyczna komedia, trochę zapomniana), został zekranizowany i był nominowany do kilku Oscarów, a biblioteka kongresu USA wpisała go na listę jednego z najwazniejszych filmów amerykanskich.
Niestety przeznaczenie dopadło Kosińskiego wiele lat później, a właściwie to sam mu dopomógł i popełnił samobójstwo.
0
@Pawel1980
Dobrze żeś napisał:
"Trzeba umieć czytać ze zrozumieniem"
3
@ściah
Ile Gates zapłacił Ci za ten wpis?
Tylko patrzeć, jak Viola Kołakowska dojedzie Cię, jak dojechała Piaska.
1
@Rastafarnianin
Druga Grecja za niedługo.