4

16% ankietowanych chyba nie końca zrozumiało pytanie!
Wstyd mi za takich socios.Messi ma u nas miejsce do końca kariery.

3

Klub powinien przedłużyć umowę z Danim na rok i na nowych warunkach finansowych(mniejsze wynagrodzenie).Każde inne warunki są nie do zaakceptowania moim zdaniem,i jeśli Barca ulegnie graczowi pokaże swoją słabość.Chętnie bym zobaczył Alvesa przez kolejny rok w koszulce Barcy,lecz nie może być tak że zawodnik u schyłku kariery stawia kosmiczne warunki.Jesli Barca nie dojdzie do porozumienia z Alvesem to w lato należy zakontraktować Gaspara,wypożyczyć do stycznia,a w tym czasie dać szansę Montoyi,Adriano i Douglasowi.Taka zdrowa rywalizacja wbrew pozorom mogła by wyjść wszystkim na dobre,a z tej trójki najlepszy pozostał bym dobrym zmiennikiem Gaspara.
Zobaczymy jak się potoczy sytuacja Alvesa,jednak klub nie może robić nic na siłę i pod zawodnika.Dani jak sam powiedział bardzo kocha ten klub,więc mam nadzieję że będzie gotowy przystać na warunki klubu.
Nie ma ludzi nie zastąpionych a Barcę czy teraz czy za rok, czeka znalezienie następcy Daniego.Moim zdaniem jest to odpowiednia pora aby rozstać się z Brazylijczykiem,ale jak mówię ewentualnie przedłużenie umowy o rok też wchodzi w grę.

21

Temat dla Angielskiej prasy na czwartek:
Luis Surez i spółka zdemolowali Manchester City !

11

''Messi ma wrodzony talent. Cristiano także ma talent, ale to niesamowite, jak ciężko pracował, aby dojść na szczyt. To profesjonalista.''

Strasznie mnie denerwują takie opinie na temat tych dwóch piłkarzy.Wychodzi na to że Messiemu wszystko spadło z góry,na treningi chodzi dla relaksu,a wszystko to co osiągnął to zasługa ojca i matki.Zgadzam się z opinią że Leo ma duży talent,ale to że znajduje w takim miejscu jak obecnie to zasługa ciężkiej pracy,wielu wyrzeczeń,pasji,zaangażowania i wielu innych czynników.
Nie róbmy na siłę z Ronaldo pracusia.CR to wielki piłkarz,który stara się dotrzymać kroku Messiemu,i to Leo jest jego motywatorem do ciężkiej pracy.Gdyby nie Leo,to Ronaldo nigdy nie wzniósłby się na taki wysoki poziom,i odwrotnie.Na koniec przytoczę słowa Stoiczkowa na temat tych dwóch Panów,aby odpowiedzieć na pytanie dziennikarza,który z tej dwójki jest lepszy:
''Messi jest lepszy.Cristiano jest porównywalny do Messiego,natomiast Leo porównuje się do takich legend światowego futbolu jak Maradona czy Pele"

1

Faktycznie jest wyrównana.Cała liga ustabilizowała swoją grę na poziom średni Europejski.

6

Parę plotek od katalońskich mediów :
Zawodnicy Barcelony B: Munir, Adama i Sandro zostaną najprawdopodobniej wypożyczeni podczas tego lata. [MD]

Dani Alves, któremu kończy się kontrakt w czerwcu, ma oferty z PSG, Liverpool'u, Man City i Juventus'u. [Sport]

Paul Pogba od kilku miesięcy uczy się języka hiszpańskiego. Piłkarzem interesują się Barcelona oraz Real Madryt. [MD]

Barcelona interesuje się 24-latkiem z Villarreal'u - Mario. Piłkarz miałby zastąpić Daniego Alvesa. [MD]

Agentka Alvesa potwierdza, że prowadzi zaawansowane rozmowy z innymi klubami. Alves nie czeka już na przedłużenie kontraktu z Barcą. [tv3]

Żródło twitter/D.Demnicki

4

Pozostanie w Porto to najlepsza decyzja jaką może podjąć Tello.W Barcelonie grałby bardzo rzadko,wchodziłby na końcówki spotkań czy grał z trzecioligowcami w PK. On potrzebuje minut w dobrym klubie,a takim jest Porto i tam powinien kontynuować swoją karierę.

10

Ronaldo zachowuje się jak małe dziecko w piaskownicy któremu zabrano ulubioną zabawkę.On nie akceptuje krytyki,obraża się na kibiców,media i kolegów z drużyny.
Takie zachowanie nie przystoi "najlepszemu piłkarzowi świata".

Co do Chelsea-Psg to dobrze się stało że awansowali Paryżanie,czyli drużyna lepsza w tym dwumeczu.Chelsea nie chciała tego wygrać co pokazała wczoraj na boisku.
Jeden niewygodny rywal mniej,co mnie bardzo cieszy.

2

Brawo,brawo i jeszcze raz brawo.PSG awansowało dalej mimo sędziowaniu i pokazało jak się walczy do końca.Mou jest sam sobie winien.Grając 90 min w osłabieniu zachował się jak tchórz.Jeden niewygodny rywal mniej i to bardzo cieszy :)

3

https://x.com/J_Krecidlo/status/575440945933598720/photo/1

Tutaj odpowiedź na pytanie: Dlaczego Ronaldo był taki zły po meczu i zrezygnował z udzielania wywiadów do końca sezonu?

2

Pewnym jest że Barcelona musi postarać się o jakiegoś dobrego skrzydłowego który zaakceptuje rolę zmiennika,a gdy trzeba będzie zagrać zagwarantuje solidny poziom.Odejście Pedro wydaje się być przesądzone,a nam pozostaje uszanować jego decyzję.Tello zadeklarował chęć pozostania w Porto,a reszta naszych graczy nie gwarantuje poziomu na miarę Barcy.Marco Reus byłby dobrym transferem dla Barcy,bo może grac na wielu pozycjach(wszystkich w ataku,jaki i lewa czy prawa pomoc).W mojej opinii Marco chce grac u nas,a świadczy o tym nowy kontrakt podpisany z BVB.Reus mógł przebierać w ofertach,jednak zdecydował się pozostać w Borussi znając sytuacje Barcy na rynku transferowym.
Co do Douglasa to nie jestem do końca przekonany do tego transferu.Wszystko zależy od kwoty za Brazylijczyka.Jak wiemy Szachtar to bogaty klub,i zapewne będzie stawiać wysokie warunki Barcelonie.Sam zawodnik tez już jakimś młodzieniaszkiem nie jest,25 lat to już zawodnik w pełni ukształtowany piłkarsko.
Zobaczymy jak się potoczy sytuacja z Pedro,i co zrobi klub aby temu zaradzić.

3

Gran Derbi to będzie zupełnie inny mecz,inna motywacja,walka o każdy cm boiska,i takie mecze rządzą się swoimi prawami.Sięgnijmy w pamięci do ubiegłorocznego GD,gdzie Real będą faworytem przegrał u siebie 4:3.
Barcelona wydaje się być teraz mocniejsza niż królewscy,ale na rozstrzygnięcia musimy poczekać do 22 marca.U nas nie zagra Busi,do składu Realu wrócą Modrić,Ramos i chyba James.Kto wie jak to się ułoży...
Co do wczorajszego meczu Realu to Shalke pokazało że ograć Real,Ba!można ich nawet wyeliminować.Nie rozumiem trochę kibiców Realu którzy jadą po Ikerze,a według mnie On i Isco zagrali najlepiej z Madrytu.Cassilas puścił 4 bramki,ale nikt nie pamięta ile razy ratował drużynę w tym meczu.Pozostaje mieć nadzieję że w 1/4 Real trafi na jakiegoś mocnego rywala,bo jak dotychczas ich droga jest usłana różami.

5

Real mimo awansu został upokorzony na swoim stadionie i to cieszy.
Miejmy nadzieję że los będzie sprawiedliwy i dostaną kogoś mocniejszego w 1/4.

1

Wypożyczenie jak najbardziej,tylko Everton i w ogóle PL to nie za dobry kierunek.Deulofeu również grał w Evertonie i za dużo na tym nie zyskał.Świetnym ruchem dla Munira byłoby wypożyczenie do jakiegoś średniaka w Primera.
On potrzebuje dużo gry,w dobrej ułożonej taktycznie drużynie.Tutaj zadanie dla klubu aby znaleźli jakieś ciekawe rozwiązanie dla młodego gracza.

0

Pedro nie został kosztem Alexisa,tylko Alexis odszedł aby mógł przyjść Suareza.Sanchez nie zgodziłby się na taka rolę jaką pełni Pedro,a jeden z nich musiał odejść i padło na Alexisa.

1

Dobrze wiesz że jest to mój faworyt od dawien dawna,i bardzo chiałbym Go ujrzeć w koszulce Barcy.Bajki o jego kontuzjach można sobie schować głęboko :D BVB gra bez rotacji,zawodnicy są eksploatowani,Reus jest kopany,obijany bo jest liderem zespołu i na nim spoczywa kreowanie akcji.W Barcelonie zapewne temat kontuzji szybko by został ogarnięty,a Reus dobrze wykorzystany.
Także trzymam kciuki za ten transfer :)

8

Chętnych po Pedro nie zabraknie i jestem o tym przekonany.Jeśli Barca Go sprzeda to pytanie kto Go zastąpi? Tello zostaje w Porto,Deulofeu musi się dużo uczyć,a przede wszystkim musi grać.Traore,Munir,Sandro? Pedro w obecnej formie,czy jak kto woli bez formy i tak jest lepszy od tej trójki.
Sprzedaż Pedro to łatwizna,lecz jego zastąpienie to już inna sprawa.

43

Oby Ronaldo nie zaliczył kartki w meczu z Levante i mógł zagrać z nami na Camp Nou.Zawsze to jakiś plus dla Barcy.

6

Leo "rekord"Messi!

6

Everton rozważa wypożyczenie Munira. West Ham i Sunderland również zainteresowani piłkarzem Barcelony B. [daily star]

9

Należą się słowa uznania dla trenera i piłkarzy za postawę w wczorajszym meczu.Grali bardzo odważnie,ale co nnajważniejsze byli wierni swojej filozofii.
Wiele potężnych klubów mogloby się dużo nauczyć od Rayo.

43

"Odkąd przyszedłem do Real nie mam prawa zagrać ani jednej złej piłki"

Karim zapomniał dokończyć..."ani jednej złej piłki do Ronaldo"

0

Nie ma lekko średnia musi być zachowana:-)

5

Messi ma obecnie 395 goli w Barwach Barcy,a reszta obecnego składu razem wziętych 394.Brak słów.

1

Bramki bramkami,ale to co daje Leo drużynie jest nieocenione.Asysty,kluczowe podania,dryblingi,udział w każdej groźnej akcji drużyny...Taki zawodnika to skarb.
Jesli Leo będzie zdrowyi w formie,a koledzy będą mu pomagać jak to czynią dotychczas,to Barca może dużo namieszać w tym sezonie.

3

Pedro jest idealnym zmiennikiem,piłkarzem mogącym grać na wielu pozycjach i szkoda by było pozbywać się takiego zawodnika.
Z drugiej strony dla Pedro lepiej by było gdyby opuścił Barce,lecz na rzecz klubu z PL.Podziwiam Pedro za jego rolę w zespole,ale jak będzie chciał odejść to trzeba to uszanować.Rola zmiennika nie jest szczytem marzeń piłkarza.

2

Bartra to bardzo perspektywiczny stoper i moim zdaniem powinien otrzymywać więcej szans od Lucho.Problemem Marca jest ma za konkurentów do gry świetnych Pique i Masherano,i Mathieu który o dziwo wyprzeda go w hierarchii.Pozycja Pique jest niepodważalna,a Marc profilem nie odpowiada jako partner dla Gerarda.Nie jest tajemnicą że drugi stoper Barcy(obok Pique)musi być szybki,zwinny,świetnie się ustawiać i uzupełniać z Gerardem.Bartra jest za wolny aby partnerować Pique w ważnych spotkaniach,a szczególnie z drużynami grającymi z kontry.Dla takiej pary stoperów jest jedno rozwiązanie a mianowicie szybki Masherano grający przed nimi na DP.Wiemy że pozycja Sergio jest bardzo mocna,i ustawienie z nim oraz ta dwójką stoperów byłoby samobójstwem.
Podobnie jak autor nie rozumiem tego że Lucho wyżej sobie ceni umiejętności Mathieu.Za francuzem przemawia doświadczenie,jednak to w Marca powinno się inwestować.Myślę że chodzi to o wielkie "halo"jako było spowodowane transferem Mathieu i stąd "zaufanie" w jego umiejętności.Lucho musi jakoś rozwiązać problem Bartry i popracować nad jego przydatnością do drużyny.Nie może być tak że Hiszpan będzie grał ogony,bo za parę lat zostaniemy bez klasowego stopera odpowiadającemu profilowi Barcy.Bartra już nie jest jakimś młokosem,zna DNA tego klubu,kocha go,jest waleczny jak Puyol i ma wszelkie przesłanki aby stanowić o naszej obronie za 2,3 lata.Opcja wypozyczenia nie byłaby głupim pomysłem,jednak znalezienie odpowiedniego klubu jest wielkim problemem.Musiałby to być zespół który wysoko broni,dobrze ułożony taktycznie,i niewiele gorszy od Barcy,a takiego to ze świeczką szukać.
Miejmy nadzieję że klub jakoś ta sytuacja rozwiąże i Bartra pokaże na o go stać.

3

"Finał to tylko jeden mecz".

Te słowa trenera Athletic są bardzo ważne.Barcelona będzie musiała wyjść bardzo skoncentrowana,walczyć o każdy centymetr boiska i grać swoje.Mecz finałowy to 90 minut gry i wszystko może się wydarzyć,a na ewentualne odrabianie strat nie będzie za dużo czasu.Zdaję sobie sprawę że na mecze finałowe nie trzeba jakoś bardzo mobilizować zawodników,ale jak pokazał ubiegłoroczny finał,takie mecze rządzą się swoimi prawami.Barca stoi przed wielką szansą na kolejny tytuł,ale musi go wywalczyć swoją dobrą grą.Przypisywanie już teraz tego trofeum byłoby oznaką brak szacunku dla rywala i mogłoby nas zgubić w meczu finałowym.

7

Mestalla wydaję się być najlepszym wyborem w tej sytuacji.Suarez dobrze powiedział że jest mu to obojętne gdzie zagrają,a władze powinny brać z niego przykład.Najważniejsze jest wygranie finału,a stadion na którym się to stanie jest bez znaczenia.Real nie chce udostępnić Bernabeu i trzeba to uszanować.Wyobraźmy sobie sytuacje odwrotną,Barca udostępnia Camp Nou,a finalistami są Real i Athletic.Lepsza Walencja przynajmniej finał odbędzie się w kulturalnej atmosferze.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?