9

Bartra ma 25 lat, czyli jest 4 lata młodszy od Pique. A gdzie był Pique w jego wieku? Na szczycie, jako jeden z najlepszych stoperów świata. Nie oszukujmy się - żeby być stoperem w Barcy, trzeba w wieku 25 lat już prezentować światowy poziom. Zaczyna się wtedy najlepszy dla piłkarza wiek. Nie można powiedzieć, że nie dostawał szansy, bo przez ostatnie 2 lata był wystawiany regularnie:
Sezon 2013/14: 30 meczy, 2301 minut, średnio 77min/mecz;
Sezon 2014/15: 25 meczy, 1845 minut, średnio 73min/mecz;
Więc niech nikt nie mówi, że "brakuje mu regularności", bo tę regularność dostawał i trenerzy wyrabiali sobie o nim zdanie. I prawda jest taka, że niestety szansy nie wykorzystał. I choć serducha i duszy Barcelonisty mu odmówić nie można, to jednak nie jest to odpowiedni poziom.
P.S. Paradoksalnie mecz, który bardzo dużo osób mu wypomina (finał PK z Realem), był wg mnie jego najlepszym w barwach FCB - bo jako jedyny na boisku walczył za kilku i nawet udało mu się strzelić gola. Ale większość będzie mówiła, że "Bartra dalej biegnie" - i niestety jest w tym dużo prawdy..

27

Mój ideał koszulki to ta z zeszłego sezonu. Oryginalny fason z tym małym wcięciem na Senyerę na klatce. I idealna proporcja szerokości pasów - nie za wąskie (2011/12), nie za szerokie (2008/09). Perfect!

1

I mamy pokazane jak na dłoni, kto jest w tej drużynie najważniejszym zawodnikiem. Bez Messiego, Neya, Suareza, Iniesty, Pique i każdego innego da się dobrać jakieś sensowne ustawienie i grać dobrze. Ale bez Busquetsa to jest tragedia! Nie ma żadnego połączenia między obroną a atakiem, wyprowadzanie piłki leży, a przerywanie akcji Bilbao kwiczy.

1

Douglasa!

15

Jakby nie patrzeć, Barcelonie wyszło to na duży plus. Za Valdesa ma teraz dwóch jeszcze lepszych od niego bramkarzy.

0

No i właśnie o to chodzi. To nie dlatego Ney był niewidoczny, że nie było ofensywy, tylko nie było ofensywy, bo Ney był niewidoczny.

0

Skomentowałem tylko grę Neymara, a nie wynik, który jest bardzo dobry. Mimo wszystko jako od pretendenta do zdobycia Złotej Piłki w najbliższych latach wymaga się od niego indywidualnie więcej, nawet jak "nie ma z kim grać" (Arda, Iniesta, Busquets, Rakitic... No rzeczywiście nie ma..). Nawet do gry się nie pokazywał, mało biegał, jeden z najsłabszych na boisku.

0

No shit, Sherlock! Poza tym, że zrobił coś, z czym nie miałby problemu trampkarz, grał totalną kaszanę.

2

Neymar dziś tragedia. Ani jednej dobrej akcji, same straty, a jakby nie patrzeć to gol praktycznie samobójczy.

0

Mascherano-Pique-Vermaelen. Atak nie do zatrzymania :D

0

Ławka :)

0

Dzięki ;)

0

Gdzie jest pełna lista kto na kogo głosował?

0

ZAJEBISTY GARNITUR!!!

4

Nie chciałeś zrobić krzywdy? To życzę ci, żebyś w swojej marnej karierze miał okazje grać przeciwko Diego Coscie i żeby on w identyczny sposób "nie chciał ci zrobić krzywdy", tylko że 5 razy mocniej.

2

Kampania przeciw nim, bo Barca ma awansować? A jest jakaś kampania potrzebna? Od zawsze dostają regularny oklep, więc niech przestaną szczekać, bo 4 czy 5 bramek to powinien być dla tych pachołków najmniejszy wymiar kary.

8

https://x.com/J_Krecidlo/status/684852296476397568
Takiej szpili jak Pique to nikt wbić nie umie ;DDD

0

3 x TAK! Zajebisty grajek. Widziałem go w akcji już 2 lata temu. W wieku 18 lat w pierwszym składzie Schalke to już coś.

0

I tak by nie byli liderami bo ich roznieśliśmy 4-0 ;) a liczy się bezpośredni.

16

"Nie rozmawiam o sędziach" - po takim meczu? To jest trener z jajami, wszystko bierze na klatę. Nie to co de speszjal łan i "wina sędziego".

0

Rakitic najsłabiej? Akurat jak na niego to miał sporo ciekawych, odważnych zagrań i pociągnął sporo akcji do przodu. Dla mnie Neymar pierwszy do zmiany. Grał bardzo przewidywalnie, dawał się prowokować i nawet te 2 zajebiste akcje, gdzie mijał kilku rywali, nie zmienią obrazu całego meczu - niestety słabego w jego wykonaniu.

4

Dlaczego ter Stegen? Bo focha strzelił? Bravo narazie o klasę lepszy

1

Odsyłam do klauzuli :) 80mln i jest wasz!

59

Hahahaha Messi udziela wywiadu, a w tle już ktoś popiernicza z kosiarką i kosi trawę. Czyżby comeback Xaviego? ;)

2

Można go potępiać za to, można to ignorować, ale trzeba jasno powiedzieć: szacunku i klasy Puyola, Iniesty czy Xaviego to on nigdy nie będzie miał.

1

I co? Jak odejdzie do innego klubu, to nagle zamiast Messiego on dostanie ZP? Jak Leo jest w optymalnej formie, to jest poza zasięgiem kogokolwiek, choćby Ney poprowadził Stomil Olsztyn do potrójnej korony to i tak za mało na Messiego w formie.

0

Trzeba przyznać, że ambitny z niego zawodnik. Granie w klubie praktycznie bez żadnej historii, zbudowanym za kasę szejków, grającym w lidze bez żadnej konkurencji, gdzie w połowie sezonu ma 2 razy więcej punktów niż wicelider, to musi być duże wyzwanie. Ale jeżeli ma już grać poza Barceloną to niech to będzie PSG a nie Real, Bayern czy inne Chelsea.

1

No i właśnie za kilkanaście/dziesiąt lat wszyscy będą pamiętać Leo jako najlepszego w historii i będą wspominać, że był taki Ronldo, który ciągle chciał mu dorównać. Tak samo jak pamięta się teraz Maradonę i Pele jako najlepszych w swoich epokach, mimo że w ich czasach było wielu zawodników na bardzo wysokim poziomie.

0

Jak gra Mezzi? Bo oglądam Arsenal ;)

1

No! To zerujemy im obu liczniki i liczymy od nowa minuty bez gola ;)

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?