@Criss18Barca Kurczę - ostatnio czytałem pewną książkę z podobnym motywem gdzie morderca zabijał brzytwą ludzi w pociągu przedział po przedziale. Ciekawe czy to było zainspirowane tą historią. Straszna historia.
@mekston Ale na Copa America wyznaczali godziny z myślą głównie o tamtych regionach. W sytuacji gdy będzie tyle zespołów z Europy to wezmą też pod uwagę i nasz region świata. Jak patrzę np na finał mundialu 1994 to był o godz 12-35 czasu pacyficznego, czyli u nas o 20-35,a więc normalna godzina
@FrankliN7 Weź pieska do domu. Xd. Ta dyskusja staje się coraz kurozalniejsza. Nie mam psa i raczej nie będę mieć,ale pies w domu to dla mnie już totalna abstrakcja. I wielu znam takich ludzi.
@NeKenI Upośledzony wedle twoich kryteriów? Mają nieogrodzone posesje i trzymają je na łańcuchach. Dlatego @John_Doe i inni moga sobie spokojnie chodzić obok domów takich ludzi.
@FrankliN7 Bierzecie te przyklady o bramach z jakiejs idealnej wizji czy jak? Masa ludzi nie ma nawet prowizorycznie ogrodzonej posesji. No tak - wiem. Nie powinni mieć psów. No ale z różnych powodów je mają,bo nie zyjemy w swiecie z czyjejs idealnej wizji.
@NeKenI Jeszcze raz się i ja odniosę. Mam nadal nadzieję,że ten projekt upadnie,ale jeśli juz przejdzie to w interesie osób dbających o dobro zwierząt, termin na dostosowanie do tych warunków powinien wynieść co najmniej rok. Jesli zostawią te 6 m-cy to jest niemal pewne że jakis odsetek ludzi pozbędzie się "problemu" w najprostszy dla nich sposób. Choćby nie wiem co kto sobie myślał,to nie żyjemy w idealnym świecie. I skoro wywiązuje się dyskusja że to z reguły na wsiach są tw zwierzęta na lańcuchach,to warto zwrócić uwagę,że w okresie letnim zwykle pojawiają się artykuły, że masowo porzucane sa zwierzęta których wlaściciele wyjeżdżają na wakacje. To nie dotyczy wsi. Zresztą ludzie potrafia na święta pozbywac się starszych osób z domu i staraja się "podrzucać" je do szpitali. To też warto wziać pod uwagę gdy ktos powie że powinno się traktowac psy jako członków rodziny. Ludzie sa różni i różnie traktują nawet członków swoich rodzin.
@tomek8756 Sami zaczęli - niech ktos wyjaśni jedno - czemu oni w ogóle na mistrzostwach swego kontynentu śpiewali akurat o Francuzach? Jeszcze pal licho śpiewanie. Ale jakie IQ trzeba mieć aby to wrzucać do sieci gdy gra się z Francuzami w klubie?
@PatrychoO Jej myslenie przyczynowo-skutkowe pomija kilka aspektów. Myśli sobie pewnie tak - Jestem kobietą - gram w pilkę kobiecą - pilka kobieca nie jest tak atrakcyjna pod poziomem sportowym jak męska - w związku z tym nie jest tak atrakcyjna marketingowo - w związku z tym piłkarki zarabiają mniej niż piłkarze. Ona bierze pod uwagę tylko pierwsze i ostatnie zdanie w rym zwiazku przyczynowo- skutkowym.
@Peciak Krowy sa hodowane bez dostępu do wody? W jakim sensie? Że nie mają tego dostępu przez 24h na dobę? Nie wszędzie da się zapewnić taki dostęp,ale to nie oznacza,że nie sa pojone kilka razy dziennie.
@malicinho Słowo murzyn nie jest samo w sobie rasistowskie. Zależy w jakim kontekście jest użyte. Tutaj zdecydowanie negatywnie tego użyłeś pisząc "znowu sprawca". Tak jakby to jednoznacznie się łączyło jedno z drugim, że jak ktos powie murzyn to od razu kojarzy się ze sprawcą przestępstwa. Pisząc tak setki razy w końcu nadaje się temu neutralnemu słowu takie negatywne konotacje.
@krol211 A mnie denerwują eksperci co wszystko wiedzą lepiej. Bylem najzagorzalszym przeciwnikiem zatrudniania Flicka,ale skoro przyszedł to stoję za nim murem i ufam jego wyborom.
2
@BorzyKrzys Co ty gadasz. Baggio to legenda tego sportu. Każesz ludziom wymienić kilku piłkarzy z tamtych lat,to 90% wymieni własnie jego.
3
@Culer9002 N'golo Kante
0
@Pawlak1992 Kane ma trofea - 2 srebrne medale Euro. Jak już to jest piłkarzem,który nie wygrał nigdy żadnych zawodów.
0
@Ostatnikrwawygang Ambasada Argentyny dostanie rozdwojenia jaźni.
1
@Criss18Barca Kurczę - ostatnio czytałem pewną książkę z podobnym motywem gdzie morderca zabijał brzytwą ludzi w pociągu przedział po przedziale. Ciekawe czy to było zainspirowane tą historią. Straszna historia.
0
@mekston No nie pamiętam w sumie dokładnie godzin mundialu w Brazylii,ale to znaczy że musiały być normalne, bo bym zapamiętał gdyby cos było nie tak.
0
@mekston Ale na Copa America wyznaczali godziny z myślą głównie o tamtych regionach. W sytuacji gdy będzie tyle zespołów z Europy to wezmą też pod uwagę i nasz region świata.
Jak patrzę np na finał mundialu 1994 to był o godz 12-35 czasu pacyficznego, czyli u nas o 20-35,a więc normalna godzina
1
@FcPortoFan1999 Niedawno szukałem i jeszcze nie ogłosili konkretnie. Jeszcze wiele zależy od tego na którym wybrzeżu będa jakie mecze.
1
@NeKenI Technologia. Łatwo powiedzieć. Są też w tym kraju ludzie którzy nawet nie mają internetu i świadomości,że takie dyskusje tu sobie toczymy.
0
@FrankliN7 Ja zatem znam normalnych zdrowych ludzi którzy tak robią.
0
@NeKenI Tak jak tez pisałem - ludzie biorą psy z różnych powodów. I pies trzymany w domu pewnych funkcji nie spełni.
0
@FrankliN7 Weź pieska do domu. Xd. Ta dyskusja staje się coraz kurozalniejsza. Nie mam psa i raczej nie będę mieć,ale pies w domu to dla mnie już totalna abstrakcja. I wielu znam takich ludzi.
2
@NeKenI Upośledzony wedle twoich kryteriów? Mają nieogrodzone posesje i trzymają je na łańcuchach. Dlatego @John_Doe i inni moga sobie spokojnie chodzić obok domów takich ludzi.
5
@FrankliN7 Bierzecie te przyklady o bramach z jakiejs idealnej wizji czy jak? Masa ludzi nie ma nawet prowizorycznie ogrodzonej posesji. No tak - wiem. Nie powinni mieć psów. No ale z różnych powodów je mają,bo nie zyjemy w swiecie z czyjejs idealnej wizji.
4
@NeKenI Jeszcze raz się i ja odniosę. Mam nadal nadzieję,że ten projekt upadnie,ale jeśli juz przejdzie to w interesie osób dbających o dobro zwierząt, termin na dostosowanie do tych warunków powinien wynieść co najmniej rok. Jesli zostawią te 6 m-cy to jest niemal pewne że jakis odsetek ludzi pozbędzie się "problemu" w najprostszy dla nich sposób. Choćby nie wiem co kto sobie myślał,to nie żyjemy w idealnym świecie. I skoro wywiązuje się dyskusja że to z reguły na wsiach są tw zwierzęta na lańcuchach,to warto zwrócić uwagę,że w okresie letnim zwykle pojawiają się artykuły, że masowo porzucane sa zwierzęta których wlaściciele wyjeżdżają na wakacje. To nie dotyczy wsi. Zresztą ludzie potrafia na święta pozbywac się starszych osób z domu i staraja się "podrzucać" je do szpitali. To też warto wziać pod uwagę gdy ktos powie że powinno się traktowac psy jako członków rodziny. Ludzie sa różni i różnie traktują nawet członków swoich rodzin.
0
@NeKenI Czyżby dlatego że zakazali tam szczekania?
0
@tomek8756 Sami zaczęli - niech ktos wyjaśni jedno - czemu oni w ogóle na mistrzostwach swego kontynentu śpiewali akurat o Francuzach? Jeszcze pal licho śpiewanie. Ale jakie IQ trzeba mieć aby to wrzucać do sieci gdy gra się z Francuzami w klubie?
1
@PatrychoO Jej myslenie przyczynowo-skutkowe pomija kilka aspektów. Myśli sobie pewnie tak - Jestem kobietą - gram w pilkę kobiecą - pilka kobieca nie jest tak atrakcyjna pod poziomem sportowym jak męska - w związku z tym nie jest tak atrakcyjna marketingowo - w związku z tym piłkarki zarabiają mniej niż piłkarze. Ona bierze pod uwagę tylko pierwsze i ostatnie zdanie w rym zwiazku przyczynowo- skutkowym.
0
@Albatros Przeciez jest między Lommel a Palermo. Ta najdłuższa nazwa.
0
@Kgorecki2500 Ten wpis ma głębsze dno,bo przez ostatnie lata śląskie zoo przelewało po kilka mln zł dla klubu.
0
@Kgorecki2500 Skąd założenie,że Pan Braun ma tylko jedno konto bankowe?
0
@tristan87 I tak się dziwię,że obyło się bez jakichś ekscesów na otwarciu.
0
@Sulimo Raków to bierze.
0
@Peciak Krowy sa hodowane bez dostępu do wody? W jakim sensie? Że nie mają tego dostępu przez 24h na dobę? Nie wszędzie da się zapewnić taki dostęp,ale to nie oznacza,że nie sa pojone kilka razy dziennie.
0
@malicinho Słowo murzyn nie jest samo w sobie rasistowskie. Zależy w jakim kontekście jest użyte. Tutaj zdecydowanie negatywnie tego użyłeś pisząc "znowu sprawca". Tak jakby to jednoznacznie się łączyło jedno z drugim, że jak ktos powie murzyn to od razu kojarzy się ze sprawcą przestępstwa. Pisząc tak setki razy w końcu nadaje się temu neutralnemu słowu takie negatywne konotacje.
2
@stone80 Ty za to jesteś kulturalnym cywilizowanym człowiekiem. Gratuluję wychowania
0
@krol211 A mnie denerwują eksperci co wszystko wiedzą lepiej. Bylem najzagorzalszym przeciwnikiem zatrudniania Flicka,ale skoro przyszedł to stoję za nim murem i ufam jego wyborom.
2
@Yamal_Williams Sojuszniczka AfD teatralnie przerwała kartki. Czemu nie rozumiesz skąd zachwyty?
1
@RosjaninBut I po co to podkreślanie pochodzenia sprawcy? Co to zmienia w tym doniesieniu?
1
@tomek8756 Wygląda jak stworzona przez AI.