0

@malicinho A dla mnie to nadal tylko hipokryzja jesli potraktować to zagadnienie bardziej ogólnie. Owszem mogę w pewnych przypadkach postąpić inaczej gdy mam świadomośč że dzięki temu oszczędzę jakąś istotę,ale to ma granice. Gdy slimak przechodzi przez ulicę,a ja go zauważę to mogę się zatrzymać jesli mam taki kaprys ale wymaganie tego ode mnie w każdej sytuacji abym robił wszystko i rezygnował ze wszystkiego co może ocalić jakies zwierzę albo oszczędzić im odrobiny stresu to przesada. Dla mnie czlowiek jest na szczycie i to dobro czlowieka jest najbardziej istotne i tyle. No widzę,że się nie dogadamy i tyle. Jeśli ktoś naprawdę ma odmienny punkt widzenia,to ma sposoby aby przynajmniej o te swoje zwierzęta domowe zadbać i tyle. Nikt inny nie musi rezygnować przez to ze swoich przyjamnosci choćby były dla ciebie najbardziej banalne i niezrozumiałe. Idąc tym tropem i patrząc ogólnie na to zagadnienie, to za chwilę będa postulaty o zakaz uprawiania myslistwa czy wędkarstwa,bo to przysparza cierpienia innym istotom.

1

@michal26 Nie tylko. Kury gdy znajdą w stadzie slabszą jednostkę to potrafią ją odganiać od jedzenia,albo ją zadziobią. Tak samo świnie potrafią zamęczyć odmienną jednostkę w stadzie. Kuny albo lisy mogą wybić całe stado w kurniku pomimo iż zjedzą tylko kilka sztuk. O kotach które okrutnie bawią się ofiarą to już nawet nie wspominam.

0

@malicinho Proszę cię - jakie niby zwierzęta można zabić odpalaniem fajerwerków? Ptaki które akurat przelatują?

12

@Kgorecki2500 "te multimedia mogą zawierać nieodpowiednie treści" wtf?

0

@RosjaninBut Mocna historia. Oby facet wyszedł z tego cały.

1

@malicinho Jeszcze raz napiszę - gdybym naprawdę odczuwał jakąś empatię wobec zwierząt to nie tknąłbym mięsa. Więc to czego nie da się zrozumieć to tego, że są ludzie którzy utrzymują, że tę empatię odczuwają ale jednocześnie na talerzu bezrefleksyjnie je spożywają. Choć to pewnie trochę też wynika z faktu, że obecnie gdy to wszystko jest tak uprzemysłowione to ludzie nawet nie mają kontaktu ze zwierzętami które spożywają i nawet podświadomie nie kojarzą zapakowanego mięsa z żywym zwierzęciem. Ja przynajmniej nie jestem takim hipokryta jak wielu. Zwierząt domowych nie posiadam i nie żywię takiej potrzeby, a cała reszta liczy się dla mnie jako coś co służy do wypełniania ludzkich potrzeb, bądź jako coś co temu szkodzi i stanowi utrudnienie, ewentualnie jako niezbędny składnik ekosystemu.

2

@Bobo25 No tak ale mówimy tu o warunkach superdobrobytu, gdy bogaczy stać na niańki, opiekunki i nie muszą przy tym rezygnować z żadnych rozrywek,a jednocześnie czują potrzebę wychowywania dzieci. Tak na szybko przykłady znanych aktorów czy piłkarzy to potwierdzają - maja po troje - pięcioro albo więcej dzieci, czasem adoptowanych.
Ale masz rację - odnoszenie się do populacji całego kraju to mój błąd - chodziło o konkretne warunki dobrobytu albo nędzy.

0

@Bobo25 No teraz nie zagłębiałem się w ten temat, moje źródło ma już swoje lata. Może zaistniały nowe czynniki i jest więcej danych do analizy, trzeba by to było prześledzić.

0

@Bobo25 Tak - niejaki Jose de Castro w książce "Geografia głodu" wysnuł prawo, że największy przyrost ludności występuje w warunkach superdobrobytu albo supernędzy.
Może odnoszenie się do całego państwa to przesada, bo występują w nim różne grupy społeczne,więc to uscislenie jest bardziej precyzyjne.

0

@Peciak To jest troll konto. Żadnego zgłoszenia nie będzie. Choć to,że w ogóle dajemy się łapać na podobne słowa najlepiej świadczy o absurdalności obecnych czasów.

0

@bartekvisca W wysoko rozwiniętych państwach i w bardzo biednych ludzi będzie przybywać. We wszystkich innych trend jest odwrotny.

0

@Dankho94isback Takie specjalne przekręcenie słowa aby wyłapać ironię.

0

@barto_8 To tak nie działa. Po przypadku Grecji na pewno nikt nie będzie luzował tych wymagań.

1

@malicinho Odczuwa wszystko w taki sam sposób? Zwierzęta nawet nie przechodzą "testu lustra". O jakim odczuwaniu piszesz? Nie wiem czy jesz mięso,ale ja przynajmniej nie jestem hipokrytą jak wielu ludzi,którzy jedza mięso,a jednocześnie przypisują jakieś ludzkie cechy zwierzątkom. Albo wyróżniają z niezrozumiałych powodów jakies gatunki, np. psy a zarazem jedzą wieprzowinę podczas gdy taka świnia jest bardziej inteligentna od psa i też można je wytresować aby mogły towarzyszyć ludziom i tak jak psy służyć ludziom w zaspokajaniu im jakichś potrzeb.

0

@malicinho "Tyle warte jest zwierzece zycie?" A ile jest warte? Właśnie tyle ile waży mięso i ewentualnie skóra. No chyba że służy człowiekowi w inny sposób.

5

@TheNekro94 A jak nie na front to w skupieniu i umartwieniu sumiennie pracował ku chwale narodu. Rozrywki? Alkohol? Sport? A po co to komu? Komu to potrzebne?

1

@norbi77 Świetna pamiątka. Będziesz miał co pokazać potomnym.

2

@agaFCB Ten zębaty czarny potworek na dole zdjęcia też całkiem fajny

1

@Kessie Dostrzeż pozytywy. Na twojej karnacji nie będzie widać limby pod okiem.

0

@MarcelNJ11 Prawidłowa taktyka. Najgorsze to mieszać różne rodzaje alkoholi.

1

@Popitek12 Programy są przecież pisane dla idiotów.

5

@ObiwanKenobi Te zwierzęta we Francji bardziej negatywnie niż u nas reagują na fajerwerki.

4

@TR3YWAY Człowieku - wrzucenie tego to był chyba twój nagorszy uczynek w Nowym Roku.

1

@tadzik447 Zajebiste są te wojny magów.

1

@tomek8756 Szybko mu te dzieci tam rosną w ciepłym klimacie.

0

@Criss18Barca I paradoksalnie przylgnęła do niego ksywa "Tata".

0

@Lanosss Guardiola na początku też robił dziwne transfery jak Czyhrynski, zamiana Eto'o na Ibrę, itd.

0

@MESSIah16 I prawidłowo.

0

@ObiwanKenobi Parodia.

0

@Walker Spróbowałem i komp mi się zawiesił dowcipnisiu. Zwracasz kasę za serwis.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?