@mekston Chodzi mi o same rozgrywki - w MŚ masz tylko siedem meczy w ciągu miesiąca, w LM masz więcej i to na przestrzeni całego sezonu gdzie trzeba utrzymać formę cały czas - niby można się potknąć więcej razy niż w turnieju,ale moim zdaniem jednak trudniej sięgnąć po LM.
@Essos Mistrzostwa Świata z racji tego,że odbywają się tak rzadko maja jednak większą wagę. Aczkolwiek trudniej jednak zdobyć Ligę Mistrzów,a co dopiero 5.
@John_Doe Wyobrażam sobie,że gdyby niemcy wygrali wojnę i rządzili w Polsce kilkadziesiat lat, to po odzyskaniu wolności panowałyby u nas podobne nastroje wobec ciemiężycieli.
@PatrychoO Z tego co wrzuciłeś to pytanie skierowane do MON dotyczyło wykazu obiektów a więc właśnie listy konkretnych obiektów. Edit - z tego co widzę, to projekt tej nowej ustawy przewiduje,że na tych obiektach ma się znaleźć odpowiednia tabliczka z zakazem,więc o co mu chodzi,ze biedny obywatel ma niby nie wiedzieć co jest legalne a co nie?
@Michael24 A znamy jego wszystkie zapisy? Zresztą jakie by nie były to wiemy jak długo przetrwal pakt Ribbentrop- Molotow. Skad założenie,że pakt Ribbentrop-Beck miałby trwać dłużej niżby to było niemcom wygodne?
@PatrychoO Jaki? Oczekiwałeś,że co? Każdy kto zawnioskuje o taki wykaz dostanie go i upubliczni? Czy chodzi ci o to,że w sytuacji mniejszego lub większego zagrożenia obywatel po prostu nie potrafi się zastosować do zakazu fotografowania i będzie mącił aby tylko mącić?
@OldMc84 Na razie nie wiadomo ile dokładnie dla Barcy a ile dla niego. Są różne doniesienia. Tak czy siak za wolnego zawodnika po roku w najgorszym przypadku zainkasujemy 25 mln. To nie jest najgorszy deal Barcy ostatnich lat.
@OldMc84 Czyli podsumujmy-rok temu podpisujemy wolnego zawodnika, teraz zarabiamy na nim kilkadziesiąt milionów, a i tak znajdują się malkontenci którzy kręcą nosem. Ciekawe...
@Essos Czyli Barca dostanie 50 mln a być może PSG dopłaci coś i dla Dembele. I jeszcze się okaże,że ze względów podatkowych Ousmane na tym zyska w porównaniu do opcji z opłaceniem klauzuli.
@matt121 W kwestii praktycznej to klauzulę może aktywować tylko zawodnik, bo to on osobiście musi wpłacić te pieniądze. I nie może tego zrobić z datą wsteczną, a gdyby to zrobił to już by o tym wszyscy pisali.
@Jakchcesz Jasne - czasy dla Polski są całkiem niezłe, ale generalnie jako ludzkość to nie poczyniliśmy większego postępu jeśli chodzi o podobne przypadki.
@SinMistico I w 2022 zaksięgowaliśmy już z tego powodu stratę. To co teraz Barca zarobi na transferze zaksięguje jako zysk oczywiście potrącając zarobki i premie.
1
@bartas97 karasie jedzą .....
0
@Sensible Jaj już to raczej będą unijne standardy.
0
@mekston Chodzi mi o same rozgrywki - w MŚ masz tylko siedem meczy w ciągu miesiąca, w LM masz więcej i to na przestrzeni całego sezonu gdzie trzeba utrzymać formę cały czas - niby można się potknąć więcej razy niż w turnieju,ale moim zdaniem jednak trudniej sięgnąć po LM.
1
@PatrychoO https://lubimyczytac.pl/ksiazka/4953324/calkiem-zwyczajny-kraj-historia-polski-bez-martyrologii
0
@Sensible Zajebista sprawa. Kiedy u nas to wprowadzą?
1
@Ptasior Turcja pokazała co się robi w takich sytuacjach. My już to demonstracyjne starcie przegraliśmy.
0
@Essos Mistrzostwa Świata z racji tego,że odbywają się tak rzadko maja jednak większą wagę. Aczkolwiek trudniej jednak zdobyć Ligę Mistrzów,a co dopiero 5.
1
@John_Doe Wyobrażam sobie,że gdyby niemcy wygrali wojnę i rządzili w Polsce kilkadziesiat lat, to po odzyskaniu wolności panowałyby u nas podobne nastroje wobec ciemiężycieli.
0
@marcin62 Przecież Pan Janusz właśnie to wyjaśnił? Czego w tym nie rozumiesz?
0
@Ojciec5tkidzieci Donald Tusk?
0
@takisobiektos To mało widziałeś. Zapomniałeś choćby o klauzuli Haalanda która weszła w życie w określonym terminie?
0
@PatrychoO Z tego co wrzuciłeś to pytanie skierowane do MON dotyczyło wykazu obiektów a więc właśnie listy konkretnych obiektów.
Edit - z tego co widzę, to projekt tej nowej ustawy przewiduje,że na tych obiektach ma się znaleźć odpowiednia tabliczka z zakazem,więc o co mu chodzi,ze biedny obywatel ma niby nie wiedzieć co jest legalne a co nie?
2
@Michael24 A znamy jego wszystkie zapisy? Zresztą jakie by nie były to wiemy jak długo przetrwal pakt Ribbentrop- Molotow. Skad założenie,że pakt Ribbentrop-Beck miałby trwać dłużej niżby to było niemcom wygodne?
0
@PatrychoO Jaki? Oczekiwałeś,że co? Każdy kto zawnioskuje o taki wykaz dostanie go i upubliczni? Czy chodzi ci o to,że w sytuacji mniejszego lub większego zagrożenia obywatel po prostu nie potrafi się zastosować do zakazu fotografowania i będzie mącił aby tylko mącić?
0
@Borneo Katastrow? Katastrów?
0
@Criss18Barca Nikt nie chce przyjść? Przyszedł Gundogan,Lewy, chce przyjść Bernardo Silva i inni. Troche cię poniosło
0
@chavez A co ma pilka reprezentacyjna do kibiców Barcy?
0
@OldMc84 Na razie nie wiadomo ile dokładnie dla Barcy a ile dla niego. Są różne doniesienia. Tak czy siak za wolnego zawodnika po roku w najgorszym przypadku zainkasujemy 25 mln. To nie jest najgorszy deal Barcy ostatnich lat.
3
@OldMc84 Czyli podsumujmy-rok temu podpisujemy wolnego zawodnika, teraz zarabiamy na nim kilkadziesiąt milionów, a i tak znajdują się malkontenci którzy kręcą nosem. Ciekawe...
0
@Peciak A Fati? Fermin? Yamal?
0
@Borneo Ciekawe co na to UE i kto teraz zapłaci opłaty emisyjne CO2.
0
@matt121 Większość źródeł podaje jednak co innego.
0
@Essos Czyli Barca dostanie 50 mln a być może PSG dopłaci coś i dla Dembele. I jeszcze się okaże,że ze względów podatkowych Ousmane na tym zyska w porównaniu do opcji z opłaceniem klauzuli.
0
@matt121 W kwestii praktycznej to klauzulę może aktywować tylko zawodnik, bo to on osobiście musi wpłacić te pieniądze. I nie może tego zrobić z datą wsteczną, a gdyby to zrobił to już by o tym wszyscy pisali.
1
@VamosRakieta karasie jedzą ....
0
@Jakchcesz Jasne - czasy dla Polski są całkiem niezłe, ale generalnie jako ludzkość to nie poczyniliśmy większego postępu jeśli chodzi o podobne przypadki.
0
@Jakchcesz Co racja to racja. Można się zżymać ale jednak sami przepaliliśmy te pieniądze za Neymara i przysporzyliśmy sobie problemów finansowych.
2
@Jakchcesz Takie potworności działy się przecież przez cały czas od zakończenia II wojny światowej i dzieją się nadal. Nawet w Europie.
1
@sila101 No to teraz zgarnie 20-25% ze 100 mln czyli i tak wyjdzie ta sama kwota.
1
@SinMistico I w 2022 zaksięgowaliśmy już z tego powodu stratę. To co teraz Barca zarobi na transferze zaksięguje jako zysk oczywiście potrącając zarobki i premie.