@pioz123 No i? Obstawiam,że zdecydowana większośc stosująca to zdrobnienie ma sporo mniej i stąd wlasnie jest to jeszcze bardziej niestosowne. Do ilu osób publicznych starszych od siebie stosujesz zdrobnienia na co dzień?
@pioz123 Nie wiem - być może tylko jak to tak odbieram,ale to zdrobnienie stosowane do człowieka w wieku Michniewicza moim zdaniem jest nie na miejscu.
@Danny Gaucho Tak. Zdecydowanie. To właśnie objaw braku szacunku i kultury. Za to mogę się uderzyć w pierś ,czasem to pisałem w emocjach,czasem nie - na przyszłość postaram się tego nie robić. Edit - tzn postaram się pisząc o nim zachować kulturę.
@QUNJ No widzisz - nie mam szacunku ale jakoś nie tworzę żadnych negatywnych przeróbek jego imienia czy nazwiska i nie używam notorycznie jakichś przezwisk ( być może kiedyś się zdarzyło,ale na ogół na pewno staram się tego nie robić) To nie dotyczy tylko Michniewicza - np wielu stosuje często przezwisko Dzbanbele - to tak dla przykladu o braku szacunku.
@pioz123 Wiesz,że jest różnica pisać tak o kimś w wieku Michniewicza a o kimś w wieku Piątka? To też wpływa na to jaką formę zdrobnienia powinno się stosować.
@tbas Nie chodzi mi o zdrobnienie Leo czy Henka. Przeciez dobrze wiecie ze nie o to chodzi. Te formy cały czas pojawiały się w mediach i nie.maja na celu kogos urazić,ale mówienie do kogos Czesio czy Czesiek to jest takie infantylne i uwłaczające - zresztą wlasnie po to są te formy stosowane. Gdyby sam Michniewicz się w ten sposób przedstawiał na konferencjach to nie byłoby przecież tematu. Edit - przy Koemanie ludzie pisali np Ludwiczek, z racji podobieństwa do postaci z bajki i tez to miało na celu lekkie ośmieszenie tej osoby.
@pioz123 Wiesz - wisi mi jego los,ale po prostu irytuje mnie jak ludzie okazują swój brak kultury - czy to dotyczy Michniewicza,czy Koemana czy Xaviego czy kogokolwiek innego. Ale jak napisałem to dziecinne i tylko o was świadczy. Jak dotrze to choć do jednej osoby to będzie super.
Irytuje mnie trochę jak sobie ludzie wycierają mordę naszym trenerem i tak z lekceważeniem zdrabniają jego imię - "Czesio","Czesiek" - co wy z Nim po imieniu jesteście? Minimum szacunku by się przydało,bo to tylko o was świadczy i o waszym braku kultury.
@Arkon Zgoda. Finał Francja - Brazylia jak najbardziej zasłużony. Do tej pory najlepsze zespoły. Ciekawe jeszcze co pokaże Hiszpania i czy celowo odpuścili ostatni mecz w grupie,aczkolwiek Niemcy tez ich trochę zweryfikowali.
No cóż trudno. Byli lepsi. Ale teraz chociaż na spokojnie będzie można kibicować najlepszej drużynie na tym mundialu i najlepszemu graczowi tego turnieju Mbappe.
0
@Przemek2323 Nawet jeśli to dotyczyło jakiegoś konkretnego okresu gry?
2
@DaPidejpi Francja.
0
@wojtekfcb79 Jak wybudują CPK to z miejsca dostaniemy.
1
@MesQueUnClub96 Za PO nie wychodzili z grupy, a za PIS raz na Euro i raz na mundialu.
1
@DCHX Podobno kontrakt kończy się z końcem roku, a to automatyczne przedłuzenie zostało zdementowane.
0
@AbelKabel No to może akurat go znał i stąd taka forma? Dobra - ale jeśli sam Michniewicz to dopuszcza to nie ma tematu.
0
@masq Mi Portugalii.
0
@FabianMrozek Mbappe trochę zmarnował swoją szansę aby przeskoczyć poziom wyżej. Myślę, że nadejdzie czas w którym będzie tego żałował.
1
@Kondziubarca Jak myślisz? Robert zaliczy jeszcze Euro?
0
@AbelKabel To w takim razie nigdy się z tym nie spotkałem. Jeśli tak to nie ma tematu. Możesz podrzucić jakieś źródło?
0
@pioz123 No i? Obstawiam,że zdecydowana większośc stosująca to zdrobnienie ma sporo mniej i stąd wlasnie jest to jeszcze bardziej niestosowne. Do ilu osób publicznych starszych od siebie stosujesz zdrobnienia na co dzień?
0
@pioz123 Nie wiem - być może tylko jak to tak odbieram,ale to zdrobnienie stosowane do człowieka w wieku Michniewicza moim zdaniem jest nie na miejscu.
1
@Danny Gaucho Tak. Zdecydowanie. To właśnie objaw braku szacunku i kultury. Za to mogę się uderzyć w pierś ,czasem to pisałem w emocjach,czasem nie - na przyszłość postaram się tego nie robić.
Edit - tzn postaram się pisząc o nim zachować kulturę.
0
@Michael27061990 Miałoby to sens tylko gdyby w drużynie Anglii grali sami biali.
0
@QUNJ No widzisz - nie mam szacunku ale jakoś nie tworzę żadnych negatywnych przeróbek jego imienia czy nazwiska i nie używam notorycznie jakichś przezwisk ( być może kiedyś się zdarzyło,ale na ogół na pewno staram się tego nie robić) To nie dotyczy tylko Michniewicza - np wielu stosuje często przezwisko Dzbanbele - to tak dla przykladu o braku szacunku.
0
@tbas Jasne. I w ogóle nie ma na celu przesłania żadnych negatywnych nacechowań.
0
@pioz123 Wiesz,że jest różnica pisać tak o kimś w wieku Michniewicza a o kimś w wieku Piątka? To też wpływa na to jaką formę zdrobnienia powinno się stosować.
0
@tbas Nie chodzi mi o zdrobnienie Leo czy Henka. Przeciez dobrze wiecie ze nie o to chodzi. Te formy cały czas pojawiały się w mediach i nie.maja na celu kogos urazić,ale mówienie do kogos Czesio czy Czesiek to jest takie infantylne i uwłaczające - zresztą wlasnie po to są te formy stosowane. Gdyby sam Michniewicz się w ten sposób przedstawiał na konferencjach to nie byłoby przecież tematu.
Edit - przy Koemanie ludzie pisali np Ludwiczek, z racji podobieństwa do postaci z bajki i tez to miało na celu lekkie ośmieszenie tej osoby.
2
@pioz123 Wiesz - wisi mi jego los,ale po prostu irytuje mnie jak ludzie okazują swój brak kultury - czy to dotyczy Michniewicza,czy Koemana czy Xaviego czy kogokolwiek innego. Ale jak napisałem to dziecinne i tylko o was świadczy. Jak dotrze to choć do jednej osoby to będzie super.
2
Irytuje mnie trochę jak sobie ludzie wycierają mordę naszym trenerem i tak z lekceważeniem zdrabniają jego imię - "Czesio","Czesiek" - co wy z Nim po imieniu jesteście? Minimum szacunku by się przydało,bo to tylko o was świadczy i o waszym braku kultury.
1
@Janiama Anglia - Senegal 1-1
0
@Kamiloza91 Prosta odpowiedź - zdecydowanie Mbappe.
0
@Arkon Zobaczymy dzisiaj bo coś czuję, że będą dla nich ciężary
1
@Arkon Zgoda. Finał Francja - Brazylia jak najbardziej zasłużony. Do tej pory najlepsze zespoły. Ciekawe jeszcze co pokaże Hiszpania i czy celowo odpuścili ostatni mecz w grupie,aczkolwiek Niemcy tez ich trochę zweryfikowali.
2
Co jak co ale Grosicki powinien wejść z pół godziny wcześniej.
0
Lewy goooool. Brawooo
1
@Arkon Najlepszy gracz najlepszego zespołu. Oni na bank biorą ten puchar.
0
No cóż trudno. Byli lepsi. Ale teraz chociaż na spokojnie będzie można kibicować najlepszej drużynie na tym mundialu i najlepszemu graczowi tego turnieju Mbappe.
0
@Deviler Zaraz im pozamyka usta
3
@Comfortable_ Ja też. Tylko żeby Lewy mial hat tricka.