@The_Man Po pierwsze w Polsce nikt nie jest zwolniony z akcyzy. Ani firmy transportowe ani rolnicy. Rolnicy dostają jedynie zwrot z tytułu akcyzy bodajże ustalony na 1 zł od litra. Niezależnie czy akcyzy zapłacą 1 zł czy 2 zł czy 3 zł. Tak samo odprowadzają VAT który dopiero potem mogą odliczyć. Zresztą sprawdziłem na szybko archiwum cen na LOTOS i na ten dzień podają bez podatku VAT i bez akcyzy 2 904 zł, czyli niemal dwa razy więcej niż tu podałeś. Skąd masz te dane?
@Pilka_jest_okragla Jego największym atutem jest to, że ma bardzo wiele sytuacji bramkowych. Oby był tylko trochę skuteczniejszy, to będzie z niego pociecha.
@MadafakinGuy Pytanie czy jest to przestępstwo ścigane na wniosek, czy z urzędu. A bodajże Konfederacja,albo ktoś z ich członków krytykował ten przepis, więc teraz byłaby niezła hipokryzja z ich strony gdyby po ten przepis sięgali. Co innego wyrażanie krytyki czy ocena tej konkretnej sytuacji.
@MadafakinGuy Wtedy właśnie można by było krytykować Mentzena za hipokryzję. Przedsiębiorcy nikt nie powinien zmuszać do udzielania usługi tym osobom których on nie chce obsługiwać. Ale w wolnym kraju osoba nieobsłużona ma również prawo do krytyki i wyrażenia swego poglądu na tą sprawę. Tak to widzę.
@MadafakinGuy Tyle, że drukarz dostał pozew i musiał się tłumaczyć w sądzie. Tutaj pozwu póki co nie ma, a tylko korzystają z wolności słowa i wyrażają swój pogląd na ta sytuację. Taka drobna różnica.
@Rhaan "dodatkowo trzeba uwzględnić chociażby europejski plan odbudowy Ukrainy w którym uczestniczyć będą Polskie firmy" - no właśnie widać jak nas tam poważają i są wdzięczni za naszą pomoc i wsparcie skoro w Szwajcarii przedstawili plan odbudowy i Polsce dziwnym trafem mianowali rejon pod kontrolą Rosji. Takie newsy są niczym zimny prysznic. Żeby nie było, też generalnie jestem za udzielaniem wsparcia, ale warto punktować głupie posunięcia w tym wspieraniu czy też brak korzystania z sytuacji i zaklepania jakichś korzyści dla nas. Co do sytuacji na filmiku to ciężko to ocenić skoro to jest totalnie wyrwane z kontekstu i nie znamy okoliczności.
@jordus100 Dobra - skoro znaleźliśmy punkt wspólny to proponuję zakończyć tą dyskusję. Masz zupełną rację - "NIE MOŻEMY pozwolić jakiemuś stanowi na..." Podobnie jak NIE MOŻEMY mu zakazać. Nawet pośrednio wykorzystując do tego celu czynne prawo wyborcze, bo ja takowego w odniesieniu do USA nie posiadam.
@ranger3120 No akurat do zimy to jeszcze trochę czasu mamy. Liczę na to, że ktoś jednak ma na tyle oleju w głowie aby zadbać o dostępność surowca. Choć dopuszczam możliwość, że mogę się mylić. Z tego co pamiętam to w czasie upałów ostatnimi latami też sygnalizowano problemy z zaopatrzeniem w prąd.
@jordus100 Ale to tak samo może działać w drugą stronę. Obecny układ polityczny akurat ci pasuje ale gdyby prawo federalne ustanawiała skrajna prawica, to mogłaby wówczas narzucać ograniczenia liberalnym stanom. I tak samo byś wówczas pomstował, że chcą ich kontrolować. Tak ogólnie to mi to zwisa i powiewa jak oni tam w tych Stanach sobie kształtują prawodawstwo. Uważam tylko, że wszelka decentralizacja władzy jest dla obywateli korzystniejsza.
@jordus100 Nie zamierzam dyskutować na poboczne tematy. Zauważyłem tylko,że sam zacząłeś pisać o kontroli. Skoro ktoś oddaje prawo do decyzji w ręce obywateli to gdzie tu widzisz kontrolę?
@jordus100 Sam piszesz o kontroli. A czymże innym jak nie kontrola jest narzucanie praw temu wysoce religijno ekstremistycznemu stanowi przez władze federalne jak nie kontrolą? Zresztą to tak samo może działać w drugą stronę. Jakieś skrajnie prawicowe władze federalne mogłyby narzucać prawo stanom liberalnym. Wtedy też byłyby głosy o kontroli.
@jordus100 Z tego co kojarzę, to ten głośny wyrok dotyczący aborcji oddał prawo decydowania o podobnych sprawach do gestii władz stanowych. Jeśli tak jest to o jakiej kontroli tu mowa? Decentralizacja władzy to chyba plus dla obywateli którzy pośrednio mogą lokalnie decydować o ważnych dla nich sprawach wybierając sobie władze stanowe.
@dniel Nie wiem jak to w dużych miastach. U mnie na przetwory idzie grubo ponad 30 kg. To w zasadzie tyle co nic. Nalewki, syropy na zimę,kompoty,soki. Oczywiście zależy jeszcze na ile osób trzeba przygotować, ale u mnie idzie dość sporo cukru na przetwory.
@michal26 A jesz pieczywo? Bo tam też dodają. W sumie nawet więcej niż słodzisz herbatę czy kawę. Jak z kolei odbiera się miód z ula to potem trzeba to uzupełnić właśnie syropem z uwaga zaskoczenie - cukru. Więc chyba jednak trochę go potrzebujesz jak ruszysz wyobraźnią.
0
@The_Man Po pierwsze w Polsce nikt nie jest zwolniony z akcyzy. Ani firmy transportowe ani rolnicy. Rolnicy dostają jedynie zwrot z tytułu akcyzy bodajże ustalony na 1 zł od litra. Niezależnie czy akcyzy zapłacą 1 zł czy 2 zł czy 3 zł. Tak samo odprowadzają VAT który dopiero potem mogą odliczyć.
Zresztą sprawdziłem na szybko archiwum cen na LOTOS i na ten dzień podają bez podatku VAT i bez akcyzy 2 904 zł, czyli niemal dwa razy więcej niż tu podałeś. Skąd masz te dane?
0
@Pilka_jest_okragla Jego największym atutem jest to, że ma bardzo wiele sytuacji bramkowych. Oby był tylko trochę skuteczniejszy, to będzie z niego pociecha.
0
@Vampir707 Myślisz, że to jest takie proste przełożenie?
0
@The_Man To i tak coś zbyt niskie wartości się wydają. Chyba jeszcze wszystkie inne zawarte w tej cenie podatki należałoby pominąć.
1
@macio_944 "Chwyci cię za gardło i nie puści, aż do zakończenia." Ten cytat w ustach Katarzyny Bondy zważywszy na ich związek brzmi dość dwuznacznie.
0
@MadafakinGuy No ale co to zmienia w tej dyskusji? Dopóki nie ma info, że ktoś w tej sytuacji sięga po ten absurdalny przepis to po co to roztrząsać?
0
@MadafakinGuy Pytanie czy jest to przestępstwo ścigane na wniosek, czy z urzędu. A bodajże Konfederacja,albo ktoś z ich członków krytykował ten przepis, więc teraz byłaby niezła hipokryzja z ich strony gdyby po ten przepis sięgali. Co innego wyrażanie krytyki czy ocena tej konkretnej sytuacji.
0
@MadafakinGuy Wtedy właśnie można by było krytykować Mentzena za hipokryzję. Przedsiębiorcy nikt nie powinien zmuszać do udzielania usługi tym osobom których on nie chce obsługiwać. Ale w wolnym kraju osoba nieobsłużona ma również prawo do krytyki i wyrażenia swego poglądu na tą sprawę. Tak to widzę.
0
@The_Man 1,53zł za litr? Przecież nie było takich cen. Chyba piątkę z jedynką zamieniłeś.
6
@barcelonaLM Lewica ponad progiem. Przecież to jest dramat. Z nimi inflacja byłaby trzycyfrowa.
0
@MadafakinGuy Tyle, że drukarz dostał pozew i musiał się tłumaczyć w sądzie. Tutaj pozwu póki co nie ma, a tylko korzystają z wolności słowa i wyrażają swój pogląd na ta sytuację. Taka drobna różnica.
0
@Pawelec7 Ale, że Daniego za darmo oddaliśmy...
0
@Kessie Alba już powinien się bać.
0
@kiper09 Ty nie ucz ojca dzieci robić.
1
@Deviler Wszyscy mamy wspólnych przodków, więc nie masz się czym chwalić.
0
@Rhaan "dodatkowo trzeba uwzględnić chociażby europejski plan odbudowy Ukrainy w którym uczestniczyć będą Polskie firmy" - no właśnie widać jak nas tam poważają i są wdzięczni za naszą pomoc i wsparcie skoro w Szwajcarii przedstawili plan odbudowy i Polsce dziwnym trafem mianowali rejon pod kontrolą Rosji. Takie newsy są niczym zimny prysznic. Żeby nie było, też generalnie jestem za udzielaniem wsparcia, ale warto punktować głupie posunięcia w tym wspieraniu czy też brak korzystania z sytuacji i zaklepania jakichś korzyści dla nas. Co do sytuacji na filmiku to ciężko to ocenić skoro to jest totalnie wyrwane z kontekstu i nie znamy okoliczności.
0
@jordus100 Dobra - skoro znaleźliśmy punkt wspólny to proponuję zakończyć tą dyskusję. Masz zupełną rację - "NIE MOŻEMY pozwolić jakiemuś stanowi na..." Podobnie jak NIE MOŻEMY mu zakazać. Nawet pośrednio wykorzystując do tego celu czynne prawo wyborcze, bo ja takowego w odniesieniu do USA nie posiadam.
0
@ranger3120 No akurat do zimy to jeszcze trochę czasu mamy. Liczę na to, że ktoś jednak ma na tyle oleju w głowie aby zadbać o dostępność surowca. Choć dopuszczam możliwość, że mogę się mylić. Z tego co pamiętam to w czasie upałów ostatnimi latami też sygnalizowano problemy z zaopatrzeniem w prąd.
1
Haha. A potem się ludzie dziwią, że oszuści wyłudzają kasę na wnuczka, na szejka, czy na żołnierza który nie ma kasy by wrócić z misji. A oto jak podeszli samego Stephena Kinga - https://ksiazki.wp.pl/stephen-king-nazwal-bandere-wielkim-czlowiekiem-jestem-zazenowany-nie-mialem-pojecia-6792945324731264a
Ps. A tak swoją drogą to doskonały sposób aby wykorzystując rozgłos związany z tymi sławnymi osobami odkłamać historię.
0
@jordus100 Ale to tak samo może działać w drugą stronę. Obecny układ polityczny akurat ci pasuje ale gdyby prawo federalne ustanawiała skrajna prawica, to mogłaby wówczas narzucać ograniczenia liberalnym stanom. I tak samo byś wówczas pomstował, że chcą ich kontrolować. Tak ogólnie to mi to zwisa i powiewa jak oni tam w tych Stanach sobie kształtują prawodawstwo. Uważam tylko, że wszelka decentralizacja władzy jest dla obywateli korzystniejsza.
0
@jordus100 Nie zamierzam dyskutować na poboczne tematy. Zauważyłem tylko,że sam zacząłeś pisać o kontroli. Skoro ktoś oddaje prawo do decyzji w ręce obywateli to gdzie tu widzisz kontrolę?
0
@Sulimo Po co zakładasz drugi temat o tym samym?
0
@jordus100 Sam piszesz o kontroli. A czymże innym jak nie kontrola jest narzucanie praw temu wysoce religijno ekstremistycznemu stanowi przez władze federalne jak nie kontrolą? Zresztą to tak samo może działać w drugą stronę. Jakieś skrajnie prawicowe władze federalne mogłyby narzucać prawo stanom liberalnym. Wtedy też byłyby głosy o kontroli.
0
@jordus100 Z tego co kojarzę, to ten głośny wyrok dotyczący aborcji oddał prawo decydowania o podobnych sprawach do gestii władz stanowych. Jeśli tak jest to o jakiej kontroli tu mowa? Decentralizacja władzy to chyba plus dla obywateli którzy pośrednio mogą lokalnie decydować o ważnych dla nich sprawach wybierając sobie władze stanowe.
2
@dniel Nie wiem jak to w dużych miastach. U mnie na przetwory idzie grubo ponad 30 kg. To w zasadzie tyle co nic. Nalewki, syropy na zimę,kompoty,soki. Oczywiście zależy jeszcze na ile osób trzeba przygotować, ale u mnie idzie dość sporo cukru na przetwory.
0
@PatrykBarca Nie szkodzi. Jak dają to weź jeszcze raz i jeszcze na parkingu bez problemu opchniesz drożej. Nie dziś to jutro.
2
@Gwyn Jak to mówią. Gość w domu jest jak ryba. Po trzech dniach zaczyna śmierdzieć. Ta zasada tyczy się wszystkich bez wyjątku.
0
@michal26 A jesz pieczywo? Bo tam też dodają. W sumie nawet więcej niż słodzisz herbatę czy kawę. Jak z kolei odbiera się miód z ula to potem trzeba to uzupełnić właśnie syropem z uwaga zaskoczenie - cukru. Więc chyba jednak trochę go potrzebujesz jak ruszysz wyobraźnią.
1
@aldewir Cukrowni oczywiście. Już poprawione. Dzięki za czujność.
1
@MesQueUnClub96 Sezon na przetwory, dokarmianie pszczół. A prezes jednej z cukrowni sygnalizuje dwukrotny wzrost cen do końca roku.