@bartekvisca Jedni się rzucili jak szczerbaci na suchary, a drudzy ich doją ile wlezie. Rząd się przygląda i będzie tak jak z paliwem gdy się rzucili po wybuchu wojny i płacili po 8 zł/l, więc sami zaczęli po tyle sprzedawać.
@cules100pro To, że biurokrata decyduje o tym jakie rozwiązanie techniczne jest stosowane, a nie pośrednio konsument, który swoimi decyzjami wymusza to na producencie jest to właśnie blokowanie inicjatywy i postępu. Całe szczęście, że pozostała część świata nie wprowadza podobnych głupot bo gdyby tak było, to postęp byłby w ogóle niemożliwy.
@cules100pro Blokowanie postępu mi akurat nie pasuje. Gdyby UE zależało w tym konkretnym temacie na ekologii i dobru konsumentów to powinna się skupić np. na obowiązku stosowania wymiennych baterii w tych urządzeniach. Tylko jakie lobby to przeforsuje?
@vangoor Nietrafione porównanie, bo dotyczy czegoś całkowicie innego. Wygląda to tak, że jeśli na świecie w międzyczasie powstanie jakieś nowe rewolucyjne rozwiązanie w tym zakresie, to zanim skostniała biurokracja pod wpływem łapówek lobbystów dopuści je do stosowania u nas to będziemy skazani na przestarzałe rozwiązanie. A skoro w tym przypadku standard lighting i tak jest już marginalizowany to po co wprowadzać te przepisy?
@JordiElNino Chore jest to, że biurokracja miesza się w rynek i sprawia, że żaden producent nie będzie teraz inwestował w opracowanie jakiegoś nowego rozwiązania, bo po co? Chore podejście i tyle.
@vangoor No i co z tego? Ale podobne biurokratyczne podejście zabija wszelki postęp. Podobno to w imię ekologii. To teraz z innej beczki - w moim aucie ostatnio padły dwie drobne rzeczy - termostat , który producent opakował w plastikową obudowę i uczynił niewymiennym. I tak rzecz którą można wymienić za kilkadziesiąt złotych kosztuje teraz kilkaset złotych i generuje zbędny odpad. Druga rzecz to wentylator nawiewu do którego producent nie oferuje w sprzedaży wymiennych szczotek, tylko przewidziana jest wymiana całego wentylatora która tez generuje zbędny odpad. No ale tu UE nic nie widzi bo nikt nie lobbuje za tym aby to rozwiązać.
@mkord Modelowa marża może i nie ma ale ta faktyczna już tak. A zyski Orlenu i Lotosu notowane w tym roku dobitnie pokazują, że ta marża rzeczywista jest na rekordowym poziomie.
@tomek8756 Stanoski jest jakiś dziwny - najpierw wypromował Staśko, potem starał się ją zamilczeć i mówił, że nie jest nikim ważnym aby zapraszać ją do studia . Teraz znowu promuje jej wypowiedzi. Czy to jest jakaś utajona obsesja?
@Kurkmen Obecna sytuacja dobitnie pokazuje, że dotychczasowe protesty w Polsce to wcale nie były jakieś oddolne inicjatywy, tylko były inicjowane przez odpowiednie grupy.
@DaPidejpi Nie wiem czy tak dobrze, bo podobne zachowanie świadczy wyłącznie o Tobie. No ale skoro Tobie to pasuje i poprawia ci samopoczucie to się nie krępuj. Więcej żółci i hejtu spuszczonego w necie to szansa na to, że mniej go okażesz otoczeniu w realnym życiu.
@Tomason No akurat z tym prawem to bym nie przesadzał. Prawo akurat wiąże im trochę ręce. Z jednej strony czasami to dobrze, ale z drugiej to widać jak to się kończy.
@derlysy1979 A wystarczyłoby dać obywatelom prawo do broni i sami by załatwili sprawę z tym bydłem. Rano tylko śmieciarka by podjechała i te śmieci by posprzątała.
2
@Kgorecki2500 Sorbety to nie lody. Dla mnie to osobny rodzaj deseru. A lody to najlepiej czekoladowe.
0
@Kidd Niech im Angole dokopią ile wlezie.
0
@Uukasz_93 Dla mnie nie ma w tym nic odpałowego i podpisuję się w pełni pod tym rozwiązaniem.
0
@bartekvisca Jedni się rzucili jak szczerbaci na suchary, a drudzy ich doją ile wlezie. Rząd się przygląda i będzie tak jak z paliwem gdy się rzucili po wybuchu wojny i płacili po 8 zł/l, więc sami zaczęli po tyle sprzedawać.
2
@Uukasz_93 A co w tym odpałowego?
0
@cules100pro To, że biurokrata decyduje o tym jakie rozwiązanie techniczne jest stosowane, a nie pośrednio konsument, który swoimi decyzjami wymusza to na producencie jest to właśnie blokowanie inicjatywy i postępu. Całe szczęście, że pozostała część świata nie wprowadza podobnych głupot bo gdyby tak było, to postęp byłby w ogóle niemożliwy.
0
@cules100pro Blokowanie postępu mi akurat nie pasuje. Gdyby UE zależało w tym konkretnym temacie na ekologii i dobru konsumentów to powinna się skupić np. na obowiązku stosowania wymiennych baterii w tych urządzeniach. Tylko jakie lobby to przeforsuje?
0
@cules100pro Z jakich lat pochodzi te 15 ładowarek z różnymi końcówkami? Ile takich ładowarek z różnymi końcówkami pochodzi z ostatnich 5 czy 10 lat?
0
@vangoor Sam przyznałeś, że producenci sami już to stosują.
0
@vangoor Tak samo miało być z kasetami, dyskietkami czy płytami cd. A skoro nie będzie mieć konkurencji to po co te przepisy w takim razie?
0
@vangoor Nietrafione porównanie, bo dotyczy czegoś całkowicie innego. Wygląda to tak, że jeśli na świecie w międzyczasie powstanie jakieś nowe rewolucyjne rozwiązanie w tym zakresie, to zanim skostniała biurokracja pod wpływem łapówek lobbystów dopuści je do stosowania u nas to będziemy skazani na przestarzałe rozwiązanie. A skoro w tym przypadku standard lighting i tak jest już marginalizowany to po co wprowadzać te przepisy?
0
@JordiElNino Chore jest to, że biurokracja miesza się w rynek i sprawia, że żaden producent nie będzie teraz inwestował w opracowanie jakiegoś nowego rozwiązania, bo po co? Chore podejście i tyle.
0
@vangoor No i co z tego? Ale podobne biurokratyczne podejście zabija wszelki postęp. Podobno to w imię ekologii.
To teraz z innej beczki - w moim aucie ostatnio padły dwie drobne rzeczy - termostat , który producent opakował w plastikową obudowę i uczynił niewymiennym. I tak rzecz którą można wymienić za kilkadziesiąt złotych kosztuje teraz kilkaset złotych i generuje zbędny odpad. Druga rzecz to wentylator nawiewu do którego producent nie oferuje w sprzedaży wymiennych szczotek, tylko przewidziana jest wymiana całego wentylatora która tez generuje zbędny odpad. No ale tu UE nic nie widzi bo nikt nie lobbuje za tym aby to rozwiązać.
0
@mkord Modelowa marża może i nie ma ale ta faktyczna już tak. A zyski Orlenu i Lotosu notowane w tym roku dobitnie pokazują, że ta marża rzeczywista jest na rekordowym poziomie.
0
@vangoor Przecież to jest chore - ile jeszcze absurdów UE musi wprowadzić aby ludzie przejrzeli na oczy?
3
@tomek8756 Stanoski jest jakiś dziwny - najpierw wypromował Staśko, potem starał się ją zamilczeć i mówił, że nie jest nikim ważnym aby zapraszać ją do studia . Teraz znowu promuje jej wypowiedzi. Czy to jest jakaś utajona obsesja?
3
@Kurkmen Obecna sytuacja dobitnie pokazuje, że dotychczasowe protesty w Polsce to wcale nie były jakieś oddolne inicjatywy, tylko były inicjowane przez odpowiednie grupy.
1
@P33ck Panie - tutaj gościu uwierzył, że odpalił silnik jak dmuchnie w tłumik, to i na taki tablet ktoś mógł się nabrać -
0
Świetnie ktoś to zmontował. Polecam też kawałki z Łukaszenką, Bidenem czy Putinem z tego kanału
0
@bartekvisca Jak to mówią - recesja świetnie oczyszcza rynek z nierentownych firm.
0
@Nano22 Jak już wrzucasz podobne statystyki to jeszcze podaj ile takich spotkań rozegrał jeden a ile drugi, żeby to było bardziej czytelne.
0
@ShawnC To nie do Ciebie było. W innym wątku ktoś wyzywał Podlasie od ciemnoty.
0
@VbamboeB Tutaj akurat przedmówca nikogo nie obraża, nie ocenia i nie wyszydza. To kilka komentarzy niżej kto inny wyzywa od ciemnoty.
1
@DaPidejpi Nie wiem czy tak dobrze, bo podobne zachowanie świadczy wyłącznie o Tobie. No ale skoro Tobie to pasuje i poprawia ci samopoczucie to się nie krępuj. Więcej żółci i hejtu spuszczonego w necie to szansa na to, że mniej go okażesz otoczeniu w realnym życiu.
1
@DaPidejpi To czekamy na kolejną porcję pogardy i inwektyw.
0
@DaPidejpi Własne ego już odpowiednio podbudowane?
3
@Tomason No akurat z tym prawem to bym nie przesadzał. Prawo akurat wiąże im trochę ręce. Z jednej strony czasami to dobrze, ale z drugiej to widać jak to się kończy.
0
@P33ck Za 10 lat i tak Haaland będzie na pierwszym miejscu.
0
@derlysy1979 A wystarczyłoby dać obywatelom prawo do broni i sami by załatwili sprawę z tym bydłem. Rano tylko śmieciarka by podjechała i te śmieci by posprzątała.
0
@FabregasOnlyInMyHeart Serio? Nigdy bym nie pomyślał