@tomek8756 Miejsce zamieszkania nie ma nic do rzeczy. Zabrać czynne prawo wyborcza osobom które nie zaliczą egzaminu z podstawowej wiedzy nadające ten przywilej.
@chosenone Jaki więc problem aby stać z tyłu a na pierwszy szereg posłać prawdziwych radykałów i nimi sterować albo tych farbowanych i w obu przypadkach realizować swoją politykę?
@chosenone No widzisz - czyli cała istota problemu opiera się tylko na tym jaka grupa manipuluje resztą idiotów. Skoro jednak ta tzw. "inteligencja" nie jest na tyle inteligentna aby sobie poradzić z omotaniem reszty idiotów to chyba rzeczywiście nie zasługuje na władzę.
@chosenone Sugerujesz, że demokracja to na tyle upośledzony system w którym ludzie są tak ograniczeni, że nie potrafią sami znaleźć alternatywy aby zmienić rzeczywistość która im nie odpowiada? W takim przypadku nie wiem czy jest sens bronić takiego systemu. Jeśli natomiast ta rzeczywistość im odpowiada to w czym problem?
@LS Jaki poziom abstrakcji? Kiedyś każdy chętny dostawał jakiś sektor w lesie i tam zbierano wszystkie gałęzie obcięte po wycince które się nadawały na opał, składało to na stos, leśniczy na koniec mierzył i pobierał symboliczną opłatę. Od paru ładnych lat nikt się tym nie zajmuje, a materiał na opał leży i gnije. Co w tym abstrakcyjnego, że wraca się do sprawdzonych pomysłów, jeśli jest taka potrzeba?
@derlysy1979 Spokojnie jeszcze całe pół roku - dojdą jakieś kontuzje itd. Zobacz jak szybko takie Włochy spadły z samego szczytu. Trzeba być dobrej myśli.
@derlysy1979 Według mnie po prostu brakuje impulsu do strajków. Po prostu nikt nie inspiruje i nie podburza do tych protestów. Żadna grupa,organizacja która ma na to hajs, żadne media, żadna partia nie próbuje tego wykorzystać - być może się boją, że potem tego nie zatrzymają.
@AlexDark00 Jeśli zrezygnowaliby z rozgrywek UEFY to wcale by nie było więcej tych meczy. Oczywiście wszystko zależy od organizacji, ale żaden klub by nie poszedł na to aby opuścić ligi krajowe.
0
@Tom0VeB The Knick z Clive Owenem. Rewelacja. Edit - ta rewelacja to nie kolejny tytuł, tylko moja ocena tego wspaniałego serialu. Polecam trailer.
2
@DaPidejpi Amelinum? A po co to? Komu to potrzebne?
1
@tomek8756 Miejsce zamieszkania nie ma nic do rzeczy. Zabrać czynne prawo wyborcza osobom które nie zaliczą egzaminu z podstawowej wiedzy nadające ten przywilej.
0
@chosenone Jaki więc problem aby stać z tyłu a na pierwszy szereg posłać prawdziwych radykałów i nimi sterować albo tych farbowanych i w obu przypadkach realizować swoją politykę?
0
@chosenone No widzisz - czyli cała istota problemu opiera się tylko na tym jaka grupa manipuluje resztą idiotów. Skoro jednak ta tzw. "inteligencja" nie jest na tyle inteligentna aby sobie poradzić z omotaniem reszty idiotów to chyba rzeczywiście nie zasługuje na władzę.
0
@chosenone Sugerujesz, że demokracja to na tyle upośledzony system w którym ludzie są tak ograniczeni, że nie potrafią sami znaleźć alternatywy aby zmienić rzeczywistość która im nie odpowiada? W takim przypadku nie wiem czy jest sens bronić takiego systemu. Jeśli natomiast ta rzeczywistość im odpowiada to w czym problem?
0
@chosenone W PRL nie było alternatywy w wyborach. Tam partie mogą normalnie funkcjonować. To jest ta różnica.
0
@vangoor No fakt. Inflacja już dawno zjadła te marne 200 zł, które proponują. Powinni dołożyć co najmniej drugie 500 , albo właśnie 700.
0
@Kgorecki2500 Zaraz. Tam niedawno chyba były wybory i ludzie jasno się opowiedzieli po stronie Orbana.
0
@LS Jaki poziom abstrakcji? Kiedyś każdy chętny dostawał jakiś sektor w lesie i tam zbierano wszystkie gałęzie obcięte po wycince które się nadawały na opał, składało to na stos, leśniczy na koniec mierzył i pobierał symboliczną opłatę. Od paru ładnych lat nikt się tym nie zajmuje, a materiał na opał leży i gnije. Co w tym abstrakcyjnego, że wraca się do sprawdzonych pomysłów, jeśli jest taka potrzeba?
1
@Siro Oko Saurona.
3
@jordus100 W sumie racja. Odprowadzenie dodatkowego podatku to najlepszy sposób na rozwiązanie tego problemu.
1
@Hubsao No cóż - wypadałoby życzyć zdrowia pacjentowi.... Ale w sumie lepiej aby operacja się udała, ale pacjent zmarł.
1
@tomek8756 Nie chce się wierzyć, że to piszą zwykli ludzie. To jakieś trolle muszą być.
1
@Kurkmen Więcej podobnych pomysłów. Szybciej dojrzeje w społeczeństwie idea aby wypisać się z tego szaleństwa.
0
@derlysy1979 Spokojnie jeszcze całe pół roku - dojdą jakieś kontuzje itd. Zobacz jak szybko takie Włochy spadły z samego szczytu. Trzeba być dobrej myśli.
1
@derlysy1979 Według mnie po prostu brakuje impulsu do strajków. Po prostu nikt nie inspiruje i nie podburza do tych protestów. Żadna grupa,organizacja która ma na to hajs, żadne media, żadna partia nie próbuje tego wykorzystać - być może się boją, że potem tego nie zatrzymają.
0
@AlexDark00 Jeśli zrezygnowaliby z rozgrywek UEFY to wcale by nie było więcej tych meczy. Oczywiście wszystko zależy od organizacji, ale żaden klub by nie poszedł na to aby opuścić ligi krajowe.
10
@AlexDark00 Chyba żaden z założycieli Superligi nie zamierzał opuszczać lig krajowych.
0
@bartekvisca Cena robi różnicę.
0
@FCBMati10 Przecież grają w grudniu a nie czerwcu. Jeszcze dojdą kontuzje po drodze i wszystko się może zmienić.
1
@barcanawieki Polska ma wygrać, a jak nie to jakaś drużyna z Europy, byle nie Niemcy.
0
@trolownik Oby tak było choć ostatnio Francję wyjaśniła drużyna bez żadnej gwiazdy.
0
@Volk Mogliby w sumie tego mundialu też nie rozgrywać...
0
@Nano22 We Włoszech można nawet za to dostać mandat. W sensie - za zostawianie otwartego auta na terenie publicznym.
0
@AdamaTraore No i ten facet to z czystym sumieniem może stwierdzić "Kiedyś to były czasy".
0
@Jestjakjest Przecież to nawet nie ma za grosz sensu.
0
@jordus100 Kocham nadinterpretacje. Narka.
0
@Cwaniak4 Ciekawe jak sam byś kozaczył gdybyś umierał z głodu. Ludzie potrafią w takich sytuacjach zjadać innych ludzi, a co dopiero psy.
0
@FCB24 Głównie za sprawą kontuzji.