Trylogia księżycowa Jerzego Żuławskiego. Książki pisane ponad sto lat temu, a przewidywały m.in. powstanie Stanów Zjednoczonych Europy. Do tego doskonale opisano mechanizm powstawania religii, wierzeń czy też zasad moralnych podczas rozwijania się praktycznie od zera nowej cywilizacji. Naprawdę daje do myślenia. Gorąco polecam każdemu.
@Keson "nagle stali się ekspertami od polityki, spraw światopoglądowych.". Z takimi tematami z tego grona to kojarzę głównie Stanowskiego. Pozostali również zaczęli się udzielać na te tematy? Bo nie śledzę ich na bieżąco.
@Explode W Chinach na pewno nie. Skoro nie doszło w Australii czy Kanadzie, to akurat Chińczycy zniosą o wiele więcej. A nawet jak nie zniosą, to nikt nie zawaha się ich spacyfikować.
@Essos Zdecydowanie nie Hitler, z tego powodu, że ideologia którą wprowadzał nie zabijała "swoich". Nie wybieram też Mao,z racji tego, że jego działania miały w porównaniu ze Stalinem mniejszy wpływ na kraj w którym żyję.
@busquets5 Z jednej strony piszesz, że rząd coś dofinansuje każdemu, a to dwa kłamstwa, bo to opisane rozwiązanie ani nie obejmie każdego, ani nie jest dofinansowaniem od państwa.
@marcin62 To, że o zmarłych dobrze albo wcale nie wywodzi się z chęci zachowania dobrego imienia zmarłego, tylko z zabobonu aby nie obmawiać zmarłego, by nas nie nachodził. Obecnie mało kto o tym pamięta.
@kamilos1214 No ale serio uważasz, że to powód do kpin dla większości rolników? To, że w ten sposób zachowują się ci których akurat znasz, nie rzutuje na całą tą grupę.
@kamilos1214 "Problemem z nimi mam taki że oni nie szanują zainteresowań innych osób. " A w jaki sposób według ciebie należy okazywać szacunek do zainteresowań innych osób i co oni robią w tym źle?
@FC1899Barca Dlaczego przystąpienie do UE ma być ich jedyną nadzieją? Nadzieją na co? UE to nie sojusz wojskowy tylko raczej gospodarczy. UE ich nie przyjmie z marszu, tylko muszą spełnić określone warunki. A po tych zniszczeniach i stratach odbudowa gospodarki trochę potrwa.
@sonek Nie tylko emeryci. Dużo osób nie ma twittera. U mnie w najbliższej rodzinie na przykład to być może tylko siostra ma, choć w sumie nie wiem. Zapytam ją przy okazji. PS -nie żebyśmy akurat byli za PIS-em, ale opieranie się na opiniach w necie i wyrabianie sobie na ich podstawie obrazu nastrojów społecznych nie jest zbyt miarodajne. Zwłaszcza przy świadomości, że istnieją farmy trolli.
1
@Borneo Wincyj polityki w sporcie. Wincyj, bo póki co za mało tego.
0
@Szklaner Nie dostałeś instrukcji w zestawie?
2
@kamilos1214 W Speed była rewelacyjna.
1
Trylogia księżycowa Jerzego Żuławskiego. Książki pisane ponad sto lat temu, a przewidywały m.in. powstanie Stanów Zjednoczonych Europy. Do tego doskonale opisano mechanizm powstawania religii, wierzeń czy też zasad moralnych podczas rozwijania się praktycznie od zera nowej cywilizacji. Naprawdę daje do myślenia. Gorąco polecam każdemu.
0
@Keson "nagle stali się ekspertami od polityki, spraw światopoglądowych.". Z takimi tematami z tego grona to kojarzę głównie Stanowskiego. Pozostali również zaczęli się udzielać na te tematy? Bo nie śledzę ich na bieżąco.
1
@kamyk_23 Były już kwaśne deszcze, globalne oziębienie, globalne ocieplenie przemianowane ostatnio na zmiany klimatu. Co tym razem wymyślili?
3
@FCBparasiempre Entliczek pentliczek 100 lat Piechniczek.
0
@DLFCB Niezłe ujęcie - niczym zjawa którą jakimś cudem wyłapała kamera.
1
@Janas11224 Jakoś nigdy nie słyszałem nic więcej o tych rasach, które wymieniłeś i jedyne z czym je kojarzę, to paskudny wygląd.
0
@Rust_Cohle Kiedyś napisałem, że jeśli psychika mu wytrzyma to zostanie prawdziwym crackiem. Niestety nie wyszło.
0
@Gaucho To mówił jakiś bezdomny czy o co chodzi, bo nie rozumiem za bardzo?
0
@DonMatteo901 Nie wiem gdzie ona żyje, ale piwo już od dawna było tańsze niż chleb.
0
@Explode W Chinach na pewno nie. Skoro nie doszło w Australii czy Kanadzie, to akurat Chińczycy zniosą o wiele więcej. A nawet jak nie zniosą, to nikt nie zawaha się ich spacyfikować.
0
@KacperVEB Ciekawe, że oba zespoły grają z Brentford, Chelsea i Arsenalem, więc będzie dość sprawiedliwe rozstrzygnięcie.
0
@tomek8756 No i co w tym niby dziwnego czy niezwykłego do wymyślenia?
0
@Nazio87 Czarny kot, biały kot.
1
@Emhyr Dość zaskakujące 7 miejsce
5
@Essos Zdecydowanie nie Hitler, z tego powodu, że ideologia którą wprowadzał nie zabijała "swoich". Nie wybieram też Mao,z racji tego, że jego działania miały w porównaniu ze Stalinem mniejszy wpływ na kraj w którym żyję.
1
@DarekFCBnaZawsze Nie mam nic przed oczami, tylko słyszę fajną melodię.
0
@John_Doe A dodatkowo świadomość, że mówi to tak "nieobliczalny świr" jak Trump.
0
@busquets5 Z jednej strony piszesz, że rząd coś dofinansuje każdemu, a to dwa kłamstwa, bo to opisane rozwiązanie ani nie obejmie każdego, ani nie jest dofinansowaniem od państwa.
0
@marcin62 To, że o zmarłych dobrze albo wcale nie wywodzi się z chęci zachowania dobrego imienia zmarłego, tylko z zabobonu aby nie obmawiać zmarłego, by nas nie nachodził. Obecnie mało kto o tym pamięta.
0
@Barca1922 Szybciej żyją to i szybciej umierają.
0
@kamilos1214 No ale serio uważasz, że to powód do kpin dla większości rolników? To, że w ten sposób zachowują się ci których akurat znasz, nie rzutuje na całą tą grupę.
0
@kamilos1214 "Problemem z nimi mam taki że oni nie szanują zainteresowań innych osób. " A w jaki sposób według ciebie należy okazywać szacunek do zainteresowań innych osób i co oni robią w tym źle?
0
@FC1899Barca Dlaczego przystąpienie do UE ma być ich jedyną nadzieją? Nadzieją na co? UE to nie sojusz wojskowy tylko raczej gospodarczy. UE ich nie przyjmie z marszu, tylko muszą spełnić określone warunki. A po tych zniszczeniach i stratach odbudowa gospodarki trochę potrwa.
0
@sonek Nie tylko emeryci. Dużo osób nie ma twittera. U mnie w najbliższej rodzinie na przykład to być może tylko siostra ma, choć w sumie nie wiem. Zapytam ją przy okazji.
PS -nie żebyśmy akurat byli za PIS-em, ale opieranie się na opiniach w necie i wyrabianie sobie na ich podstawie obrazu nastrojów społecznych nie jest zbyt miarodajne. Zwłaszcza przy świadomości, że istnieją farmy trolli.
0
@Xwowrak Jeśli to było jego pierwsze auto to jeszcze zrozumiałe ale jak z tego nie wyrósł, to już rzadko spotykane hobby.
1
@Deviler Najlepsze Schalke to było to z Hajto i Wałdochem w składzie.
0
@DLFCB To chłop czy baba?