0

poczekajmy z tym do kocna sezonu, bo Real wygrywajac Lm nie dosc ze zgarnia trofeum, to jeszcze ma szanse na dwa dodatkowe

2

ja bym dodal podanie do Neymara - ktore zapewne rozstrzygneloby final gdyby nie Banega.

Wyrzucenie Banegi zmienilo obraz gry w dogrywce.

W kazdym razie rowniez uwazam, ze MVP powinien pojsc do Leo.

0

chyba tylko jeden klub mialby cos przeciwko temu

11

to ze akurat za obrazanie sedziego naleza sie kartki to dosc oczywiste - gdyby tak nie bylo to pilkarze by w ogole jechali po nim, a jego autorytet na boisku by totalnie upadl.

Mimo wszystko odnosnie podejmowania decyzji to znacznie latwiej jest podjac deycje gdy ktos Ci krzyczy w twarz pedal niz czesto rozstrzygnac na szybko czy faul byl na zolta czy nie.

NIe bronie wczorajszego sedziego, bo popelnil troche bledow i w pewnym momencie nie panowal nad sytuacja, gdy liczba fauli Sevilli to bylo 19 i nie bylo kartki. To juz nawet za ilosc wowczas daje sie kartke.

1

Jak wygra LM o ZP niemal na epwno jego, jezeli przegra final LM - to faktycznie ZP bedzie nierozsytrzygnieta, a kazdy z trojki Messi - Suarez - Cr bedzie mial szanse.

W walce byliby wowczas rowniez Griezmann i Lewandowski - ale to tak wspomaniles zalezy od Euro.

Jezeli na wielkim turnieju nie byloby bohatera, to jesien moze miec spore znaczenie.

Co do Grzmota - to Ty nie musisz mi mowic, ze jego performance w tym sezonie nie powalil, ale Jury glosujace nie bedzie teog tak rozkiniac - tylko jak zobaczy CR 16, 17 czy 18 goli w LM, zdobyta LM, pozniej pewnie SPE - swietnie strzelecko tez w lidze - to bedzie im wystarczylo zeby znowu mu dac. Narazie u buków to wlasnie CR jest faworytem do zdobycia Balona.

Poczekajmy do finalu LM - bo to nam da pierwsza odpowiedz.

0

w Polsce mimo ze Legia zdobyla dublet, to rowniez bedzie na rozpoczecie sezonu grala z Lechem.

0

jezeli cr wygra Lm - to bedzie niruszalny w tym sezonie niestety

23

Z ciekawostek:

Messi zaliczajc dzisiaj dwie asysty pobil swoj ossobity rekord najwiekszej liczby asyst w jednym sezonie CdR. - dotychczas byly to 4 sztuki. W tej edycji zaliczyl ich 6.

W calym sezonie zaliczyl 24 asysty, co jest jego 3 najlpeszym wynikiem (tkai sam zaliczly w sezonie 10/11). W sezonie 11/12 mial tych asyst 29, a w sezonie 14/15 - 27

0

przy LM powinienes dac gwiazdke ;), bo moze byc 2/11

0

nie ma - choc czuje, ze jednak beda go mieli. Obstawiam 2-0 dla bialych ale obym sie pomylil.

3

no tak, ale tam byla "tylko" 1 czerwca - tuaj 3. I nie dopisalem - chodzilo mi o finaly PK-a :)

Pamietam mecz Holandia Portugalia - sedziowal Rusek :)

0

ja tez zaczynalem miec wapltiwosci - szczegolnie ze Sevilla troche siedziala na nas, a my nie jestesmy przyzwyczajeni do defensywy - ale ogladalem i wierzylem, ze jednak im sie uda.:)

0

Dokladnie - w ogole nie rozumiem tego podejscia - mecz sie oglada do konca, a nie wylacza bo czerwona, bo kontuja czy co tam jeszcze.

12

myslalem ze u Suarez to bylo zerwanie, ale chyba jednak tylko naciagniecie - wiec pewnie wyleci na 2 tygodnie - czyli w CA powinien zagrac.

24

Ktos tu ostatnto pytal czy zaminielinbysmy dublet na LM?

Po tych emocjach w koncowce ligi oraz emocjach zwiaznaych z finalem PK - na nic bym nie zamienil :))

2

Barca zdobyla 8 mistrzostw przez 11 lat: 2005, 2006, 2009, 2010, 2011, 2013, 2015 i 2016

2

2 czerwone bezposrednie + 13 zoltych kartek ( w tym dwie poskutkowaly 3 czerwona) - co za bilans.

Ciekawe kiedy ostatnio byl az tak "kartkowy" final?

2

gdyby Pique nie przegral glowki, to Gameiro nie wychodzilby na czysta pozycje - wiec mala skaza jest.

Trudno porownyac gracza z ataku z graczem z obrony - ja wybieram Leo, bo bez niego pojechali by po nas w dogrywce (czerwo Banegi) oraz pewnie trzeba by bylo grac karne - bo podanie do Alby to arcydzielo.

4

Czyli Messi, Suarez, Munir, Guidetti i ktos jeszcze chyba krolami strzelcow Pucharu Króla. :))

0

mimo wszystko puchar puchaorowi nie rowny - LM ma swoj prestiz

Choc rywale Realu w tym roku do finalu nie powalali trudnoscia...

0

po prostu Sevilla i wyjazdy ligowe to inny temat :) u siebie ograli smietankowych

4

Messi :) - 3 kluczowe podania wystarcza:

1) czerwien Banegi

2) gol Alby

3) gol Neymara

0

Messi po raz pierwszy w finale PK zaliczyl dwie asysty w jakimkolwiek finale w ktorym gral - poza meczami o SPH, gdzie zanotowal m,in dwie asysty z Realem.

0

3 podania:

1) Banega i czerwien
2) gol numer 1
3) gol numer 2

Nic dodac nic ujac - najlepszy pilkarz na swiecie

0

nie co kto woli - tylko jezeli okreslamy cos mianem "najlepsze kluby na swiecie" - to nie ma tu jasnej definicji i tyle. Dlatego jezeli ktos okreslil takim mianem Sevilla to rowniez ma prawo i tyle - bo tak jak pisalem to jest wzgledne co znaczy "najlepsze".

Jezeli piszemy top300 - to mozna spokojnie okreslic top 300 i tutaj juz nie ma takiej dowolnosci.:)

inna sprawa, ze argument uzytkownika "Wcale tak nie jest, Sevilla jest znana na całym świecie i to jest dowód na to, że właśnie tak jest." akurat byl z czapy - ale to widzialem ze go podusmowales.

Wazne ze wygralismy dzisiaj :)))

0

Mamy siodmy dublet - alez bylo ciezko, ale sie udalo!!!!

Fantastyczne zakonczenie sezonu - alez Sevilla postawila trudne warunki

34

Messi dzisiaj trzy podania wystarczyly:

1) podanie numer jeden - Czerwona kartka dla Banegi

2) Podanie do Alby - gol numer 1

3) Podanie do Neymara - gol numer 2


Mamy dublet!!!!

0

Barca z Pucharem!!!!

0

"Pisałem kilka razy o tym, ale chyba nie jesteś w stanie tego zrozumieć. No cóż, uważaj Seville za kogo chcesz w takim razie :)" - co pisales kilka razy? wroc do mojego pierwszego komentarza.

Tu nie ma co wyjasniac - znaczenie "jeden z najlepszych klubów na świecie" to jest stwierdzenie nic nie znaczace - bo tak jak pisalem nie wiadomo czy mowimy o top 10 czy top 100.

Natomiast zgadzam sie z tym co napisales w ostatnim komentarzy, ze istnieje roznica miedzy zespolami z top 5, a top 15, co nie znaczy, ze jezeli uzywamy okreslenia " najlepsze kluby na swiecie" to jest pojecie względne - mam nadzieje, ze rowniez rozumiesz :)

0

Alba!!! Messi znowu to zrobil - najpierw podanie do Neymara, ktore tylkoc zerwona kartka mogal zatrzymac, ale teraz juz nic teog nie zatrzymalo.!!!

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?