mekston
Dołączył/a: wrzesień 2012
41 obserwujących
23 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
3
w obu sezonach w ktorych Messi strzelal hat tricka w klasysku przegralismy lige w samej koncowce. - raz z Realem, a raz z Atletico
0
to tylko pokazuje, ze twoj pierwszy komentatrz byl od czapy:) i daleko temu do "suchej" statystyki jak widac
, bo jak widac Getafe w ciagu ostatnio 10 lat urwalo punkty Realowi 6 krotnie, a nie 4 krotnie.
Nastomiast jak ja naliczylem nam zabrali 7-krotnie w ciagu 10 lat
Dodatkowo jak widac od sezonu 07/08 - czyli od 8 lat Realowi Getafe zabralo punkty tylko 1 raz, a nam aż 4. Do tego warto dorzucic to ile razy mecze z nimi byly dla nas bardzo ciezkie i zaciete, a ile razy dla Realu to byl po prsotu spacerek.
Z Espanyolem pewnie ta rozncia w ostatnich latach wcale nie jest duzo wieksza. Espanyol tez Realowi zabral punkty - w sezonie 12/13 rowniez, a pozniej juz wszystko dostawal.
Generalnie obie ekipy sa duzo slabsze od Realu i Barcelony, ale jednak nam one nie leżą bardziej i tez akurat w przypadku Espanyolu widac jak obdarowuja liczba fauli naszych a jak bialych
0
jakis tam paradoks w tym jest, ze z uwagi na ilosc premii jaka sie wyplaca za wygranie trofeum, to "z punktu widzenia finansowego" jednak ciagle wygrywanie trofeuow to tez obciazenia dla budzetu i dodatkowe karty przetargowe pilkarzy w negocjacjach z klubem.
Wiele zalezy od tego jaka klub prowadzi polityke zwiazana z wynagrodzeniami, na ile moze tez sobie pozwolic na negocjacje z danym pilkarzem, a na ile dany pilkarz jest łasy na kolejne miliony.
Wygrywane trofea również umacniaja pozycje pilkarzy w danym klubie - ich status i ich pozycje negocjacyjna - Zarząd wie, ze oferowanie im zbyt malo moze sklonic ich do odejscia a tym samym wplynac negatywnie na stosunek kibicow, ktorzy sa zapatrzeni w swoich idoli.
2
jezeli Real wygra Lm - to nie bedzie mogl trafic na Leicester - poczekajmy do finalu Lm - jezeli przegra to pewnie bedzie jak mowisz. :)
1
2014 - to jednak sytuacja byla taka, ze od paru kolejek wydawalo sie, ze juz szans nie bedzimey mieli, a pozniej i Atleti i Real potykaly sie rowniez i to nam stworzylo szanse w ostatnie kolejce - mimo ze smai ladnie gubilismy punkty.
W 2007 - to bylo turbo smutne zakonczenie, bo tam Real dokonywal remontady za remontada - stzelal na potege w 90 minucie, a my w koncowkach tracilismy.
Fakt, ze jednak ten sezon mimo, ze finalnie tak nieudany wiaze sie z jednym wspanialym meczem - spotkaniem ktore zapoczatkowalo na dobre wielkosc i panowanie Leo Messiego - czyli Barca - Real 3:3 na Camp Nou.
0
spoko - dobrze, ze pytasz, bo ta statystyka to wielka sciema :) nie wiem skad on ja wzial
0
Getafe Barcy zabralo punkty:
Sezon 14/15 bylo 0-0
Sezon 13/14 byl remis 2-2 na Camp Nou
Sezon 08/09 - byl remis 1-1 na Camp Nou
sezon 10/11 - Getafe wygralo z nami 1-0
sezon 07/08 - Getafe wygralo z nami 2-0, a u nas byl z nami remis 0-0
sezon 06/07 - Getafe z nami zremisowalo 1-1
skad Ty masz ta "sucha" statystyke?
Getafe Realowi ostatni raz punkty zabralo w sezonie 12/13, a zwykle dostaje mocny oklep.
My z Getafe wielokrotnie sie meczylismy, wyniki 2-1 na Camp Nou padaly z nimi czesto, a mecze wyjazdowe z Getafe zawsze byly trudne
0
Rayo tak samo z Realem jak i z nami przegrywa, ,wiec juz daj spokoj tej druzynie
0
no wiem - wszyscy to wiemy ze jest 38 kolejek i itp itd :) czułem ze zaraz ktos doda taki tekst
Akurat tak sie zlozylo, ze teraz gral Gijon, ktory przy punkcie mniej by spadl, a wczoraj mistrzostwo rozstrzygnelo sie na zasadzie, ze remis mniej Realu, a mecz Gijon z Realem byl w pierwszej kolejce to sie zlozylo, ze "czysto teoretycznie" wynik tego meczu wplynal na dwie kluczowe sprawy w La Liga.
14
Mozna powiedziec, ze wydarty punkt w pierwszej kolejce w meczu Gijon - Real Madryt zawazyl na tym, ze my zdobylismy mistrzostwo, a Gijon sie utrzymał.
W tamtym spotkaniu było 0-0 tak dla przypomnienia.
Fajnie, ze Halilovic mimo, ze wypozyczony to utrzymal sie z druzyna no i oczywscie Abelardo to tez plus.
Feta niesamowita w Gijon :)
0
podobno inwestor ma w Espanyol mocno zainwestowac, wiec zostaja 2, ale ten drugi bedzie sporo wzmocniony.
0
mimo wszystko duzo kosztowniejsze jest wygranie LM - teoretycznie z punktu finansowego / medialnego dla klubu dobrze jest konczyc lige mistrzow na 1/2.
Tak czy inaczej tej wyplaty sobie oszczędzimy w tym roku
0
Barca mocno przyczynila sie "jedynie" do wyrownania rekordu, gdyz z tych 18 bramek aż 4 to nasze dzieło.
1
Warto wspomniec, ze Jan Oblak wyrownal rekord Pablo Liano i zdobyl Zamorę z najmniejsza liczba wpuszczonych goli w historii, czyli 18.
0
Gento - ma 12 tytułów z białymi
0
Była taka sama jak ricciardo ktory tez popełnił błąd a Vettel grał zeby byc przed ricciardo i skorzystali na tym Max i kimi
1
noo pobil rekord Vettela, ktory byl do tej pory najmlodszym zwyciezca wysciu F1, a zrobil to w wieku ponad 21 lat. Verstappen pobil ten rekord o ok. 3 lata.
0
przeczytaj raz jeszcze co napisales:
zacytuje ponownie:
"Na początku nowego sezonu na własnym stadionie zawsze tak jest"
Ogladasz rozumiem lige od 3 sezonow? Wytlumaczylem Ci ze puchar jest wreczany jedynie w 1 kolejce następnego sezonu gdy sprawa mistrzostwoa jest niepewna do ostatniej kolejki, a zwlaszcza gdy druzyny walczace o tytul graja na obcych boiskach.
W poprzednim sezonach np. 2010/2011 feta z pucharem rowniez byla na koniec sezonu i tak mozna dalej sie cofac. W sezonie 2009/2010 - nie wiem czy dali nam puchar po meczu z Valladolid (bo to byla ostatnia kolejka), ale w sezonie 08/09 feta z pucharem byla tez na koniec sezonu.
Nie wiem co sobie ubdzurales z tym, ze przyznaje sie puchar na poczatku nowego sezonu i od zawsze tak jest - bo napisalem ze to nieprawda, a Ty najwyrazniej masz problem z przyznaniem mi racji.
0
zniknął jak i cała ofensywa Barcelony - ale to lepiej napisac, ze zniknal wmeczu rewnazoym, a nie w "całym dwumeczu"
0
Wlasnie malo sie mowi w tym roku o Portugalii, a ich ekipa wcale nie jest taka slaba - maja kilku mlodych graczy ktorzy pokazuja wielkie umiejetnosci (np. taki Renato Sanches). Personalnie gorzej wypadaja tylko od Niemcow, Francuzow i Hiszpanow. Majac w skladzie CR-a moga sporo namieszac. Ja bym ich nie skreslał
0
Suarez akurat w pierwszym spotkaniu zaladowal dwie bramki, wiec jednak byl.
0
1) od sezonu 2007 krol strzelcow LM zgarnia ZP
2) w tym momeneci CR prowadzi juz u buków na faworyta ZP - jezeli dolozy zwyciestwo w LM to wlasciwie bedzie po temacie
3) zwyciestwo w LM to jednak popularnosc i fame duzo wiekszy niz zwyciestwo w la lgia, nawet jak twoimi rywalami byly zespoly ktore nominalnie czesto nie graja nawet w LE.
4) Czesc glosow przynajmniej narazie wciaz bedzie isc Ronaldo vs Messi bez wzgledu na rozne inne okolicznosci.
5) Turnieje reprezentcyjne nie zdecydowaly o wygraniu ZP ani razu od 2006 roku, gdzie wygral Cannavaro i to za MS.
6) jesien raz zdecydowala o przyznaniu ZP, gdy Messi byl daleko z przodu po pierwszej czesci sezonu, ale niesamowity strzelecki poczatek sezonu 2013/2014 Grzmota + kontuzja Leo + przedluzenie glosowania zrobily wowcza swoje
7) Pamietaj, ze o ZP decyduja glosy, a nie liczba trofeow, goli, itp
1
w la liga? to jest 8 hat trickow - rekordzistami są Leo Messi (sezon 11/12) i Kapitan Grzmot (sezon 14/15).
0
Jezeli Ronaldo wygra LM - to niestety ale to CR zdobedzie balona.
0
"A wiesz dlaczego 2014/2015 został tak wręczony? Chyba nie... Dlatego ,że Xavi się żegnał " - kolega chyba ty nie wiesz - został wreczony, bo mielismy juz mistrza zapewnionego. To jest podstawa. W sezonach 2013/2014 i 2015/2016 bylo to niemozliwe z uwagi, ze mistrz rozstrzygal sie w ostatniej kolejce i to na wyjezdzie.
Rownie dobrze mozna by bylo zrobic pozegnanie Xaviego bez pucharu. Sprawa pozegnania Xaviego to byla sprawa Barcelony, a nie organizatora rozgrywek La Liga.
W sezonie 2012/2013 Barca otrzymala puchar pod koniec sezon - kiedy bylo juz wiadomo ze jest mistrzem. To bylo po spotkaniu z Valladolid. Masz linka:
Pamietam rowniez, ze Real gdy wygrywal mistrzostwo w 2011/2012 rowniez swietowal mistrzostwo pod koniec sezonu (chyba w ostatniej kolejce na Bernabeu).
Prosze nastepnym razem zamiast pisac, ze cos "zawsze tak jest" polecam najpierw sprawdzic i nie wprowadzac innych uzytkownikow w błąd.
0
i jeszcze po powrocie z Gruzji oraz fakt, ze nasze spotkanie o SPE trwało 120 minut - powinno byc troche lepiej.
Niestety bedziemy grac bez Neymara ktory wowczas bedzie na igrzyskach w Rio.
0
Liga Mistrzów to największy prestiż - choc w tym roku Real mial droge do finalu LM jak do finalu LE
Natomiast la liga to największa regularnosc, gdzie poziom szczescia potrzebny do wygrania ligi w przeciwienstwie do lm jest zdecydowanie mniejszy. Wszystkie druzyny graja z tymi samymi rywalami, wiec rozgrywki sa duzo bardziej sprawiedliwe.
Do tego La Liga w przeciwienstwie do np. ligi wloskiej i niemieckiej dla Bayernu to jest niesamowita rywalizacja, gdzie o zwyciestwo walcza najlepsze druzyny w Europie i dlatego La Liga w przeciwienstwie do tych dwoch pozostalych lig dla Bayernu (ktory wykupil swojego najwiekszego rywala) i Juve to tym samym rowniez ogromny prestiz
0
jezeli Real wygra LM to CR ma zagwarantowana ZP
0
2 czy 3 miejsce to nie ma wielkiego znaczenia - oba dają LM , kasa sie wiele nie różni - a i tak majstra by nie mieli wiec nazywać ich największymi przegranymi gdzie tak długo czas stawiali czoła Bardy i Realowi gdzie jednak jakość pojedycznych piłkarzy jest sporo większa to nieporozumienie
0
Bo na ten moment u buków to CR prowadzi. Zwycięstwo Realu w LM = Złota piłka dla CR - tylko jak Real nie wygra to szanse dla innych graczy jeszcze bedą