4

Już widzę jak Busquets zostanie zniszczony fizycznie przez Valverde tak jak ostatnio...

6

Patrząc na nasze transfery od sezonu 17/18, to łącznie z wynagrodzeniami wydaliśmy grubo ponad 1mld euro (około 1,3 mld w ciągu 5 lat). Oczekiwania spełnili: Pedri 17mln, Paulinho 40mln (miał być dobrym rezerwowym i był) no i być może dołączą Kounde 50mln i Lewy 45mln, ale oni grają u nas dopiero pół sezonu. Czyli na oko w kanał poszło jakieś 750-800mln, bo trochę zostało odzyskane ze sprzedaży. Jeżeli na jakieś 30 transferów za udane można uznać 4-5 to znaczy, że coś jest nie tak i to mocno. Rozumiem gdyby co drugi piłkarz nie spełnił oczekiwań, ale to co się u nas od kilku lat dzieje to jest jakiś sabotaż, bo ciężko uwierzyć, że mamy taki słaby scouting i rozeznanie na rynku. Jeżeli tego nie zmienimy i dalej będziemy przepalać już teraz pożyczane pieniądze, to czeka nas upadłość i zaczynanie od 4 ligi...

13

Trzeba się pozbyć ich obu i Ferrana też. Dembele jest talentem, który w końcu odpali . Problem jest taki, że robi to już od 5 lat. To jego odpalanie kosztowało nas już grubo ponad 200mln euro. Raphinha gra na poziomie Leeds i raczej lepszy nie będzie, bo jedyne co potrafi to machać nogą nad piłką. Jeżeli chodzi o Ferrana to Guardiola nie bez powodu nam go sprzedał. Gdyby chłop miał potencjał i umiejętności to zostałby w City. Na tych trzech panów wydaliśmy łącznie z pensjami prawie 400mln euro, a do gry drużyny nie wnieśli zupełnie nic...

0

Świetne wiadomości.
1. Na środku obrony mamy 4 zawodników (Kounde i Araujo są raczej nie do wygryzienia), ale za to żadnego prawego obrońcy (Bellerin jest na poziomie Ekstraklasy), czyli potrzebny nam kolejny stoper, logiczne. Tym bardziej 31-letni przeciętniak...
2. W środku pola potrzebujemy silnego i szybkiego ŚPD do zabezpieczania obrony, więc bierzemy prawie 32-letniego Kante, który od dwóch sezonów praktycznie nie zagrał spotkania...
3. W ataku mamy: Lewego, Fatiego, Ferrana, Raphinhę, Dembele i Depaya. Na odpowiednim poziomie są tylko Lewy i Fati jeżeli wróci do formy. Moukoko jak najbardziej się nadaje, tym bardziej za darmo, ale najpierw trzeba 2-3 zawodników wywalić, bo nic nie grają a miliony na kontrakty idą...

5

Idealny piłkarz na grę w Lidze Europy i o walkę o miejsce 3-4 w La Liga. Do tego jest stary czyli zgodnie z polityką klubu z ostatnich lat trzeba mu dać nowy, długi kontrakt i rosnącą co sezon pensję...

0

Kolejni piłkarze, których weźmiemy bo mogą grać na kilku pozycjach. Po co mieć dobrego PO, który gra tylko na PO skoro można mieć przeciętniaka, który będzie grał średnio, ale za to na 5 pozycjach. Zawodnicy idealnie pasujący do wizji Xaviego, czyli gry w Lidze Europy i walki o miejsce 3-4 w La Liga

0

Dramat... Sprzedajmy w końcu tego pajaca

0

@OTX Czyli rozumiem, że mamy czekać pewnie około 100 lat żeby trafić w końcu na piłkarzy pokroju Messiego, Suareza, Neymara, Iniesty, Puyola itp. i to najlepiej żeby grali wszyscy w tym samym momencie, to wtedy obecna tiki taka zadziała? Jesteśmy na tym etapie rozwoju naszej klepanki, że jeżeli czegoś drastycznie nie zmienimy to skończymy jak Atleti które wspomniałeś. W ciągu 6 lat od ostatniego szczytu formy z trio MSN jedziemy równią pochyłą w kierunku tragedii. W Europie już się nas nikt nie boi, a w lidze jest to w tej chwili może 5-6 takich drużyn. Żeby dopasować skład do wizji Xaviego trzeba by było wydać na tą chwilę jakieś 500mln euro na nowych piłkarzy. Problem jest taki, że mamy 1,5 mld długu i wszystko co robimy to jest robione na kredyt.
Co do pozostania przy stylu i jego ewolucji to się zgodzę, że można to próbować robić, ale u nas jest na to za późno.
Real to za to świetnie to wykonuje. Od prawie 10lat grają praktycznie tak samo z lekkimi zmianami. Co roku wymieniają 1, max 2 zawodników w skali 1 do 1 pasujących do ich gry robiąc powoli wymianę pokoleń.
My za długo czekaliśmy z Pique, Busquetsem, Alvesem, Albą, Suarezem. Nagle w ciągu 2 sezonów straciliśmy pół podstawowego składu, który został w idiotyczny sposób uzupełniony gwiazdkami za setki mln, które w ogóle nie pasowały do schematu.
Albo znajdziemy kogoś kto dopasuje się stylem do reszty Europy i wykorzysta potencjał tych piłkarzy, których mamy albo czeka nas Liga Konferencji, a za 10 lat walka o utrzymanie.

15

Widzę, że Xavi i zarząd dalej zamierzają sprowadzać piłkarzy o profilu Iniesty, Alvesa, Busquetsa itp. i grać tiki taką tak jak 10 lat temu. Jaki Xavi ma pomysł na granie? Klepanie 1000 podań w meczu. Chyba każdy klub na świecie już wie jak gramy i jak się temu przeciwstawić. Granie setek podań w każdej akcji w poprzek boiska nie robi na nikim wrażenia. Wygrywanie z ligowymi słabiakami bo czasami to zadziała, to raczej nie to na co wszyscy liczą.
Niestety trzeba się odciąć od tego i zacząć grać tak jak topowe drużyny bo będzie coraz gorzej. Dzisiaj w piłce (widać to nawet po mistrzostwach) liczy się siła, dynamika, waleczność i wybieganie, czyli to czego my praktycznie nie mamy. Każdy kto ostatnio tu przychodzi to chce dobrze zarobić bo wie, że Barcę najłatwiej doić z kasy. Ściągnęliśmy takiego Kessiego (niby za darmo, ale parę baniek za sezon dostaje i za podpis pewnie też coś z agentem dostali), który w ogóle do niczego w tym klubie nie pasuje chociaż w Milanie wymiatał...
Kto u nas potrafi uderzyć z dystansu? Nikt.
Kogo my chcemy zdominować grając Busquetsem, Pedrim i Gavim w pomocy, którzy razem we trójkę są słabsi fizycznie niż taki Tchouameni i wolniejsi niż Valverde. Nie mam nic do dwójki młodych zawodników, ale oni potrzebują wsparcia fizycznego w pomocy, a Busquets w tej chwili jest słabszy fizycznie od Dembele i wolniejszy i mniej zwrotny od Maguire'a. Ilu zawodników u nas potrafi grać głową? Dwóch, w porywach trzech.
Prawda jest taka, że nadal chcemy kontynuować granie, które jest nieefektywne już od kilku lat i dokupujemy pod to zawodników. Każdy kolejny trener ma kontynuować to co zaczął Pep i mieć DNA Barcy...
Gramy dokładnie to co Hiszpanie na mundialu. Kostaryka się otworzyła więc dostała oklep. Drużyny, które grały trochę bardziej cofnięte i pozwalały klepać bez sensu podaniami bez problemu zdobywały punkty z Hiszpanią...

0

@LatajacyHolender Po pierwsze to Gundogan nie jest defensywnym pomocnikiem. Po drugie 10-20mln, które pewnie zażąda City to nie jest tania opcja. Po trzecie musiałby dostać około 10mln netto za sezon. Na pozycji box to box albo śp mamy w tej chwili Perdiego, Gaviego, Kessiego i De Jonga

1

Czy tylko wg mnie Fati powinien grać od początku już w kilku ostatnich spotkaniach?

2

U nas wszyscy mają kryć Viniciusa? Bo reszta piłkarzy realu gra bez krycia

0

Nasza obrona wspaniale wczoraj wyglądała:
Marcos Alonso - średni piłkarz, który lepszy już nie będzie
Pique - emeryt, który nie wie kiedy zejść ze sceny i się kompromituje
Eric - to już jego drugi sezon, a rozegrał do tej pory 3-4 dobre mecze (gdyby miał potencjał i był dobry to Guardiola by go nie puścił)
Roberto - udawany prawy obrońca, który nigdy nie był na poziomie Barcelony
Gdyby Kounde jednak nie wystąpił w El Clasico to z taką defensywą dostaniemy 4-5 bramek

4

@Campeon87 Szkoda Xaviego? Bo cały sezon gra szybką piłką, podania za linię obrony i klepkę, a nagle w meczach z Interem postanawia zagrać na wrzutki? No w sumie mógł nie wiedzieć, że włosi mają 3 wysokich stoperów + Dzeko, a my mamy tylko Lewego

0

Co w tym klubie robią Pique, Garcia i Alonso?

2

@Wossi61FCB Messi i Inigo Martinez? Podaj jakiś logiczny argument za. Bo argumentów przeciw jest bardzo dużo.
Messi:
-jeżeli przyjdzie to pewnie będzie chciał ze 20mln netto za sezon (mniejsza pensja jest praktycznie niemożliwa biorąc pod uwagę ile kasy mu wisimy), a to prawie tyle ile zarabiają Pedri, Gavi, Araujo i Kounde razem,
- za Lewego w napadzie nie zagra, więc odbierze miejsce w pomocy Gaviemu albo Pedriemu, czym będzie blokował ich rozwój ,
- oczywiście nadal jest genialnym piłkarzem, ale przez to jak w tej chwili gra cała drużyna musi więcej biegać bo raczej do pressingu się nie podłącza
- pytanie jaki realnie będzie miał wpływ na szatnię (będzie mówił z kim chce grać w składzie i kogo mają sprowadzić do zespołu)?

A co do Inigo:
- dobry gracz, ale na poziom Ligi Europy, a nie LM
- 32 lata w momencie końca kontraktu,
- za kogo miałby grać? bo mamy 4 w miarę młodych zawodników na ŚO, którzy muszą grać regularnie żeby się rozwijać?,
- niby "darmowy" transfer, ale pewnie ze 2-3mln netto za sezon będzie chciał i jeżeli miałby siedzieć 90% czasu na ławie to lepiej wziąć raz na jakiś czas jakiegoś juniora z Barcy B,
- Skriniar jest od niego o poziom lepszy i też można go wziąć za darmo

31

Lepiej kupić 27-latka z przeciętnego klubu, albo 31-latka z wahaniami formy niż dać szansę młodemu wychowankowi. Ciekawa polityka...

2

@CriminalFCB 20-30 baniek to on był warty jak miał 27-28 lat a nie teraz.

0

@SeboPro Silva 60-70mln + za 2 lata gry (liczę ten sam okres co u Lewego) jakieś 30-40mln to daje 90-110mln no i prawie wystarczyłoby na Kounde (można trochę się potargować). A i tak kwoty przy Lewym nie są za wysokie bo jak niedawno Borek podliczał to wyszło mu 160-170mln :-) Dlatego napisałem prawie

3

50mln euro podstawowej kwoty za Lewego to transakcja a la Bartomeu. Oczywiście Polak jest topowym napastnikiem i gwarantuje bramki, ale ma już praktycznie 34 lata. Do tego dostanie pewnie około 15mln netto czyli 30mln brutto i kontrakt 2+1. Trzeba doliczyć kasę dla Zahaviego + pieniądze za podpis. To daje razem między kwotę między 120 a 150mln za piłkarza, któremu za rok kończy się kontrakt! Za taki hajs moglibyśmy mieć Silvę i jeszcze prawie wystarczyłoby na Kounde...

4

@Naker Gdyby było tak jak napisałeś to nie zagrałby prawie wszystkich spotkań w drużynie, która wygrała mistrza nie będąc głównym faworytem. Do tego nie mamy w składzie zawodnika o takim profilu. Na takie Atletico albo jakieś ostrzej grające drużyny będzie idealny, bo jest silny, w miarę szybki i dobrze gra w obronie. No i praktycznie nie łapie kontuzji, a to też jest ważne. Za zawodnika w takim wieku z takimi umiejętnościami trzeba by było na rynku zapłacić jakieś 30-40mln, a możemy go mieć za darmo. Dodatkowy plus to w miarę niska pensja. No ale jak w fifie ma mało zwinności i balansu to oznacza, że jest drewniany...

0

pomoc w składzie Kessi Pedri i Gavi będzie OP

14

Nie za bardzo rozumiem argumenty typu: Dembele ciągnął grę zespołu przez ostatnie 3-4 miesiące. No i co z tego? Gość, na którego wydaliśmy włącznie z pensją prawie 200mln euro, zagrał na poziomie jakiego się od niego wymagało przez 10% czasu jaki spędził w klubie. Miał grubo ponad 10 kontuzji, z których większość było z jego winy (zaniedbywanie się + dieta itp.), bo kilka urazów mięśniowych rocznie to nie przypadek. Do tego jego to zachowanie i profesjonalizm na poziomie 5-cio latka. Jakie mamy gwarancje, że po podpisaniu umowy na 3-4 lata z zarobkami na poziomie pewnie min. 10mln euro znowu nie będzie się sypał? Ryzykować kolejne kilkadziesiąt mln euro przy ogromnym długu? Lepiej trochę dołożyć i wydać tę kasę na Lewego, który jest profesjonalistą, ściągnie sponsorów i będzie gwarantem bramek przez min. 1-2 sezony, które dodatkowo dadzą zarobić.

0

@panczo Problemów z Dembele jest kilka.
1) zachowuje się jak 5-cio letnie dziecko,
2) jest strasznie szklany,
3) 50% kontuzji jest z jego winy...
Do tego jaka jest szansa, że jak podpiszemy z nim kontrakt to znowu nie będzie się działo to co przez ostanie 4 lata? 5-6 rozegranych spotkań i kontuzja na 2 miesiące, 3-4 mecze i kontuzja na miesiąc i tak w kółko. Zakładając, że dostałby umowę na 3-4 lata, to kosztowałby nas jakieś 40-50mln, a wg propozycji jego agenta to 70-80mln. Za takie pieniądze można kupić Kounde i opłacać mu pensję przez kilka sezonów.

9

Patrząc na to, że za dwa miesiące Lewy będzie miał 34 lata, to płacenie za niego więcej niż 35mln jest co najmniej nieopłacalne. Tym bardziej, że Bayern bierze 4 lata młodszego Mane za 40mln. No ale jak widać kontynuujemy politykę poprzedniego zarządu

0

35mln na Raphinhe mamy, ale już 20mln na Solera nie? Ciekawe

0

patrząc na nasze dziury w obronie to może się skończyć z 3-4 bramki w plecy

6

Po co komu piłkarz, który jest w stanie rozegrać max 25 spotkań w sezonie i bardziej się interesuje imprezami niż piłką nożną

0

Wystarczy go wpuścić na 1 mecz i po problemie. Dostanie kontuzji i nie zagra do końca sezonu

0

Za to jak się zachowuje i jakie ma podejście do piłki (większość kontuzji jest z jego winy) to mam nadzieję, że nie znajdzie klubu, albo trafi do jakiegoś słabiaka gdzie jest jego miejsce

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?