0

Wszyscy wszystkim podkradają utalentowanych piłkarzy, tak więc nie rozumiem krytyki pod adresem Wengera :D

0

Nikt nikomu nie udowodni w internecie, że ma tyle i tyle lat, że osiągnął to i to. Można wnioskować jedynie po zachowaniu. Niby nie moja sprawa, ale muszę przyznać, że według mnie ten Wasz Zbysiu Wodecki brnie w głupie dyskusje. Stąd mogę podejrzewać, że, zakładając że jest osobą pełnoletnią, nie jest odpowiednio dojrzały jak na swój wiek, lub czuje wewnętrzną potrzebę dyskusji, tłumaczenia się i odpowiadania na każdy wpis dotyczący swojej osoby, co z kolei może wskazywać na brak pewności siebie. Ma jednak prawo wyrażania swojej opinii. Jestem przekonany, że i w moją stronę szanowny użytkownik się zwróci, jednak niestety nie będę w stanie obecnie, ani nie mam zamiaru odpowiadać. Tyle ode mnie na ten temat, i skończmy ten bezsens pod tym newsem.

0

Przypomina to do złudzenia artykuły "Dlaczego Real jest lepszy od Barcy" z zeszłego sezonu. Jesteście obecnie mistrzami Hiszpanii, nie musicie więc się dowartościowywać, nie wiem dlaczego pismaki barcelońskie naśladują Marcę.

0

Oddano Eto'o, dopłacono 45mln, teraz Zlatan odchodzi, by zrobić miejsce nowej zabawce kibiców, Davidowi Villi. Barca została z zawodnikiem w tym samym wieku co Eto'o i o podobnej do niego charakterystyce po roku męczenia się ze Zlatanem na szpicy i wydaniu 85mln euro. Akurat tutaj się nie popisali.

0

Macie znakomitego bramkarza, który w ostatnich sezonach wystarczająco udowodnił swoją klasę, by wszelkie dogryzania, jakoby bronił bramki Barcelony jedynie dlatego, że w Realu broni Casillas, stały się po prostu śmieszne. Dla mnie jednak nadal najlepiej broniącym w ostatnich 3-4 sezonach rzuty karne golkiperem pozostaje madrycki canterano. I to nie ze względu na fakt, że kibicuję Realowi.

0

Jacob9

nie, tu nie ma mowy o żadnej urazie :D Może nie pamiętasz, ale raz Real, raz Barca miały okresy, w których produkowały wielkie nazwiska. Teraz jest czas Blaugrany, zapewne za parę lat znów role się odwrócą.

Po drugie, akurat pod tym newsem to trochę nie trafiłeś z siłą wychowanków, zważywszy na to, kto broni obecnie bramki Realu :D

Po trzecie, proszę o dbanie o ortografię i pisanie nazwy wszystkich klubów z dużej litery.

0

Co to za czasy, kiedy tematem newsów w jednym brukowcu są inne brukowce.

0

Real Madryt? Bez jaj panowie :D

0

Ostro gra. Szacun za szybkie samookreślenie się. Świetny zawodnik dołączy do Barcy. Niezbyt mi się to podoba jako kibicowi Realu, ale będę musiał przeboleć :D Liga hiszpańska pod względem ilości gwiazd światowej piłki jest mocniejsza niż kiedykolwiek.

0

Po zakończeniu kariery niech lepiej zajmie się polityką.

0

Tak już będzie zawsze. Higuain stwierdził, że nie chciałby, żeby Barca wygrała KMŚ- żałosna zazdrość, poziom poniżej krytyki, chamstwo i drobnomieszczaństwo. Pique zażartował sobie z kadry Realu- to przecież tylko dowcip, ma prawo wyrażać swoje zdanie. Jest tak dlatego, że Pique gra w Barcy, a Wy jesteście kibicami Barcy. W odwrotnej sytuacji zresztą większość kibiców Realu zachowałaby się dokładnie tak samo. To czysta hipokryzja, ale się temu nie zapobiegnie.

0

icefire

Polecam lekturę:

http://www.zonalmarking.net/2010/03/19/barcelona-4-2-4-formation-guardiola-messi/

4-4-2/4-2-4 :)

Ogólnie, podobne podsumowanie pojawiło się na tej samej stronie. Jako kibic Realu, zgadzam się z nim:

http://www.zonalmarking.net/2010/05/18/barcelona-champions-2009-10-tactics/

0

Życzę dobrego rezultatu w pierwszym meczu. I gry trochę bardziej poukładanej niż Real wczoraj, ale chyba Wy, kibice Barcy nawet nie znacie takiego określenia, jak granie bez ładu i składu :)

0

Czyli Casillas już nie jest słaby i gorszy od Valdesa?

0

"...informuje The Sun"

i dalej można sobie odpuścić.

0

Telenowela niczym Galacticos rok temu.

0

A Thiago Silva cwaniaki? :D Pierwsze słyszę, żeby David Silva grał w ataku...

0

Z drugiej strony, dużo łatwiej jest napisać, że jeżeli ktoś nie popiera transferu Fabregasa, ten nie zna się na futbolu, niż wysilać się i przytoczyć kilka dobrych argumentów za tym, by Cesc dołączył do Barcelony już teraz.

0

Potwierdza się teoria, że młodszym kibicom Barcy przydałoby się trochę pokory.

0

Erko13

"Pepe lepszy od Pique - Haha ciekawe kiedy :D No chyba, że w faulach, bo Pepe wykonał jeden z najbrutalniejszych fauli w piłce nożnej"

Ignorant z Ciebie, kolego. Tak jakby w przypadku Messiego pamiętać jedynie o bramce strzelonej ręką.

0

Jako kibic Realu, osobiście uważam, że zarówno Barca jak i Real są na tyle mocnymi drużynami, aspirującymi do najwyższych trofeów, że wymawianie się niesprawiedliwością terminarza jest zwyczajnie śmieszne. Skoro Real chce wygrać La Liga, będzie musiał grać jak najlepiej w każdym meczu. Skoro Barca jest jeśli nie najlepszą, to obecnie drugą po Interze drużyną na świecie, to powinna udowodnić to, wygrywając niezależnie od ułożenia spotkań. W tym i z Realem na SB, nieważne czy jesienią czy wiosną.

0

fanRealu7

to nieprawda. Tiki taka wyrosła z tradycji holenderskiej myśli szkoleniowej Rinusa Michelsa i Johana Cruyffa i jako taka stanowi rozwinięcie futbolu totalnego. Nie ma moim zdaniem jasno ustalonej granicy, od kiedy zaczęto w Hiszpanii uskuteczniać taki styl gry, jednak wydaje mi się, że pierwsze oznaki takiego sposobu kontrolowania meczu pojawiły się w Barcelonie za czasów Guardioli, i mówię to również jako kibic Realu.

Swoją drogą, tiki-takę traktuję nawet bardziej jako strategię utrzymywania wyniku- najlepszą, ale i najtrudniejszą na świecie, bo dopóki zespół kontroluje piłkę, dopóty nic mu nie grozi. Same podania do strzelania bramek nie wystarczają, potrzeba także takich piłkarzy jak Messi, Ronaldo czy też Pedro albo Jesus Navas. Tyle ode mnie.

0

Mazi

skoro tak się sprawy ze Zlatanem mają, nie zamierzam polemizować :D

Dzięki za wymianę zdań, pozdrawiam.

0

Zlatanowi się nie chce? Po czym to poznać? Człapanie na boisku to niekoniecznie objaw nieróbstwa :)

0

Co do Khediry, jestem póki co sceptycznie nastawiony głównie do jego umiejętności piłkarskich. Jako kibic Realu Madryt jestem na pewno nieco skrzywiony- ile za danego piłkarza zapłacą, nie ma dla mnie wielkiego znaczenia. Może wytargują też jakieś klauzule. To by było dość pożądane, jako że Sami mógłby wyfrunąć z klubu jeszcze zanim Real osiągnąłby określone w takich zapisach warunki. Mimo wszystko, jeżeli te doniesienia się potwierdzą, będę w Niemcu (?) pokładał nadzieje Podobał mi się na mundialu. Mnie osobiście cieszy zwrócenie uwagi Florka na piłkarzy mniej medialnych.

Co do Waszego składu... może jakiś Miguel Veloso, albo inny tego typu wynalazek? Zapasowy prawy obrońca też by się przydał. I właściwie tyle, moim zdaniem. Rok temu przewidywałem, że ze swoją króciutką ławką popłyniecie kadrowo w długim sezonie. Pomyliłem się, więc...

0

Mazi

Kompletnie nie rozumiem decyzji o sprzedaży Toure, nieważne za jakie pieniądze. Sam Busquets jako jedyny tak naprawdę defensywny pomocnik grający na odpowiednim poziomie może nie wystarczyć. Keita piłkarsko mnie u Was nie przekonuje, a już na pewno nie jako pivot.

Podobne obiekcje mam co do Zlatana Ibrahimovicia. Pomijam już fakt, że połowa kibiców Barcy porównuje go do sękatego pinokla, albo słupa wysokiego napięcia, nie dyskutuję, bo nie widziałem większości spotkań Ibry. Natomiast to dość głupie posunięcie, sprzedawać piłkarza ledwie po roku gry w zupełnie nowym środowisku. Zwłaszcza, że kosztował te 45+.

0

Rafinaldo, Mazi

pragnę zweryfikować Wasze najwyraźniej błędne informacje.

http://www.realmadrid.pl/index.php?co=aktualnosci&id=30327

zgodnie z tym co tu jest napisane, Angel Fabian di Maria kosztował Królewskich 25mln euro. Kwota ta może wynieść maksymalnie 36mln, w razie spełnienia pewnych warunków. Póki co:

-25 za Di Marię

-10 za Pedro Leona

(http://www.realmadrid.pl/index.php?co=aktualnosci&id=30504)

-spodziewane 10 za Samiego Khedirę (http://www.realmadrid.pl/index.php?co=aktualnosci&id=30496)

nigdy nie byłem dobry z matmy, ale 25+10+10 wydaje mi się być równe 45. Oczywiście ta kwota w związku z klauzulą umowy Di Marii może wzrosnąć o 11mln.

0

Przydałby Wam się jeszcze defensywny pomocnik. Co z Mascherano nie wiem, podobno dużo bliżej jest Interu. Według mnie Cesc Barcelonie przynajmniej teraz nie jest potrzebny. Nie wiem, czy wniósłby cokolwiek nowego, innowacyjnego, czy poprawiłby Waszą grę.

Chciałbym się Was też zapytać, jaka jest Wasza opinia na temat wzmocnień Realu- Di Maria, Pedro Leon, pewnie też Khedira. Bo to niewątpliwie pewna zmiana w polityce transferowej, cała trójka może kosztować jakieś 43-45mln euro, co jak na mój drogi klub jest śmiesznie niską ceną.

0

pitu0606

Duma Katalonii może być dumna z takich kibiców [*]

0

Bartinho

"w idealnej jedenastce Mundialu"

Jakby te 47 goli Messi strzelił na MŚ to raczej znalazłby się w tej klasyfikacji, a tak to- niestety.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?