2

@Wisla1906 No to może jakiś delikatny zarys historyczny. Sformułowania "przed Chrystusem" i "po Chrystusie" są błędne. Nie ma pewności którego dokładnie roku urodził się Jezus, ale jest pewność że urodził się "przed Chrystusem".
I o ile gdyby takie sformułowanie obowiązywało w tym momencie, to by mi to za bardzo nie przeszkadzało, ba, pewnie byłby przeciwny zmianom na "naszą erę", bo to masa zachodu. Ale zmiana z względnie poprawnego stwierdzenia na błędne nie ma żadnego sensu.
I jeszcze jedno. W takim języku angielskim obowiązują też CE i BCE.
AD = CE - Common/Current Era
BC = BCE - Before Common/Current Era
Chyba nie muszę tłumaczyć żeby korelowało to z "naszą erą"?

2

@ranger3120 https://techlipton.pl/polecane-zestawy-komputerowe/
Dużo lepszą opcję masz na przykład tutaj, czy to w zestawie za 2800, czy za 3000.

25

@Pogba To teraz wskaż osobę która wypowiedziała takie dwa zdania.

0

@Suzu Można gdzieś znaleźć oryginał tego wywiadu? Czy to exclusive dla FC Barcelona Inside, bo oni źródła nie podali.

0

@TR3YWAY No to skoro Puyol to myślący/prawdziwy kibic, to stwierdzenie że myślący/prawdziwy kibic nie chce Neymara w Barcelonie jest nieprawdziwe.
I tylko tyle mówiłem od początku.

1

@TR3YWAY Nie widziałem tego typu komentarzy, widziałem o prawdziwym.
Ale nadal - czyli uważasz że Puyol to nie jest myślący kibic, skoro chce Neymara w Barcy?

1

@TR3YWAY To raczej kontrargument na mówienie, że prawdziwy kibic nie chce Neymara w Barcelonie.

4

@AV0CAD0 Nie ma tam nic o tym, że do 1 listopada 2019 roku 40% stanowisk ma być przyznanych kobietom i osobom LGBTI. Przynajmniej ja tego nie widzę. Możesz podrzucić dokładny cytat, wraz ze źródłem, wtedy sobie to zweryfikuje, tak chyba będzie najłatwiej.

Co do tych perwersji na paradach. Nie zagłębiam się, nie śledzę każdej parady. Ale potrzbuje jakichś źródeł. Większość z rzeczy o których napisałeś podchodzi pod paragrafy. Więc jeżeli masz źródła, jeżeli masz z tym problem, to idź na policję. Zwłaszcza jeżeli chodzi o nagie osoby uprawiające seks w miejscach publicznych.
Ale chodzenie w samej bieliźnie, czy perwersyjnych strojach. No to nie widzę olbrzymiej różnicy między takim czymś, a ludźmi na blaży, którzy też chodzą w strojach kąpielowych. I też widzą to dzieci.

Ale całkowicie odbierasz sobie jakąkolwiek wiarygodność jako dyskutanta rzucając tekst "W tej sytuacji to biały heteroseksualny mężczyzna katolik jest w najgorszej sytuacji."
Wypowiadasz się w fajny sposób, masz jakieś argumenty, nie atakujesz, aż tu nagle takie coś. No szkoda.

4

@AV0CAD0 Czyli jest równe, ale niesprawiedliwe. To zróbmy żeby było równe i sprawiedliwe - osoby LGBT i heteroseksualne mogą zawierać związki małżeńskie/partnerskie zarówno z osobami tej samej jak i odmiennej płci. Gdzie tu jest problem?
Ja po prostu stworzyłem analogię do tego co Ty mówisz. Równość poprzez ograniczenie, takie samo dla wszystkich. Sam mówisz że to niesprawiedliwe.

To z KE. Mogę prosić o źródło? Bo Google podpowiada mi tylko strony, których na poważnie brał nie będę, typu pch24.pl. I wszędzie jako źródło mamy TV Republika. A tam nic takiego znaleźć nie mogę. :(
O Twoich osobistych doświadczeniach z osobami homoseksualnymi mówił nie będę, bo ani nie mam jak ich potwierdzić, ani nie są one jakimś dobrym argumentem.
Ale wcześniej mówiłeś że środowisko osób heteroseksualnych nie eksponuje swoich preferencji. Nigdy nie widziałeś całujących/przytulacących/obmacujących/idących za rękę/itd/itp dwóch osób przeciwnej płci?
Czy krzyki "Chłopak, dziewczyna, normalna rodzina" to nie eksponowanie swoich preferencji?

5

@AV0CAD0 A czemu by nie pójść o krok dalej?
Po co komu wolność wyznaniowa, skoro jesteśmy w Polsce, a tu religią wiodącą jest chrześcijaństwo? Dajmy wszystkim możliwość wyznawania tej jedynej słusznej religii. Muzułmanin ma problem? Ale jaki? Przecież nikt mu nie zabrania wyznawać chrześcijaństwa. My tylko nie pozwalamy mu wyznawać islamu.
Kolejny hipotetyczny krok w absurd? Proszę bardzo. Wegetarianie. Nie, nie, nie kolego. Tradycyjne posiłki w Polsce to posiłki z mięsem. I to nie tak że my Ci zabraniamy jeść mięsa przecież, bo jesteś wegetarianinem. Możesz robić to co my, więc jest równość. Nie chcesz jeść mięsa? No cóż, Twój problem, tu większość je, więc i Ty musisz.
Jazda na rowerze? Chłopie, tu jest Polska, tu się biega. Kolarze się źle kojarzą. I to nie tak, że my Ci zabraniamy biegać, prawda? My nie jeździmy na rowerze, więc Ty też nie możesz. Bo nas jest więcej! A teraz idź pobiegać, bo tego Ci nie zabraniamy.

5

@AV0CAD0 Jakich dokładnie parytetów domagają się środowiska LGBT?
Co masz na myśli mówiąc przesadne eksponowanie preferencji?

3

@rDinho Tusk był w Szansie na Sukces ponad 20 lat temu. Nie wiem co ma do tego propaganda PO. W Dużych Dzieciach chyba go nie było, przynajmniej wujek Google mi nic na ten temat nie chce powiedzieć.
Jak już chcemy kogoś skrytykować, to dawajmy argumenty na poziomie. A tych do krytyki PO nie brakuje, polecam robić lepszy research.

0

@Bartek22 Kto powiedział że pozycja nie ma znaczenia? Po prostu teorie że lewonożny zawodnik nie może skutecznie grać na lewym skrzydle możemy włożyć między bajki.
I odwrócony skrzydłowy to zawodnik, którego noga wiodąca jest niezgodna ze stroną boiska na której gra, przynajmniej tak mi się wydaje. Czyli lewonożny zawodnik na prawej stronie lub prawonożny na lewej.

Nie wiem jak w taką definicję wpasowuje się Sane.

0

@JaSzymon Ahh ten MalcoLm, karierę w Rosji robi.
W sumie śmiesznie, że oficjlalny twitter Zenita nie wie jak się ich zawodnik nazywa.

1

@Naturopata A lewonożny Sane też nie powinien na lewym skrzydle grać, co nie? Marnuje się chłopak.

0

@zenoowity 17 sierpnia mamy pierwszy mecz w lidze. Ile byś jeszcze chciał spotkań towarzyskich w USA?

0

@tombard Aż tak daleko to raczej nie pójdą, chyba że mega spadnie zainteresowanie obecnym produktem.
Ale filmy typu Deadpool czy Logan w MCU - czemu nie?

1

@barcanawieki Przeczytałeś wypowiedź, czy tylko tytuł? ^^
Nie mówiąc o tym, że Bob Iger się wypowiadał już na ten temat i jeśli zajdzie taka potrzeba, to Disney nie ma problemów z robieniem filmów z wyższą kategorią wiekową.

0

Przecież Aleñá już od poprzedniego sezonu jest zawodnikiem pierwszej drużyny.

0

@Rewolucja123 GTX 950 jest wydajniejszy niż RX 550. Ale na przykład taki RX 560 już byłby troszkę wydajniejszy. Ale za taką kasę jak masz w linku, to kompletnie się nie opłaca kupować RX 550, za jakieś 500zł można spokojnie wyrwać na promocji RX 570.
Co do procesora, to przydałby się dokładny model.

0

@JimMorrisonFCB To nie kwestia ujawniania swoich poglądów, to kwestia tego, jak te poglądy wpływają na innych. I nie wiem jak można powiedzieć "nieważne, czy wypowiedź jest publiczna czy na forum". Nie obchodzą mnie prywatne poglądy arcybiskupa, po prostu nie wypada mówić takich rzeczy w przestrzeni publicznej, bo może to doprowadzić do niepotrzebnych sporów.

4

@JimMorrisonFCB Mam nadzieję że to żart z Twojej strony, bo chyba nie porównujesz byłego piłkarza, którego zna La Rambla, do biskupa Jędraszewskiego, który przykładowo w tej chwili jest arcybiskupem metropolitą krakowskim. ^^

6

@Jaca96 Wow, nie widzisz różnicy między wypowiedzią osoby publicznej na uroczystości, a wypowiedziami gościa z La Rambli. ^^

1

@Sebaaa Bale + 80 albo 180 + 40 zmiennych?
Że niby Bale jest warty 100 + 40 zmiennych?
Koń by się uśmiał.

0

@Jack Sparrow Czytaj ze zrozumieniem? Napisałeś to tak, że po ekshumacji swojego ojca, jako 14-latek biegał z prasą i ponadto widział jak Gestapo powiesiło małego chłopca. Tak napisałeś, nie wiem co tu można inaczej zrozumieć.
Czy to takie problematyczne umieścić wydarzenia w kolejności chronologicznej? Może obyło by się bez nieporozumień?

0

@Jack Sparrow Sam napisałeś, że rok po Powstaniu.

0

@jacobFCB Jakieś źródło że Clarkson coś takiego powiedział?

0

@krzychu1526 A to sory, myślałem że jest to wrzucone jako news czy coś.

1

@krzychu1526


Ale to USA, tutaj jest niby the Sun.
Więc może chodzi o tę historię:
https://www.theguardian.com/money/2012/oct/26/gay-sperm-donor-pay-child-support-maintenance
W skrócie: Facet (gej przy okazji) był dawcą spermy dla dwójki dzieci pary lesbijskiej w 1998 i 2000 roku. Wtedy prawo było takie, że jeżeli nie było to zrobione oficjalnie przez klinikę, to oboje biologicznych rodziców jest odpowiedzialnych za dziecko - czyli alimenty się należą.
W 2009 roku prawo się zmieniło i jeżeli para jest w cywilnym związku, wtedy dawca spermy nie może być wezwany do płacenia alimentów.

Btw @Nano22 - jaka jest różnica pomiędzy rozejściem się pary homoseksualnej a heteroseksualnej?

5

@ryba84 Co takiego Kubo zrobił że nagle jest większym talentem niż Puig? xD

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?