10

Mężczyźni też nie, patrząc na przykład takiego Tomka Hajto.
Tylko kto wtedy zostanie...

2

Czekaj, czekaj, czyli liga zrobiła się bardziej wyrównana, każdy może urwać punkty każdemu, tylko Barcelona jest na swoim stałym, wysokim poziomie.
I to dla Ciebie jest minus? ^^

0

Coutinho jest tylko rok młodszy od Griezmanna.
Naprawdę nie widzę powodu żeby robić problem z jego wieku.

1

Biorąc pod uwagę że Griezmann przez sporą część swojej kariery grał na LEWYM skrzydle, to nic z tego co piszesz nie ma żadnego sensu.
Antek jest na tyle uniwersalny że zagra wszędzie z przodu. Nie ma sensu szukać dziury w całym.

0

Chyba nie do końca przeczytałeś to co napisałem.
Ewentualnie przez porażkę 4-0 z Liverpoolem kozłem ofiarnym ma zostać Coutinho. Dla mnie to głupota.

1

Kompletnie nie rozumiem nie rozumiem skąd te pomysły o Coutinho, że to niby jego ostatnie dni w Barcelonie.
Tak jak Valverde uważam za bardzo dobrego trenera, który jakby nie patrzeć zdobył dużo z Barceloną, tak uważam też że powinien odejść, bo po takim rozczarowaniu są potrzebne przetasowania.

A dopiero jak przyjdzie nowy trener to powinny zostać podjęte decyzje kadrowe.

0

Druga scena w Endgame to oczywiste nawiązanie do zakończenia Captain Marvel.
Sama postać nie pojawiała się w innych filmach, więc fajnie by było znać jej historię, bo w filmie jest i nie jest to rola czwartoplanowa.

Ja wychodzę z założenia że warto obejrzeć wszystko. Każdy nieobejrzany film MCU (może poza Hulkiem), coś odejmuje z seansu.

Ah, no i Captain Marvel to niezły film. Typowa średnia MCU. Więc warty obejrzenia sam w sobie.

1

Nie ma identycznej historii w komiksach.
Ale w różnych seriach rolę Capa przejmował zarówno Bucky jak i Falcon.
Iron Man to Tony Stark, chyba innych wcieleń nie było, więc konkretnie jego zbroi raczej nikt nie przejmie, ale mamy jego spuściznę - Pepper jako Rescue, czy Rhodey jako War Machine.

0

Nadal spoilery:

Dla mnie NK miał genezę, nie motywacje.
Mam na myśli, że bardziej był narzędziem (stworzony przez Dzieci Lasu, itd), które w pewnym momencie się wymknęło spod kontroli. Sama jego śmierć też była bardzo symboliczna i nawiązywała do jego powstania.
Ciekawe co z Branem teraz. W sumie jego los był powiązany z NK w taki sposób, że gdy NK już nie ma, Bran też już nie ma dużej roli do odegrania.

0

Spoiler alert (!):

Dla mnie NK nigdy nie był tym na czym powinien się opierać serial. To gra o tron, powinni walczyć o tron. I cieszę się że ostatnie 3 odcinki do tego wrócą.

Ale to, że nie zginął nikt z głównych postaci... Największy i chyba jedyny duży zarzut z mojej strony.

1

A właśnie, przecież ja wyraźnie napisałem, że po obu stronach są osoby zachowujące się źle.
Ale Ty wygodnie to pominąłeś, zarzucając mi poparcie przemocy.
Manipulacja mówisz? ^^

1

Czyli tylko potwierdzasz to co napisałem...
Jest masa kobiet które traktują feminizm jako najgorsze zło. I właśnie ignorancja tych kobiet była moim argumentem - bo gdyby nie feminizm, to nawet tej opinii nie mogłyby wypowiadać swobodnie.

Nigdzie nie napisałem że popieram działania ludzi, którzy grożą czy stosują jakąś formę przemocy.
Wytknąłem Ci tylko manipulacje, o którą sam próbujesz kogoś innego oskarżać.

3

Ja widzę że tu trzeba podstawy wytłumaczyć.
LGBT to nic innego jak społeczność lesbijek, gejów, osób biseksualnych i transpłciowych. Całość tej grupy. Po prostu.
Organizacje LGBT to całkowicie osobna sprawa.

I tak, tak, wiem, perfekcyjna linia obrony. "Ja to jakbym gejem był, to to LGBT to bym przez okno wyrzucił.
A jakbym kobietą był, to feministki bym do więzienia wsadził."

Bo przecież gdyby nie organizacje feministyczne czy LGBT, to kobiety i osoby ze społeczności LGBT radziłyby sobie świetnie dzisiaj, co nie?


Definicję "gender" też polecam sprawdzić. Bo się może okazać że to w sumie słuszne jest jednak...

3

I przerażające jest to, że dla Ciebie synonimem LGBT jest przemoc i zakłamanie.
Ba, pod tym samym krzyżem jest słowo nienawiść - ale to pewnie nie chodzi o nienawiść do ludzi odmiennej orientacji czy wiary, bo Ci przecież są gorsi i ich nienawidzić wolno.

4

No jak to nie?
Tolerancja dla religii i wierzeń to już nie jest tolerancja?
Tolerancja dla własnej nietolerancji w stosunku do właśnie osób LGBT? Przecież sam wstawiłeś obrazek o tym mówiący...

6

Sztukę manipulacji masz już pięknie ogarniętą.
Bo przecież prawie identyczny post można by napisać, ze zmianą jednego słowa - lewicowego, na prawicowego.
I wrzucić obrazek chociażby z głośnej ostatnio sprawy okładania kukły Judasza, czy coś jak sebasek99 wyżej.

Po obu stronach są osoby zachowujące się źle.

1

Rozczarowanie?
Dla mnie najlepszy film MCU i jedno z najlepszych widowisk w historii kina.

0

Kim jesteśmy my?
Ogólna opinia potępia.
Episkopat potępia.
Nawet Patryk Jaki potępia.
Do tego interesuje się tym prokuratura, zostało złamane prawo.
Więc kto temu niby przyklaskuje?

2

Jaki to jest żałosny argument. "Ja kradnę? Ale przecież sąsiad bije żonę!"

Może w końcu to my zaczniemy inicjować jakieś zmiany na lepsze na świecie, a nie tylko będziemy się oglądać na innych?

0

Biorąc pod uwagę że jeszcze jest w kinach, skąd pomysł że jest jakaś inna dystrybucja?
Czerwiec/lipiec, wtedy się można spodziewać premiery dvd czy chwilę wcześniej na iTunes.

0

Biorąc pod uwagę że zapowiedzieli wcześniejszą premierę, jako "odpowiedź" na Disney+, ciężko zakładać że będzie zły czy nawet średni. Raczej by wtedy nie pokładali w nim takich nadziei. ^^

0

Co jest tak strasznego w pogodzeniu się z tym, że również Polacy są zdolni do robienia złych rzeczy?

0

Nie jestem niczym urażony. Ba, mi się nawet TLJ jakoś bardzo nie podobało, nie wiem więc czym mam być urażony. ^^
Ale bajki o bańce w której żyje? Czy to wyimaginowane urażenie? "Fakty" o jakości filmów, które dziwnym trafem pokrywają się z Twoim gustem i niezadowoleniem? Aha. No fajnie.
Ale nadal, nie mam zamiaru nawet rozmawiać, a co mówić o dyskutowaniu, z krzykaczami o feministycznej propagandzie czy Mary Sue.

0

Wszystko o czym mówisz to rozwiązania fabularne, a wspominanie o Mary Sue czy wtrącanie "problemów z głową" w rozmowie o filmach, niestety sprawia że nie mam ochoty ciągnąć tej dyskusji. Pozdrawiam.

0

Solo miał w tytule Star Wars. Jeśli samo Star Wars by się dobrze sprzedawało, to sprzedał by się dobrze, prawda?

Fabuła jak fabuła, mnie też do końca nie przekonała w AoU, ale nadal postacie (poza Ultronem) i relacje między nimi były na wysokim poziomie. A moim zdaniem to jest najważniejsze w filmach tego typu.
A aktorstwo? Takie samo jak wcześniej, tzn, na takim samym poziomie. Ciężko żeby Ci sami aktorzy zagrali te same postacie, jakoś niesamowicie lepiej lub gorzej.

0

Dlatego Solo sprzedało się fatalnie. Mhm. No tak.

Co było złego w AoU? Pewne rozwiązania fabularne, przynajmniej dla niektórych. Nikt nie mówi złego słowa o efektach, aktorstwie, dźwięku itd. Czyli nadal nie był to zły film, mógł się po prostu komuś nie podobać.

2

Czyli dobry film to taki, który podoba się Tobie, tak? A jak Ci się nie podoba, to z automatu jest zły?
I to nie tak, że nowe SW mają kiepski montaż, scenografię czy cokolwiek innego. Tobie się nie podobają rozwiązania fabularne - i to dla Ciebie definiuje film jako uniwersalnie zły. I każdy kto twierdzi inaczej jest śmieszny.
Przynajmniej tyle można z Twoich postów wywnioskować.

0

Tak, tak. Bardzo mocno. Aż trzeba zerknąć do Box Office, żeby zobaczyć, jak bardzo ludzie nie chcą tego oglądać. Albo na CinemaScore.

Taka sama historia jak z Captain Marvel ostatnio. Niby kontrowersja, niby się ludzie burzyli, niby protesty, niby nie idziemy oglądać...
CinemaScore A, BoxOffice ponad 1 mld $. Także ten...

1

Avengers przy cofaniu pstryknięcia Thanosa, przywrócą do życia też wszystkich z uniwersum SW! Największy crossover w historii!

A tak serio, to trailer ani nie zachęcił, ani nie zniechęcił. Ale tytuł? Jest co najmniej intrygujący.

0

A z drugiej strony "fani", którzy co by się nie stało, to i tak będą narzekać, bo przecież nie po ich myśli, niezgodnie z kanonem, ta postać za słaba, a ta za mocna, bla, bla, bla. Albo w drugą stronę, nic nowego, cały czas to samo, za dużo nostalgii i powtórek z historii.
Dobrze jednak, że większość chce po prostu obejrzeć film, a nie bawić się w ideologiczne wojenki...

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?