1

A ile gatunków doprowadziło do samounicestwienia przez takie działania?

5

Maczugi keczupowe są, nawet ostatnio w Biedronce widziałem.

0

Tak. A Ty?
Mówisz że ofensywa Barcy jest słaba, a potem mówisz że połowe wypracowuje Messi.
Przecież Messi to najważniejszy zawodnik w Barcelonie, trzon ofensywy. Nie wiem jak można z tego wywnioskować że ofensywa jest słaba.

1

Uważasz że Messi nie zalicza się do ofensywy w Barcelonie?

0

Tylko Man City ma więcej bramek strzelonych od Barcy, dokładnie 56, ale zrobił to w 21 meczach, jeśli chodzi o top5 lig w Europie.
Ależ słaba ta ofensywa.

0

Ludzie chyba nie ogarnęli, że to jest mem.

0

Carvajal? :O

0

Ale Jezus jest postacią historyczną, nikt nie kwestionuje jego istnienia, a na pewno nie ja. Tylko fakt istnienia Jezusa nie jest dowodem na jego boskość, cuda itp.

A wpływ religii na świat jest olbrzymi i niezaprzeczalny, siła religii też. Tylko to też nie jest dowód na prawdziwość jej dogmatów.



A z tym kupcem to nie mam pojęcia o co Ci chodzi, bo w takim razie każde słowo pisane z jednego źródła może być kwestionowane. Nie ma żadnego, ba, nie może być żadnego innego dowodu, jeśli słowa pochodzą z prywatnej rozmowy, ale nie widzę też powodu, żeby w nie wątpić, bo nie jest to myśl jakaś niezgodna z Napoleonem, niesamowicie kontrowersyjna czy zmieniająca wizje jego postaci.

Więc nie widzę powodu żeby ktoś miał kłamać w tej sprawie, nie mówiąc już o tym, że książka wyszła bodajże w 1822, czyli rok po śmierci Napoleona i była wielkim hitem. Myślę że jeśli by zawierała kłamstwa/sprzeczności z tym jak ludzie Napoleona znali, to pojawiły by się głosy sprzeciwu wobec twórcy i jego dzieła.

1

Naprawdę dla Ciebie fakt że rok jest odliczany od "urodzenia" Jezusa, to dowód na jego boskość? :O To po prostu kolejny wpływ religii chrześcijańskiej na świat, który jest akurat niezaprzeczalny, ale nie ma nic wspólnego z prawdziwością tej religii.
Już nie mówiąc że to datowanie jest nieprawdziwe, bo mnich wykonujący obliczenia na ten temat pomylił się o kilka lat.

A co do słów Napoleona - pochodzą z Memorial de Sainte Hélène, czyli książki napisanej przez sekretarza Napoleona podczas pobytu na wyspie świętej Heleny. Oczywiście nie są one jedyne słuszne i niepodważalne historycznie, ale biorąc pod uwagę kontekst, raczej można bezpiecznie założyć, że Napoleon takie słowa mógł wypowiedzieć.

1

Jest to przetłumaczony cytat z Memorial de Sainte Hélène, dlaczego miałby ktoś nie wierzyć w jego prawdziwość?

4

Rabiot ma ponad 10000 minut w Ligue 1, grając w PSG, a do tego prawie 2400 minut w Lidze Mistrzów - to wszystko w wieku 23 lat.
De Jong niecałe 3000 minut w Eredivisie i poniżej 500 w Lidze Mistrzów - ma 21 lat.

Naprawdę jak ktoś uważa że de Jong jest na ten moment lepszym i bardziej pewnym zawodnikiem od Rabiota, to ja nie wiem jak wygląda jego wiedza o piłce.

A potencjał? Równie dobrze de Jong może pójść do mocniejszej ligi i się spalić. Kto to wie?

2

Ciekawy jestem ile ma zarabiać de Jong, że tak demonizuje się potencjalną pensję Rabiota. Przecież on jak przyjdzie to dostanie niewiele mniejszą kasę, biorąc pod uwagę zainteresowanie jego osobą klubów takich jak City czy PSG.

0

Bez sprawdzania w necie? Nie.
Ale nie potrafiłbym wymienić też 11 piłkarzy z polskiej ligi.

Chociaż widzę że dalej masz problem ze zrozumieniem - to był tylko przykład, nie musi to być polska liga, może być okręgówka w Azerbejdżanie, kompletnie nie ma to znaczenia.
Chodzi o to, że nikt nie odmawia facetowi, który gra kiepsko w piłkę możliwości grania, a kobiecie, nawet jeśli gra lepiej od tego faceta, już tak.

0

Nie. A co to ma do rzeczy?
Czy polska liga jest na poziomie hiszpańskiej? Nie. Ale czy to znaczy że w Polsce nie powinno się grać w piłkę?
Nie bardzo rozumiem dlaczego fakt, że ktoś coś robi gorzej miałby oznaczać, że ma tego nie robić.

To co ja miałem na myśli wcześniej, bo widzę że dalej nie rozumiesz - uważam że bez problemu można by skleić drużynę kobiecą która wygrałaby, bo ja wiem, polską ligę przeciwko mężczyznom. Ale nikt nie kwestionuje praw do grania w piłkę facetów w polskiej lidze, a do grania w piłkę kobiet już tak.

0

Jakieś uargumentowanie?
Czy po prostu nie rozumiesz co mam na myśli więc jest to głupie?

0

Ahh to podnoszenie ciężarów, rzut młotem, sztuki walki, kobiece sporty że hej!

Jestem pewien że jest niejedna kobieta, która gra w piłkę lepiej od niejednego mężczyzny.

1

W jakim meczu Ronaldo miał udział przy 5 golach?

0

Łatwo.

0

Pewnie coś w stylu "Ostateczne Starcie".

2

Rakitić dwie asysty. Valverde miał nosa. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

1

Hmmm, Denis czy Rakitic nie mają pierwszeństwa jako kapitanowie przed Cillesenem?

3

Został zawodnikiem meczu w spotkaniu z Liverpoolem?
Na pewno był wyróżniony za mecz z Cardiff, ale z Live?

0

Gomes gra naprawdę bardzo dobrze. Odnalazł się w Evertonie.

2

Fajny mecz, dużo się dzieje, de Jong w powietrzu to klasa sama w sobie.
U nas na plus na pewno Dembele, robi mega dużo po prawej stronie, fajna współpraca z Semedo, chociaż Portugalczyk nadal nie do końca pewnie w obronie.
Te podania do przeciwnika od Rakiety czy Busiego to są tak smutne że aż śmieszne. Już nie mówiąc o ter Stegenie.
Messi nieźle, lepiej niż ostatnio, ale strzały mu dzisiaj nie wychodzą.

0

Przecież Vidal gra.

0

Nie mamy zagwarantowanego 1 miejsca, co chyba też jest dosyć istotne...

0

PiS to lewica gospodarcza, PO to lewica jeśli chodzi o sprawy "światopoglądowe".
Najśmieszniejsze jest to, że do komunizmu, dużo bliżej PiS-owi niż chociażby PO (bo te partie najczęściej są porównywane, już nie mówmy o jakichś typowo lewicowych partiach typu Razem).
Ale niestety wszyscy idą tą ścieżką. Chociaż nie ma co się dziwić, w Polsce jedyna opcja na wygranie wyborów to rozdawnictwo.

Ale jeżeli ponad wartości gospodarcze przedkładasz to co kto tam sobie może robić w łóżku, to gratuluję podejścia.

I uwielbiam ten tekst o antypolskości. O tym że Ci którzy myślą inaczej niż Ty to mają papkę zrobioną z mózgu przez MEDIA, które oczywiście są antypolskie. No po prostu piękne. I bardzo dojrzałe.
Może trzeba by się zastanowić i spojrzeć na fakt, że media które sprzyjają Twojej narracji są tak samo stronnicze jak te z drugiej strony? Tylko sprzyjają Twoim poglądom? Potrafisz to dostrzec?



I oczywiście nie jestem za PO, nigdy na PO nie głosowałem.

0

I jak to się kłóci z tym co napisałem?

0

Rozgrzewa się Dembele i Rafinha. Ktoś wejdzie po przerwie, ba, może wejdą obaj.
Przestańcie płakać.

4

Ale słaby skład, Valverde najgorszy trener, no jak to w takim meczu nie wystawić Dembele czy Malcoma.

Dobra, teraz powinni wygrać. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?