nwchades
Dołączył/a: listopad 2014
6 obserwujących
2 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Tak.
W sensie dla mnie każdy z nominowanych w tych obu kategoriach byłby słuszny, ale jakbym sam wybierał to w obu dałbym Black Panther,
0
Akurat kostiumy to Black Panther słusznie zgarnął.
0
No niezły ten Messi.
1
Ja w tej chwili praktycznie nic nie kupuje w sklepach stacjonarnych - czy to telefon, czy monitor ostatnio kupowałem, patrzę gdzie najtaniej i biorę.
Problemów większych nie miałem nigdzie, raz tylko morele wysłało moją kartę graficzną z gwarancji do kogoś innego, ale to po prostu oddali pieniążki koniec końców i poza "czasem" nic nie straciłem.
1
Mamy 2019 rok, a Ty boisz się kupować przez internet?
eMag - sklep jak sklep. Jak coś nie tak zawsze można zwrócić.
2
Ja tam bym nie chciał żeby Barcelona marnowała masę sytuacji i przegrywała z Realem 2:1...
0
Co? Dobrze ustawił w obronie?
Ajax mógł spokojnie wsadzić z 5 bramek, gdyby nie ich skuteczność.
0
Chodzi o to, że zawodnik Ajaxu przeszkadzał bramkarzowi przy strzale Tagliafico, wtedy tam był spalony. Tylko czy na pewno przeszkadzał na tyle żeby to gwizdać? Moim zdaniem nie.
0
Popyt tworzy podaż.
Kiedyś ludzie bawili się oglądając jak gladiatorzy mordowali się na arenach, a inną przykładową rozrywką były różnorakie egzekucje oglądane przez wiwatujące tłumy.
Więc takie gadanie "ohoho jak teraz to jest źle, kiedyś by takiej patologii nie było, strach pomyśleć co będzie za 10 lat" jest kompletnie nietrafione.
Wiadomo, nie dla każdego taka rozrywka, ktoś obejrzy Fame MMA, ktoś posłucha Mozarta w swoim gabinecie.
Tak długo jak wszystko jest dobrowolne, to jakby mi się to nie podobało, jak bardzo ja nie miałbym ochoty tego oglądać, to nie widzę powodu żeby mieć z tym problem. W końcu mamy wolność wyboru, prawda?
2
Broadchurch, Mindhunter.
1
Ta pensja dla Ramseya to żart. Pomyśleć że u nas ludzie narzekali na 10mln dla Rabiota...
2
Tony to skrót od Anthony.
3
Jego muzyka może się podobać albo nie, chociaż wychodzi poza granice tego sztampowego popu i moim zdaniem robi to bardzo dobrze.
Ale jest to na pewno niesamowicie utalentowany człowiek i tego mu chyba nikt nie odmówi.
0
Oczywiście, czas.
Przestrzeń fizyczna jest trójwymiarowa. Ale to co nas otacza to czasoprzestrzeń, a postrzeganie czasu, no nie wiem co tu tłumaczyć. To że nie możesz go dotknąć, nie znaczy że nie możesz go zaobserwować.
Ale te wyższe wymiary - może jakieś badania, cokolwiek? Wiadomo, mamy teorię strun, ale ani ona nie jest najnowsza (chociaż cały czas się rozwija), ani nie jest pewnikiem.
Dodatkowo, umiejętność manipulowania czasem czy grawitacją? Skąd te pomysły?
Ja od razu mówię, że nie wyśmiewam czy coś - może po prostu nie jestem na bieżąco, może coś mnie ominęło, jeśli tak, to chętnie się dowiem.
0
Pomijając już fakt, że nasze postrzeganie świata jest czterowymiarowe, to co to za "najnowsza" wiedza stwierdzająca istnienie wyższych wymiarów? I co masz na myśli mówiąc "wyższe"?
1
Temu co nie może grać bo ma kontuzję?
0
Nie, to wcale nie tak.
Nie możesz mieć pretensji do Niemca, za to co zrobił jego dziadek.
Ale możesz mieć pretensje do Amerykanina, za to że używa tych samych narzędzi do represji co jego dziadek, wobec ludzi, którzy różnią się od niego kolorem skóry. Wiadomo nie tak skutecznych narzędzi jak kiedyś, ale ze schowanym z tyłu głowy tym samym celem - poniżyć, pokazać że jest gorszy.
Nigdzie usprawiedliwiam rasizmu czarnych w stosunku do białych. Nic takiego nie powiedziałem. Rasizm to rasizm, każdy jest zły.
0
Mnie też kupili, ale bardziej jako takie guilty pleasure, niż dobry jakościowo serial.
5
Na wstępie polecam kawałek Joyner Lucas - I'm Not Racist.
Nikt nie zaprzecza że Europa była bardziej rozwinięta od Afryki, ergo nikt nie zaprzecza że biała cywilizacja wyprzedzała cywilizację czarną, chociaż to pewne uproszczenie. Czyli nie, takie stwierdzenia nie czynią Cię rasistą.
Ale dla mnie to bardziej powód do większego wstydu - moi przodkowie mając bardziej rozwiniętą cywilizację robili nieludzkie rzeczy innym ludziom tylko dlatego że ci mieli odmienny kolor skóry.
Czarni, nazywający białych "białasami" to też rasiści. Ja przecież się z tym nie kłócę.
Ale to czarni ludzie, byli przez wieki represjonowani tylko za to że byli czarni. I słowo "czarnuch" było używane żeby tę represję podkreślić. To jest kontekst historyczny.
6
Nie wiem co tu ma Europa do rzeczy.
Chodziło mi oczywiście o wykorzystywanie odmienności w postaci innego koloru skóry do represji. Używanie słów typu "czarnuch", jeszcze nie tak dawno służyło do represjonowania i miało charakter nawet nie obraźliwy, bo to za delikatne określenie, a mający na celu uprzedmiotowienie tej drugiej osoby - w tym wypadku czarnej. I były to praktyki powszechne na świecie.
A różnice cywilizacyjne, moim zdaniem przynajmniej, nie usprawiedliwiają tego typu praktyk.
12
Nigdy nie zrozumiem, dlaczego argumentem na obronę złodzieja jest to, że inni złodzieje też kradli/kradną.
Wiadomo, obrazek propagandowy. Ale jeśli na umowie w pracy masz 1000zł, a dostajesz 100zł, to masz prawo mieć z tym problem. Nawet jeśli u poprzedniego pracodawcy miałeś 1000zł na umowie a dostawałeś 0.
A tym właśnie powinny być obietnice wyborcze - umową między obiecującymi a ludem.
Czym są, to chyba każdy widzi...
5
Cóż, wystarczyłoby wziąć pod uwagę kontekst historyczny.
2
Zdajesz sobie sprawę ze znaczenia słowa "nestor" i tego, że pasuje do Kasaiego?
2
Tylko przy założeniu, że wygralibyśmy na stadionie Sevilli pierwszym składem. A to nie jest takie pewne.
0
Coutinho w Liverpoolu też zdarzały się okresy przestoju. Tylko tam po prostu nie było nikogo kto miałby grać za niego, więc był na boisku aż forma wróci.
Ale też nie ma co przesadzaść, Filip zagrał w 37 meczach w LaLiga i ma 12 bramek + 6 asyst (transfermarkt). To nie jest tak że nic nam nigdy nie dawał, po kontuzji po prostu nie może wrócić do formy. Prędzej czy później złapie rytm i będzie grał tak dobrze jak w poprzednim sezonie.
3
Dlaczego ten bramkarz nie dostał czerwonej?
1
Jak najbardziej, zwłaszcza jeśli tajemniczy klimat Ci odpowiada.
4
Mam nadzieję że de Jong nie przyjdzie, albo zgodzi się na sensowną pensję, bo jeśli 10 milionów pensji dla Rabiota ma zrujnować drabinkę płacową, to co mówić o potencjalnych 10 milionach dla de Jonga. Nie mówiąc o 75 milionach dla Ajaxu.
1
https://www.x-kom.pl/p/365016-karta-graficzna-amd-asus-radeon-rx-570-4gb-gddr5.html?_ga=2.64708390.84156315.1547888490-99487493.1509179967
629zł z kodem "komponenty".
Dorzuć do 2x4GB RAM-u.
0
"Gdy miałem Ronaldo w swojej drużynie, byłem bardzo szczęśliwym człowiekiem. Ale gdy musiałem grać przeciwko Messiemu, ale także przeciwko Ronaldo, bo także grałem kilka razy przeciwko Ronaldo, musiałem się dużo zastanawiać, żeby spróbować pomóc mojej drużynie osiągnąć sukces (przeciwko nim)."
Jak najbardziej dosłownie.
Nadal nie widzisz w jaki sposób BeIN, a potem Ty, kopiując treść ich twitta, manipuluje jego wypowiedzią, starając się "wyciąć" Ronaldo?
Edit: Mnie o nic nie prosiłeś, a wyssane z palca oskarżenia o multikonta czy mobbing (naprawdę jestem ciekawy czy rozumiesz co to znaczy, zwłaszcza gdy mimo usilnych próśb, raz po raz męczyłeś mnie na PW), co już całkiem jest absurdem, to polecam żeby zostały w głowie, zamiast wychodzić na zewnątrz.