0

@Criss18Barca Cieszę się, ale podałem przykład loterii blockchainowych i normalnych loterii. To nie jest post o inwestycjach

1

@konraden nie rozumiesz co właśnie przeczytałeś

1

Kryptowaluty budzą wiele nieporozumień i z racji często swojej skomplikowanej budowy jest wiele osób, które nie dostrzega jak wielką różnice tworzą i nie widzą dlaczego jest to technologia przyszłości, która przejmie światowe finanse, tak jak internet i telefony komórkowe.
Dziś chciałbym podać prosty przykład, który jednak działa na wyobraźnie ludzi, z którymi miałem okazje rozmawiać. Znacie kogoś kto lubi puścić sobie totolotka? Ja znam, w tym jednego gościa, który wydaje dziennie 30zl, co daje 900zł każdego miesiąca. Czyli rocznie wydaje blisko 11tys zł na iluzje, że kiedyś coś wygra. Część z tej kwoty trafia do szczęśliwca, który skreśli odpowiednie numery, ale spora część trafia na rzecz monopolistów tego rynku.
Co gdybym powiedział, że istnieje lotto, gdzie nikt nie traci? Brzmi jak utopia, a to jest właśnie to jak działają kryptowaluty.
W blockchainowym systemie loterii wygląda to tak, że użytkownicy przeznaczają jakąś kwotę na losy (tak jak w normalnych loteriach). Zbiera się kwota ze wszystkich wpłat, a następnie te pieniądze są wykorzystywane do pożyczek w zdecentralizowanych finansach na tej samej zasadzie co banki pożyczają pieniądze. Po tygodniu, odsetki z tych kilkunastu/kilkudziesięciu milionów są przyznawane zwycięzcy loterii, a reszta pieniędzy jest zwracana wszystkim uczestnikom loterii. Zupełne przeciwieństwo normalnych loterii, gdzie wszyscy tracą i jest jeden przypadkowy zwycięzca.

@Colon @NaFazieHitman @Kurkmen @tbas @Bykunn @ronni37

17

Nowy Jork w 1933. Jaki to musiał być klimat mieszkać w tamtych czasach. Wszyscy mężczyźni chodzący po mieście w kapeluszach, nieme kino i jego gwiazdy, z jednej strony dziewicze krajobrazy, a z drugiej takie miasta przyszłości jak Nowy Jork. Coś co dla tych ludzi było normalnością, dziś żyjący w 2021 roku ja, oddałby wiele, żeby przenieść się choćby na jeden dzień w tamte czasy
https://x.com/iearnhistory/status/1433953014889340937

1

@Getek w łazience przed lustrem

1

@Peszko07 Zdecydowanie większą patolą są laski, które nie mówią, że mają bombelka. Dość istotna informacja IMHO

1

@Azi Smakuje kozacko :D

1

0

@IronSanHybrid Też ładnie proszę ;)

0

@LeoMessiah Dobra, dobra. Tu zgrywasz takiego twardego, a na pw mi płaczesz, że zaproszenia nie dostałeś :p

2

@NaFazieHitman Tylko w projektach trzymając tokeny póki co. Natomiast zacząłem studiować temat, bo to co się na tym rynku dzieje to jest jakiś kosmos

0

@thecreativepl gratulacje!

0

@Viscael11Barca To fakt, ale mam mało Cardano, więc tak się tym nie jaram xD

2

@Comentateiro ja czyszczę ekran czarną farbą, aby nie wyblakły

0

@Colon Ja? Skądże? Jestem ukrytą opcją socjalistyczną i chciałbym sobie dodrukować miliony… niekoniecznie innym xD

0

@AduŚ07 Lubisz wchodzić na górkach jak chcesz kupować teraz SOL? ^^
@Colon widziałem podobne grafiki dotyczące adopcji bitcoina :) Może w wolnej chwili wyskrobię jakiś bardziej techniczny post dotyczący tego tematu

0

@domin1515 Na SOL i LUNA ostatnio realizowałem zyski. Przy ewentualnej korekcie będzie można iść na zakupy :)

6

Bitcoin przebija ponownie 50k $, a ETH 4k$. Solana zaś robi już blisko 100x od początku roku. Dzień dobry ;)
@Kurkmen @ranger3120 @NaFazieHitman @ronni37 @viscajasiek

2

@Colon Jeśli chodzi o utwór to może na Would? bym postawił.
A jak już i w zestawieniu są linki do video to teledysk do Black Hole Sun najbardziej rył głowę :D

1

@budel17 Jak z każdym serialem

1

@ptrx cyka bladź

0

@BordeR hahaha Powiesz mi jak się nazywa ta rasa :D

3

Był tu użytkownik, który wrzucał zdjęcia swojego psa. Ten pies miał wyjątkowe niebieskie oczy. Ktoś pamięta jak się nazywał ten użytkownik lub jakiej rasy był ten pies?

0

@daniel32778 no a mistrzostwo świata u19 w siatkę? No i Hurkacz gra

0

To ta Świątek się już skończyła czy jeszcze nie?

1

@Ascend Chodziło o dochód podstawowy dla górników w związku z odchodzeniem od paliw kopalnych i zamykaniem kopalni i to na czas ich przekwalifikowania się.

9

Szymon już tyko 8,4% poparcia w najnowszym sondażu


7

@NaFazieHitman Z lotniskiem xD

15

Przed dołączenie do Top Mode:


Po dołączeniu do Top Model:


Edit: przy drugiej miniaturce trzeba rozwinąć zdjęcie

2

@Comentateiro Jakbyśmy ten czas spędzany na La Bombie spędzali na edukacji to byśmy byli o kroczek dalej w rozwoju :p

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?