Swietny dobor rozmowcy i super wywiad. Dobra robota @juliacicha . Nie sluchaj tej bandy hejterow, ktorzy siegaja nie dalej niz po 'Harnasia' i rob swoje!
Wczoraj najbardziej brakowało bocznych obrońców w ataku, Firpo nie sprostał, Semedo poza asystą również bardzo statyczny mecz. Myślę, że z Albą i Roberto powinno być pod tym względem lepiej, no chyba, że przegramy walkę w środku pola, a niestety bez Busiego i Vidala może się tak stać i wtedy skrzydła raczej nie pomogą.
Asysta Denisa Suareza wczoraj to bylo cudo, piekna pileczka w uliczke! I warto dodac, ze Celta zagrala na prawde dobry mecz z realem, ktory na papierze wystawil praktycznie pierwsza 11. Nie wiem jakim cudem Celta jest tak nisko, ale jesli co mecz graja tak jak wczoraj to zycze im co najmniej utrzymania.
W przegranym meczu z Bilbao dal swietna zmiane - pierwsze podanie po wejsciu za linie obrony miod malina. Gosc jest na prawde dobrym pilkarzem, tylko kurcze ta brazylijska mentalnosc, tak jak napisal @moonray - jest dobry, ale moglby byc wielki. Na szczescie jest jeszcze mlody i wierze, ze sie rozwinie, bo wraz z de Jongiem moga stanowic o sile srodka pola Barcy.
Trochę poprawić skuteczność i nie byłoby pół słowa narzekania. Wygląda to coraz lepiej mimo dość prostych błędów w obronie. Messi coś się zaciął niestety ostatnio i oby szybko się odciął, bo i z Valencia, i Levante i Bilbao, i Betisem mógł, a nawet powinien ustrzelić kilka goli i wtedy pewnie komentarze pomeczowe wyglądałyby zupełnie inaczej.
@deyna2018 posiadanie pilki ma duzo zalet, np. nie ma jej wtedy przeciwnik :) Oczywiscie, ze moze zrobic jedna kontre i oddac jeden strzal jak prawie sie udalo Granadzie, ale idac tym tropem to w ogole mozna zaczac myslec kategoriami b-klasowymi - oddajmy lepiej pilke przeciwnikom i niech sie mecza. Wiadomo, ze beda takie mecze, gdzie przeciwnik sie zamuruje, i ok, ale mamy takich pilkarzy, ze w wiekszej niz mniejszej ilosci przypadkow uda sie wygrac. Pamietajmy tez, ze za Guardioli wcale nie kazdy mecz wygrywalismy 5-0 :)
Atletico pokazalo to czego u nas nie ma - jaja (lub jak woli mawiac Cholo - cojones). Wg mnie z tego rowniez wynika, to, ze Atletico regularnie nas pokonuje jak sie mierzymy w pucharach - tam wlasnie decyduja cytowane wyzej cojones. W lidze, w srodku sezonu raczej nie ma takich emocji i presji jak w meczach pucharowych i w ostatnich ich minutach. W takich momnetach decyduje zwykle wlasnie charakter, a nie czysto pilkarskie umiejetnosci, a tego druzynie Simeone nigdy nie brakowalo. Oby nie zabraklo im tym razem charakteru na final.
@BarcaInfo chcialoby sie rzec - 'Wreszcie', ale poki nic sie oficjalnie nie stanie nie ma co sie cieszyc na zapas. Oby tylko nie potoczylo sie to u nas jak w czerwonej czesci Manchesteru
@itmustbejoke z Neymarem jest jeden problem - jesli on przyjdzie to zabije rozwoj Fatiego, Carlosa Pereza, czy kogokolwiek innego kto moglby z La Masi przebic sie do skladu. A poza tym to zwykly najemnik i pajac (oczywiscie moja prywatna opinia, z ktora wielu z Was sie moze nie zgadzac) i do tego spedza tyle samo czasu w szpitalu co Dembele.
"Czy drużyna jest w tym momencie sezonu we właściwej dyspozycji fizycznej? A jeśli tak nie jest, to w jakim stopniu winny jest temu sezon przygotowawczy?
Ja nigdy nie przykładałem zbyt dużej wagi do przygotowania fizycznego. Wiem, że wiele osób przykłada do tego wagę. To bardzo eteryczny sposób rzutowania na ekipę. Kiedy wygrywasz, jesteś w dobrej formie fizycznej. Kiedy przegrywasz, ekipa jest w złej formie fizycznej. W rzeczywistości nikt nie bierze pod uwagę przygotowania fizycznego, ponieważ z uwagi na tyle kolejnych spotkań musisz przygotowywać się do nich na bieżąco. Potem ogranicza się jedynie wysiłek. W tej chwili drużyna jest w dobrej formie fizycznej. Mamy trochę niepomyślnych zbiegów okoliczności. Jest ich więcej, niż byśmy sobie tego życzyli. Tak jest i już. Nie będę zrzucać winy na sezon przygotowawczy ani na nic innego. Jesteśmy Barceloną i zdajemy sobie sprawę z tego, co musimy robić z naszymi obowiązkami. "
- wklejone z tej konferencji, wg mnie to wcale nie jest sugerowanie, ze od przygotowania fizycznego sa w klubie innie ludzie, wrecz przeciwnie, EV jest swiadomy tego, jak przygotowana fizycznie jest jego druzyna i uwaza, ze to jest ok.
@jarcy bardziej chodziło mi o to, że żadna nowością nie jest to, że Messi nie biega i w obronie nie udziela się za bardzo (dlatego chociażby Dani Alves musiał mieć wydolność konia i zapierdzielac w obronie za dwóch). W meczu z Praga wszyscy dreptali jak Messi, tak się nie da.
@Greenalley artykuł dość stary, ale dość dobrze go zapamiętałem, bo to że Messi nie biega, czy rzadko wraca do obrony czasem mnie irytowało nawet w wygrywanych meczach - starta piłki, wszyscy ruszają do pressingu, a Leo stoi. Jak się okazało, byłem po prostu nieświadomy ograniczeń organizmu Leo.
@Adamq niestety coś jest na rzeczy, gra ze Slavia wygląda nieco jak z Roma czy LFC, choć mam wrażenie, że to zdecydowanie bardziej siedzi w głowie niż w nogach zawodników.
Prawda jest taka, ze jedynym zawodnikiem, ktorego mozna tutaj jakos bronic jest Leo, kiedys na tej stronie byl artykul na temat tego, dlaczego malo biega (https://www.fcbarca.com/66090-okiem-kibica-messi-znowu-czlapal.html) i to, ze malo biega generalnie nie jest zadna tajemnica. Reszta natomiast szok, szczegolnie Semedo, jak przypomnimy sobie Daniego Alvesa, ktory na prawym skrzydle byl wszedzie to az sie lezka w oku kreci :/
Może i to jest jakiś pomysł, w sumie Pep też wchodził do Barcy praktycznie bez doświadczenia na ławce trenerskiej. Gorzej niż w meczu z Granadą już chyba nie będzie :)
@joloskyy dokladnie - weszla taka zmiana w przepisach i teraz sedziowie musza sie jej trzymac. Maja var, wiec nie ma co dyskutowac. Niestety interpretacje zagrac reka nigdy nie beda 100% jasne. A ze Pique sie wkurzyl.. no coz, Barcelona zrobila niewiele zeby ten mecz wygrac, mysle, ze remis to uczciwy rezultat.
@H14 poczekaj na Neymara, wtedy zobaczysz niewypal jak sie okaze, ze 80% sezonu spedzi w szpitalu, a pozostale 20 bedzie stroic fochy, turlac sie i spowalaniac wszystkie akcje zeby na sile sie pokiwac :)
Jeszcze jedno tourne po Australii albo Afryce i wszyscy byliby zdrowi i wypoczęci na początek sezonu.. (Tak wiem, że Suarez nie brał udziału w tourne w Japonii) .
Wymuszanie odjescia poprzez nie zagranie w lidze to jest tak totalny brak profesjonalizmu, ze az razi w oczy. Gosc ma umiejetnosci, ale nie ma za grosz klasy. Nikt ponad klub, takim pajacom dziekuje bardzo.
(Jest to moje zdanie i prosze je uszanowac i nie probowac wmowic, ze bez niego nie wygramy Ligi Mistrzow (bo Barca wygrala ja 4 razy bez Neymara i da rade wygrac na pewno kolejny bez niego)).
@Jackazz Mbappe? Hazard (wiem, ze swiezo kupiony przez Real, ale uwazam, ze jest znacznie lepszy)? Salah? Silva (choc juz wiekowy)? De Bruyne (wiem, ze nie ta pozycja, ale znacznie lepszy zawodnik)? I szczerze mowiac kazdy kto jak Vidal jest w stanie poswiecic sie dla druzyny, a nie pajacuje, wdaje w klotnie, przepychanki i turla sie po boisku zamiast grac w pilke.
@Wilczeq bardzo dobrze brzmi. Są obecnie na rynku lepsi piłkarze od Neymara żeby płacić za niego 170mln. Jak chce tak bardzo do Barcy niech się sam wykupi.
Jak bardzo miałbyś w życiu reprezentacyjnym łatwiej jakbyś zdecydował się grać dla Hiszpanii. Wiadomo, skoro Leo czuje się Argentyńczykiem i chciał dla nich grać to taką decyzję należy szanować, ale to tylko luźny komentarz i można sobie 'pogdybac' po prostu - wyobraźmy sobie Leo, który ma za plecami najlepszych pomocników na świecie, z którymi gra na co dzień (mówię oczywiście o złotych czasach Iniesty i Xaviego), właściwie to nie trzeba sobie tego wyobrażać, oglądaliśmy to w Barcelonie przez wiele lat. Kurczaki, az mi ciężko sobie wyobrazić jak mocną reprezentację miałaby Hiszpania z Leo, ale mam dziwne przeczucie, że to mógłby być walec rozjeżdżający wszystko. Oczywiście mogłoby być dokładnie na odwrót i z Messim w ostatnich latach Hiszpania mogłaby też nic nie wygrać, ale fajnie byłoby zobaczyć taką Hiszpanie z 2010 czy 2012 roku z Leo.
9
Swietny dobor rozmowcy i super wywiad. Dobra robota @juliacicha . Nie sluchaj tej bandy hejterow, ktorzy siegaja nie dalej niz po 'Harnasia' i rob swoje!
0
Wczoraj najbardziej brakowało bocznych obrońców w ataku, Firpo nie sprostał, Semedo poza asystą również bardzo statyczny mecz. Myślę, że z Albą i Roberto powinno być pod tym względem lepiej, no chyba, że przegramy walkę w środku pola, a niestety bez Busiego i Vidala może się tak stać i wtedy skrzydła raczej nie pomogą.
12
Asysta Denisa Suareza wczoraj to bylo cudo, piekna pileczka w uliczke! I warto dodac, ze Celta zagrala na prawde dobry mecz z realem, ktory na papierze wystawil praktycznie pierwsza 11. Nie wiem jakim cudem Celta jest tak nisko, ale jesli co mecz graja tak jak wczoraj to zycze im co najmniej utrzymania.
3
W przegranym meczu z Bilbao dal swietna zmiane - pierwsze podanie po wejsciu za linie obrony miod malina. Gosc jest na prawde dobrym pilkarzem, tylko kurcze ta brazylijska mentalnosc, tak jak napisal @moonray - jest dobry, ale moglby byc wielki. Na szczescie jest jeszcze mlody i wierze, ze sie rozwinie, bo wraz z de Jongiem moga stanowic o sile srodka pola Barcy.
4
Trochę poprawić skuteczność i nie byłoby pół słowa narzekania. Wygląda to coraz lepiej mimo dość prostych błędów w obronie. Messi coś się zaciął niestety ostatnio i oby szybko się odciął, bo i z Valencia, i Levante i Bilbao, i Betisem mógł, a nawet powinien ustrzelić kilka goli i wtedy pewnie komentarze pomeczowe wyglądałyby zupełnie inaczej.
1
@deyna2018 posiadanie pilki ma duzo zalet, np. nie ma jej wtedy przeciwnik :) Oczywiscie, ze moze zrobic jedna kontre i oddac jeden strzal jak prawie sie udalo Granadzie, ale idac tym tropem to w ogole mozna zaczac myslec kategoriami b-klasowymi - oddajmy lepiej pilke przeciwnikom i niech sie mecza. Wiadomo, ze beda takie mecze, gdzie przeciwnik sie zamuruje, i ok, ale mamy takich pilkarzy, ze w wiekszej niz mniejszej ilosci przypadkow uda sie wygrac. Pamietajmy tez, ze za Guardioli wcale nie kazdy mecz wygrywalismy 5-0 :)
0
@BarcaInfo obys mial racje!
0
Atletico pokazalo to czego u nas nie ma - jaja (lub jak woli mawiac Cholo - cojones). Wg mnie z tego rowniez wynika, to, ze Atletico regularnie nas pokonuje jak sie mierzymy w pucharach - tam wlasnie decyduja cytowane wyzej cojones. W lidze, w srodku sezonu raczej nie ma takich emocji i presji jak w meczach pucharowych i w ostatnich ich minutach. W takich momnetach decyduje zwykle wlasnie charakter, a nie czysto pilkarskie umiejetnosci, a tego druzynie Simeone nigdy nie brakowalo. Oby nie zabraklo im tym razem charakteru na final.
0
@BarcaInfo chcialoby sie rzec - 'Wreszcie', ale poki nic sie oficjalnie nie stanie nie ma co sie cieszyc na zapas. Oby tylko nie potoczylo sie to u nas jak w czerwonej czesci Manchesteru
0
@itmustbejoke z Neymarem jest jeden problem - jesli on przyjdzie to zabije rozwoj Fatiego, Carlosa Pereza, czy kogokolwiek innego kto moglby z La Masi przebic sie do skladu. A poza tym to zwykly najemnik i pajac (oczywiscie moja prywatna opinia, z ktora wielu z Was sie moze nie zgadzac) i do tego spedza tyle samo czasu w szpitalu co Dembele.
0
@Boniek10 nawet nie wiem czy nie było gdzieś takiej statystyki, że z Interem na San Siro Barca jeszcze nigdy nie strzeliła nawet gola...
2
Odkryli Amerykę, brawo... Ciekawe kto nas w tym roku boleśnie sprowadzi na ziemię w LM?
0
@Yoshi94
"Czy drużyna jest w tym momencie sezonu we właściwej dyspozycji fizycznej? A jeśli tak nie jest, to w jakim stopniu winny jest temu sezon przygotowawczy?
Ja nigdy nie przykładałem zbyt dużej wagi do przygotowania fizycznego. Wiem, że wiele osób przykłada do tego wagę. To bardzo eteryczny sposób rzutowania na ekipę. Kiedy wygrywasz, jesteś w dobrej formie fizycznej. Kiedy przegrywasz, ekipa jest w złej formie fizycznej. W rzeczywistości nikt nie bierze pod uwagę przygotowania fizycznego, ponieważ z uwagi na tyle kolejnych spotkań musisz przygotowywać się do nich na bieżąco. Potem ogranicza się jedynie wysiłek. W tej chwili drużyna jest w dobrej formie fizycznej. Mamy trochę niepomyślnych zbiegów okoliczności. Jest ich więcej, niż byśmy sobie tego życzyli. Tak jest i już. Nie będę zrzucać winy na sezon przygotowawczy ani na nic innego. Jesteśmy Barceloną i zdajemy sobie sprawę z tego, co musimy robić z naszymi obowiązkami. "
- wklejone z tej konferencji, wg mnie to wcale nie jest sugerowanie, ze od przygotowania fizycznego sa w klubie innie ludzie, wrecz przeciwnie, EV jest swiadomy tego, jak przygotowana fizycznie jest jego druzyna i uwaza, ze to jest ok.
0
@Yoshi94 Valverde sam to powiedział na konferencji prasowej kilka tygodni temu
0
@jarcy bardziej chodziło mi o to, że żadna nowością nie jest to, że Messi nie biega i w obronie nie udziela się za bardzo (dlatego chociażby Dani Alves musiał mieć wydolność konia i zapierdzielac w obronie za dwóch). W meczu z Praga wszyscy dreptali jak Messi, tak się nie da.
0
@Greenalley artykuł dość stary, ale dość dobrze go zapamiętałem, bo to że Messi nie biega, czy rzadko wraca do obrony czasem mnie irytowało nawet w wygrywanych meczach - starta piłki, wszyscy ruszają do pressingu, a Leo stoi. Jak się okazało, byłem po prostu nieświadomy ograniczeń organizmu Leo.
0
@Adamq niestety coś jest na rzeczy, gra ze Slavia wygląda nieco jak z Roma czy LFC, choć mam wrażenie, że to zdecydowanie bardziej siedzi w głowie niż w nogach zawodników.
2
Prawda jest taka, ze jedynym zawodnikiem, ktorego mozna tutaj jakos bronic jest Leo, kiedys na tej stronie byl artykul na temat tego, dlaczego malo biega (https://www.fcbarca.com/66090-okiem-kibica-messi-znowu-czlapal.html) i to, ze malo biega generalnie nie jest zadna tajemnica. Reszta natomiast szok, szczegolnie Semedo, jak przypomnimy sobie Daniego Alvesa, ktory na prawym skrzydle byl wszedzie to az sie lezka w oku kreci :/
16
Może i to jest jakiś pomysł, w sumie Pep też wchodził do Barcy praktycznie bez doświadczenia na ławce trenerskiej. Gorzej niż w meczu z Granadą już chyba nie będzie :)
0
@Qru gdybym chcial do niego wrocic to pewnie tak
2
Oby do tego czasu odpalil ktos z trojki Dembele, Fati, Perez albo ktokolwiek inny tak, zeby juz zima nikt nawet nie pomyslal o Neymarze w Barcelonie.
0
@joloskyy dokladnie - weszla taka zmiana w przepisach i teraz sedziowie musza sie jej trzymac. Maja var, wiec nie ma co dyskutowac. Niestety interpretacje zagrac reka nigdy nie beda 100% jasne. A ze Pique sie wkurzyl.. no coz, Barcelona zrobila niewiele zeby ten mecz wygrac, mysle, ze remis to uczciwy rezultat.
1
@H14 poczekaj na Neymara, wtedy zobaczysz niewypal jak sie okaze, ze 80% sezonu spedzi w szpitalu, a pozostale 20 bedzie stroic fochy, turlac sie i spowalaniac wszystkie akcje zeby na sile sie pokiwac :)
5
Jeszcze jedno tourne po Australii albo Afryce i wszyscy byliby zdrowi i wypoczęci na początek sezonu.. (Tak wiem, że Suarez nie brał udziału w tourne w Japonii) .
5
Wymuszanie odjescia poprzez nie zagranie w lidze to jest tak totalny brak profesjonalizmu, ze az razi w oczy. Gosc ma umiejetnosci, ale nie ma za grosz klasy. Nikt ponad klub, takim pajacom dziekuje bardzo.
(Jest to moje zdanie i prosze je uszanowac i nie probowac wmowic, ze bez niego nie wygramy Ligi Mistrzow (bo Barca wygrala ja 4 razy bez Neymara i da rade wygrac na pewno kolejny bez niego)).
0
Komentarz usunięty przez użytkownika
0
@Jackazz Mbappe? Hazard (wiem, ze swiezo kupiony przez Real, ale uwazam, ze jest znacznie lepszy)? Salah? Silva (choc juz wiekowy)? De Bruyne (wiem, ze nie ta pozycja, ale znacznie lepszy zawodnik)? I szczerze mowiac kazdy kto jak Vidal jest w stanie poswiecic sie dla druzyny, a nie pajacuje, wdaje w klotnie, przepychanki i turla sie po boisku zamiast grac w pilke.
1
@Wilczeq bardzo dobrze brzmi. Są obecnie na rynku lepsi piłkarze od Neymara żeby płacić za niego 170mln. Jak chce tak bardzo do Barcy niech się sam wykupi.
0
Każdy chce żeby Argentyna wyszła z grupy, bo każdy chce na nich trafić w kolejnej rundzie :p
6
Jak bardzo miałbyś w życiu reprezentacyjnym łatwiej jakbyś zdecydował się grać dla Hiszpanii. Wiadomo, skoro Leo czuje się Argentyńczykiem i chciał dla nich grać to taką decyzję należy szanować, ale to tylko luźny komentarz i można sobie 'pogdybac' po prostu - wyobraźmy sobie Leo, który ma za plecami najlepszych pomocników na świecie, z którymi gra na co dzień (mówię oczywiście o złotych czasach Iniesty i Xaviego), właściwie to nie trzeba sobie tego wyobrażać, oglądaliśmy to w Barcelonie przez wiele lat. Kurczaki, az mi ciężko sobie wyobrazić jak mocną reprezentację miałaby Hiszpania z Leo, ale mam dziwne przeczucie, że to mógłby być walec rozjeżdżający wszystko. Oczywiście mogłoby być dokładnie na odwrót i z Messim w ostatnich latach Hiszpania mogłaby też nic nie wygrać, ale fajnie byłoby zobaczyć taką Hiszpanie z 2010 czy 2012 roku z Leo.