Ciekawi mnie jak to rozwiąże Valverde. Chelsea raczej nie zaatakuje, więc nam przyda się 'kreatywny' zawodnik do rozgrywania piłki. Jest Messi, wiadomo, ale bez Iniesty może zabraknąć kreatywnego środka pola. W destrukcji poradzi sobie na pewno Rakieta z Busim. Może do nich Paulinho, żeby środek skupił się na obronie, a na skrzydło Dembele i powrót do 4-3-3 (z Messim jako fałszywa '9')? Na prawdę, z punktu widzenia składu i taktyki, ten mecz może być bardzo ciekawy. Mam nadzieję, że Barca pokona Chelsea, a Andres zdąży wrócić na kolejne mecze.
Gwizdanie na pojedynczych zawodników to głupota i wg mnie żaden z kibiców nie ma prawa tego robić, bo to tylko osłabia jego drużynę.
Jedyną sytuację jaką mogę sobie wyobrazić z uzasadnionymi gwizdami to taka, gdzie drużyna wybitnie nie walczy, nie stara sie, nie próbuje, nie widać w niej sportowej złości, a jedyne co robi na boisku to brutalnie fauluje pokazując tym samym swoją bezradnosc. Takiej postawy na boisku nie toleruję.
Jedyne co było 'w pobliżu równości' w tym spotkaniu to (poza trawą na Camp Nou) wynik. Atleti praktycznie nie istniało w ataku więc jak można mowic o 'wyrównanym' meczu..
Warto dodać, że Messi dzisiejszym golem zrównał się w wyścigu o Złotego Buta z Salahem, Kanem (2 mecze więcej) i Cavanim (1 mecz więcej). Cała czwórka ma po 24 ligowe gole.
Np. po to żeby go dowartościować i podbudowac, poza tym jesli Pique gra z jakims lekkim urazem, a Umtitemu cos sie zdarzy (odpukac) to 4 stoper sie moze przydać. Bardziej sie zastanawiam po co powoływać Gomesa np.
Przy artykułach o tym panu powinno być jakieś ostrzeżenie typu 'wchodzisz na własne ryzyko', czy 'tylko dla ludzi o mocnych nerwach'. Kiedy mu sie kadencja kończy?
Wg mnie szkoda, że nie dostał zmiany. Przy 4:1 do przerwy na drugą połowę w ogóle nie musiał wychodzić, a zamiast niego zagrałby np. Vidal lub ktokolwiek inny. Messi musi być świeży na końcówkę sezonu, a jego indywidualne liczby są już i tak fenomenalne, więc nie ma co go na siłę forsować, bo rekordów do pobicia już mu braknie :P
Wg mnie Gomes tu nic nie da. Lepszy Vidal, Cheslea sie zamuruje i bedzie kontrowac - juz widze jak Gomes dogoni ktoregos z wahadlowych Chelsea albo Hazarda... A w grze kombinacyjnej nic nie wniesie (chyba, ze patrzac od strony kibica Chelsea - jesli Gomes zagra jak z Valencia to przez czas jego gry Barca bedzie grac w 10). A Vidal sobie zasluzyl wg mnie. Praktycznie w kazdym meczu wklada 110% zaangazowania i duzo serca + walki, a to na Stamford Bridge sie przyda.
Psg ma 26 meczow w lidze, w Anglii maja po 27, Barca zagrala 24. Poczekajmy do konca sezonu. Messi chwilowo sie troszke przycial, ale jak sie odblokuje to spokojnie ich wyprzedzi. Choc wg mnie ta klasyfikacja to sprawa drugorzędna, najważniejsze sa trofea druzynowe.
No dokładnie. Takie pomyłki mogą często kosztować drużyny punkty, które zadecydują o spadku/pozostaniu w lidze. Strasznie to smutne, że w Hiszpanii zamiast o futbolu tak dużo mówi się o sędziach. Może VAR choć trochę pomoże :>
Tak sobie ostatnio oglądałem mecz Las Palmas z Sevillą i naszła mnie taka myśl:
jest tyle kłótni w stylu "sędziowie za realem", "sędziowie pomagają tylko Barcy" itd., a im dłużej oglądam hiszpańską LaLigę (i nie tylko mecze wyżej wymienionych drużyn), to stwierdzam po prostu, że sędziowie w Hiszpanii słabi, oni nie chcą faworyzować żadnej z drużyn, a problem polega na tym, że zwyczajnie nie umieją dopasować swojego poziomu do najlepszej ligi świata, stąd błędy.
I jedyne co mnie zastanawia to jakim cudem Mateu Lahoz został wybrany do sędziowania Ligi Mistrzów...
Bardzo słaby moment na kontuzję :/ w czwartek do dyspozycji tylko Umtiti, Mina i może(?) Vermalean. Ciężki orzech ma do zgryzienia Valverde - czy rzucić nowy nabytek od razu na głęboką wodę, czy zaryzykować grę Thomasa od razu po kontuzji (o ile oczywiście dostanie pozwolenie na grę).
I bardzo dobrze, że Messi może odpocząć - po co ma ryzykować kontuzje na rzeźników z Cornella, jak zaraz ważny mecz z Valencią, a liga mistrzów również nadchodzi. Cieszę się, że Paco dostał szansę od początku - myślę, że nie zawiedzie
Trzeba przyznać, że sukcesy są pewnym winnym tej sytuacji (jakkolwiek kuriozalnie to nie brzmi). Gdy do drużyny wchodzili piłkarze jak Iniesta, Xavi, czy Puyol - mieli oni czas. Nie wymagano od nich co roku 100 punktów w lidze, a sezon bez trypletu nie był uznawany za porażkę. Wtedy na topie był real i Valencia w Hiszpanii, a w Europie United, Bayern czy Milan. Teraz sezon bez co najmniej 2 pucharów to porażka (patrz - ostatni rok Enrique) - śmiem twierdzić, że na początku XXI wieku byłby potraktowany jako sukces. Obecnie piłkarz wchodzący do drużyny Barcy musi od razu dać wysoki poziom, pewność siebie, wyniki i gole. Młodzi chłopacy ze szkółki nie są w stanie tej różnicy klas przeskoczyć na tyle szybko, żeby wbić się do składu więc odchodzą, szukają szczęścia gdzie indziej (patrz Roberto - ilu z nas chciało go sprzedać zanim odpalił?) Takich talentów jest więcej, i gdyby grali w Barcy pewnie spora część z nich by odpaliła, ale na to potrzeba czasu, którego obecnie nikt im nie da, bo teraz sezon w sezon Barca zobligowana jest wygrywać i tyle. Sami napędzamy tą karuzelę, która raczej nie kieruję się ku zatrzymaniu. Takie mamy czasy, tak zmienił się futbol, możemy liczyć jedynie, że kiedyś w szeregach La Masii pojawi się kolejny geniusz futbolu, które będzie w stanie wnieść do gry Barcy, to czym zaraził ją Cruyff - pięknem futbolu :D
2
Niech idzie do realu, tam będzie mógł sobie być gwiazdą nad gwiazdami i trafi na równych sobie. Według mnie w Barcy nie ma dla niego miejsca.
2
Wg mnie to była inwestycja, kupili go za 100, sprzedali za 220, czyli zarobili 120 mln, zla inwestycja?
0
Co do Neymara to Hahahahahahahaha.
Jesli Barca by go przyjela z powrotem to by sie osmieszyla. Nikt ponad klub, a ten zawodnik tu nie pasuje.
0
Ciekawi mnie jak to rozwiąże Valverde. Chelsea raczej nie zaatakuje, więc nam przyda się 'kreatywny' zawodnik do rozgrywania piłki. Jest Messi, wiadomo, ale bez Iniesty może zabraknąć kreatywnego środka pola. W destrukcji poradzi sobie na pewno Rakieta z Busim. Może do nich Paulinho, żeby środek skupił się na obronie, a na skrzydło Dembele i powrót do 4-3-3 (z Messim jako fałszywa '9')? Na prawdę, z punktu widzenia składu i taktyki, ten mecz może być bardzo ciekawy. Mam nadzieję, że Barca pokona Chelsea, a Andres zdąży wrócić na kolejne mecze.
0
Gwizdanie na pojedynczych zawodników to głupota i wg mnie żaden z kibiców nie ma prawa tego robić, bo to tylko osłabia jego drużynę.
Jedyną sytuację jaką mogę sobie wyobrazić z uzasadnionymi gwizdami to taka, gdzie drużyna wybitnie nie walczy, nie stara sie, nie próbuje, nie widać w niej sportowej złości, a jedyne co robi na boisku to brutalnie fauluje pokazując tym samym swoją bezradnosc. Takiej postawy na boisku nie toleruję.
52
Wreszcie jakiś wywiad, w którym rozmówca mówi prawdę, a nie 'poprawne politycznie odpowiedzi'
16
Jedyne co było 'w pobliżu równości' w tym spotkaniu to (poza trawą na Camp Nou) wynik. Atleti praktycznie nie istniało w ataku więc jak można mowic o 'wyrównanym' meczu..
19
Warto dodać, że Messi dzisiejszym golem zrównał się w wyścigu o Złotego Buta z Salahem, Kanem (2 mecze więcej) i Cavanim (1 mecz więcej). Cała czwórka ma po 24 ligowe gole.
0
Np. po to żeby go dowartościować i podbudowac, poza tym jesli Pique gra z jakims lekkim urazem, a Umtitemu cos sie zdarzy (odpukac) to 4 stoper sie moze przydać. Bardziej sie zastanawiam po co powoływać Gomesa np.
1
Przy artykułach o tym panu powinno być jakieś ostrzeżenie typu 'wchodzisz na własne ryzyko', czy 'tylko dla ludzi o mocnych nerwach'. Kiedy mu sie kadencja kończy?
1
Myślę, ze jutro zagra taki skład jak z Gironą. Zastanawia mnie tylko, dlaczego Yerry Mina ciągle jest pomijany jeśli chodzi o powołania?
13
Zastanawiam sie jakim cudem Lahoz dostal miano sędziego międzynarodowego i gwizdze w meczach Ligi Mistrzow. Ma jakieś tasmy na kogos? :d
0
Wg mnie szkoda, że nie dostał zmiany. Przy 4:1 do przerwy na drugą połowę w ogóle nie musiał wychodzić, a zamiast niego zagrałby np. Vidal lub ktokolwiek inny. Messi musi być świeży na końcówkę sezonu, a jego indywidualne liczby są już i tak fenomenalne, więc nie ma co go na siłę forsować, bo rekordów do pobicia już mu braknie :P
0
Wróci silniejszy! Będzie jeszcze z niego grajek na wiele lat
16
Suarez i jego walka o kartkę przejdą do historii :D
1
Dzięki :D (komentarz taktyczny na przyszłość)
3
Wg mnie Gomes tu nic nie da. Lepszy Vidal, Cheslea sie zamuruje i bedzie kontrowac - juz widze jak Gomes dogoni ktoregos z wahadlowych Chelsea albo Hazarda... A w grze kombinacyjnej nic nie wniesie (chyba, ze patrzac od strony kibica Chelsea - jesli Gomes zagra jak z Valencia to przez czas jego gry Barca bedzie grac w 10). A Vidal sobie zasluzyl wg mnie. Praktycznie w kazdym meczu wklada 110% zaangazowania i duzo serca + walki, a to na Stamford Bridge sie przyda.
1
Niech strzeli i Vidal, byle wygrac i awansowac do kolejnej rundy!
1
Psg ma 26 meczow w lidze, w Anglii maja po 27, Barca zagrala 24. Poczekajmy do konca sezonu. Messi chwilowo sie troszke przycial, ale jak sie odblokuje to spokojnie ich wyprzedzi. Choc wg mnie ta klasyfikacja to sprawa drugorzędna, najważniejsze sa trofea druzynowe.
1
No dokładnie. Takie pomyłki mogą często kosztować drużyny punkty, które zadecydują o spadku/pozostaniu w lidze. Strasznie to smutne, że w Hiszpanii zamiast o futbolu tak dużo mówi się o sędziach. Może VAR choć trochę pomoże :>
0
Tak sobie ostatnio oglądałem mecz Las Palmas z Sevillą i naszła mnie taka myśl:
jest tyle kłótni w stylu "sędziowie za realem", "sędziowie pomagają tylko Barcy" itd., a im dłużej oglądam hiszpańską LaLigę (i nie tylko mecze wyżej wymienionych drużyn), to stwierdzam po prostu, że sędziowie w Hiszpanii słabi, oni nie chcą faworyzować żadnej z drużyn, a problem polega na tym, że zwyczajnie nie umieją dopasować swojego poziomu do najlepszej ligi świata, stąd błędy.
I jedyne co mnie zastanawia to jakim cudem Mateu Lahoz został wybrany do sędziowania Ligi Mistrzów...
1
Troszkę nie zgodzę się z ostatnim zdaniem - Aleix Vidal dodał zdjęcie na instagrama z podpisem "+3", Jordi Alba również (podpis: "#ForcaBarca") :>
0
Warto zauważyć, że Vidal dal wg mnie swietna zmiane. Ale ogolnie gra nie porywala... Oby z Chelsea bylo tylko lepiej.
32
Ciekawostka na dzis (z przymrużeniem oka) Barcelona nie ma juz szans na spadek z ligi - w najgorszym wypadku skonczy sezon na miejscu 4 od konca :D
0
Bardzo słaby moment na kontuzję :/ w czwartek do dyspozycji tylko Umtiti, Mina i może(?) Vermalean. Ciężki orzech ma do zgryzienia Valverde - czy rzucić nowy nabytek od razu na głęboką wodę, czy zaryzykować grę Thomasa od razu po kontuzji (o ile oczywiście dostanie pozwolenie na grę).
1
I bardzo dobrze, że Messi może odpocząć - po co ma ryzykować kontuzje na rzeźników z Cornella, jak zaraz ważny mecz z Valencią, a liga mistrzów również nadchodzi. Cieszę się, że Paco dostał szansę od początku - myślę, że nie zawiedzie
0
Paulinho nie od pierwszej minuty - niech wejdzie z ławki w 60 za Coutinho - wtedy coś wniesie do gry i znając go wbije gola :D
6
Trzeba przyznać, że sukcesy są pewnym winnym tej sytuacji (jakkolwiek kuriozalnie to nie brzmi). Gdy do drużyny wchodzili piłkarze jak Iniesta, Xavi, czy Puyol - mieli oni czas. Nie wymagano od nich co roku 100 punktów w lidze, a sezon bez trypletu nie był uznawany za porażkę. Wtedy na topie był real i Valencia w Hiszpanii, a w Europie United, Bayern czy Milan. Teraz sezon bez co najmniej 2 pucharów to porażka (patrz - ostatni rok Enrique) - śmiem twierdzić, że na początku XXI wieku byłby potraktowany jako sukces. Obecnie piłkarz wchodzący do drużyny Barcy musi od razu dać wysoki poziom, pewność siebie, wyniki i gole. Młodzi chłopacy ze szkółki nie są w stanie tej różnicy klas przeskoczyć na tyle szybko, żeby wbić się do składu więc odchodzą, szukają szczęścia gdzie indziej (patrz Roberto - ilu z nas chciało go sprzedać zanim odpalił?) Takich talentów jest więcej, i gdyby grali w Barcy pewnie spora część z nich by odpaliła, ale na to potrzeba czasu, którego obecnie nikt im nie da, bo teraz sezon w sezon Barca zobligowana jest wygrywać i tyle. Sami napędzamy tą karuzelę, która raczej nie kieruję się ku zatrzymaniu. Takie mamy czasy, tak zmienił się futbol, możemy liczyć jedynie, że kiedyś w szeregach La Masii pojawi się kolejny geniusz futbolu, które będzie w stanie wnieść do gry Barcy, to czym zaraził ją Cruyff - pięknem futbolu :D
0
Dzis na facebooku widzialem posta z przypomnieniem Juninho - na 100 goli 44 z wolnych.. ten to mial noge ulozona.
8
Nie musi być wysokie - byle spokojne i bez kontuzji! Po kolejne 3 punkty i czekamy na Valencię. Vamos