Ciekawi mnie, ile jeszcze meczow minie zanim Pique wroci do gry na swoim poziomie. Na chwile obecna Masche - Umtiti to zdecydowanie pewniejszy wybor na srodek obrony.
Uratowany ważny jeden punkt. Szkoda, że na koniec Suarez nie sięgnął piłki od Gomesa - byłoby idealnie, a tak jest dobrze - trudny rywal, trudny teren. Przed nami bardzo ciężki miesiąc, oby było tylko lepiej.
Busquetsa grę widać dopiero jak się ogląda mecz Barcy na żywo. Wtedy łatwo dostrzec jak mądrze się przesuwa, ustawia, łata luki, jest tam gdzie być powinien. Niestety w telewizji tego się nie zobaczy (kamera ucina część boiska i takie detale umykają). W każdym razie o tym jak ważny to jest zawodnik najłatwiej się przekonać w momencie gdy nie ma go w składzie i gra w środku pola (często nawet ze słabszymi rywalami) wygląda bardzo przeciętnie.
Messi zagrał w tym meczu bardzo dobrze i widać było, że dwoi się i troi, żeby coś zrobić .. na takiej intensywności to go dawno w Barcelonie nie widziałem. Trzeba przyznać, że wczoraj miał pecha, bo sam mógł mieć na koncie spokojnie dwa gole. Poziom jego kolegów z drużyny to jest temat na zupełnie inna historię... Wyglądają jakby ktoś im zapłacił, żeby nie strzelać bramek :/
Bardzo dobrze, ze poki co wygrywamy wszystko, ale trzeba pamietac, ze poza Juventusem reszta meczow byla ze znacznie nizej notowanymi rywalami (co nie zmienia faktu, ze 3 pkt. Z betisem sa warte tyle samo ile 3 pkt z realem). Zeby jednak ocenic forme zespolu wstrzymalbym sie jeszcze z miesiac, po wyjazdach z Atletico i Athletikiem oraz meczu u siebie z Sevilla bedzie mozna powiedziec znacznie wiecej.
Nie ma co sie spieszyc z powrotem po kontuzji. Lepiej powoli, ale w pelni zdrowym niz wrocic za szybko i lapac kolejne urazy co chwila. Wiadomo, xe chlopak mlody, presja duza i nie dziwie mu sie ze chce grac, ale ma przed soba wiele lat kariery wiec wg mnie bez sensu ryzykowac z wczesniejszym powrotem.
Jest w tym trochę prawdy, ale też ze sporą częścią Pana/Pani wypowiedzi nie mogę się zgodzić. Człowiek wciąż pozostaje człowiekiem i choćby nie wiem jak chciał, jakich miał medyków, jaką opiekę i jakie pieniądze organizmu nie oszuka. Sport się rozwija jak wszystko inne, ale dokładanie jeszcze kilku meczów w sezonie na najwyższym poziomie myślę, że nie jest jakimś super pomysłem. Po pierwsze kontuzje piłkarzy, przemęczenie itd., ale z tym da się jakoś uporać (szeroka kadra, rotacje). Po 2. natomiast myślę jednak, że rozgrywki reprezentacji są ciekawe i przyciągają widzów i olbrzymie zainteresowanie właśnie dzięki temu, że są dość rzadko - raz na dwa lata poważny turniej w Europie. Na taki turniej każdy z piłkarzy czeka, każdy stara się jak może podczas jego trwania, zainteresowanie jest olbrzymie. Taka 'liga narodów' może skończyć się tym, że kluby zaczną protestować, UEFA będzie się wkurzać, że ich nowy pomysł na zarabianie nie wypala, trenerzy podejdą do tego mało na serio (raczej jak do turnieju towarzyskiego, aniżeli do MŚ czy Euro) i skończy się na tym, że zamiast mało emocjonujących meczów towarzyskich będziemy mieli jeszcze więcej mało emocjonujących meczów towarzyskich.
Spokojnie, nie czuje sie ani troche urazony, tym bardziej, ze wiem, iz moja opinia w tym temacie jest dosc mocno kontrowersyjna.
Z tymi bramkami to mnie ponioslo, to jednak skrzydlowy, ale z roku na rok jego liczby sa niestety coraz gorsze. Pozostaje czekac, pewnie niedlugo aie dowiemy czy psg na prawde go kupilo czy to tylko "walka" o lepszy kontrakt dla Neymara.
Ciesze sie ze wlaczyliscie sie do dyskusji, ciesze sie rowniez, ze poprawilem wam humor z rana, ale zdania nie zmieniam (chyba ze Neymar wbije w tym sezonie 50 goli, dolozy 30 asyst i pomoze Barcy zdobyc lige mistrzow - wtedy kazdego z was osobiscie przeprosze i przyznam, ze sie mylilem). Niestety obawiam sie ze z roku na rok bedzie z niego coraz wieksza gwiada, ktora ma coraz mniej do pokazania, a coraz wiecej do powiedzenia (wymachania rekoma). Uwierzcie, ze na prawde chce sie mylic. Na szczescie te decyzje nie zaleza ani ode mnie, ani od Was, ale zawsze mozna sie zastanowic co by bylo gdyby.. A mnie teza, ze Barca dalaby sobie swietnie rade bez Neymara, po ostatnim sezonie zaczela niestety przekonywac. Oby nowy sezon wraz z nowym trenerem pokazal jak bardzo jestem glupi
Lubie Neymara w ogole gra on dobrze, ale takie pieniazki moglyby sie przydac.. Obecnie na skrzydle zamiast niego moze zagrac Munir, Deulofeu, Arda, mysle ze i Vidal by sie tam wpasowal, jest Denis i Rafinha jeszcze i wiadomo, ze zaden z nich nie prezentuje poziomu Neymara, ale mysle ze jakby ktorys z nich zaczal grac regularnie to moglby wskoczyc na wystarczajaco dobry poziom (czyli taki jaki prezentowal Pedro). A za te pieniazki mozna fajnie wzmocnic to co lezalo w poprzednim sezonie, czyli srodek pola. Nie mowie ze koniecznie Veratti, ale kreatywny rozgrywajacy jest potrzebny na juz.
Jasne, zgadzam się, że wiedzą więcej i znacznie dłużej go obserwowali, ale to i tak bardzo ryzykowne. Co więcej - jedna poważna kontuzja i po zawodniku. Nikt nie wie co będzie za parę lat, inwestować w młodych warto, ale z głową. Zresztą czas zweryfikuje. A tak na boku: byłbyś w stanie wymienić mi choć trzech piłkarzy, za których w wieku dajmy na to poniżej 19 lat zapłacono powiedzmy 2 mln Euro lub więcej i zostali gwiazdami?
Nie wiem czy ktoś z was coś o nim wie - ja pierwszy raz o nim usłyszałem. Pooglądałem sobie trochę filmików z nim w roli głównej i uważam, że to byłby wręcz głupie, żeby takie pieniądze za niego płacić. Może wypali i się zwróci, ale wg mnie szanse na to są małe, a wcale wielkich rzeczy nie pokazywał (sądząc po filmikach, które podobno prezentują jego najlepsze zagrania). Poza tym jakoś nie chce mi się wierzyć, żeby mając taką pensję chciało mu się w ogóle dalej rozwijać.. Zresztą, 2 lata temu real też kupił 16 latka - Martin Odegaard - wielka perełka, talent itd. a obecnie jest na wypożyczeniu w holenderskim średniaku (Herenveen) i gra w nim niewiele. Co prawda za Odegarda zapłacili z 4 mln euro o ile dobrze pamiętam, ale mimo wszystko. Gdyby Barca kupiła tego Viniciusa za takie pieniądze byłoby to wielce ryzykowne posunięcie.
Kiedy kończy się jego kadencja (choć lepiej byłoby napisać dyktatura) jako prezesa La Liga? I czy są jakieś szanse, że kolejny z prezesów nie będzie zadeklarowanym kibicem realu?
Nie hejtuję Neymara tylko po prostu zwróciłem uwagę, że ostatnimi czasy jest pod formą. Robić dym to robił i Pedro, i Alexis i wielu innych na jego miejscu. Od Neymara oczekuje się nieco więcej. A ogólnie mój największy zarzut do niego jest taki, że za często zamiast wybrać proste i dobre rozwiązanie to szuka jakichś sztuczek, które w danym momencie są absolutnie niepotrzebne i psują grę.
Ps. Grałem w piłkę jakieś 10 lat (amatorsko i nigdy wyżej niż na szczeblu 4 ligi) i tacy odpowiednicy Neymara w amatorskiej piłce powodowali mnóstwo kłopotów, bo przy 9 na 10 akcji tracili piłkę przez co cała drużyna musiała wypluwać płuca i wracać żeby nie dostać gola z kontry (a że grałem na boku obrony i zwykle przez takiego jednego Marcela musiałem kilometrów biegać za dwóch to wiem co mówię :D ).
Czy tylko mnie tak ostatnio irytuje Neymar? Coś z chłopakiem wyraźnie jest nie tak. I nie chodzi mi wcale o gole (a raczej ich brak, czy też asysty), ale mam po prostu wrażenie, że się skubany zamienia w gwiazdeczkę. Zamiast zagrać prostą piłkę napędzającą akcję to rzeźbi te przekładanki, które najczęściej prowadzą do strat, a jeśli nie to zwalnia akcje do tego stopnia, że trzeba wszystko od nowa budować. Kładzie się co chwile (i też wyraźnie dość widać, że często szuka fauli zamiast gry). Co chwile też z pretensjami do sędziego lata.. Zamiast się wziąć za trening to szuka winnych swojej miernej dyspozycji wszędzie naokoło tylko nie tam gdzie trzeba.. Szczerze mówiąc (zaraz pewnie będzie fala hejtów) cieszę się, że w rewanżu nie zagra - Turan na skrzydle daje drużynie znacznie więcej.
1
Pytanie o tryplet w fazie sezonu to jakis zart..
0
Ciekawi mnie, ile jeszcze meczow minie zanim Pique wroci do gry na swoim poziomie. Na chwile obecna Masche - Umtiti to zdecydowanie pewniejszy wybor na srodek obrony.
2
Uratowany ważny jeden punkt. Szkoda, że na koniec Suarez nie sięgnął piłki od Gomesa - byłoby idealnie, a tak jest dobrze - trudny rywal, trudny teren. Przed nami bardzo ciężki miesiąc, oby było tylko lepiej.
1
Busquetsa grę widać dopiero jak się ogląda mecz Barcy na żywo. Wtedy łatwo dostrzec jak mądrze się przesuwa, ustawia, łata luki, jest tam gdzie być powinien. Niestety w telewizji tego się nie zobaczy (kamera ucina część boiska i takie detale umykają). W każdym razie o tym jak ważny to jest zawodnik najłatwiej się przekonać w momencie gdy nie ma go w składzie i gra w środku pola (często nawet ze słabszymi rywalami) wygląda bardzo przeciętnie.
0
Dziękuję bardzo :D
0
A co decyduje o rozstawieniu? Liczba punktów w grupie czy ranking fifa?
0
Póki co nie można. Prawdopodobnie niedługo pojawi się informacja na ten temat na łączy nas piłka (albo na ich fb).
0
Messi zagrał w tym meczu bardzo dobrze i widać było, że dwoi się i troi, żeby coś zrobić .. na takiej intensywności to go dawno w Barcelonie nie widziałem. Trzeba przyznać, że wczoraj miał pecha, bo sam mógł mieć na koncie spokojnie dwa gole. Poziom jego kolegów z drużyny to jest temat na zupełnie inna historię... Wyglądają jakby ktoś im zapłacił, żeby nie strzelać bramek :/
0
Nie mogło zabraknąć na filmiku gola ze Stamford Bridge!
Super wiadomość, jeszcze tylko podpis pod umową Messiego i będzie idealnie.
2
Bardzo dobrze, ze poki co wygrywamy wszystko, ale trzeba pamietac, ze poza Juventusem reszta meczow byla ze znacznie nizej notowanymi rywalami (co nie zmienia faktu, ze 3 pkt. Z betisem sa warte tyle samo ile 3 pkt z realem). Zeby jednak ocenic forme zespolu wstrzymalbym sie jeszcze z miesiac, po wyjazdach z Atletico i Athletikiem oraz meczu u siebie z Sevilla bedzie mozna powiedziec znacznie wiecej.
0
Na ta chwile wydaje sie, ze Masche i Umtiti powinni tworzyc podstawowa pare stoperow (obaj sa w znacznie lepszej formie niz Pique).
7
Nie ma co sie spieszyc z powrotem po kontuzji. Lepiej powoli, ale w pelni zdrowym niz wrocic za szybko i lapac kolejne urazy co chwila. Wiadomo, xe chlopak mlody, presja duza i nie dziwie mu sie ze chce grac, ale ma przed soba wiele lat kariery wiec wg mnie bez sensu ryzykowac z wczesniejszym powrotem.
2
A ja dodam okropny suchar: Ronaldo 'Federer' bez gola :D :D :D
*wybaczcie wszyscy, tak mnie naszło przed snem i nie mogłem się powstrzymać
1
Jest w tym trochę prawdy, ale też ze sporą częścią Pana/Pani wypowiedzi nie mogę się zgodzić. Człowiek wciąż pozostaje człowiekiem i choćby nie wiem jak chciał, jakich miał medyków, jaką opiekę i jakie pieniądze organizmu nie oszuka. Sport się rozwija jak wszystko inne, ale dokładanie jeszcze kilku meczów w sezonie na najwyższym poziomie myślę, że nie jest jakimś super pomysłem. Po pierwsze kontuzje piłkarzy, przemęczenie itd., ale z tym da się jakoś uporać (szeroka kadra, rotacje). Po 2. natomiast myślę jednak, że rozgrywki reprezentacji są ciekawe i przyciągają widzów i olbrzymie zainteresowanie właśnie dzięki temu, że są dość rzadko - raz na dwa lata poważny turniej w Europie. Na taki turniej każdy z piłkarzy czeka, każdy stara się jak może podczas jego trwania, zainteresowanie jest olbrzymie. Taka 'liga narodów' może skończyć się tym, że kluby zaczną protestować, UEFA będzie się wkurzać, że ich nowy pomysł na zarabianie nie wypala, trenerzy podejdą do tego mało na serio (raczej jak do turnieju towarzyskiego, aniżeli do MŚ czy Euro) i skończy się na tym, że zamiast mało emocjonujących meczów towarzyskich będziemy mieli jeszcze więcej mało emocjonujących meczów towarzyskich.
0
Poranny przegląd o 1:00 w nocy :D :D
1
Jesli chodzi o polityke transferowa to sevilla robi to ostatnimi laty na prawde dobrze.
0
Widzial ktos kiedys tego Paulinho w meczu na "europejskim" poziomie ? Jesli tak to czy moglby opisac "wrazenia" z jego gry?
Bede bardzo wdzieczny, bo uslyszalem o gosciu pierwszy raz gdy Barca sie nim zainteresowala..
0
Spokojnie, nie czuje sie ani troche urazony, tym bardziej, ze wiem, iz moja opinia w tym temacie jest dosc mocno kontrowersyjna.
Z tymi bramkami to mnie ponioslo, to jednak skrzydlowy, ale z roku na rok jego liczby sa niestety coraz gorsze. Pozostaje czekac, pewnie niedlugo aie dowiemy czy psg na prawde go kupilo czy to tylko "walka" o lepszy kontrakt dla Neymara.
0
Ciesze sie ze wlaczyliscie sie do dyskusji, ciesze sie rowniez, ze poprawilem wam humor z rana, ale zdania nie zmieniam (chyba ze Neymar wbije w tym sezonie 50 goli, dolozy 30 asyst i pomoze Barcy zdobyc lige mistrzow - wtedy kazdego z was osobiscie przeprosze i przyznam, ze sie mylilem). Niestety obawiam sie ze z roku na rok bedzie z niego coraz wieksza gwiada, ktora ma coraz mniej do pokazania, a coraz wiecej do powiedzenia (wymachania rekoma). Uwierzcie, ze na prawde chce sie mylic. Na szczescie te decyzje nie zaleza ani ode mnie, ani od Was, ale zawsze mozna sie zastanowic co by bylo gdyby.. A mnie teza, ze Barca dalaby sobie swietnie rade bez Neymara, po ostatnim sezonie zaczela niestety przekonywac. Oby nowy sezon wraz z nowym trenerem pokazal jak bardzo jestem glupi
0
Lubie Neymara w ogole gra on dobrze, ale takie pieniazki moglyby sie przydac.. Obecnie na skrzydle zamiast niego moze zagrac Munir, Deulofeu, Arda, mysle ze i Vidal by sie tam wpasowal, jest Denis i Rafinha jeszcze i wiadomo, ze zaden z nich nie prezentuje poziomu Neymara, ale mysle ze jakby ktorys z nich zaczal grac regularnie to moglby wskoczyc na wystarczajaco dobry poziom (czyli taki jaki prezentowal Pedro). A za te pieniazki mozna fajnie wzmocnic to co lezalo w poprzednim sezonie, czyli srodek pola. Nie mowie ze koniecznie Veratti, ale kreatywny rozgrywajacy jest potrzebny na juz.
0
Warto mieć też na uwadze fakt, że Messi jest 2 lata młodszy i jego liczby mogą się jeszcze znacząco poprawić :D
0
Jasne, zgadzam się, że wiedzą więcej i znacznie dłużej go obserwowali, ale to i tak bardzo ryzykowne. Co więcej - jedna poważna kontuzja i po zawodniku. Nikt nie wie co będzie za parę lat, inwestować w młodych warto, ale z głową. Zresztą czas zweryfikuje. A tak na boku: byłbyś w stanie wymienić mi choć trzech piłkarzy, za których w wieku dajmy na to poniżej 19 lat zapłacono powiedzmy 2 mln Euro lub więcej i zostali gwiazdami?
0
Nie wiem czy ktoś z was coś o nim wie - ja pierwszy raz o nim usłyszałem. Pooglądałem sobie trochę filmików z nim w roli głównej i uważam, że to byłby wręcz głupie, żeby takie pieniądze za niego płacić. Może wypali i się zwróci, ale wg mnie szanse na to są małe, a wcale wielkich rzeczy nie pokazywał (sądząc po filmikach, które podobno prezentują jego najlepsze zagrania). Poza tym jakoś nie chce mi się wierzyć, żeby mając taką pensję chciało mu się w ogóle dalej rozwijać.. Zresztą, 2 lata temu real też kupił 16 latka - Martin Odegaard - wielka perełka, talent itd. a obecnie jest na wypożyczeniu w holenderskim średniaku (Herenveen) i gra w nim niewiele. Co prawda za Odegarda zapłacili z 4 mln euro o ile dobrze pamiętam, ale mimo wszystko. Gdyby Barca kupiła tego Viniciusa za takie pieniądze byłoby to wielce ryzykowne posunięcie.
0
Kiedy kończy się jego kadencja (choć lepiej byłoby napisać dyktatura) jako prezesa La Liga? I czy są jakieś szanse, że kolejny z prezesów nie będzie zadeklarowanym kibicem realu?
0
nie dużo zabrakło :>
3
W pierwszym zdaniu chyba błąd - Benfica nie wygrała grupy, wygrała za to z BVB :>
0
Jaka ta piłka bywa przewrotna.. Wczoraj Neymar dał koncert gry i muszę przyznać, że już zupełnie nie wiem co o tym zawodniku sądzić :>
0
Cieszę się, że to nie tylko moje odczucia. Zobaczymy jak zagra Turan w rewanżu :>
0
Nie hejtuję Neymara tylko po prostu zwróciłem uwagę, że ostatnimi czasy jest pod formą. Robić dym to robił i Pedro, i Alexis i wielu innych na jego miejscu. Od Neymara oczekuje się nieco więcej. A ogólnie mój największy zarzut do niego jest taki, że za często zamiast wybrać proste i dobre rozwiązanie to szuka jakichś sztuczek, które w danym momencie są absolutnie niepotrzebne i psują grę.
Ps. Grałem w piłkę jakieś 10 lat (amatorsko i nigdy wyżej niż na szczeblu 4 ligi) i tacy odpowiednicy Neymara w amatorskiej piłce powodowali mnóstwo kłopotów, bo przy 9 na 10 akcji tracili piłkę przez co cała drużyna musiała wypluwać płuca i wracać żeby nie dostać gola z kontry (a że grałem na boku obrony i zwykle przez takiego jednego Marcela musiałem kilometrów biegać za dwóch to wiem co mówię :D ).
17
Czy tylko mnie tak ostatnio irytuje Neymar? Coś z chłopakiem wyraźnie jest nie tak. I nie chodzi mi wcale o gole (a raczej ich brak, czy też asysty), ale mam po prostu wrażenie, że się skubany zamienia w gwiazdeczkę. Zamiast zagrać prostą piłkę napędzającą akcję to rzeźbi te przekładanki, które najczęściej prowadzą do strat, a jeśli nie to zwalnia akcje do tego stopnia, że trzeba wszystko od nowa budować. Kładzie się co chwile (i też wyraźnie dość widać, że często szuka fauli zamiast gry). Co chwile też z pretensjami do sędziego lata.. Zamiast się wziąć za trening to szuka winnych swojej miernej dyspozycji wszędzie naokoło tylko nie tam gdzie trzeba.. Szczerze mówiąc (zaraz pewnie będzie fala hejtów) cieszę się, że w rewanżu nie zagra - Turan na skrzydle daje drużynie znacznie więcej.