1

No tylko żeby im poszło lepiej niż Realowi po odejściu CR7. Myślę, że kryzys po odejściu Leo jest bardzo prawdopodobny.

0

Czytaj ze zrozumieniem chłopcze. Napisałam wyraźnie, że albo z Rakiticiem, albo z Vidalem trzeba będzie się pożegnać, nie że trzeba pożegnać ich obu. Osobiście też zostawiłabym Vidala.

42

Mam nadzieję, że zarząd nie znalazł sobie kozła ofiarnego w postaci Cou, bo to idiotyczne.

6

Alba, Suarez czy Busquets powinni zostać, ale rola szczególnie tych dwóch ostatnich powinna zostać ograniczona. Wywalanie wszystkich to też nie jest metoda, a wręcz głupota. Myślę, że nie ma też miejsca dla Vidala i Rakiticia, trzeba wybrać jednego z nich i się pożegnać.

9

Nie.

3

Nietoperze mogą!

4

I bardzo dobrze. W końcu sensowne dyskusje, a nie spamowanie ciekawostkami o delfinach czy innych głupotach.

6

Nie stracony, a skreślony. Nie wchodzi się dwa razy w ten sam "gate".

5

Mourinho do Barcelony? Chcemy się całkiem zamienić w autobus?

4

Głupi zakład. To dość prawdopodobne, że jeśli przyjdzie nowy trener, z nowymi pomysłami i zmieni kadrę, to mogą nie wygrać. Poza tym to nie chodzi tylko o wygraną, głównie rozchodzi się o to, że Barcelona ma galaktyczną kadrę, którą Valverde zwyczajnie marnuje.

10

Pierdu pierdu. Liverpool zagrał z Barceloną dwa świetne mecze, według mnie są faworytem.

11

To może odnieś się kiedyś do krytyki, a nie zwracaj uwagi na takie pojedyncze komentarze z bluzgami? Takie się zgłasza i tyle, po co zbędna dyskusja.

1

To są właśnie te rotacje... jeden mecz to nie jest odpoczynek, trzeba odpowiednio zarządzać kadrą przez cały sezon, żeby najlepsi mieli siły na cały sezon, a zaplecze było w rytmie, żeby w każdej chwili być w gotowości. No a niestety to wygląda jak wygląda.

1

Bo to bzdury ;) Leo nie musi się na nikogo wydzierać na boisku żeby kogokolwiek motywować, nikt nie musi tego robić, to są dorośli ludzie, zupełnie inni niż typowy piłkarz z Ekstraklasy i oni nie potrzebują tympego mordo-darcia. Zmiana kapitana nie sprawi, że piłkarze, którzy osiągnęli już wszystko w swojej karierze i którzy są nie do ruszenia w klubie będą nagle super zmotywowani, bo ktoś otworzy japę.

1

Ludzie czytajcie ze zrozumieniem xd

2

Wymieńcie 3 piłkarzy Barcelony (poza Messim), którzy powinni w przyszłym sezonie stanowić o sile Barcelony. Na pewno Stegen, może Dembele jeśli ogarnie się z kontuzjami, może Arthur, aczkolwiek co do tego piłkarza nie jestem przekonana. Ktoś jeszcze?

3

Nie, on chce wygrywać najważniejsze trofea, jeśli jest jakaś drużyna, która mu to zagwarantuje to jego życie i jego marzenia.

46

Sama prawda. Kwestionowanie pozycji Leo jako kapitana drużyny, bo nie drze się jak głupi na 30 letnich chłopów, albo że truchta sobie przez 90 minut, to stwierdzenia zwyczajnie puste. Leo Messi od lat swoją grą i postawą na boisku budzi szacunek w swoim klubie, ale i na całym świecie, a mimo to i tak znajdą się tacy, którzy będą umniejszać jego karierze.

2

Ale ciężko o takich pomocników jak Xavi i Iniesta, trzeba się z tym pogodzić. Tamta Barcelona grała tak jak wczoraj Liverpool. Szybkie przejście do ataku, świetne skrzydła, zabójcze kontry i zawrotne tempo gry. Moim zdaniem tak właśnie powinna grać Barcelona.

3

Liverpool jest po prostu lepszy. Lepiej przygotowany fizycznie, gra szybciej, ma zawodników, którzy są głodni sukcesów. W Barcelonie zawodnicy, którzy stanowią trzon wygrali już wszystko, a młodzi, którzy pojawili się w klubie w ostatnich latach albo nie potrafią się odnaleźć, albo nie są postawieni w sytuacji, w której to oni są odpowiedzialni za to jak wygląda gra. Wszyscy do Messiego i tak już lata.

3

W Barcelonie trener mimo wszystko ma coś do powiedzenia na temat transferów. Skoro mógł sobie pozyskać Paulinho z Chin za kupę kasy na jeden sezon, to równie dobrze mógł zapewnić sobie lewego obrońcę. Nie wspominając już o tym, że gdyby rotował zespołem i pozwalał grać. Paco, czy Digne właśnie to by nie odeszli.
Poza tym od jakiegoś czasu widać, że fizycznie Barcelona nie wygląda najlepiej i to też jest po części jego zasługa. To trener zarządza drużyną, rotuje i podejmuje decyzje. Raz przegrać można mówić, że przypadek. Dwa razy to już reguła. On musi odejść.

3

Zupełnie się nie zgadzam. Leo budzi ogromny szacunek u każdego piłkarza na świecie. Wylewy frustracji na boisku to nie jest klucz do bycia świetnym kapitanem. Wypalonych piłkarzy po prostu nie da się zmotywować. Chociaż to raczej złe słowo, bo z pewnością byli zmotywowani żeby wygrać ten mecz. Barcelona gra mocno przeciętnie, można wymienić 5 spotkań za Valverde, kiedy gra układała się świetnie. Wszystko opierało się w ostatnich miesiącach na indywidualnych akcjach, głównie Leo właśnie. Miarka się przebrała po prostu.

8

Prawdziwe po prostu.

0

No można zaobserwować, że Roberto totalnie przestał biegać z piłką do przodu, przez co prawego skrzydła tak naprawdę nie ma. Lewego zresztą też. Wydano kupę kasy na dwóch piłkarzy, a wygląda na to, że trzeba będzie wyłożyć jeszcze więcej.

0

Nie ma takiej możliwości. Jeśli zarząd płaci takie wynagrodzenia jakie płaci, to z pewnością wymaga, żeby ci piłkarze grali.

7

Ja pierdziele, ostatni raz jak nie mogłam spać przez Barcę, to z powodu genialnej remontady i ogromnej euforii. Od jakiegoś czasu nie wypowiadałam się na temat drużyny, z wiadomego powodu - każda krytyka w stronę Valverde była przez znaczące grono wyśmiewana i równana z jakimś byciem kibicem sukcesu i takie tam bzdury. Mimo, że odkąd tylko ogłoszono kandydaturę Valverde na trenera uważałam, że z tym trenerem nie da się wygrać ligi mistrzów, że taka solidność wystarczy na ła ligę, ale żeby władać w Europie trzeba trochę finezji i fantazji, to jestem dosłownie w szoku.

4

W zasadzie biorąc pod uwagę, że w lidze Barcelona tak naprawdę nie miała godnego przeciwnika, bo Real jak wiadomo przeżywa straszny kryzys, a Atletico już od 2 lat nie prezentuje najwyższego poziomu i puchar Hiszpanii też był już praktycznie zaklepany, to ta porażka nabiera jeszcze większej wagi. Nie będę nazywała nikogo frajerami, bo to to też niezbyt mądre, ale jak można było to wszystko zaprzepaścić?

6

A czyja to jest wina, że Alba od dwóch sezonów jest jedynym lewym obrońcą, a Suarez napastnikiem. Czyja to jest wina, że Malcom jest totalnie bez rytmu, bo gra raz na ruski rok? Czyja to jest wina, że skrzydła w Barcelonie istnieją tylko po to, żeby wycofać piłkę do środka i liczyć na Messiego? To trener jest od zarządzania drużyną i za ich przygotowanie fizyczne też po części odpowiada. Valverde powinien odejść, bo jego pomysł dawno się wyczerpał i tyle.

1

Oby tylko ta porażka nie spowodowała fali pożegnań, bo Barca skończy jak Real w tym sezonie. Liga Mistrzów była celem numer jeden, szczególnie dla Messiego. Co by nie powiedzieć, straszny żal.

23

Nie no, ale żeby obwiniać Dembele, że nie strzelił jednej głupiej bramki w sytuacji, gdy Barca miała aż 3 (!) bramki przewagi? Emocje emocjami, ale to jest zwyczajna głupota.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?