0

Mamy tutaj kilku socios, niech wam wytłumaczą dlaczego ludzie wolą Rosella.

0

Chodzi o to, że Polacy nie mają pojęcia co się dzieje w klubie, nie czytają gazet hiszpańskich, nie obcują wśród Katalończyków itd. Oczywiście z niewielkim odsetkiem wyjątków. Z niewiedzy rodzi się obawa przed nowym.

Dlatego ludzie tutaj jak zgraja bezmyślnych owiec rozumuje, że skoro za Laporty były sukcesy sportowe, to po przyjściu jego wroga będzie płacz i zgrzytanie zębów. To jest naturalna reakcja na niewiedzę.

Na szczęście na miejscu cules mają znacznie lepszy dostęp do informacji, wiedzą co było dobre, a co złe w zarządzaniu klubem i jak widać chcą zmian. I bardzo dobrze.

0

Kiedy poczuje się najlepszy na świecie, to będzie koniec jego kariery. Skończy się motywacja, skończy się głód gry i rozwój ,i inni go dogonią. Trzymajmy zatem kciuki, żeby nigdy się taki nie poczuł.

0

Zadaniem Keity na boisku jest dublowanie pozycji. Jak napastnik nie jest na swoim miejscu to zaraz jego miejsce zajmuje Keita i robi pressing, jak DM zostanie gdzieś z przodu to w jego miejsce na boisku zaraz biegnie Malijczyk. To ma być piłkarz uzupełniający innych.

Nawet nie jest to głupie, problem w tym, że Keita jest we wszystkim zbyt przeciętny. Ani w ataku, ani w obronie nie prezentuje nic ponadprzeciętnego. Cóż, trzeba czekać na Iniestę i transfery w przyszłym roku.

0

Z tym, że wiele tych ważnych decyzji Laporty wcale nie było jego. Również tych dotyczących kupna piłkarzy.

Głównym zarzutem wobec niego jest to jak wykorzystuje Barcelonę politycznie. Jego wypowiedzi i działania są dla mnie często nie do przyjęcia. I ludzie mają tego dość, chcą klubu sportowego otwartego na świat, nie chcą czuć się wykorzystywani przez jakiegoś karierowicza.

Z Rossellem przyjdzie pełen profesjonalizm i pragmatyzm, ale klub na pewno nie straci swojej katalońskiego oblicza. Będzie odpowiedni kompromis, a nie polityczne przepychanki jak obecnie. Powtarzam raz jeszcze: nie ma się czego obawiać!

0

Rozumiem, że prezesi zawsze spijają śmietankę, ale to jest niewłaściwe podejście! Tylko dzieciarnia i głupcy się na to nabierają. Mam cię za inteligentnego człowieka i wierzę, że potrafisz odróżnić, że to nie prezes wybiegał 6 pucharów.

Prezesi mają sprawnie zarządzać klubem jako instytucją i reprezentować go na arenie międzynarodowej. Za to są rozliczani. Laporta miał pewne sukcesy, ale miał też spektakularne porażki. Razi jego niewyparzony język. Informacje o tym, że raporty finansowe są fałszowane, a klub jest zdestabilizowany od środka nie pochodzą od jednej osoby. Praktycznie cała opozycja tak uważa, nie wydaje mi się, żeby wszyscy tak solidarnie kłamali, coś w tym musi być.

Jeżeli chodzi o sprawę Guardioli, to o tym, że faworytem Laporty był Laudrup poinformował prezes Getafe (Pep był już jedną nogą ich szkoleniowcem). Nie było żadnego dementi, żadnej afery, należy więc przyjąć, że prezes Getafe mówił prawdę. Po co w ogóle miałby kłamać?

Z tą niepodległością Katalonii to też nie taka łatwa sprawa. Stworzenie katalońskiej ligi piłkarskiej oznacza upadek Barcelony. Pozostanie w lidze hiszpańskiej będzie dla mnie mega hipokryzją w takiej sytuacji. Niech i sobie Katalonia dąży do niepodległości, ale w takim razie niech FC Barcelona przestanie być instrumentem politycznym! Wtedy przyjmę informacje o pozostaniu w lidze hiszpańskiej ze spokojnym duchem.

0

Bykunn mówisz, że podoba ci się polityka nienastawiona na zysk, ale na sport. A co sądzisz o mieszaniu polityki i sportu przez Laportę? Podoba ci się, że dla niego Barcelona jest orężem w walce o niepodległość Katalonii. Podoba ci się takie hermetyczne zamknięcie klubu dla reszty świata?

Piszesz o sukcesach Laporty, ale skąd wiesz czy to jego zasługi? Może za tymi inciatywami stał zupełnie ktoś inny, a sam Laporta palcem nie kiwnął? Na co ty się w ogóle powołujesz, skoro dla ciebie to co piszą w gazetach jest podejrzane? Znasz obecnego prezesa osobiście czy jak, bo zaczynam się gubić?

Laporta nie miał kompetencji, żeby sprawnie zarządzać klubem, jest impulsywny i jego niewyparzony język nie raz zaszkodził Barcelonie. To jest żałosne, że tak wiele osób nabiera się na dziecinny PR obozu naszego prezesa "byliśmy my, były sukcesy". Sukcesy wybiegali piłkarze! Na szczęście na ten PR socios są odporni.

Na prawdę nie ma się czego bać. Rossell udowodnił nie raz, że potrafi podejmować dobre decyzje, ma kompetencje, zrobi Barcelonę bardziej globalną przy zachowaniu jej katalońskiej tożsamości i tradycji i pokieruje finansami znacznie lepiej.

0

Bykunn a wiesz, że Laporta chciał zwolnić Rijkaarda, kiedy mu nie szło na początku? Wiesz, że nie chciał przyjścia Ronaldinho, bo "niemiedialny"? Zgadnij kto nakłonił Laportę do zostawienia Ryjka i przyjścia Gaucho. No coś świta? Wiesz, że członkowie zarządu Laporty mają karty kredytowe bez limitów na kasę klubu? Laporta po boisku nie biegał, wyniki i zyski wygenerowali piłkarze swoją grą. Mógłbyś wymienić te wielkie osiągnięcia Laporty?

Zastanów się kolego nad jedną rzeczą. Sandro Rossella popiera ponad połowa socios uprawnionych do głosowania. Warto nadmienić, że to w znakomitej większości Hiszpanie, siłą rzeczy są 100 razy bardziej zorientowani od ciebie. Masz ich ZA IDIOTÓW?

Nie dajcie się zmanipulować i nie idźcie drogą "ciemnego ludu, który wszystko kupi". Laporta po boisku nie biegał, zrozumcie to, a zrozumiecie dlaczego Hiszpanie nie chcę więcej tego pajaca bez kwalifikacji na stanowisko prezesa.

0

Niech się tutaj wypowie ktoś, kto ma możliwość głosowania i wytłumaczy dzieciom, dlaczego sukcesy na boisku osiągnęli piłkarze, a nie Laporta. I dlaczego nasz obecny prezydent ma tak niskie poparcie i jakie ma grzechy na sumieniu.

Kardynalnym błędem jest stawianie znaku '=' między słowa Laporta, a sukcesy na boisku. Klub jest wewnętrznie zdestabilizowany, pieniądze wyciekają nie wiadomo gdzie. Trzeba tylko zadać sobie trochę trudu i poszukać odpowiednich źródeł, żeby zrozumieć dlaczego Rosell ma tak wielkie poparcie u cules.

0

Nie ma co się martwić. Rosell to gość, który nadaje się na prezydenta idealnie, jeszcze kiedy współpracował z Laportą zrobił dużo dobrego dla klubu. No i uczyni Barcelonę bardziej globalną. Świetny kandydat.

0

Eto'o wróć!!!

Nie mam nic do Ibry jako piłkarza, ale on po prostu kompletnie nie pasuje do naszego stylu gry. Torres, powrót Eto'o albo Villa. Trochę opcji jest, odzyskajmy większość kasy za Szweda i kupmy napastnika, który będzie do nas pasował.

0

Za 100 baniek pomyślimy.

0

Mam nadzieję, że po tych komentarzach ludziom zapali się żaróweczka pod kopułą. Ludzie cieszcie się, że socios właśnie tak chcą głosować, bo to najlepszy możliwy wybór! Rosell już bardzo dużo dobrego zrobił będąc podwładnym Laporty, a zrobi jeszcze więcej.

0

Hanc na prawdę zrób najpierw research, znajdź trochę informacji, poczytaj wypowiedzi figur z Katalonii.

Myślisz, że tak ogromne poparcie Socios dla Rosella jest przypadkiem? Na prawdę zastanów się, jesteś inteligentnym człowiekiem. Nie podążaj ślepo drogą dla idiotów - był Laporta, były sukcesy to jest miodzio.

Jak już pisałem - Laporta po boisku nie biegał; Laporta nie wprowadził Messiego, Xaviego, Iniesty czy Puyola; również nie on sprowadził Ronaldinho. Myślisz, że to przypadek, że większość kandydatów kwestionuje raporty finansowe? Słyszałeś o tym, że Laporta rozdaje karty kredytowe bez żadnych limitów zarządowi?

Pomijam już fakt głupich wypowiedzi i mieszania polityki ze sportem (to się może niektórym podobać).

Śmieszy mnie stawianie znaku równości między "prezesura Laporty", a "sukcesy kubu". Wiedziałeś Hanc, że on nie wiedział co zrobić z Rijkaardem po słabym początku, że chciał go zwolnić? To Rosell rozwiązał ugodowo sprawę. Rosell sprowadził też Ronaldinho.

Jest mnóstwo spraw, które Laporta załatwiał amatorsko. I Socios to widzą, o czym świadczą sondaże. Dzięki Bogu ci ludzie nie dają się omamić PR-owi i zagłosują na najlepszą możliwą opcję.

0

Ludzie przeczytajcie troche informacji zanim coś napiszecie!!!

Przede wszystkim zastanówcie się dlaczego Rosell ma takie poparcie u socios? Dlaczego większość kontrakandydatów marionetki Laporty uważa, że raport finansowy jest sfałszowany?

Za Laportą stoją wyniki sportowe, za które w rzeczywistości nie jest odpowiedzialny, nie on biega po boisku i nie on sprowadzał piłkarzy. Socios idiotami nie są i widzą, że gość odwalał fuszerkę w finansach.

Chcecie bardziej globalnej Barcelony czy nadal zamkniętej hermetycznie w Katalonii? Podoba wam się, jak Laporta miesza sprawy sportowe z polityką?

0

To jest odpowiedni człowiek na odpowiednie miejsce. Za Laportą idą wyniki klubowe, ale też nieudolne zarządzanie klubem, głównie chodzi o finanse.

Rosell jest odpowiedzialny za m.in. transfer Ronaldinho.

Słyszałem, że w Katalonii ma 50% poparcie, czyli ogromne. I dobrze socios mają rację. Głosować na tego faceta!

0

7 baniek to za dużo. Powinien przystać na 5, w porywach do 6. W końcu Barcelona oprócz pieniędzy gwarantuje mu świetny zespół i walkę o tytuły, żaden inny klub nie daje równie dobrej perspektywy.

0

Poczytajcie sobie o Rosselu i Laporcie zanim wydacie werdykt. Rossell jest odpowiedzialny za wiele pozytywnych rzeczy, które wydarzyły się w Barcelonie m.in. sprowadzenie Ronaldinho, choć za Laportą stoją wyniki, to podobno zarządza klubem w sposób amatorski.

Myślę, że nie bez powodu Rossell cieszy się tak dużym poparciem w Hiszpanni i dlatego w przypadku zwycięstwa powinien dobrze pokierować klubem.

0

Jakby Ribery był do wzięcia za 25 to nawet chwili nie powinni się zastanawiać.

0

Jakich to piłkarzy kupiono Guardioli, których nie chciał? Czygrynsky to przecież jego pomysł. Nie chciał Eto'o w zespole, to go sprzedano i kupiono w zamian innego czołowego napastnika. Nie bardzo widzę tych sprowadzonych piłkarzy, których nie chciał.

0

Jak przyjdzie Fabregas, to Iniesta zostanie przesunięty bardziej na lewo. Będzie pełnił rolę podobną do Ronaldinho, czyli operował na lewej stronie, ale nie będzie typowym skrzydłowym jakim jest np. teraz Henry. I git.

0

Te nazwisko, które rywalizują z Pedro o miejsce w składzie wcale nie są takie straszne i myślę, że on ma szanse grać połówki dla La Furia Roja.

0

Za dużo tych premii.

0

Niestety dla Podolskiego, ale Barca to zdecydowanie za wysokie progi na jego możliwości.

0

Mamy łatwą drabinkę, w półfinale powtórka z Chelsea.

0

Jest dobrze! Mocny rywal dopiero w półfinale!

0

@Janda

Przede wszystkim Messi to inny kaliber talentu niż Bojan.

0

Bojan dno kompletne. Trzeba wypożyczyć, bo siedząc na ławce cofa się w rozwoju.

0

Iniesta kontuzja, chyba coś z pachwiną.

0

Ważny człowiek. Jak czegoś nie dopilnuje, to pół drużyny może się pochorować.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?