stysiek
Dołączył/a: marzec 2016
Warszawa
4 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
27
Nie rozumiem jak można mieć za złe Messiemu, że chce odejść.
Nie rozumiem jak można mieć za złe, że nie powiedział nic po Bayernie.
Nie rozumiem jak można mieć mu za złe, że siedział z głową zwieszoną w szatni w przerwie meczu z Bayernem.
Gość od trzech lat utrzymuje ten klub na powierzchni, sam. Sam niemal wygrał nam dwumecz z Liverpoolem. Strzelił w nim bramkę z wolnego z 30 metrów, do tego jeszcze drugą i wystawił Dembele orlikową sytuację na 4:0, w rewanżu każdy inny zawodnik na jego miejscu oceniony by został na klasę światową, bo stworzył z niczego trzy okazje stuprocentowe kolegom ...
Ma siedzieć w klubie w którym dzieje się taka patologia, że prezes który przegrał wszystko dalej jest nietknięty? Każdy nasz transfer to cyrk, niezależnie czy do klubu czy z klubu. Same afery. To wina Messiego? Ma siedzieć do końca kariery w tym burdelu i liczyć na cud? Nowy trener nic nie da, bo tu struktury są problemem.
Ja powiem tak: chwała Messiemu, że wytrzymał tak długo, że dał tyle szans zarządowi, socios i samemu Bartomeu na zreflektowanie się, chwała mu za to, bo mało który sportowiec czekałby z odejściem tyle lat. Powodzenia mistrzu, klub który wybierzesz (oprócz Realu) będzie po Barcelonie w moim kibicowskim sercu na drugim miejscu przez wszystkie lata do końca Twojej kariery.
3
Komentarz usunięty przez użytkownika
1
@Wilczeq Jakby byl karny to jakies trzy do pieciu sekund.
0
@kamilop Zdrowy Dembele juz rok temu pokazal w LM w 94 minucie z Liverpoolem na co go stac - az sie Messi za glowe zlapal.
3
@mindbender84
- uchodzcy zarobkowi z krajow arabskich nie wybieraja sie do Polski
- Ukraincy byliby wpuszczani przez kazda partie poniewaz brakuje chetnych do pracy w niektorych sektorach
- 500+ i inne socjale jest wpierw zabierany innym osobom pod postacia podnoszonych podatkow, w czym PiS jest przodownikiem. Dziala to na zasadzie Janosika, tylko w tym przypadku zabiera sie zazwyczaj pracowitym, a daje leniwym
- koronawirus ok - poprawnie dzialali, chociaz moim zdaniem to bardziej pandemia strachu, a nizsze wyniki zachorowan osiagneli ograniczajac ilosci testow. Niemniej jako calosc, tutaj oceniam dzialania PiS-u jako poprawne.
- Orlen - kwestia ogromnego spadku cen paliw na rynkach miedzynarodowych, co przelozylo sie na procentowe podwyzszenie prowizji na pojedynczym litrze paliwa
- PiS nie jest partia katolicka, a jedynie udajaca katolikow w celu zdobycia poparcia ludzi wierzacych. Moim zdaniem jest to obrzydliwe.
- lewacka ideologia to demon stworzony przez PiS do straszenia nim ludzi w celu walki z przeciwnikami politycznymi. Jest ona marginalna i poza pewna tolerancja nikt jej w Polsce wprowadzac nie chce.
- nic nie zmniejszyli 'komuchom', ktorzy dalej sobie zyja z wynajmu mieszkan otrzymanych w latach 70 i 80-tych. Poza tym PiS jest partia komunistyczna.
- pielegnuja pamiec o zolnierzach wykletych, ktorzy byli bandami grasujacymi po wsiach
- wizy - ok, powiedzmy ze zalatwili, bo dostalismy je w czasie ich kadencji. W takim razie SLD zalatwilo wejscie do Unii i NATO
- wszystkie interesy z USA sa dla nas bardzo niekorzystne cenowo (na tych wojskowych typu Patriot czy f-35, a wczesniej f-16 wrecz mamy najwyzsza cene sposrod krajow europejskich i zerowy offset), a gaz amerykanski sciagany przez gazoport jest najdrozsza opcja z ktorej dywersyfikujemy gaz ...
- "Bo moze uda im sie zalatwic reparacje" - tutaj nie ma co komentowac nawet. Jak sie uda to pogadamy.
- maja tragiczne wyniki gospodarcze. Byla koniunktura to sie rozwijalismy, przyszedl pierwszy kryzys i prognozy runely do poziomu minus 3,5% pkb za 2020 rok - dramat ...
- tak wysokiej inflacji (ponad 3%) nie bylo od 20 lat
- pieniadze z Unii dostaniemy dzieki Unii i frakcjom niezwiazanym z PiSem. Sugeruje posluchac osob decyzyjnych w Europie, czy PiS mial na tym polu jakikolwiek wplyw. Nie mial.
- podwyzki sa efektem rekordowej inflacji ale sila nabywcza tych wyplat spada
3
@Zoker Ja wczoraj po negocjacjach Busquetsa, zanim jeszcze został dany cynk z VAR-u odnosnie Fatiego, pomyslalem, ze jakbym byl sedzia to gledzenie Busquetsa nad uchem w kazdym meczu i w absolutnie kazdej sytuacji, tak by mnie wkurzalo, ze sedziowalbym pod Real ...
Gosc jest wolny jak zolw, ale antycypuje ruchy sedziego tak, ze zawsze jest przy nim pierwszy.
5
To zadziwiające jak prosto jest okłamać znaczną część ludzi. Wystarczy zarzucać drugiej stronie dokładnie to, co się samemu robi. I już ta głupsza część społeczeństwa wierzy temu kto głośniej i jednoznaczniej krzyczy ...
Tak działa PiS właśnie:
- są komunistami, a krzyczą na wszystkich innych: komuniści!
- zawłaszczają wszystkie instytucje (w tym sądy), a krzyczą: uwolnić!
- afera na aferze, a krzyczą: łapać aferzystów!
- podczas ich marszów w ryj można zarobić za krzywe spojrzenie, a krzyczą: parady nienawiści LGBT!
- mafia VAT-owska kierowana przez ich ludzi z ministerstwa finansów, a krzyczą: zwalczyliśmy mafię VAT-owską!
Itd itp ... Wszystko na odwrót, a naiwni ludzie wierzą :D
0
@Ghostface Bardzo na temat. Hipokryzja to zarówno największy grzech, wada, jak i główny powód tego, że wiara jest bez sensu. Chciałeś dyskutować, a każdy niewygodny aspekt jedt dla Ciebie nie na temat. Podałem przykład z praktyki. Same założenia wiary jako kodeks moralny są ok. Niestety zdecydowana większość katolików zrobiła z nich broń przeciw przysłowiowym sąsiadom (a przecież należy miłować bliźniego swego jak siebie samego), szafując nią na prawo i lewo, siebie tymczasem do tych samych zasad nie przymierzając. I to od czego wyszedł cały temat (żebyś nie uznał, że nie na temat): w razie wytknięcia tych błędów, przez które poddają ostracyzmowi innych, pada takst: 'Bog mnie osądzi', lub wspomniane: 'Wyspowiadałem się' ...
Dlatego w pierwszym poście napisałem, że spowiedź to moje 'ulubione' załatwienie sprawy, bo dzięki takiej furtce duża część katolików uważa, że moralność to mucha którą machnięciem ręki można odgonić. Dlatego też ukazałem przykład odpowiedzialności karnej - bo tutaj już nie tak łatwo pozbyć się konsekwencji, nie można użyć 'Bóg mnie osądzi', ale tylko dzięki prawu państwowemu, bo inaczej katolicy traktowali by odpowiedzialność za takie czyny tak samo jak traktują za odpowiedzialność moralną - spowiedzią i dalszym czynieniem tego samego ...
0
@Ghostface Przykład był analogią do łamania zasad moralnych (współżycie przed ślubem), których prawo państwowe nie obejmuje. Zdecydowana większość 'wierzących' (nie tylko katolików ale ci są u nas w kraju najbardziej widoczni) ma podwójną moralność. Potępiają takiego mnie za życie bez ślubu kościelnego (życiowe, pół najbliższej rodziny mojej żony nie przyszło na nasz ślub cywilny), jednocześnie nic nie widząc zdrożnego w tym, że inna osoba z tej samej rodziny żyje w ogóle bez ślubu. Jak to tłumaczą? Albo agresją, albo 'ale oni chodzą do kościoła i się wyspowiadali' ... To nie jedna osoba, mówię o kilkunastu, a w Polsce pewnie o kilku milionach. To kto tu jest chory na umyśle, a kto postępujący właściwie moralnie?
0
@maroon Bzdura na bzdurze, bzdurę pogania. No ale czego się spodziewać po osobie, która zapewne wierzy, że dziewica urodziła dziecko itd itp. Tak właśnie myślałem, że tego nie zrozumiesz.
Kodeks który umożliwia przebaczenie wszystkiego poprzez wyspowiadanie się jest tyle samo wart co religia katolicka (i wiele innych) - czyli zero.
Bez odbioru.
0
@maroon Skąd tu z karą śmierci wyjechałeś to siedzę 5 minut i nie wiem, ja o żadnej karze śmierci nie wspomniałem.
Życiowy przykład, skoro spowiedź załatwia każdy problem moralny katola, to nie chciałbym żyć wśród takich gadzin, króre mogą zrobić wszystko (bo są grzeszne), a potem wyspowiadać się i mieć wyjebane ...
Sprawa między wierzącym, a bogiem (Messi jest bogiem w sumie), jest pod warunkiem, że taka osoba nie napiętnuje innych uprzednio w tym temacie. Bo jeśli ktoś obraża naokoło innych wyzywając od lubieżników w przypadku nie przestrzegania przez nich zasad kościelnych, a następnie sam tą zasadę łamie, wyspowiada się i jest czysty, to jest zwykłym hipokrytą i szują.
0
@Triv44 Mój ulubiony argument katoli :D Czyli jak Cię pobiję, zabiorę pieniądze, przelecę dziewczynę, a chwilę potem pójdę i się wyspowiadam księdzu, bo miałem słabość i zgrzeszyłem, to będzie wszystko spoko między nami? :D Daj adres ;)
2
@mesciak Przecież właśnie od paru lat wznowiliśmy komunizm ...
1
@Kusco15 Ostatni post, wyłącznie z tego względu, że jestem w szoku i żałuję pisania z Tobą. Piszesz gramatycznie i stylistycznie jak ja mniej więcej w czwartej klasie podstawówki (i to nie jest kwestia telefonu, korekty czy szybkiego pisania). Uczepiłeś się jednego słowa, cały czas używasz ogólników, jednocześnie zarzucając to innym. Nawet jabyś wykuł na pamięć lub przepisał całe forum bokserskie czy wikipedię i nawet jakbyś posiadł wiedzę o wszystkich bumach czy innych kretyńskich slangowych zwrotach (które swoją drogą wiecznie ewoluują i w różnych dekadach są odmienne), to i tak będziesz się znał tyle co przeciętny Janusz, bo nie zdołasz tego analitycznie posklejać w cokolwiek sensownego.
Uspokój się, bo piszę to dla Twojego dobra. Brzmisz jak nastolatek - wyrośniesz z tego. Jeśli jednak masz powyżej 20 lat, to niestety już tak zostanie, przykro mi (albo brak wrodzonego szczęścia albo za dużo bumów, tylko tych przyjętych na głowę).
PS. Każdy sport ma swoich wielkich. Ci najwieksi zazwyczaj zajmują tyle miejsca, że braknie go dla kogokolwiek innego. W czasach Messiego w jego cieniu zaginęli nawet Iniesta i Xavi. Jest bardzo prawdopodobne, że to nie Mike Tyson był jedyny dobry w drugiej połowie lat 80-tych, tylko tak odskoczył reszcie stawki. Jest też wielce możliwe, że gdyby był mądrzejszy i nie poszedł siedzieć, to nie dałby ani odrobiny miejsca w historii ani Holyfieldowi, ani Lenoxowi i dziś zamiast 'kim był Berbick?' mówiono by: 'kim był Lewis?' - gościem który zaginął po nokaucie od Mikea w drugiej rundzie ...
0
@Kusco15 Nadal przegrał z Soderlingiem na Rolandzie Garrosie. Z Federerem Nadal wygrał tam między innymi 6:3, 6:1, 6:2. Wynika z tego, że Soderling by wrzucił Federerowi tenisowego rowerka? Czy może to, że Soderling był lepszy od Nadala na mączce? Czy może jednak to, że tylko fanatyczni kibice właśnie porównują korespondencyjne pojedynki argumentując nimi przewagę danego sportowca nad innym ...
Pragmatyczny Lewis zderzyłby się z gościem, który nie tylko był od niego dużo szybszy, nie tylko miał wówczas większą siłę ciosu ale był przede wszystkim kolesiem, który wchodził w ring żeby zabić. I tyle. Miał warsztat, miał gigantyczną pewność siebie i jeden wówczas cel - to było jego największą zaletą, straconą w więzieniu.
3
@Kusco15 Czuć to się mógł. Tyson był potęgą, bo był piekielnie dynamiczny. Jak na ciężkiego był niczym Flash, a do tego miał mjolnira w łapie :) Wyszedł ociężały i skoncentrowany na sławie. Nie musi nikt nawet oglądać sekundy walki - wystarczy skojarzyć dwa zdjęcia: przed więzieniem i po wyjściu. Weszła bestia, a wyszedł sfiksowany celebryta. Nie widzę Lennoxa w walce z wersją Tysona z roku 1988. Nie ta dynamika, nie ten mental.
4
@Janiama Tyson z czasów przed więzieniem był numerem 1 wszechczasów. Gdyby utrzymywał trening demolowałby w paru pierwszych rundach zarówno Lennoxa jak i Holyfielda. Niestety nie utrzymał.
Głosy, że po więzieniu wyszedł silniejszy to mogą się pojawić u osób które nie uprawiały sportu wyczynowo. Dla większości zawodników jakiegokolwiek sportu rok kontuzji to zazwyczaj koniec poważnej kariery, a gdzie trzy lata więzienia. Nawet jeśli tam 'trenował' (czego nie robił - sam przyznał), to była to typowa świetlica w miejsce wcześniejszych 10-12 godzin zajęć treningowych. Wsadź młodego Bolta, Isinbajeva, Nadala, Messiego czy kogokolwiek z topu do paki na 3 lata i zobaczysz w jakiej formie wyjdzie ...
Mike Tyson przed więzieniem był Jordanem tego sportu. Z więzienia wyszedł jako taki Coutinho.
1
@barcelonaLM W uporze kogoś kto to wymyślił jako świetny pomysł. Mając władzę ciężko się przyznać, że twój pomysł jest niewypałem.
8
Dołączam się do grona osób krytykujących te wstawki między artykułami na głównej stronie. Odkąd się pojawiły przestałem czytać artykuły - zniechęcają do korzystania ze strony po prostu, wchodzę tylko na ramblę.
Przypomina mi to kwestię takiego czegoś jak śledzik na naszej klasie w czasach jej świetności. Tam też nikt nie słuchał, że to beznadzieja i się zwinęło wszystko w rok czasu :)
1
@Janiama
Lionel Messi
Michael Jordan
Rafael Nadal (Martina Hingis)
Mike Tyson
Usain Bolt
Michael Schumacher
Ole Einar Bjoerndalen
Ronnie O'Sulivan
Jelena Isinbayeva
Ma Lin
0
@Geble Chodzi wlasnie o powszechnosc. Grozniejsze sa choroby ktore dotykaja miliardow, niz te ktore 'zaledwie' milionow, poniewaz 1 procent od miliarda jest duzo wyzszy niz 5% od miliona. Dlatego sie mowi, ze grypa jest grozniejsza. Nikt nie kwestionuje, ze koronawirus ma wiekszy odsetek zgonow.
1
@AmigoBlancos To był najlepszy skład w historii koszykówki
1
@Krzysztof1987 Aha, jeszcze jedno, powiem Ci co bedzie za miesiac, a raczej za dwa. Patrzac na liczebnosc Chin i Polski, oraz na to ile tam zachorowało osób (praktycznie nie mają już nowych zachorowań), mogę Ci zdradzić, że w Polsce pochoruje 2-3 tysiące osób po czym wszystko ucichnie.
1
@Krzysztof1987 Taaa, te 827 osób które umarły dotąd we Włoszech to tyle milionów, że umierali na ulicach niczym podczas apokalipsy zombie.
0
Ciekawe kiedy Dembele złapie koronawirusa ;)
7
@fortunate_son Lepiej niech dobrze zapamieta jak wyglada prostopadla pilka, bo u nas bedzie tylko wybiegal ;)
2
@ShawnC Zmienilo to by sie jakby Dembele wrocil do konca sezonu. W jego przypadku planowa wersja to kontuzje, dwie lub trzy przez cala reszte sezonu.
5
Rok temu było to samo - szukamy napastnika na gwalt i wzieli Boatenga, ktory nie gral, a jak zagral to beznadziejnie. Wczesniej byl Paco, który tez nie gral wpierw, a jak zagral po miesiacu niegrania to kazdy spodziewal sie cudow. Jednoczesnie czesto Suarez zawala pol sezonu, bo czekamy az zlapie forme (na pare meczow zazwyczaj). Teraz znowu na gwalt szukamy napastnika i znowu bedzie to samo, bo tu nie chodzi o problem z danym nazwiskiem tylko jest problem strukturalny zarzadzania klubem i skladami.
3
@mat32 Real z tamtych trzech lat, po stracie wczorajszej bramki zagralby w te dwie minuty, jeszcze ze 2-3 dlugie wrzuty na ronaldo lub ramosa w polu karnym. Moze by sie udalo, pewnie nie. Ale szansa by jakas byla. My spozytkowalismy ten czas na 7 podan pomiedzy Semedo a Umtitim ... Jak mialo z tego wyniknac szczescie?
0
@mat32 Zeby miec szczescie to trzeba stworzyc mu dogodne warunki do zaistnienia. Jak ma szczesliwie wpasc bramka przy podawaniu jej na srodku boiska? Natomiast przy 40, nawet bezmyslnych, wstrzalach w pole karne czy zagraniach na dobieg, zawsze moze przydarzyc sie rykoszet, lub zawodnik kryjacy schyli glowe zamiast wyskoczyc ...