28

Jak caly swiat zazdroscil Stanom NBA, Chicago Bulls i Jordana, to wstawalo sie o 2 w nocy zeby obejrzec mecz na DSF-ie. Rano szlo sie bez spania do szkoly. Jordana i Chicago Buls znal kazdy. Teraz kiedy w Europie jest pilkarski Jordan, klaniamy sie innym kontynentom w pas, zeby nas lubili. Chca ogladac Messiego i innych (pilke na najwyzszym poziomie) to niech wstaja w nocy. Po to jest liga hiszpanska zeby byla w Hiszpanii i dla Hiszpanii, a reszta ma zadroscic i sie dostosowac.

0

@wojti13bar
O to, dokladnie to.

0

@AmigoBlancos
Ciekawe czy wowczas Ci, co twierdza ze Messi nic nie osiagnal z reprezentacja (wicemistrzostwo swiata i dwa takie wicemistrzostwa kontynentu) twierdziliby, ze Lewandowski nic nie osiagnal z reprezentacja ;) bo wydaje mi sie, ze zachwytom nie byloby konca

0

Co decyduje o pierwszeństwie w przypadku równej ilości bramek w walce o Złotego Buta? Mniejsza liczba minut, asysty, czy po prostu nagrodę dostają dwie osoby?

8

Sezon się zakończył dla Barcelony 6 dni temu, a puchar króla w obecnej sytuacji jest kpiną. Oni w ogóle zdają sobie sprawę, że świat ma w dupie mecz z getafe czy puchar krajowy, bo wydaje mi się, że żyją w matrixie?

0

Tyle, że te dwa mecze są ważniejsze niż wszystkie inne razem wziete.
Jakby dać możliwość wyboru:
a) 4 miejsce w lidze, wygrana w lidze mistrzow
b) wygrana liga, wygrany puchar, polfinal ligi mistrzow

Niemal każdy zawodnik, trener, kibic wybrałby opcję A! Obecnie w pilce klubowej liczy sie tylko liga mistrzow. Rozgrywek krajowych nie oglada przecietny kibic, a takich kibicow jest wiekszosc i to z nich jest kasa. Nie oszukujmy sie!

0

Nasza pomoc od kilku już lat gra bezproduktywnie. Kazdy nasz przeciwnik z topu ma kilku zawodnikow, ktorzy jak tylko sa przy pilce to stwarzaja poploch w naszej obronie. I nie dlatego ze sa genialni. Po prostu wrzucaja pilki na napastnikow ktorzy moga cos zrobic, wchodza w drybling, oddaja strzaly - ogolnie rzecz ujmujac - prą do przodu bez wiekszych kalkulacji.
Jak to wyglada u nas? Przechwyt, szansa na kontre, Rakitic - Messi (zwolnienie akcji) - Alba - Coutinho (zamarkowanie wejscia w drybling) - Arthur - Rakitic - Pique - Ter Stegen - Lenglet - Alba - Busquets - Alba - Coutinho - Messi - Sergi Roberto - Messi - Rakitic - Busquets - Pique ... Itd itp
Trwa to az do momentu kiedy Messi postanowi strzelic lub zaryzykowac dryblingiem/podaniem. Nie ma zadnego ale to absolutnie zadnego zagrozenia ze ktokolwiek zrobi cokolwiek. Przeciwnicy przesuwaja dwie linie obronne za pilka i moze to trwac caly mecz. Tak bylo od 0:4, nikt nie powaztl sie na nic. I tak jest co mecz. Real jak wygrywal w koncowkach (poza pomoca sedziow) to zagralby w tym czasie ze 20 wrzutek na afere. I moze by cos wpadlo. My klepalismy po obwodzie ...

6

Problemem wyjazdow sa malo zwrotni zawodnicy. Kogo wolicie miec przeciwko sobie jak gracie w pilke i atakujecie: wolnego i ociezalego niezlego technicznie zawodnika, czy szybkiego paralityka ktory uporczywie placze sie pod nogami? My broniac jestesmy objezdzani niemilosiernie. Busquets, Rakitic, Roberto - to zawodnicy koszmarnie malo dynamiczni. Przez co przeciwnik ma wielokrotnie sytuacje 4 na 4 z naszymi obroncami. Spojrzcie teraz w druga strone. Zaden z naszych zawodnikow (poza Messim) nie jest w stanie minac (czy dryblingiemnczy szybkoscia) kogokolwiek. Nasze akcje ofensywne to wieczna gra 3-4 na 8 przeciwnikow. Przy czym nikt nie odwazy sie na strzal, nikt nie zrobi zadnego zagrozenia, podania, czegokolwiek, bez udzialu Messiego. I kazdy o tym wie.

24

A drugie tyle spotkań - dochodzenie do formy po kontuzji ...

9

I dzięki temu, że te mecze są rzadko to są ważne i budzą emocje. Gdybyśmy grali każdego roku z każdym lepszym zespołem stałoby się to nudne. Prestiż mistrzostw świata polega na tym, że rozgrywane są co 4 lata. Gdyby były co rok, straciłyby wyjątkowość.

0

Kontuzje Dembele są gorsze w skutkach niż Vermy. Belg praktycznie po każdej gra od pierwszego meczu na swoim równym poziomie. Dembele zaś po kontuzjach wraca fatalny lub słaby i dopiero po iluś meczach zaczyna grać coraz lepiej. Niestety w ich przypadku wówczas następuje następna kontuzja.

101

Napisałem tutaj w sierpniu, że Vidal okaże się w Barcelonie Ardą Turanem 2.0
Uczciwość wobec świata wymaga abym zamieścił sprostowanie w tym samym miejscu.
Przepraszam Pana, Panie Vidal, mocno się pomyliłem ;)

3

Pokazałem ten komentarz żonie (wielokrotnie wylatywałem do drugiego pokoju za wrzaski) i powiedziała: "Wy to klub debila chyba macie" ;)

5

Byc wkurzonym po 3:0 w polfinale ligi mistrzow - obraz bogactwa ostatnich 15 lat :)

PS.
Przy 1:0 zadowolony chciałem końca meczu. Przy 2:0 i 3:0 byłem w euforii. Po 'strzale' Dembele siedzę rozczarowany ... Tak, wiem że to głupie oraz irracjonalne ale tak czuję :D

0

Ja też ale wówczas nie wydawała takich pieniędzy na najlepszych zawodników na świecie.

5

Dlaczego pod wpisami każdej osoby która napisze, że nie ma przyjemności z oglądania Barcy Valverde, zlatuje się od razu grono krzykaczy oskarżające o bycie dzieckiem, sezonowcem i odsyłające taką osobę do kibicowania Realowi, PSG itd.?

Od kiedy nie można mieć własnego zdania?
Od kiedy trzeba bezkrytycznie chwalić to co się lubi?

PS.
Również należę do osób które parę (parenaście i nawet dalej) lat temu traktowały mecz Barcy jak święto. Za Valverde jest to dla mnie dzień w biurze. Przykre, bo Barcę kochałem za styl, a z czasem również za to, że jest Barcą. Teraz zostało tylko to drugie.

0

Plus podwyżka ;)

0

Obejrzyj mecze Argentyny to zobaczysz. Szczegolnie polecam te bez Messiego. Fakty sa takie, ze bez niego nie pojechaliby na Mundial bo przegrywali z Boliwia, Wenezuela, Ekwadorem. Messi wrocil do repry kiedy sytuacja byla krytyczna i w decydujacym meczu zdobyl hattrick zapewniajac udzial w Mundialu. To bardzo przecietny zespol i nie ma co mydlic oczu Dybalami, Aguerami i Di Mariami, bo oni nic nie wnosza do tej gry w kadrze. Cala obrona i pomoc to tragedia na poziomie Leganes.

PS.
Jezeli wicemistrzostwo swiata i trzykrotne wicemistrzostwo silnego kontynentu to brak sukcesu to nie mam pytan. I zrobil im to glownie Messi, bo jak tylko go nie ma to jest porazka albo 0:0

1

Może zarząd przedłuży ;)

0

Wyniki od 10 lat są niemal identyczne. Zawsze jesteśmy pierwsi (czesciej) albo drudzy (rzadziej) w lidze. Niemal zawsze wygrywamy puchar. W lidze mistrzow zawsze jestesmy co najmniej w cwiercfinale. Sezon od sezonu rozni sie tylko tymi dwoma koncowymi rundami ligi mistrzow. Wiem, ze czesto to swiadczy o calym sezonie ale to dlatego, ze w erze Messiego jest nacisk na wygrywanie wszyztkiego co sezon, a jesli nie to klapa. Niemniej moim zdaniem od 10 lat kazdy nasz sezon byl co najmniej dobry, a niektore wybitne. I praca trenera tyczy sie tylko tej roznicy, reszta to swietni zawodnicy i pilkarski geniusz na pokladzie.

0

Zawsze grał dobrze, czasami fenomenalnie. Nawet jak gra przeciętnie to jest poziom wyżej od drugiego na świecie. Ja piszę, że ten sezon jest jednym z jego lepszych. Przy tak grającym Leo (i topowych piłkarzaxh na każdej pozycji) ciężko nie być w czołówce świata.

To tak jakby Nadal w formie zmienił trenera na kogokolwiek i byłaby mowa, że wygrał Roland Garroa głównie dzięki trenerowi.

Moim zdaniem Barcelona w erze Messiego to nieomal samograj.

2

Sukcesy Valverde dziwnym przypadkiem zbiegły się z fenomenalną formą Messiego w tym sezonie ;)

1

Jeśli tak liczymy to można komuś kilka kontuzji tego samego mięśnia za jedną liczyć. Bierzmy pod uwagę ile nie gra przez niezdolność do gry, bo to jest dla drużyny istotne, a nie to czy miał kontuzję, uraz czy okres.
Fakt jest taki, że w pierwszym sezonie miał długą nieobecność, wrócił na 2-3 mecze i znowu długa nieobecność. Potem był jeszcze chory, a teraz wrócił po urazie, nie zdążył się rozegrać i znowu wypada.
Także stwierdzenie, że jest szklany uważam za słuszne i nieistotne jest czy kontuzjogenny, czy chorowitu, czy po prostu ma pecha. Większość czasu go nie ma lub 'wraca' po czymś, niż realnie jest w rytmie meczowym.

1

A ty? Fakty stwierdza.

0

Odważna hipoteza ;)

0

Przebijam - tak samo jak mialo byc z Mina, Paco, Denisem, Malcomem, Munirem.
P.S. Alena czekal na swoja szanse wlasnie tyle ile napisalem. Czy bedzie grac w podstawie na dluzej. Nie sadze.

2

Ktoś kto zna Valverde i chciałby Piątka w Barcelonie widocznie bardzo źle mu życzy. Sezon na trybunach, sezon w początkowych rundach pucharu króla, sezon na ławce - to już trzy. Potem na wypożyczenie, bo nie ograny i nagle eureka - minęło pół kariery. Drugie pół to już tułaczka po ogórasach niestety.

0

W przypadku Lahoza błędem jest jak nie zauważy gola chociaż piłka dotknęła niemal siatki, albo kiedy gwizdnie karnego tak, że nawet strona go dostająca się śmieje. Drobniejsze to po prostu dzień w biurze. Także jak na niego - było super.

7

Zaskoczenie dnia? Lahoz poprawnie poprowadził mecz. Nie spodziewałem się, że to możliwe.

0

Duzo osob dziwi sie czemu od 2:2 nie cisnelismy tak jak przy 1:2. Prosze zwroccie uwage ze tuz po golu na 2:2 Messi zaliczyl owo pechowe zderzenie i od tej chwili nie bral praktycznie udzialu w grze. Do tego momentu to Leo napedzal akcje jako rozgrywajacy na autobus, przez ostatnie 20 minut nie mial kto tego robic. Przy okazji widac tez bylo jaka Messi robi roznice.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?