1

Czemu po fakcie? Odnosze sie do sytuacji zarowno przeszlej jak i jakiejkolwiek przyszlej. Jesli wiedzial to ryzyko bylo zupelnie niepotrzebne i uwazam tak odnosnie jakiejkolwiek podobnej sytuacji w przyszlosci. Nawet jesli sprawa zakonczy sie po naszej mysli.

1

Czy mozna to sie okaze okolo czternastej. Sprawdzil go. Jest tez ewentualnosc, ze zapewnil mu zapis w kronikach klubowych i pamieci kibicow na kilka ladnych lat.

15

Ja nie rozumiem tylko jednego: po co? Po co gral ten Chumi? Tym bardziej skoro Valverde mowi ze wiedzial o jego sytuacji ale uwazal ze nie ma podstaw. Po co ryzykowac wystepem nic nie dajacego pilkarza, kiedy istnieje chocby 1% szans na dyskwalifikacje?! Tym bardziej po naucze Realu sprzed paru lat ...

4

Ja nie rozumiem tylko jednego: po co? Po co gral ten Chumi? Tym bardziej skoro Valverde mowi ze wiedzial o jego sytuacji ale uwazal ze nie ma podstaw. Po co ryzykowac wystepem nic nie dajacego pilkarza, kiedy istnieje chocby 1% szans na dyskwalifikacje?!

2

Astrologowie ogłaszają powrót Suareza. Populacja asyst Messiego zmniejsza się.

2

Reprezentacja Brazylii z tamtych czasow dostalaby baty od zespolu ze wspolczesnej 4 ligi tureckiej w stosunku 0:10 mniej wiecej.

0

Betis w 11 dotychczasowych meczach strzelil 8 bramek. Dzisiaj na Camp Nou 4 ...

2

Ja tak samo (tylko nie pamiętam gdzie siedziałem, bo miałem 5 lat). Od tamtego meczu Lech i Barcelona :)

7

Oddali Cucurelle bo Miranda perspektywiczniejszy (młodszy). W efekcie nie będzie grać żaden bo Miranda za młody ...
Staniemy się klubem typu PSG - wszystkich kupimy.

2

Obiema rękami się podpisuję. Jeśli z kogokolwiek ma być przyszłość to trzeba zaryzykować i dawać mu liczne szanse w wieku 18-20 lat. Później o już można tylko biadolić, że nie wiadomo czemu się nie rozwinął zgodnie z oczekiwaniami.

2

Wczoraj była świetna okazja żeby wpuścić na LO Mirandę. I co? I strach. W ten sposób to jakikolwiek młody może zagrać jedynie w przypadku katastrofy lotniczej pierwszej drużyny. Tylko po co było wybierać przed sezonem pomiędzy Miranda a Cucurella, skoro i tak żaden nie zagra.
Nie da się wychować wychowanka nie dając mu regularnych szans na grę. Niezaleznie od jego poziomu.

1

No właśnie chodzi o to, że nie tylko Suarez. On oczywiście najwięcej ale inni też. Gorsze podania od innych zamieniają często na bramki, a te piłki od Messiego które byłyby genialnym asystami są seryjnie marnotrawione jakby dopadał ich jakiś paraliż :)

22

Oglądając mecze Barcy z udziałem Messiego i patrząc na jego podania, zawsze mnie zastanawia, jakim cudem on ma tak mało asyst (mało w sensie jak na tyle wykreowanych szans)?! Przecież te jego podania gubią zazwyczaj całą obronę rywali, a po naszej stronie zawsze ktoś strzeli nie tak jak trzeba. Już zaczynam się zastanawiać nawet czy one nie są po prostu zbyt dobre i jest zbyt prosto przez co zbyt trudno :)

10

Za to uparte stawianie na Gomesa w czterdziestu meczach przez dwa sezony nie było ryzykowne.

0

Obawiam się, że Vidal będzie wersją 2.0 Ardy Turana w Barcelonie.

P.S.
Tak, twierdzę tak po zaledwie 3 kolejkach, bo od tego są przypuszczenia żeby je wysuwać zawczasu, a nie po fakcie.

0

Napisalem to przed startem sezonu (ze teraz real bedzie piekielnie grozny bo sie wzmocnil odejsciem ronaldo) i zostalem zjechany tekstami typu 'czy ja tak serio?' ...
Po paru meczach widac ze ten sezon bedzie piekielny. Z ronaldo real juz by stracil punkty, a bez niego to jeszcze sobie na to poczekamy.
Trudno sie gra na jednego goscia, bo czesto wybiera sie trudniejsza opcje z kilku dostepnych zeby tylko pod niego zagrac (Alba do Messiego na przyklad), a oni tak przez lata grali cala druzyna. Bylo to tym trudniejsze ze grali na goscia ktory ma bardzo slabiutka skutecznosc relacji strzal-gol. Teraz sa duzo lepsi.

1

Orientuje sie ktos moze gdzie w Warszawie mozna obejrzec mecze Barcy w Canal+? Chodzi mi o jakis pub sportowy z prawdziwego zdarzenia, taki gdzie puszczany jest mecz wraz z dzwiekiem stadionu, a nie muzyka w tle i sam obraz. Jak najblizej Żerania (Białołęka).

4

Raz na rok obejrzę przypadkiem urywek meczu ekstraklasy i dochodzę do przerażającego stwierdzenia - w polskiej lidze Andre Gomes byłby gwiazdą.

0

To się zgadza ale drużyna bez Ronaldo strzeli wiecej niz w tamtym sezonie z nim. Lepiej jak 5 zawodnikow strzeli po 15 bramek, niz jeden 30, a czterech po 2 ...

0

Przekonamy się za niecały rok. Jak Real wygra ligę strzelając 100+ bramek to miałem rację. Jak będzie trzeci i słaby w ofensywie, to się myliłem. Wolę drugą opcję :)

0

Bo mam swoje zdanie które wyrażam i potrafię uzasadnić dlaczego tak myślę? Nie sądzę.

0

90% akcji była grana na niego. Oglądałem każdy jego mecz od przyjścia do Realu i jedyne co niesamowitego widziałem to ilość akcji jaką real potrafi sobie stworzyć, a on z tego strzelić zaledwie 1-2 bramki. Tam wszystko było grane na niego! Teraz będą grać drużyną i pierwszy raz od 10 lat boję się o ligę.

0

Gwarantował pewną ilość bramek, bo zużywał na to pewną ilość akcji i strzałów. Nie bywał nawet w 50-tce skuteczności w relacji bramki - ilość strzałów ... Teraz te podania będą szły do innych i obawiam się, że liczba bramek drużyny znacznie wzrośnie.

1

Wiele osób stawia Atletico jako głównego przeciwnika Barcy w tym sezonie, bo Real według nich się nie wzmocnił. Moim zdaniem wzmocnił się i to bardziej od nas. Sprzedali gościa który sabotował im połowę meczów w sezonie! Ok, dziennikarze, trenerzy z innych lig, kibice innych drużyn mogą tego nie wiedzieć, bo żyją z tego co zobaczą w skrótach. Ale kibice tej ligi doskonale widzieli jak Ronaldo jest najgorszy na boisku przez większość sezonu, jak psuje im mecze, jak grają w dziesiątkę, jak muszą mu zrobić 15 sytuacji żeby strzelił wreszcie do statystyk na 1:1 z Getafe. Gość strzela z każdej piłki, głównie po trybunach, wiec cała drużyna musi tyrać żeby te piłki potem odzyskać i na nowo akcje zbudować. Gość był daremny i bez niego Real bedzie niesamowicie groźny w tym sezonie niestety.

10

Nie ma to jak zawodnika ktory:
- byl jednym z najwiekszych zaskoczen sezonu
- ma za soba naprawde udany Mundial
- pokazal sie jako bramkostrzelny joker i calkiem solidny zawodnik w najlepszej lidze

wypozyczyc do Chin na rok, zeby dostac za 12 miesiecy zawodnika ktory:
- znow bedzie wyszydzany jako emeryt z Chin
- bedzie rok starszy
- bedzie niewiadoma jesli chodzi o poziom, forme i motywacje do gry po pobycie w lidze folklorowej

I wowczas go sprzedamy (o ile ktokolwiek kupi) za 12 mln ...

4

I każdy ma to w dupie, bo mówi się tylko o lidze mistrzow. Naprawde malo ktorego kibica interesuja krajowe puchary poza liga w ktorej gra ulubiony zespol. Wiekszosc nie ma pojecia kto zdobyl puchar w kraju, a lige krajowa traktuje sie jako dodatek do ligi mistrzow. Takich jak my, sledzacych forum klubowe, w porownaniu do reszty osob ogladajacych pilke, jest garstka. Za 20 lat kazdy bedzie mowil o "genialnym pokoleniu realu z ronaldo ktore wygralo 4 ligi mistrzow w 5 lat". O naszych dubletach i pucharach krola z rzedu nikt, poza konentatorem czytajacym dane z kartki, nie wspomni.

0

Iniesta jest na ławce po to żeby w 70 minucie wejść i świętować zdobycie mistrzostwa z pozycji boiska, a nie ławki.

1

Mecz pogladowy na to kto (poza dzisiejszymi nieobecnymi) nadaje sie do barcy na przyszlosc. W moim odczuciu wyszlo to tak:
- Digne - tylko rola zmiennika Alby (i to tez nie za czesto), zdecydowanie nie czuje gry w ofensywie
- Verma - dzisiaj akurat zrobil kilka bledow ale biorac pod uwage caly obecny sezon (i przede wszystkim bardzo wazny okres kiedy nie bylo Umtitiego) zostawilbym go jeszcze co najmniej na sezon. Jest bardzo solidny kiedy nie przebywa w szpitalu.
- Semedo - nie jest to swiatowy top ale dalbym mu szanse. Jest szybki, potrafi grac w ofensywie, w defensywie troche gorzej ale bez tragedii
- Mina - tutaj sie zastanawiam, za malo gral. Wysoki, wniesie spokoj w akcjach antyramos. W ofensywie tez moze sie przydac. Troche topornie sie porusza (zrozumiale przy tym wzroscie) i to moze byc problem w dluzszej perspektywie. Oby sie nie okazalo ze beda go prostopadle podania objezdzac na skale masowa.
- Gomes - sprzedac, a jak nikt nie zechce to oddac za darmo. Jak i to nie pomoze - niech gra w rezerwach.
- Denis - probuje grac odwaznie i to plus. Niestety brakuje mu dokladnosci lub ma pecha (dzisiejsza obrona bramkarza cialem). Na zmiennika dla Coutinho sie nadaje.
- Paco - dzisiaj zagral ok (asysta, bramki nie licze bo i tak juz wpadala do siatki) ale raczej tylko jako zmiennik. Barca to za duzy klub zeby Paco byl glownym napastnikiem.
- Dembele - rozegra sie i beda z niego ludzie.

0

Akurat Paulinho to dzisiaj druga linie ratuje. Co do dwoch pozostalych zgoda.

0

Zgadzam sie ale uwazam ze dalo sie to obronic nawet nastawieniem defensywnym ale stuprocentowym, a nie polowicznym.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?