Latem Pep będzie musiał wybrać zawodników na środek. Na razie ma do wyboru aż 6 kandydatów, zatem zakłądam, że ktoś będzie musiał odejść. Może wypożyczą Caceresa? Sie okaże...
ale po co ktoś ofensywny na lewą? Jest pewna asymetria, ale zespół powinien w ataku przechodzić w 3-4-3, z dwoma zbyt ofensywnymi obrońcami może sie robic gorąca, zwłaszcza że Puyol i Marquez też lubią wypady do przodu. Raczej przydałby się zastępca dla Alvesa, na razie wydaje się niezmodowany, ale do czasu.
masq - nie zgadzam się. Oceny są zawsze subiektywne. Obiektywne sa jedynie fakty - jak pogoda, a przekładajac na sport, ile razy strzelił na bramkę, ile razy był przy piłce, ile razy podawał celnie/ niecelnie itp. itd. Nie wierzę, że macie te statystyki, i porównujecie - ten miał tyle strat, a ten tyle, i wg nich oceniacie. A i tak nie byłoby to w pełni obiektywne, bo zawsze, choćbyś stanął na głowie, wystawiacie ocenę z wrażenia, jakie pozostawił po sobie wystep piłkarza. Nie mozna ocenić w skali od 1-10 to, jak piłkarz sie ustawiał, bo może tego dnia, akurat na lewej przeciwnik zagra mecz życia i bedzie się ustawiał tak, że trzeba by być jasnowidzem żeby go zatrzymać, a na prawej napastnik będzie sie potykał o włąsne nogi. I nagle się okazuje że ten obrońca na lewej zagrał gorszy mecz, bo nie dawał sobie rady. Jest to sprawiedliwe? nie! W piłce nożnej masz zbyt wiele czynników, by to się dało przełożyć klarownie na jednorodną ocenę. Jeden zawodnik wykorzysta jedną jedyną swoją szansę w meczu i strzeli gola przez resztę czasu zapadajac się pod ziemię, a drugi sie nabiega i obija słupki - kto był lepszy? Ponadto ocena ocenie nierówna - od Messiego wymaga się dużo więcej, niż od Pedro.
więc nei wciskajcie kitu, ze to są oceny obiektywne, bo nie są.
Chodzi o to, że jak zawodnik rozegra jesienia 5 meczów w lidze ( i z tego co widzę, to CdR też) to nie może już w tym sezonie zagrać dla innego klubu w liga BBVA, ergo odpada transfer do innego klubu z LaLiga. Czyli jakby chciał odejśc, to już do innego kraju.
messi1990 - poprzednim sezonie bylo tego ok 2200minut na boisku. Jak dotąd (a jestesmy na polmetku rozgrywek) jest tego 750, czyli jednak 1/3 mniej. Może i był wtedy zmęczony, ale teraz jest rok starszy, znacznie dłużej trenuje z pierwszym zespolem, i nie powinno być problemu, by rozegral tyle, co w zeszlym roku. Musi wiecej grac, jesli nei w Barcy, to na wypożyczeniu.
zauważ, że w Barcelonie graczy kupuje Txiki, a sklad dobiera Pep. Nie mówię że specjalnie na złośc mu robi, tylko że wyzja kupującego może byc nieco inna od wizji trenera...
faktycznie, sedziowanie bylo okropne. faule na Alvesie przypominaly ścieżkę zdrowia, jaką nie tak dawno temu Messiemu urządzili gracze RM. I jeszcze gol Iniesty, który ciężko ocenić, ale wydaje sie, że był spalony. Tymniemniej, wspanialego gola strzelil Toure, wiec zwyciestwo jest niepodwazalne.
0
z pewnościa, chodiz o lepszy kontrakt. Tylko czy musi sie nie nalezy? o ile pamiętam jest w ogonku, chyba 2mln. euro na rok.
0
Latem Pep będzie musiał wybrać zawodników na środek. Na razie ma do wyboru aż 6 kandydatów, zatem zakłądam, że ktoś będzie musiał odejść. Może wypożyczą Caceresa? Sie okaże...
0
ale po co ktoś ofensywny na lewą? Jest pewna asymetria, ale zespół powinien w ataku przechodzić w 3-4-3, z dwoma zbyt ofensywnymi obrońcami może sie robic gorąca, zwłaszcza że Puyol i Marquez też lubią wypady do przodu. Raczej przydałby się zastępca dla Alvesa, na razie wydaje się niezmodowany, ale do czasu.
0
takie porównanie: w ostatnich 4 latach na boisku Robben spędził 8tys minut, van Persie - 8,5tys, Messi - prawie 9tys. min, Henry - 12,5tys minut.
Dane za transfermarkt.de.
0
Osasuna to zawsze neiwygodny rywal. Oby Pep dobrze ustawił zespół.
0
Rany boskie, kupcie Krzynówka, byle nie van Persiego...
ile jeszcze tak głupich plotek pojawi się?
0
sądze, że IFFHS to idioci ;]
0
Rotfl, jak Krystyna czy Messi ROZGRYWAJĄ, to ja jestem van der Sar ;)
jak zawsze ich rankingi nie oddaja niczego ;)
0
Sport znowu nei ma o czym pisac....
0
paws
ale masq z uporem maniaka twierdzi że są obiektywne, tzn jedyne i prawdziwe ;) co jest oczywiście totalną bzdurą, bo są subiektywne.
0
masq - nie zgadzam się. Oceny są zawsze subiektywne. Obiektywne sa jedynie fakty - jak pogoda, a przekładajac na sport, ile razy strzelił na bramkę, ile razy był przy piłce, ile razy podawał celnie/ niecelnie itp. itd. Nie wierzę, że macie te statystyki, i porównujecie - ten miał tyle strat, a ten tyle, i wg nich oceniacie. A i tak nie byłoby to w pełni obiektywne, bo zawsze, choćbyś stanął na głowie, wystawiacie ocenę z wrażenia, jakie pozostawił po sobie wystep piłkarza. Nie mozna ocenić w skali od 1-10 to, jak piłkarz sie ustawiał, bo może tego dnia, akurat na lewej przeciwnik zagra mecz życia i bedzie się ustawiał tak, że trzeba by być jasnowidzem żeby go zatrzymać, a na prawej napastnik będzie sie potykał o włąsne nogi. I nagle się okazuje że ten obrońca na lewej zagrał gorszy mecz, bo nie dawał sobie rady. Jest to sprawiedliwe? nie! W piłce nożnej masz zbyt wiele czynników, by to się dało przełożyć klarownie na jednorodną ocenę. Jeden zawodnik wykorzysta jedną jedyną swoją szansę w meczu i strzeli gola przez resztę czasu zapadajac się pod ziemię, a drugi sie nabiega i obija słupki - kto był lepszy? Ponadto ocena ocenie nierówna - od Messiego wymaga się dużo więcej, niż od Pedro.
więc nei wciskajcie kitu, ze to są oceny obiektywne, bo nie są.
0
masq, nie gadaj, oceny nigdy nei były, nie są, i będą obiektrywne, choćbyscie na głowie stanęli. Ocena jest subiektywna.
0
widze że dosyć odważne oceny... ale nei oglądałem maczu, wiec sie nei wypowiadam.
0
pancernik
myślę, ze Araby dałyby i 200 ;]
tylko co my bysmy zrobili bez Messiego... Zresztą taka przymusowa sprzedaż do 2goklasowego zespołu byłaby chyba nietaktem...
0
lol dowalił Krystynie ;)
0
rany julek, te tebele naprawde nie tak trudno znaleść, wykażcie trochę samodzielności!
0
Yaya powinien skorzystać z okazji i poprosić o podwyzkę ;)
0
ziomaldinho
tak konkretnie to ten w żółtym sweterku to Mariusz Kałamaga ;)
0
Chodzi o to, że jak zawodnik rozegra jesienia 5 meczów w lidze ( i z tego co widzę, to CdR też) to nie może już w tym sezonie zagrać dla innego klubu w liga BBVA, ergo odpada transfer do innego klubu z LaLiga. Czyli jakby chciał odejśc, to już do innego kraju.
0
Z tego co widze, to panowie (Pep i Diego) się spotkali na treningu ;)
0
messi1990 - poprzednim sezonie bylo tego ok 2200minut na boisku. Jak dotąd (a jestesmy na polmetku rozgrywek) jest tego 750, czyli jednak 1/3 mniej. Może i był wtedy zmęczony, ale teraz jest rok starszy, znacznie dłużej trenuje z pierwszym zespolem, i nie powinno być problemu, by rozegral tyle, co w zeszlym roku. Musi wiecej grac, jesli nei w Barcy, to na wypożyczeniu.
0
powinni go gdzies wypożyczyć...
0
oralman88
i piąte z Atletico :)
0
Rafa chyba dostał 5tą kartkę, nei czwartą...
0
najłatwiej zrzucic na sedziego...
0
Ero_1992,
zauważ, że w Barcelonie graczy kupuje Txiki, a sklad dobiera Pep. Nie mówię że specjalnie na złośc mu robi, tylko że wyzja kupującego może byc nieco inna od wizji trenera...
0
faktycznie, sedziowanie bylo okropne. faule na Alvesie przypominaly ścieżkę zdrowia, jaką nie tak dawno temu Messiemu urządzili gracze RM. I jeszcze gol Iniesty, który ciężko ocenić, ale wydaje sie, że był spalony. Tymniemniej, wspanialego gola strzelil Toure, wiec zwyciestwo jest niepodwazalne.
0
nie zgadzam sie z wiekszością ocen, no ale to wasza opinia. Nie ma obiektywnych ocen ;)
0
wiesz.. posrednio twierdzi, ze maja tam kiepska infranstrukture i cos sie moze stac Messiemu w trakcie meczu badz podczas podrozy...
0
działacze z argentyny powinni się w tym momencie poczuc urażeni ;)