xavi1991
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
Świerczyniec
2 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Nie tylko Xavi jest niedoceniany, moim zdaniem Iniesta również. W ogóle mówienie o 'wielkiej trójce' jako o Messim, Henry'm i Eto'o to niedorzeczność. Wielka to jest piątka, chociaż w tym sezonie cała jedenastka ;]
Dla mnie Iniesta to na razie zdecydowanie najlepszy piłkarz tego roku. Nie wiem jak FF ocenia w końcu okres za jaki jest nagroda. Jeśli chodzi o cały sezon to chyba jednak Leo. Ale czy wtedy następne pół roku już się nie liczy?
0
Pique zagrał wczoraj fenomenalnie (dla mnie 10/10) i tylko Vidic na początku sezonu grał na jego poziomie w Europie. Genialny transfer, możliwe, że przebił nawet Alvesa patrząc na cenę.
0
Porównywanie z Zidane'm to dosyć odważne słowa, ale jeśli Andreas będzie się w tym tempie rozwijał z sezonu na sezon to w wieku Xaviego może czynić cuda. Praca, praca i praca tak jak dotychczas i Iniesta może być najlepszy na świecie.
0
Iniesta grał genialnie, ale za krótko żeby zasłużyć na 10 mimo wszystko. Gdyby dograł do końca na takim poziomie byłaby dycha. Taka ocena powinna być wystawiana za mecz, który będziemy pamiętać na długo, a jeśli Andreas wcześnie schodzi, żeby odpocząć na nast. rywala to dla mnie jest niesmak.
0
santiago - Eto'o łatweij przychodzi do sytuacji strzeleckich i więcej strzela, to chyba logiczne... ;]
0
masq - Ciekawe czy taki Torres kiedykolwiek w życiu strzeli 4 gole w jednym meczu ;]
Torres nie umie rozgrywać piłki i dlatego nie nadaje się do nas. Jego prostopadłe podania czy gra na krótkiej przestrzeni to słabizna. Jego atut to szybkość, drybling, ale potrzebuje bardzo dużo miejsca, żeby cokolwiek osiągnąć. Wypuszcza piłkę na 10 metrów i oto cały drybling. W Barcelonie nie potrzebujemy takiego czegoś, temu w Atletico nie wykorzystywał całego potencjału. Liverpool jest dla niego idealny. Siła, dynamika, mocny strzał - świetnie dobrane zalety, żeby grać na Anfield.
To nie jest piłkarz do hiszpańskiego klubu co zresztą sam podkreśla. Wolałbym Villę. Zresztą reprezentacja Hiszpanii, która gra podobnie do Barcelony pokazuje, że David bardziej do nas pasuje w każdym względzie.
No i oczywiście więcej goli po stronie Eto'o i Villi też mówi swoje. Oni jakoś łatwiej dochodzą do tych sytuacji, i nie piszcie, że w Liverpoolu jest ich mniej. Rozkładają się na cały zespół to fakt, ale czemu Gerrard ma najwięcej goli w drużynie?
0
Mecz na Camp Nou z Chelsea (prawdopodobny ;p) odbędzie się w środę czy wtorek?
Miałem wrażenie, że dzisiaj gramy zwykły ligowy mecz z jakąś Almerią powiedzmy, tyle, że święto było dużo większe na stadionie. 4-0 do przerwy, potem kontrola i oszczędzanie sił na nast. mecz. Szkoda, że nic nie padło w 2 połowie. Dzisiaj zagraliśmy futbol totalny: Marquez miał 5 strzałów na bramkę, Henry miał ponad 10 odbiorów w meczu. Czy to o czymś świadczy? Niesamowite zgranie i wymienność, przewidywanie następnych ruchów zawodników (oczywiście mistrzowie w tym fachu: Xavi i Iniesta, ale np. Alves, który zawsze wie co zrobić by zadowolić Messiego). Jeśli tylko utrzymamy ten poziom do końca to powinno być... nieźle :D
Moje oceny: Valdes 6,5, Alves 8,5, Puyol 8, Marquez 8 (kapitalnie zachowanie z tym przetrzymaniem piłki :D), Pique 8 (co za dojrzałość!), Toure 7,5, Xavi 7,5 (odpoczynek dobrze mu zrobi, chociaż i tak grał świetnie), Iniesta 8, Henry 8,5, Eto'o 8, Messi 9 (takimi meczami wygrywa się złotą piłkę),
Keita, Bojan bez oceny, ale ten pierwszy robi na mnie ostatnio wielkie wrażenie. Guardiola mnie zgasił. Po jego słabych meczach na początku sezonu myślałem, że nie pasuje od w ogóle do Barcy, ale jego siła, odbiory, ciąg na bramkę wprowadzają dodatkowe elementy do naszej drużyny. Kolejny świetny atut na ławce.
0
Ronaldo w Realu, hehehe ;)
0
Popieram hanca jak zwykle w 100% jeśli chodzi o sprawę Valdesa ;]
'Cudze chwalicie, swojego nie znacie...'
0
Gdyby Yaya nie zagrał z Bayernem to widziałbym bardziej na jego miejscu Sergio, a nie Keitę.
Fajna koszulka :)
0
Xavi i Iniesta - oto ci którzy napędzają grę Barcelony, układają wszystko. To nie Messi tylko oni są największymi twórcami pięknej gry Barcy i teraz się to potwierdziło. Gdyby nie ich kontuzje było z 10:0 spokojnie. Dlatego z Bayernem po prostu muszą zagrać jeśli chcemy myśleć o pewnym wyniki przed meczem na Alianz. Na pochwałę zasługuje też 3 zawodników, którzy niby odstają od składu, czyli Valdes, Caceres i Sylvinho.
Moje oceny: VV 7,5, Alves 7,5, Sylvinho 8, Caceres 8,5, Marquez 8, Keita 6, Xavi 9 (byłoby 10 gdyby zagrał do końca), Iniesta 9 (to samo), Messi 7, Eto'o 7 (gdyby nie te podania...), Henry 8, Guddy i Bojan po 6 na zachętę.
Oby wrócili jak najszybciej...
0
Na pewno wartość Alvesa nie spadła w tym sezonie... ;]
0
masq - Ben Arfa ? Kolejny twój wynalazek? ;] Do Lyonu był moim zdaniem za słaby, na Marsylię akurat starcza. Nagle miałby sobie w Barcie poradzić ? Wątpie.
0
Dla mnie to jeden z niewielu magików grających na świecie. Szkoda, że musiał odejść, ale tak chyba musiało być, genialny zawodnik.
0
To tyle w kwestii wielkiego, straszącego, warczącego na nas Benzemy ;]
jak Lloris nie zagra to będzie o wiele większe osłabienie dla nich moim zdaniem.
0
Dziennikarze szukają świętych krów? No nie mam pytań...
0
Dla mnie zasłużył nawet na debiut. Niestety del Bosque woli nie ryzykować bo wie jaka jest reputacja naszego portero. Skoro ma Ikera i Reinę to woli nie psuć tego co jest. W razie niepowodzenia nie będzie narzekań dziennikarzy bo Vicente postawił na taki skład jaki oni. Smutne ale prawdziwe.
0
No to logiczne skoro nie dostawał powołań będąc w świetnej formie. Sport chyba robi kampanię anty-victorowską. Niepotrzebne konflikty i szukanie winnych w sytuacji gdy jesteśmy zagrożeni. Na pewno nam to nie pomoże. Przecież i tak Valdesa nie wymienimy, potrzebne mu jest wsparcie choćby do czerwca. A ode mnie i tak będzie miał je dłużej.
0
Znowu trzeba uspokajać ludzi ;] Po pierwsze Victor nie zawalił dla mnie żadnej bramki, a obrońcy. Kozioł ofiarny jest ostatnio niezwykle popularny, nie wiem dlaczego.
Dla wszystkich ludzi: czy myśleliście, że Barca będzie wygrywała wszystko do końca sezonu? Teraz nadszedł czas gorszej gry (choć daleko do gry fatalnej) i dobrze, że stało się to teraz, a nie potem.
Zaciśnijcie zęby, Real nie wygra wszystkiego do końca, my także. Real na pewno nie zagrał 2 ostatnich meczy lepiej od nas. Z Liverpoolem nic, z Espanyolem 2 sytuacje. My równie dobrze moglibyśmy dzisiaj wygrać gdyby nie było tego karnego.
Widzę, że liczba idiotycznych komentarzy jest równie wielka jak w poprzednim sezonie. Ćpanie po przegranych na serio nie jest dobre. Guardiola zły, Valdes do Barcy Z, Guddy blee, Eto'o nie umie goli strzelać, Marquez drewno, Alves taki drogi a nic nie gra... Zaczynają się głupie wytłumaczenia czemu przegraliśmy (Pep za młody, Xavi gra tylko do tyłu, Messi cianki), a po rostu mamy zadyszkę. Trzeba grać swoje, nie panikować, nikogo nie kupować. I tyle.
Valdes 5, Alves 5,5, Sylvinho 5, Puyol 6, Marquez 6. Yaya 7,5. Xavi 5,5, Guddy 6,5, Henry 7, Eto'o 4, Messi 5.
0
Bez napinki się nie obeszło.
Kto to w ogóle jest Boruc?
Valdes musi umieć więcej niż reszta. Jest pod ogromną presją. Gdyby puścił takie bramki jak Kameni wczoraj albo Iker z Liverpoolem byłby jechany równo. Tamci zostali uznani za najlepszych zawodników swoich drużyn :) Bardzo cieszy mnie, że zarząd to rozumie.
0
Nasza dyskusja Benzema kontra Eto'o dotarła już do Francji :)
0
Marquez w przeciągu całego sezonu to chyba nasz najlepszy środkowy obrońca (ewentualnie Carles). O co chodzi?
0
masq - skoro jest taki dobry musi coś pokazać.
0
sezony w Mallorce, sezony w Barcelonie... nie sezon...
Skoro Benzema to mediapunta to go w Barcie nie potrzebujemy. Potrzebujemy egzekutora.
No to oceniając poprzednie 2 sezony: Eto'o strzelił więcej bramek mając taką samą sytuację jak reszta. Wygrywa.
Wiadomo, że Benzema wypada słabiej od reszty bo gra krócej. Ale nie pokazał nic takiego w porównaniu z Samuelem, żeby go można było nazwać lepszym.
Torres stłamszony taktyką... ale w Atletico tak nie było, drużyna grała na niego, dużo strzelała i nigdy nie błysnął taką skutecznością jak Samuel.
Barca gra z Lyonem, pojedynek Benzema - Eto'o. Zobaczymy co pokażą, niech to będzie jakiś wyznacznik. Nie ma się co kłócić, aż do tego meczu ;]
0
masq - są 2 rodzaje 'lepszości'. Przynajmniej ja tak uważam:
1. Umiejętności ogólne
2. Umiejętności na chwilę obecną
I czasami dochodzi do konfliktów jeśli kłóci się o umiejętności jakiegoś zawodnika. Właśnie na tych 2 polach. Ronaldinho był najlepszym piłkarzem na świecie. Obecnie gra dużo słabiej (choć ostatnio bardzo porządnie) i ustępuje we wszystkim przykładowo Pato. Kto z nich ma większe umiejętności? Ronaldinho. Ale jak patrzysz na mecz z kumplem i Pato popisuje się sztuczkami, zwodami, bramkami, a Ronaldinho traci ciągle piłki i wtrącasz zdanie: 'Ronaldinho jest lepszy od Pato' to kumpel wybucha śmiechem ;]
Ibisević strzela bramkę za bramką w Bundeslidze, Klose się zaciął. Patrzysz ile mają goli: Klose 3, Ibisević 20. Kto jest lepszy? Miroslav! ;]
Czasami nawet taki Emana może przyćmić Xaviego jak w naszym poprzednim meczu. Jak oglądałem mecz z bratem to oczywiście cały mecz, że Xavi może mu buty czyścić i takie tam...
Dlatego to nie zawsze można powiedzieć co i jak. Torres jest lepszy od Cisse, Klose od Wichniarka itd. Udowodnili oni wcześniej, że są lepsi od nich. Ale czy są lepsi od Eto'o? Czy był jakiś sezon, choćby pół sezonu w którym Karim czy Torres byliby lepsi od Samuela? Najbliżej było w tamtym roku, ale Eto'o zdobył 16 goli w lidze (podobnie jak tamci) i był królem strzelców PNA. Natomiast jeśli chodzi o resztę sezonów zawsze bił ich na kilka długości. Co jeszcze musi zrobić by okazać się lepszym?
I nie chodzi o styl... o gole, bo jest NAPASTNIKIEM ;]
0
Jeśli chodzi o napastnika mam gdzieś styl ich grania. Od finezji u nas są Iniesta, Messi, Xavi i Alves. Napastnik ma strzelać. Eto'o jest w tym najlepszy na świecie (i potwierdzają to absolutnie wszystkie statystyki) i dlatego nie ma lepszej opcji od niego. Za dużo magików w składzie to samobójstwo (patrz Los Galacticos). Nie można stworzyć drużyny idealnej, Barca wcale nie idzie w tym kierunku, żeby wygrywac wszystko po 8:0 bo zawsze można coś ulepszyć...
masq - Villa > Eto'o, taa...
http://www.fcbarca.com/main.php?goto=pichichi
Jeśli chodzi o pozostałą dwójkę to ani nie chcę o nich słyszeć, jeśli chodzi o gole to:
Benzema + Torres < Eto'o... ;]
Villa to najlepsze wyjście bo grywał już wielkie mecze w karierze, miał wielkie sezony. Torres i Benzema jeszcze w sumie nigdy poza przebłyskami Torresa w tamtym sezonie i na EURO w finale. W lidze hiszpańskie był co najwyżej w dziesiątce najlepszych snajperów.
0
w sumie w tych czasach animowany = komputerowy, ale mniejsza o to ;]
0
Masz rację, faktycznie chodzi o '300' Millera, ale w newsie pisze 'animowane' to mnie zmyliło. Daleko do nazwania tego filmu animowanym.
0
wujo444 - chodzi o animowane '300', więc chyba nie o to chodzi...
Chociaż ujęcia w filmie Millera są naprawdę bajkowe, dla mnie genialna adaptacja, minimalnie gorsza od 'Sin City'...
0
Jak już to Villa, którego stać na wielkie mecze, a pokazał to na Euro.