0

weed - gdyby wszyscy pisali w komentarzach same fakty to forum byłoby wyjątkowo nudne, a tak można podyskutować co i jak.

0

darthjaag - w jakim niby elemencie taki Albiol bije Marqueza? Rafa to klasa sama w sobie, tylko Pique wzniósł się na większe wyżyny z obrony niż on.

0

Dla mnie znowu Silva jest lepszy w każdym względzie ;]

0

Przeczuwać można teraz, w maju będzie za późno ;]

Królewski94 - przede wszystkim Pellegrini nie miał żadnego udziału w transferach na moje oko, musi zrobić drużynę z tego co dostanie. Z tym Benzemą jest tak, że jeśli najpierw chcieli Villę to jaki jest pomysł na ten atak? Szukali po kolei ewidentnie jakiejś gwiazdy, nieważne czy jest wysoka czy niska. Może trener chciał obojętnie jakiego piłkarza, byle będzie coś strzelał? Może i tak, ale nie widzę w tym żadnej myśli taktycznej.

Ramos do środka? On gra zbyt ofensywnie nawet na prawej stronie i dla mnie mógłby spokojnie grać nawet na skrzydle z jego predyspozycji, w środku zostanie ewidentnie zmarnowany. Co do Pepe to niejedną czerowną to on w Realu złapał, nie jest to pojedynczy 'wybryk' (nazwałbym to nawet skandalem). Albiol podporą? Być może, ale Valencia w obronie spisywała się kiepsko, a dla mnie taki Marchena grał lepiej, dopiero potem przesunięty na pomoc.

Widzisz w środku Kakę i Raula razem bez żadnego zabezpieczenia? To samobójstwo w najczystszej formie. Jednak choćbyś dam dał jakiegoś DMa to w taktyce 4-4-2 skrzydłowi muszą ewidentnie wracać. Wierzysz że zaczną tak robić Robben z Ronaldo? Jeszcze Ramos się zapędzi, Marcelo z drugiej i może być krucho.

Poczekamy do pierwszych meczy sezonu, ciekawy jestem co Manuel z tym problemem wykombinuje.

0

Królewski94 - bo uważa tak jak ja? Bo ja swoją teorię już wygłosiłem.

Nie robię za wróżkę, jedynie przeczuwam jak to może wyglądać. Można też przeczuć, że Wisła nie wygra LM, choć jest to możliwe przykładowo.

0

'Valdano tłumaczył, że po zakupie Karima Benzemy z Olympique Lyon, Real ma już zawodnika o podobnej charakterystyce.' - podobnej ? :D Widać, że Real nie ma kompletnie pomysłu na tą drużynę, na razie kupują co się nawinie i się sprzeda koszulkowo.

Obrony nie mają, będzie ZERO pressingu z przodu (czy Kaka, ew. Ribery, Ronaldo, Benzema, Raul będą kogokolwiek kryć?). Będzie wchodzenie jak w masło. Myślą, że jeden Lass im wystarczy do wszystkiego.

Do tego próby kupienia Maicona,a przecież jedyny ich obrońca na poziomie tego klubu to Ramos, który i tak ma słaby okres. Pepe dobre mecze przeplata chamstwem i kontuzjami, a Albiol ma się dopiero uczyć. Od kogo to nie mam pojęcia. Jeszcze są obrońcy tej klasy co Metzelder czy Miguel Torres...

I już się zastanawiam jak to będzie wyglądać z przodu, bo tyłów nie ma w ogóle. W środku Kaka z Lassem czy ewentualnie zakupionym Xabim A. Boki Ronaldo z Riberym, a tak Benzema z Raulem czy Gonzalo H. Kto tutaj o cokolwiek powalczy? Lass ma asekurować ich wszystkich naraz?

Real buduje drużynę bezsensu i czuję niezły kabaret :D

0

Hiszpania ewidentnie dąży do zdominowania Anglików. W Premier jeśli idzie o gwiazdy to zostaje im tego coraz mniej. 5 najlepszych zawodników świata gra w Primera: Messi, Xavi, Iniesta, Ronaldo i Kaka. W sumie w Anglii zostają sami Anglicy bo taki Rooney, Gerrard czy Lampard na pewno nie opuszczą Wysp. Ostał się im jedynie Torres, który podobno chciałby wrócić też do Hiszpanii no i kto? Kuyty, Benayouny, Robinha itd. to gracze dobrzy, ale do wcześniejszych osób przeze mnie wymienionych dużo im brakuje. Zresztą Ribery, Benzema, Zlatan itd. też najchętniej trafiliby albo trafili już do Barcy bądź Realu, a nie do Manchesteru czy Chelsea.

Czy wszystko zależy od tych podatków? Bardzo możliwe bo wszyscy uciekają do Hiszpanii aż miło. Mnie to wcale nie przeszkadza :)

0

Klauzula tylko 120 mln? Po tym co wyprawiają w Madrycie to trochę za mało ;)

0

Za taką kasę to nie mamy co liczyć, zwłaszcza, że Benitez jest wręcz zakochany w stylu gry Javiera.

0

Pewnie nawet Eto'o nie wie co się do końca dzieje.

Dla mnie Sammu i Villa spokojnie mogliby grać razem w drużynie, stosując rotację albo ciupanie Davida choćby na skrzydle. Szkoda, że wszystko kosztem Bojana, który powinien grać jeszcze lepiej niż w tym sezonie.

0

barceloniasz - Torres wczoraj więcej leżał niż stał na boisku. Osobiście śmiałem się z jego całkowitej bezradności. Ogólnie to piłkarz bazujący na szybkości i po jego zagraniach 'wypuszczam piłkę na 20 metrów i lecę' odechciało mi się go całkowicie w Barcelonie gdzie gra się kombinacyjnie i na krótkiej przestrzeni.

0

cules_since95 - szczerze w nowym FMie by sobie nie poradzili, jest naprawdę ciężki... A w PES Coach mode jak najbardziej :)

0

Dużo nowych kibiców się tu pojawiło widzę. Nowi kibice, nowe pomysły na drużynę :)

Po tym co na razie pokazują Torres (przewraca się co drugą piłkę) i Villa (duchem nieobecny) to nie widzę większego sensu dopłacania jakiejś wielkiej kasy bo Samuel wcale nie jest od nich gorszy.

0

Beckham lewej nogi, jestem za. W przyszłości może być jednym z lepszych skrzydłowych globu. Tyle, że Anglicy w Hiszpanii się nie sprawdzają i może z tego nic nie być.

Kettger - nawet jak nikogo nie kupimy i tak mamy najlepszy skład na świecie.

0

To, że Barca nie złożyła jest wiadome, bo Barca szuka wysokiego napastnika. Nie róbmy sobie nadzieji na Davida.

0

Agenci mają zawsze ten sam procent to jak wynegocjują więcej to zyskuje i piłkarz i agent. Jakby nic nie robił i godził się na wszystko to po co komu taki ktoś?

Od tego jest ten zawód ;]

0

Mnie tylko dziwi skąd media wymyśliły wielką przyjaźń na linii Zidane-Ribery? Oni grali ze sobą raptem na jednych MŚ o ile pamiętam.

0

Valdes i tak nie odejdzie. Cieszy przynajmniej, że wreszcie ludzie zaczynają go doceniać. Skoro dziennikarze wymyślają jakieś Manchestery to już o czymś świadczy.

Podpisze za 6 mln bez problemu. Od czego są w końcu agenci? Ale my nie jesteśmy Realem, że nam się pogrozi to tyle wydajemy.

0

Czy ludzie zrozumieją w końcu, że Rafa to jeden z najlepszych obrońców świata i jest uwielbiany przez Guardiolę? Nie ma żadnych szans.

0

masq - darmozjad? Bez przesady. Jakby nie jego bramka chociażby w finale LM to nie cieszylibyśmy się z trofeum być może.

0

2 lata temu byłoby i tak za późno ;]

0

sciah - podziwiałem grę Barcy, nie było nawet kiedy tu wejść :P

0

Najdoskonalszy piłkarz świata, szkoda, że nie najefektowniejszy, choć jego piłki znaczą dla mnie więcej niż driblingi Messiego czy tricki Krystyny ;]

Mój idol w każdym calu.

0

Taki Mata czy Llorente już powinni być dawno odkryciami roku. A brakuje mi dużo nazwisk choćby Emana z Betisu (jedyny, który coś się tam starał) czy Cani, który dopiero teraz naprawdę poszedł w górę.

A wybór odkrycia trenerskiego to kpina oczywiście. Ciekawe co musiał zrobić Pep, żeby wygrać ? ;]

0

Taki Mata czy Llorente już powinni być dawno odkryciami roku. A brakuje mi dużo nazwisk choćby Emana z Betisu (jedyny, który coś się tam starał) czy Cani, który dopiero teraz naprawdę poszedł w górę.

A wybór odkrycia trenerskiego to kpina oczywiście. Ciekawe co musiał zrobić Pep, żeby wygrać ? ;]

0

misugi - jestem całym sercem z Tobą, zgadzam się z każdym słowem. Potencjał to w ogóle jakieś dziwne słowo. Saviola, Denilson i inny Kerloninho też miał potencjał ;]

0

Real dzisiaj już zaklepał zapewne najbardziej defensywnego zawodnika w tym oknie, czyli Xabiego Alonso. Znając Pereza w obronę już zainwestował ;] Resztę powinien wydać na 5 gwiazdek z przodu co i tak nic nie da, bo kogokolwiek by kupił nie będzie lepszy od naszego przodu. Czyli znowu jesteśmy mocniejsi ;]

0

Ibra drewniak ? Ibra słaby? No bez przesady, możecie mówić co chcecie, ale Zlatan to jeden z najlepszych napastników na świecie i z tym ciężko polemizować. Co oczywiście nie znaczy, że musi grać w Barcelonie bo dla mnie Sammu to gracz dużo lepszy dla nas.

Gol Ibry z wczorajszego meczu, który zapewnił mu koronę króla strzelców we Włoszech. I skończcie o drewnie:

0

Finał potwierdził, że możemy na nim polegać i mamy ku temu podstawy. Nie ma na świecie bardziej regularnego snajpera. Sammu musi zostać.

0

To był gol mojego życia... Dzisiaj nie zasnę... Dalej w to nie wierzę...

Zabiliśmy antyfutbol! Puta Chelsea! Puta Drogba, Anelka, Ballack!

I wygraliśmy w dziesięciu... A, że był karny jeden to rewanżyk za faul na Henry'm sprzed tygodnia. Cudowna sekunda Iniesty!

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?