xavi1991
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
Świerczyniec
2 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
ManUfan - był choćby najlepszy na boisku w finale ME.
0
ManUfan - a największym crackiem jest Cannavaro.
Wcale nie trzeba być zawodnikiem tego typu, żeby dostać nagrodę FF.
Ty oglądaj ligę hiszpańską, w tamtym sezonie Xavi szczególnie wiosną grał świetnie na tle drużyny i strzelił 9 goli jak pomocnik i wiele razy nas ratował.
Mogę ci podać z 50 zawodników, którzy strzelili bramki Arsenalowi i ManU. A wcale nie nazwę ich graczami światowego formatu. I wcale nie grali szczególnie dobrze w takich meczach.
Ronaldo nie miał w życiu jeszcze występu, który pamiętałby cały świat do teraz, to samo jeśli chodzi o bramki: z głowy, karnych, wolnych, czasem po lekkim rajdzie, ale nieprzesadnie dużym. Wyjątkiem był chyba West Ham gdzie zaczął od połowy, ale tam minął 1,5 zawodnika.
Dla mnie Ronaldo to nie geniusz, jedynie zawodnik z dobrą skutecznością i dobracowaną techniką niemal do perfekcji. Ale za rzadko wykazuje się taką wybitnością jak Ronaldinho na SB, czy Messi też z Realem. Ronaldo nie może się poszczycić żadnym meczem tego gatunku.
0
Anderson to dla mnie najbardziej przereklamowany piłkarz świata razem z Quaresmą, Van Piersie'm i innymi zawodnikami typu 'jeden mecz udany na 10'.
Bojan, Wallcot czy Balotelli to akurat wielkie talenty.
Mata, Pato czy Di Maria też mają potencjał na całkiem niezłych graczy chociaż dla mnie trochę mniejsze niż wymieniona wcześniej trójka.
0
Zgadzam się w 100%. Byłoby jeszcze lepiej. Niby Eto'o z przymusu też został, a gra fantastycznie.Gdyby odszedł byłoby psioczenie, że się wypalił i tak i co z tego, że w innym klubie gra świetnie.
0
Dzięki za materiały, chociaż ciężko w to uwierzyć ciężko znaleźć w dobrej jakości gol z Realem z sezonu 2004/05. (gol do pustej po kiksie Carlosa ;])
0
anonim - no i oprócz tego dodaj cały dobry rok ligowy.
A Deco zasłużył moim zdaniem na nominację, najlepszy pomocnik (a nawet zawodnik) EURO do czasu odpadnięcia Portugalii oraz świetnie wejście do Chelsea, nie najgorzej grał też na wiosnę w Barcelonie, raz był chyba zawodnikiem miesiąca.
A Ronaldo pewnie wygra, znowu 2 bramki strzelił. Oni patrzą na takie rzeczy mimo iż nie widzieli zapewne meczu, ale co zrobić... ;]
0
ManUfan - Ronaldinho dopiero teraz wraca do formy po nieudanych MŚ. Wracał cały czas, z Ronaldo będzie podobnie, wspomnisz to kiedyś.
0
Kaka akurat gra ostatnio genialnie, chociaż w przeciągu całego roku nie zasłużył. Puyol chyba też nie, wyżej ceniłbym Marchenę choćby.
0
Abidal i Iniesta dużo wyższe oceny podchodzące nawet pod 9-tki. Iniesta grał perfekcyjnie, był z Eto'o najlepszy na boisku, a Eric zagrał najlepszy mecz w Barcelonie w historii.Nawet sobie dryblował jakby nic.
0
I przyszedł za astronomiczną kwotę dodajmy ;p
0
Benzema i tak go wciąga nosem ;]
Szczególnie w kwestiach: zdobytych goli, spokoju, opanowania, szybkości, doświadczenia, średniej ilości goli w stosunku do meczy, międzynarodowych imprez, ligi w jakiej gra, ilości goli przeciw tym 'największym', goli przesądzających o zwycięstwach.
Prawda jest taka, że nawet Henry bije Karima na głowę i pokazuje to w reprezentacji.
0
sciah - rozumiem o co ci chodzi, ale chciałbym dodać, że magia ery Rijkaarda i Guardioli się trochę różni. Tutaj i tutaj ważne są przede wszystkim posiadanie piłki i utrzymywanie piłki. U Rijkaarda natomiast była większa fantazja techniczna: efektowne zagrania czy dryblingi, teraz jest bardziej zachowawczo. Piękno polega na pressingu, asekuracji, bieganiu, rygorowi technicznemu, podaniom na 1,2,3 kontakty.
Dla mnie faktycznie bardziej odpowiada styl Guardioli - wspaniały technicznie i taktycznie. Mix doskonały.
Jednak byłby to twór doskonały gdyby zamiast za Henry'ego na lewej stronie grałby Ronaldinho. Dodałby jeszcze więcej polotu, dokładności i właśnie efektowności.
Pep pokazał, że sprzedaż Eto'o byłaby niesamowitym błędem, to samo pewnie mówilibyśmy gdyby pozostał R10, bo w Milanie z każdym meczem jest coraz lepszy, na pewno lepszy od Henry'ego.
0
przeminho - największa głupota w historii to był zakup Savioli.
0
Joga Bonito w 1 połowie i dobra gra w 2 połowie.
Moje oceny: VV 7, Alves 8, Abidal 8,5 (najlepszy mecz Erica w jego karierze na Camp Nou), Marquez 7,5, Puyol 8, Toure 7 (w sumie poza jednym świetnym podaniem, które jednak nie doszło ale spowodowało bramkę nic wielkiego nie pokazał), Xavi 8, Iniesta 9 (fenomen, te jego szybkie decyzja i perfekcja, dokładność, orientacja - geniusz!),Henry 7, Eto'o 9 , Messi 8, Bojan bez oceny (nic nie pokazał wielkiego), Hleb bez (dobre wejście), bez Sanchez (ale dobrze się zachowywał po wejściu).
9 zwycięstwo z rzędu. W CdR musi być 10 ;]
0
Dla mnie trójka Xavi, Iniesta i Messi była mniej więcej na równo. I wybieram Xaviego, zgadnijcie dlaczego ;p
0
Podoba mi się nazwa: najpopularniejszy zawodnik roku, a nie najlepszy gracz roku :)
0
To tylko pokazuje, że Sport faworyzuje wychowanków ;]
0
Zwłaszcza, że Keita dobrze się prezentował do chwili kontuzji.
0
klemens87 - na 1 argument mam 3 swoje w poprzednim komentarzu.
na 2 argument - czemu niby Henry jest mniej medialny od Cannavaro czy Shevy? ;] Zresztą co do ma do umiejętności?
na 3 argument - w sumie to nie argument ;)
0
Typowy mecz na zyskanie sił, oszczędzanie zawodników i wygraną raczej na luzie. Oby takich więcej.
Moje oceny:
VV 7,5, Alves 6,5, Abidal 7, Pique 7, Marquez 6,5, Toure 7,5, Keita bez oceny (ale dobrze się prezentował), Sanchez 2,5 gdzieś (naprawdę nie wiem czy to zawodnik choćby na ławkę), Iniesta 8 (jest w formie, nie ma co...), Henry 7,5, Eto'o 7,5 (gracz meczu gdyby strzelił wszystko, bardzo aktywny).
0
masq - mają takie argumenty jak ty na to, że Benzema i Vagner Love to najlepsi snajperzy świata ;)
Ronaldo nie powinien dostać piłki bo:
1. Nie miał równego roku, wiosna słabsza od poprzedniej jesieni, EURO słabiutkie, teraz też przeciętnie.
2. Nie zagrał ani jednego meczu w tym roku na światowym poziomie, takiego, że cały świat zapamięta to na długo, takiego, że dałoby się go w ogóle teraz pamiętać. Jedynie mecz z Romą jakby go naciągnąć do potęgi szóstej.
3. Oprócz gola w finale LM nie strzelił żadnej ważnej bramki, zresztą taki Lampard też gola strzelił i co? Ma za to złotą piłkę dostać?
Gdyvy za samą skuteczność przyznawać złotą piłkę to 3 lata temu złotą piłkę powinien dostać Mintal ;)
0
Podobny mecz do derbów Barcelony. Tam też atakowaliśmy co chwila i dopiero z karnego wpadło.
0
exeqtor - kodeki wgraj :)
0
Strach się bać ;]
0
Przecież nie jest powiedziane, że przykładowo Xavi nie zagra na 100%.
0
Essien. Dla mnie w tym roku wyrósł na najlepszego def. pomocnika na świecie.
Zaki i Aboutreika - wygrali dla Egiptu co nie co, pierwszy nawet pokazał się w Europie, ale to nie to. Nie ten poziom co Essien w przekroju całego roku.
Adebayor - naprawdę wyróżnił się w tym roku i jeśli wygra to się nie obrażę, ale mój wybór na Essiena.
0
szmeto - wszystko i na temat.
0
Iniesta znowu strzela w reprezentacji... szkoda gadać.
0
Jest Fabregas, a nie ma Iniesty... Kpiny! Kpiny! Kpiny! ;/
Fabregas zagrał jakiś dobry mecz w tym roku?
0
2 x Milan, 4 x Chelsea, Espanyol rok 2005 (najlepszy jego mecz, ani jednego złego zagrania w całym meczu, poezja), wspomniany Real, Valencia rok 2005, Werder 2006, Villareal 2007. Mogę więcej, ale chciałeś 10 :)
W meczu z Realem na Santiago był naprawdę genialny, ale nie był boski ;] Po prostu prócz 2 bramek i kilku sztuczek nie błyszczał aż tak bardzo.