0

I zgadzam się w zupełności z eMATe. Barcelona zawsze kochała czarodziei.

0

sciah - wykluczając charakter Ronaldinho był na pewno lepszy piłkarsko niż teraz Messi. Tak to się powinno podsumować ;]

0

Maxi Rodriguez jest do wzięcia? Ja bym się nawet nie zastanawiał...

0

Z Van Persie'm jest ten problem, że technicznie jest on wręcz rewelacyjny, ale on na boisku w sumie nie myśli wcale. Co ma piłkę to bije ciągle z tej swojej lewej nogi z każdej możliwej pozycji. Prawej nogi nie ma chyba w ogóle.

Albo jest źle wykorzystywany w klubie, bo w reprezentacji błyszczy (choć daleko mu do świetnej gry) podobnie jak Robinho przykładowo.

0

Guardiola uwielbia Rafę przede wszystkim za jego fantastyczne wyprowadzanie piłki z obrony, według mnie jest w tym nawet najlepszy na świecie. (jedynie Lucio może mu dorównać z tym, że on wyprowadza częściej dryblingiem, a Rafa podaniem czy przerzutem)

0

Hernanes - nie kosztem Iniesty...

Neves - przecież dopiero przeszedł do Interu.

Van Persie - najbardziej przereklamowany piłkarz świata po Riquelme.

0

Naprawdę wiele wyjaśnił ten wywiad odnośnie poprzedniego sezonu. Tu macie całą prawdę dlaczego odeszli albo mieli odejść: Eto'o, Ronaldinho i Deco.

0

sciah - już o tym dyskutowaliśmy kiedyś to zdaniem obserwatorów dyskusji to ja wygrałem ;]

Szybkośc to była największa wada Ronaldinho akurat. Nie wiem kogo ty oglądałeś ;]

A przeciętne strzały? Dla mnie jakby zrobić TOP 20 bramek w historii futbolu to R10 (lub R80 jak kto woli) miałby jakieś 8 w tej liście. Przewrotki, bomby z 40 metrów, strzały z niczego (Chelsea i gol wszechczasów dla mnie, Valencia) i tym podobne. Skuteczność też miał świetną, po 15 bramek na sezon jak na skrzydłowego to niezły wynik, a nawet i więcej czasem strzelił. Messi nie umie tak strzelać ;] jak już to po długim dryblingu i nic więcej.

Messi posiada niesamowity drybling, może nawet najlepszy w historii futbolu i to jego jedyny magiczny atut. 80% jego goli to zwód, czy 2 i strzał sam na sam. Ronaldinho umiał dużo więcej.

Czepiasz się też tzn. sztuczek u R10, ale były one z pożytkiem dla zespołu. Więcej nie muszę pisać ;] A, że nakręcały publiczność to była właśnie jego magia.

Szkoda, że nie mamy dwóch tak genialnych skrzydłowych w jednym zespole. To byłoby niesamowite.

0

Ronaldinho nie trzymał formy? 5 sezonow grał na najwyższym poziomie, Messi dopiero 2...

0

Mushroom - Messi jednak drybling ma lepszy, bo jednak liczy się ilość. Ale jeden jeden zwód Ronaldinho był efektowniejszy niż 5 zwodów Messiego naraz. Było, minęło... A mogliśmy poczekać tak jak z Eto'o.

0

TVP Sport - dostęp do tego kanału ma chyba tylko 1/100 Polski, ale w końcu to telewizja publiczna :)

0

tupac888 - grają na podobnej pozycji, więc można ich porównywać. Messi ma lepszą tylko szybkość i krótki drybling, reszta jest po stronie R10 (nie R80, który się do niego nie umywa ;])

0

Ronaldinho gdy był w formie bił na głowę dzisiejszego Messiego. Teraz wiadomo, że to Leo jest na topie.

0

Zna ktoś jakiś kanał na Cyfrze na którym leci ten mecz?

0

bacz - widać słabo się znałeś na piłce przed ME. Arshavin był gwiazdą Pucharu UEFA (szczególnie mecze z Leverkusen, Rangersami czy Marsylią), a dodatkowo 4 razy z rzędu (!) został wybrany najlepszym zawodnikiem ligi rosyjskiej.

0

Ramos nie robi zbyt wielkich błędów przy transferach i według mnie te 25 mln szybko się spłaci.

0

Kapitalnie, że Del Bosque nie powołał Raula i Gutiego mimo znajomości ;] Taki powinien być trener.

0

Arkag - Brożek robi co chce, ale strzału już oddać nie potrafił ani razu :)

0

Przecież Pedro nie grał wcale gorzej od Hleba w sparingach... To o co chodzi?

0

To Wisła wcale tak dużo nie zarobi na transmisjach.

0

tychowianin - dla mnie kibicowanie Barcelonie to część życia. Nie tylko niby-kibicowanko.

0

Riquelme był po prostu za słaby. Nie ważne gdzie by grał to grał słabo. Co z tego, że ma przebłyski? Nigdy nie zabłysnął w wielkim futbolu jakoś dłużej niż miesiąc.

0

Za słaby technicznie na Barcelonę. Jakby nie miał szybkości byłby piłkarzem po prostu bardzo przeciętnym. Niektórzy gdzieś pisali o tym, że niby brał Puyola jak chciał w tamtym sezonie, ale Carles miał beznadziejny rok i nic mu po prostu nie wychodziło.

0

Toure moim zdaniem nie pokazał jeszcze swojej najlepszej gry na jaką go stać. Moim zdaniem jego potencjał jest jeszcze wyższy. Nawet może zbliżyć się do poziomu Vieiry i Makelele z najlepszych lat, albo do Essiena z poprzedniego sezonu. Ba, może ich pobić. Więc sprzedawanie go to fatalny pomysł, Wenger znowu zrobiłby interes stulecia.

0

Messi złota piłka w nast. roku, w tym ma być Xavi ;p

A jest to bardzo możliwe, jak Ronaldo będzie miał fatalne 2 półrocze, a na to wygląda.

0

W tamtym sezonie był najlepszym strzelcem zespołu, jeśli w tym to powtórzy to wystarczy :)

0

Almeria spadnie? W żadnym wypadku. Klub zainwestował pieniądze w naprawdę ciekawych graczy. Zresztą Almeria funkcjonuje jak porównując Odra Wodzisław w polskiej lidze, czyli promocja i sprzedaż za dobrą cenę.

Zresztą wystarczy zobaczyć skład: sami świetni zawodnicy. A i ławka prezentuje się świetnie. Jest świetny kręgosłup zespołu: Alves - Mane - Nieto - Negredo. Jeśli dodamy, że na pewno któryś z nowych-młodych się jeszcze wypromuje to nic klubowi nie grozi. Szczególnie ciekawi są: Piatti i Estívariza.

Dla mnie Almeria to będzie środek tabeli. Jeśli dalej będą tak mądrze operować pieniędzmi to spadek w najbliższych latach jest niemożliwy.

0

I jak tu go nie kochać? :)

0

hanc - gorzej jak ktoś chce podryblować czy coś strzelić, a niestety trener nie widzi go w takiej roli :-) Ale trzeba się zachowywać jak profesjonalista :)

0

Klajwert - też grałem stopera przez 2 sezony. To chyba najgorsza pozycja na boisku po bramkarzu. Żadnej twórczości tylko kopiesz do przodu, a jak nie trafisz to stracona bramka i jesteś winowajcą. Trzeba być po prostu skoncentrowany do perfekcji.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?