zbyniol
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
2 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Przeczytałeś tekst dokładnie? To ciekawa wstawka z Twojej strony o Gomesie skoro Paulinho przeżywał dokładnie to samo w Totenhamie... i nagle Paulinho fajny No name a Gomes nie
1
Tez nie mam pojęcia jaki był cel napisania zapowiedzi meczowej w taki sposób... po pierwsze cała burze rozpętał zawodnik Barcelony, a redakcja odgryza się jakby nie wiadomo jaka krzywdę Espanyol wyrządził klubowi...
0
Jak to Pique:
Se queda ;)
3
BArdzo byłem ciekaw ocen linii defensywnej w tym meczu i jestem szczerze mówiąc zaskoczony ich wysokim poziomem. Gomes ma obniżoną ocenę za brak asekuracji Alby, ale sam Alba nie ma obniżonej oceny za to, że notorycznie trzeba było go asekurować. Roberto jednak nie jest rasowym obrońcą i było to zdecydowanie widać w tym meczu, gdzie popełniał błędy, nie dość, że lewą naszą flanką atakował Sociedad to jeszcze cały czas była opcja grania na drugą stronę albo do wchodzących z tej strony zawodników, katastrofa.
1
Cóż, ani defensywa ani atak nie stanowia w barcelonie problemu. od lat ta ruzyna jest tak silna jak silny jest srodek pola. a tu w tym sezonie kulejemy ponad miare. Iniesta traci takie pilki ze sie wierzyc nie chce ze to numer 8 na koszulce, Rakitic nie zostal jeszcze optymalnie wykorzystany, ale tez nie rpzystosowal sie jeszcze do szybkosci i plynnosci gr barcelony.
a w ataku to bardziej niz niewidoczny pedro draznily straty, nieudane przyjecia i zle decyzje neymara
0
jakiś miesiąc temu miałem okazję być w Barcelonie i rozmawiać ze zwykłymi ludźmi, zdeklarowanymi Katalończykami z dziada pradziada, którzy powiedzieli mi że rodowici Katalończycy czują się wolni, bo mają swój język, kulturę i sa wolnymi ludźmi, że oni są ludźmi niepodległymi. Że idee niepodległościowe to kwestie polityczne, kwestie imigrantów z innych regionów Hiszpanii, któzy nie wiadomo za bardzo jakie motywy mają w dążeniu do oddzielenia Katalonii od Hiszpanii
0
o ile rozumiem chęć zagęszczenia pola przez martino wystawieniem 4 pomocników, to już trochę nie rozumiem dlaczego neymar nie zmienil np xaviego co daloby szanse dobicie city w drugiej polowie, co powstzrymaloby tez zabalete i clichy'ego przed rajdami na naszej polwie
0
myślę, że city wyszło zbyt bojaźliwie nastawione na ten mecz, a co do akcji przed karnym - Navas pięknie potknął się o murawę, sędzia nie dał się nabrać, Demichelis miał sekundę na decyzję i wybrał najgorzej bo szanse na złapanie piłki spod nóg Messiego miał już nikłe, 80 % sędziów gwizdnęłoby karnego.
a tak na marginesie: zagranie Xaviego do Fabregasa przy bramce Pique? Nie mam pytań, jakim prawem mówi się o odsuwaniu go od składu? Martino zabrał City przestrzeń w środku boiska wystawiając czterech pomocników i sprawdziło się :)
0
Wydaje mi sie ze troche niesprawiedliwe podsumowanie gy xaviego. Ogladajac mecz odnosilem wrazenie ze nawet jak by bardzo chcial to nie mial zawodnika, do ktorego moglby poslac prostopadla pilke. Swoja ruchliwoscia albo jej brakiem w polu karnym oraz stosunkowo gleboka defensywa celticu nie pozwalaly na bardziej nieprzewidywalne zagrania. Wydaje sie ze w tej roli mialy wystepowac skrzydla.
0
i bayern i borussia w tym sezonie to byly druzyny cyborgow ktorzy biegali od pierwszego do ostatniego gwizdka na pelnych obrotach. a szkoda bylo patrzec jak nasi obroncy odbijali si od nizszych pilkarzy chociazby w lidze... przygotowanie fizyczne to podstawa w dzisiejszej pilce! guardioli juz nie ma i nie wroci takze nalezy nawet szukac dalszych zmian w tym momencie.
0
W chelsea niestety nie w trenerze leży problem. Jeśli chodzi o Pepa to gdzie nie pójdzie to będą po nim oczekiwać mistrzostwa w pierwszym sezonie a najlepiej i zwycięstwa w lidze mistrzów. Każdy zespół poza Barcą w którym jest tak silna presja na wyniki będzie dla niego karierowym i wizerunkowym samobójstwem.
0
marco_polo
Ja bym protestował, jako jeden z kibiców. Oczywiście abstrahując od formy protestów pojedynczego kibica z Polski to kwestia 12 mln za sezon dla jednego człowieka w klubie to marnotrawstwo pieniędzy. Pep jest wspaniałym trenerem dla Barcelony, ale jestem stanowczo przeciwny zatrzymywaniu go za wszelką cenę
0
dzapkis han
on sie nie rozluznil w piatym secie tylko oboje z murrayem doprowadzili organizmy do stanu krancowego mozliwosci. kapitalny pojedynek charakterow w tym polfinale mial miejsce. niezlomnej woli i gry do konca zadnemu nie mozna bylo odmowic, pod koniec odrobine wiecej sily mial djoko :) ja tam jestem fanem dobrego tenisa i cieszymnie ze gwiazda tego sportu tak sie wypowiada o naszym zawodniku :) mozna byc dumnym :)
0
roznica miedzy barcelona a realem - wspaniale ujecia twarzy zawodnikow blaugrany po straconym golu i ujecia twarzy zawodnikow realu po bramce puyola - determinacja vs "mecz juz przegrany" to nie ma co sie dziwic ze potem przegrywaja
0
ciagle sie slyszy i czyta tylko: za mlody, ma jeszcze czas... otoz prawda jest taka ze Neymar czasu juz nie ma! znalazl sie wtakiej sytuacji ze albo wydorosleje szybko, albo zjedza go zywcem po transferze do europy. bojan tez mial miec czas, mial byc jeszcze mlody, rozwinac w pelni swoj potencjal, ale rynek wymagal od niego zeby zrobil to szybko, tak jak i od Neymara. czas zaczac brac odpowiedzialnosc na swoje barki, ciagnac druzyne, wspolpracowac z kolegami... 19 lat? wczesnie zaczal, to musi wczesnie dojrzec, wczesnie sie do konca rozwinac. niestety
0
i takich rzeczy z młodzieżą się robić nie powinno, pompowanie bańki, której Ci zawodnicy nie wytrzymują, jak nie sam Neymar się spalił to światowa piłka, prasa, oczekiwania go spalą... będzie miał duże szczęście jeśli nie jego kariera nie przebiegnie podobnie do tej Bojana. I miałem takie zdanie już przed KMŚ.
0
ale szczerze mowiac to messi po golu nawet na niego nie spojrzal, po prostu odwrocil sie i poszedl cieszyc sie z fabsem i alvesem - ostatnio bylo podobnie
0
haha, "prawdziwa mieszkanka wybuchowa" :D piękne :)
0
jeśli bedzie na tyle zdrowy żeby być dopuszczonym przez lekarzy do gry, to nie widzepowodu, dla któego miałby dochodzić do siebie w psv a nie barcelonie. tu trenuje z najlepszymi i pod okiem najlepszych. jego pozcja w druzynie sie nie zmienia, takze na ostatniej prostej moze rownie dobrze zostac i pomagac druzynie w ciezkich chwilach walczacej na wielu frontach, dajac troche oddechu zawodnikom podstawowej jedenastki. po to byl tu sprowadzony i jesli bedzie gotowy do grry powinien zostac i pomagac. trener reprezentacji i tak ma dla niego zarezerwowae miejsce w ekipie
0
i tu sie zgadzam, ze inemu trenerowi ciezko by bylo pobic osiagniecia Guardioli w Barcelonie, natomiast ciezko bedzie tez samemu Guardioli dorownac wlasnym osiagnieciom, bo zawsze bedzie sie od niego wymagac cudow, zeby stworzyl druga, trzecia, enta Barcelone, zeby wszedzie zamienial wszystkow zloto czy puchary, ciezko mu chyba bedzie doscignac samego siebie, jesli wiecie co mam na mysli ;]
0
ja bym nie byl taki pewny czy Pep odnioslby jakies spektakularne sukcesy z innymi druzynami, ale to tylko dywagacje, ktore sprawdzic mozna by bylo tylkow jeden sposob :) troche sie boje przesycenia i zmeczenia zawodnikow trenerem i odwrotnie, takie dlugie staze trenerskie nie zawsze dobrze wplywaja na druzyne, moze trzeba bedzie czegos nowego po tym sezonie?
0
jak dla mnei cesc oprocz strzelenia brami nie zrobil nic godnego uwagi w tym meczu, strasznie duzo rzucajacych sie w oczy strat co dla srodka pola i plynnosci gry barcelony bylo troche dewastujace
0
Messi zagral jak Messi, zawsze chcial zdobywac bramki, zawsze strzela z roznych pozycji, gdyby chociaz dwa strzaly wpadly to bylyby zupelnie inne oceny jego wystepu a takto mial po prostu pecha a i obroncy victorii go ciasno pilnowali
0
w ogole to pamietajmy ze tylko jakiemus bardzo szczesliwemu dla niego zbiegowi okolicznosci eto'o zostal na sezon 2008/09 bo Pep nie widzial go w swoim projekcie druzyny. a w ogole narzekanie ze moglibysmy miec teraz lepszego napastnika to mnie troche irytuja kiedy czytam niusa o 36 bramkach w 11 meczach. eto'o nie zawsze byl tez pokorny i ciezko pracowal bo tez klocil sie z ronaldinho (ich zgode i uscisk na rozgrzewce kiedys przed meczem komentowano glosniej niz sam mecz), bodajze byla tez sytuacja kiedy eto'o nie chcial sie podporzadkowac i zejsc z boiska lub te zna nie wejsc, a zespol to nie tylko dobrzy obroncy, pomocnicy i napastnicy
0
eto'o nie marnowal prawie zadnych sytuacji? z krzesla spadlem... przyjmijcie to ze napastnik w barcelonie tak juz musi miec, ze na milion sytuacji i tak wykorzystuje duzo, eto'o strzelal bramki i ustrzelil ich sporo ale ze nie marnowal okazji? proponuje skroty z sezonu 2007/08 albo niektore spotkania z wybitnego sezonu 2008/09... eto'o jest wielki ale jest tylko czlowiekiem, tak samo jak villa czy pedro
0
Czy najlepszy stoper świata jak twierdzisz daje się w finale ligi mistrzów minąć najprostszym z możliwych zwodów, jednym ruchem stopy? przypomne bramkę Eto'o na 1-0 z 2009 roku. Absolutnie zgodzę się z faktem iż Vidić i Ferdinand są najbardziej przereklamowaną parą stoperów. Ale nie będę też twierdził że Pique i Puyol są najlepsi.
0
a ja pozwole sobie zwrocic uwage na dobra moim zdaniem postawe davida villi, ktory po slabszych nieco wystepach zaczyna wracac na wyzszy poziom, dzisiaj koledzy nie obslugiwali go za czesto a defensywa sportingu grala dobrze i twardo,naleza mu sie jednak pochwaly za dobre wyjscia, strzal lewa noga nieco ponad poprzeczka, dobra motoryka i zwrotnosc
0
człowiek był spokojny kiedy wiedział że do zmiany gotowy jest solidny, porządny zawodnik, taki troche profesor :)
0
przyznam ze czytajac ten tekst nie spodziewalem sie ujrzec nazwiska oleguera pesasa, z tego co ja jeszcze pamietam z jego wystepow to czerwone kartki i dosyc slabe wystepy, ale rozumiem ze mowimy tu o tym co prezentowal poza boiskiem, bo rzeczywiscie powszechnie wiadome bylo jego zainteresowanie polityka i kreowanie sie na czlowieka z zawsze otwarta ksiazka, nawet chyba sami zawodnicy wspominali ze oleguer "wygladal" na najbardziej inteligentnego :P rozumiem tez ze to subiektywne spojrzenie autora tekstu, mojej sympatii ani poza boiskiem a w szczegolnosci na boisku nie wzbudzal
0
reventon
raz, to ze temat kuna skreslil sam guardiola zdaje sie wiec mozesz juz raczej zapomniec
dwa, to ze Cesc nie ma decydujacego glosu w negocjacjach, ma go Arsenal i chyba ciezko sie dziwic ze kluby chca zatrzymywac swoich najlepszych graczy? Cesc z powrotem w Barcelonie to byloby marzenie natomiast jesli arsenal transfer zablokuje to zycze mu powodzenia w anglii bo to profesjonalista, daje z siebei wszystko dla klubu, w ktorym gra. rozkapryszona panienka... prosze cie...