12

Na razie niech spokojnie Valverde dokończy swój kolejny już sezon a na poszukiwania nowego szkoleniowca ruszy się po nowym roku. Gallardo może i ma osiągnięcia w Ameryce Południowej, ale myślę, że Barcelonie przydał by się bardziej trener z doświadczeniem w piłce europejskiej. Jak wiadomo to są dwa różne światy.

Mnie bardziej przekonuje Erik ten Hag. Wyrwano mu szkielet drużyny, a gra Ajaxu nadal jest bardzo miła dla oka i co najważniejsze skuteczna. W LM z taką grą znów mogą zajść daleko. Tylko lista chętnych do jego zatrudnienia będzie w przypadku kolejnego fantastycznego sezonu bardzo długa, więc rozeznanie trzeba zrobić dużo wcześniej. Jego asystentem mógłby zostać Xavi i mielibyśmy na ławce duet, który gwarantowałby odpowiednie przygotowanie taktyczne, a co najważniejsze mentalne.

1

Mimo fatalnej momentami gry we wrześniu drużyna Valverde wychodzi obronną ręką. Jesteśmy w czubie tabeli z niewielką stratą do lidera, w LM mamy już 4 punkty chociaż powinniśmy mieć 0. Wracają kontuzjowani i z każdym meczem powinno być lepiej, do tego w pomocy widać, że De Jong z Arthurem będą grać. Jest więc światełko w tunelu. Na wiosnę będziemy niszczyć wszystkich (przynajmniej mam taką nadzieję) i wygramy potrójną koronę. Na zakończenie współpracy Barcelony z Valverde.

5

Mam nadzieję, że zarząd uważnie obserwował wczoraj tego zawodnika i że w lecie złożymy odpowiednią ofertę.

25

Barcelonie w szatni brakuje prawdziwego lidera, chłopa, który potrafiłby ogarnąć całe towarzystwo i zmusić do maksymalnego wysiłku. Zamiast tego szefem jest półcelebryta, który w pogoni za interesami potrafi bez zgody klubu pojechać w siną dal. Niestety, ale zarząd rozpieścił niektórych zawodników do granic możliwości. Teraz wystarczy, że jakis gracz bąknie coś, iż chce opuścić klub a już dostaje podwyżkę. Takie głaskanie po główkach powoduje, że nawet takie spotkania jak z Liverpoolem uchodzą zawodnikom na sucho.
Wielu kibiców na tej stronie podzielało zdanie Pique, który krytykował zarząd, odwracając uwagę od postawy zawodników. Szkoda, że zapomniał, że w przeszłości Barcelona również jeździła po całym globie w poszukiwaniu nowych kibiców i sponsorów, a wyniki i gra wyglądała o niebo lepiej. Też należę do grupy osób, która chciałaby odejścia Valverde, ale niektórym zawodnikom też bym dał odpocząć od wyjściowego składu.

0

Do wyborów jeszcze dużo czasu i wiele może się zdarzyć, ale jak widać Bartek nie ma godnego następcy w klubie i cały jego projekt może umrzeć śmiercią naturalną. Na placu boju zostaną więc pewnie inni kandydaci. Laporta miał swój czas i go po części zmarnował liczą naiwnie, że można w dzisiejszym świecie grać bez reklam na koszulkach. Font liczy, że stara gwardia go poprze i że wygra wybory, gdy ogłosi Xaviego nowym Guardiolą Barcelony. Pewnie dołączą do niego kolejni byli zawodnicy z Puyolem na czele. Na dzień dzisiejszy nie ma jednak konkretnej wizji finansowej Barcelony, choć wiem, że ma jeszcze dużo czasu, aby doprecyzować plany na przyszłość.

6

Niech zagrają na Grenlandii, aby wypromować PD wśród pingwinów.

0

Wychodzi na to, że sezon ten będzie przejściowy pod kilkoma względami. Przede wszystkim to ostatni rok z Valverde na stanowisku. Obojętnie czy jakimś cudem uda nam się coś wygrać w tym sezonie czy nie. Rewolucja w środku pola cieszy, ale skoro odsuwany jest Rakitic i nie gra Vidal to tak samo powinno się postąpić z S.Roberto. De Jong z Arthurem powinni grać razem. No i na koniec Fati. Nie można zmarnować jego talentu. Obojętnie czy wiązać się to będzie z odejściem Dembele, Suareza czy brakiem transferu Neymara. Chłopak ten to skarb, który powinien za 3-4 lata być motorem napędowym nowej Barcelony.

2

@TheNekro94 Jak mam szanować człowieka, który pisze o własnych rodakach Polaczki?

0

@Odesseiron Kompleks bitego dziecka?

17

Nie wiem jak można jeszcze toczyć debatę na temat ZZ. Fakt jest niepodważalny - to mierny trener, który nie ma pojęcia o swoim zawodzie. Największe sukcesy zawdzięcza zlepkowi kontrowersyjnych decyzji oraz osobie C.Ronaldo. Algierczyk niczym Kubuś Puchatek o małym rozumku nie potrafił przez całe okienko wzmocnić środka pola. Ale ma alibi: chciał Pogbę, Perez mu go nie kupił, więc w przypadku klęski na koniec sezonu winni będą w zarządzie. Sam ZZ nie ma sobie nic do zarzucenia.

W Barcelonie obraz nędzy i rozpaczy, ale jest światełko w tunelu. To linia pomocy, zupełnie nowa, która w perspektywie czasu może dać Barcelonie tak wiele radości. Arthur i De Jong muszą grać razem a będziemy mieli spokój w środku pola na długie lata. Z każdym meczem będzie też lepiej w linii ataku. Wróci do rytmu meczowego Messi, Griezmann zgra się w pełni z zawodnikami, a Fati może nabrać niezbędnego doświadczenia. To wszystko pewnie da nam kolejną wygraną w PD i triumf w CdR. Na LM bez poprawy gry na wyjazdach nie ma co liczyć.

10

Bardzo się cieszę, że ZZ wrócił do Realu i że cały piłkarskie świat (może poza kibicami z białymi klapkami na oczach) zobaczy, że 3 wygrane LM z rzędu to tylko i wyłącznie zasługa trzech czynników: sędziów i braku VARu, szczęścia i C. Ronaldo. Algierczyk nie miał z tymi sukcesami nic wspólnego.

7

@xavi890 Nie ma to jak oceniać zawodnika po kilku spotkaniach, gdzie w każdym z nich grał z kimś innym w linii ataku, w dodatku w każdym spotkaniu na innej pozycji. Przypomnę ci tylko, że tacy zawodnicy jak Villa czy Henry w przeszłości prezentowali się na początku jeszcze gorzej. Griezmann potrzebuje czasu, aby zgrać się w pełni z drużyną i przede wszystkim z Suarezem i Messim. Myślę, że za 2-3 miesiące ich współpraca będzie wyglądała zupełnie inaczej, co przełoży się na gole i asysty.

2

Szukając na chłodno pozytywów po wczorajszym meczu trzeba podkreślić, że Barcelona wywiozła jeden punkt z Niemiec z bardzo trudnego terenu. Punkt ten może w ostatecznym rozrachunku dać nam pierwsze miejsce w grupie.
Tak śmiejemy się z ZZ, ale patrząc na wczorajszy mecz to Valverde w niczym mu nie ustępuje. Niby jest taktyka, niby zawodnicy wiedzą co mają robić, ale efekt finalny to totalna masakra. Dobrze, że dopiero początek sezonu i za miesiąc gra może wyglądać już o niebo lepiej. Przynajmniej ja mam taką nadzieję, bo nastąpiła wymiana pokoleniowa w środku pola i potrzeba czasu, aby to wszystko zazębiło. Zwłaszcza, że Messi dopiero za 2-3 spotkania złapie rytm meczowy.

1

Wielkie brawa za jeden punkt. Jedyny pozytyw dzisiejszego wieczoru.

0

Widocznie Messi wymusza na klubie kolejną podwyżkę, bo nie chce mi się wierzyć, że nie jest jeszcze gotowy do gry. Jest też inne wytłumaczenie - klub oszczędza go na ewentualny rewanż w półfinale LM, aby w końcu mógł poprowadzić zespół do wielkiego finału.

0

Jednej rzeczy w całym tym zamieszaniu nie rozumiem. Dlaczego chłopak nie gra w rezerwach? Ja wiem, że teraz ma szansę pokazać się całemu światu, ale jak wrócą wszyscy kontuzjowani z linii ataku to o minuty będzie szalenie trudno. I tu wracamy do sedna sprawy. Aby się rozwijać chłopak musi systematycznie grać. Na treningach z pierwszą drużyną kariery nie zrobi.

1

Nie rozumiem zupełnie podejścia do Aleny. Wiadomo było, że jak nie odejdzie Rakitic to w pomocy po przyjściu De Jonga będzie ścisk niemiłosierny. Zgłasza się klub z PD, w którym młody zawodnik może zacząć grać regularnie i udowodnić, że ma odpowiednie papiery na grę w Barcelonie a my zostawiamy go u nas. Bezsens.

1

Szkoda, że nie udało się sprzedać Umtitiego, bo stan jego zdrowia nie napawa optymizmem. Jeszcze sezon nie zaczął się w pełni a my znów mamy dwóch stoperów światowej klasy i jednego żółtodzioba, który nie wiadomo jak sobie poradzi w meczach o dużą stawkę. Oby więc Pique i Lengleta omijały urazy.

27

@Avada Kedavra Tak było. PO.

4

Do dziś nie potrafię zrozumieć jak można go było wymienić na Ibrę. Z sentymentem zakładam koszulkę z jego imieniem i przypominam sobie ile dawał klubowi.

2

Znowu Neymar. Chyba już nie będzie okładek bez jego twarzy.
Analizując na chłodno dobrze się stało, że Brazylijczyk do nas nie trafił. Teraz będzie musiał swoje wycierpieć a Barcelona przez rok ma szansę na zobaczenie jak radzi sobie Neymar i czy znów nie przytrafi się mu jakaś kontuzja. Dodatkowo może się okazać, że zwyczajnie nie będziemy go potrzebować, bo tercet Griezmann-Suarez-Messi wygra wszystko a Fati swoimi świetnymi występami podważy sens kupowania kolejnej gwiazdy do ataku. Czas działa na naszą korzyść. Oczywiście najlepiej by było jakby temat powrotu Neymara upadł bezpowrotnie.
Zostajemy w klubie z Rakiticiem, który jestem przekonany, że ostatniego słowa jeszcze nie powiedział oraz z Dembele, dla którego Barcelona jest klubem marzeń (może przez to, że o niej cały czas śni to spóźnia się na treningi).

3

Kolejny dzień i szmatławiec madrycki jątrzy. W Madrycie lista młodych talentów, którzy nie grają jest jeszcze dłuższa.

0

Takie śmieszne te wywody. Wyjdzie na to, że zawodnik dopiero jakby wylądował w PSG to by się dowiedział, że go sprzedano. O tym, że zawodnik znajduje się na rynku wszyscy zainteresowani wiedzieli od pierwszego spotkania ligowego. Jeśli tak bardzo się bulwersował swoim odejściem to czemu jego agent zdążył uzgodnić warunki kontraktu z Francuzami? Mógł powiedzieć wprost: nigdzie nie odchodzę i nie interesują mnie przenosiny do innego klubu. O ofercie Juve nawet szkoda pisać, bo pewnie chcieli mieć go za darmo.

0

@denks1984 Ta sławetna już drabinka płacowa w Madrycie powoduje, że największe gwiazdy zwyczajnie do Madrytu już nie przychodzą. Jestem pewien, że jakby na stole Perez położył Neymarowi tyle ile żądał to już biegałby w białej koszulce.

1

Niech się madrycki szmatławiec zajmie wspaniałą atmosferą w Realu. ZZ publicznie wyrzucił z klubu Walijczyka, zacierał ręce, gdy chcieli sprzedać Jamesa a teraz musi ich wystawiać w pierwszym składzie, bo nie ma kto grać. Tam dopiero mają ciekawy klimat.

0

@Czarny19 5 punktów to dwa mecze bezpośrednie, więc tragedii nie ma. Zwłaszcza, że za nami dopiero 3 spotkania. Dodatkowo przerwa reprezentacyjna pomoże wykurować się linii ataku.

5

Bardzo dobrze się stało, że nie udało się sprowadzić Neymara. Powiem szczerze, że miałem jeden dzień, w którym załamałem się kolejnym wybrykiem Dembele i chciałem powrotu Brazylijczyka. Na szczęście mi przeszło. Teraz na chłodno można przeanalizować kadrę. W końcu można powiedzieć, że mamy zabezpieczoną każdą pozycję w klubie, a w środku pola jest nawet przesyt nazwisk. Pechowo na początku sezonu straciliśmy praktycznie cały przód, ale dzięki temu szansę dostał Fati, co może mu pomóc w dalszej karierze. Jak wróci Messi to wróci normalność w PD - Barcelona będzie na czele. Stylem gry będziemy się martwić później.

1

@Rivaldo55 Dziwnym trafem gazeta madrycka nie chce skupić się na szambie w Madrycie, pisze więc o buncie w szatni Barcelony. Śmiech na sali. To, że Rakitic jest dostępny na rynku było wiadomo od pierwszej kolejki. Że jest jedną z kart przetargowych w rozmowach z PSG też było wiadome, zwłaszcza, że wiele mediów podawało, iż Chorwat uzgodnił już wstępne warunki pracy w Paryżu. Więc tylko szmatławiec madrycki widzi w tym problem. Szkoda, że nie pamiętają jak ZZ publicznie wyganiał z klubu Bale czy Jamesa a teraz musi nimi grać. Valverde przynajmniej takim półgłówkiem nie był.

4

Czekam na mecz, w którym zobaczę pomoc De Jong - Arthur - S.Roberto.

1

Zmiana trenera powinna nastąpić po fatalnej końcówce poprzedniego sezonu. Teraz żaden trener z czołówki do nas nie przyjdzie, bo nikt nie podpisze się pod autorską kadrą Valverde.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?