0

Najlepsze rozwiązanie zarówno dla piłkarza jak i klubu. U nas Brazylijczyk był cieniem zawodnika sprzed 2-3 lat, w lidze niemieckiej ma wielkie szanse na odbudowanie.

4

Valverde to jest taki strasznie dziwny gość, że ciężko za nim nadążyć. Jak ktoś zaczyna mu wypominać, że nie stawia na młodych i nie stosuje rotacji to co robi nasz trener? Wystawia od pierwszej minuty rewolucyjną pomoc, co powoduje chaos w grze i utratę punktów. Dzięki temu w następnym meczu będzie mógł wrócić do Busquetsa i Rakiticia i nikt złego słowa nie powie. Alibi jest - młodzi nie dali rady. Jak dobrze, że to dopiero początek rozgrywek i że z każdym tygodniem gra powinna wyglądać lepiej, ale znów wszyscy z utęsknieniem będą czekać aż Messi weźmie sprawy w swoje nogi.

0

@SuperPatsonFCB Ile jeszcze beznadziejnych spotkań musi rozegrać Cou, aby kibice na tej stronie przestali go bronić? Chłopak od roku jest cieniem samego siebie i w wielu spotkaniach z ich udziałem gramy w 10. Na skrzydło się nie nadaje po co więc go trzymać na siłę? Niech odbuduje swoją formę w innym zespole a może uda się odzyskać większość zainwestowanych w niego pieniędzy. Poza tym Valverde nie jest zwolennikiem szeroko rozumianej rotacji i jak Griezmann Suarez i Messi będą zdrowi to będą grali wszystko. Z ławki będzie wchodził Dembele. Skoro nie udało się sprzedać Rafinhy to on będzie tym piątym atakującym, również kreatywnym ale pobierającym kilka razy mniejszą pensję.

5

Zarząd upichcił dwie pieczenie na jednym ogniu: dał szansę Cou na odbudowanie formy oraz dał PSG jasny sygnał, że nikt z nimi pogrywał nie będzie.

7

Komedia pierwsza klasa. Co pół godziny aktualizacja, która nic nie wnosi. Za chwilę dowiemy się, że Abidal zjadł ostrygi, a pięć minut później informacja ta zostanie zdementowana. Szkoda, że za oknem burza i nie ma gdzie uciec od tych newsów.

8

Tak naprawdę wszyscy liczą, że będzie następcą Alby, więc ma spokojnie te 2 lata czasu, aby wejść w drużynę.

1

Trzeba trzymać kciuki za jego zdrowie, aby już nie przytrafiały się mu urazy. Wtedy się dowiemy czy jest w stanie zostać jednym z liderów nowej Barcelony czy raczej musimy szukać kogoś innego.

6

Patrzę na tę szopkę z Neymarem i dziwię się, że zwolenników jego powrotu przybywa. Jakby chłop był tak zdesperowany, aby wrócić do Barcelony to już dawno powinien to publicznie powiedzieć. PSG stanęłoby pod ścianą, bo wiedziałoby, iż Brazylijczyk nie odejdzie do żadnego innego klubu. Tymczasem co robi nasza gwiazda medialna? Ano nic nie robi! Najlepsze jednak jest to, że jak ostatecznie wyląduje w Madrycie to większość kibiców będzie mieć pretensje do Bartka i ekipy, że się zbłaźnili. Neymar też powie, że tak bardzo kochał Barcelonę, ale nie chcieli i nie zdołali go kupić.


10

Scenariusz idealny? Cou udaje się wypożyczyć do Totków. Neymar cały sierpień robi syf w PSG a na koniec zostaje w Paryżu. Valverde uderza się w głowę i odsuwa od pierwszego składu Busquetsa i Rakiticia. Realowi nie udaje się nikogo sprzedać i zostają z Balem i Jamesem.

0

@parufka Poradzimy sobie bo w ataku mamy drugą osobę, która może odciążyć Messiego, gdy trafi mu się słabszy dzień. Do tego w pomocy pojawił się bardzo kreatywny pomocnik ze świetną techniką, na lewej obronie mamy godnego zmiennika dla Alby. Co do Valverde to tak jak przed poprzednimi sezonami dostaje ode mnie kredyt zaufania. Wierzę, że trzeci raz w Europie nie zdoła nas skompromitować.

31

Kroos niestety, ale chyba nie wie, że wprowadzono VAR i że wałki z najlepszego roku ZZ już nie przejdą.
Dziwi mnie ogromnie zachowanie Realu na rynku transferowym. Wydali ponad 300 mln euro a tylko jeden zawodnik wskoczy do wyjściowego składu. Reszta to melodia przyszłości i nie wiadomo jak sobie poradzą. Najbardziej przebudowy wymagała linia pomocy a Perez nikogo tam nie kupił. Uparli się na tego Pogbę a ciekaw jestem czy wysłali do Manchesteru serwisanta faksu?
Największy śmiech jednak ogarnia, gdy czyta się, iż kibice Realu nie piszą już o symulancie, turlaczu a o Neymarze, którzy może pomóc im w rewolucji. Chorągiewki to mało powiedziane.

Sprawa Neymara będzie w impasie pewnie do ostatnich godzin okienka transferowego. Jedyna realna opcja ze strony Barcelony to zaproponowanie Cou + kasy. Jak PSG się nie zgodzi to nie ma sensu prowadzić z nimi dialogu, bo wzmocniliśmy już poważnie zespół i bez gwiazdy z Brazylii sobie poradzimy.

2

Obrona niby kompletna, ale martwi mnie prawa obrona, bo niestety nie da połączyć się Semedo z S.Roberto i stworzyć jednego idealnego gracza. Może więc pogodzi ich Wague? Widziałem go w kilku spotkaniach i zrobił na mnie bardzo dobre wrażenie. Boję się jednak, że Valverde przyspawa go do trybun a za rok będziemy szukać nowego prawego obrońcy.

1

@Wuuden Na stronie Realu pojawił się jakiś troll, który kopiuje wypowiedzi z tej strony. Wiele razy jak wchodziłem na ich stronę to widziałem swoje własne wypowiedzi. Teraz dostał bana, za dzień pojawi się pod innym nickiem.

9

@Pustelnik Ciekawe co napiszesz jak w LM znów się zatnie i będzie ładował po bramkarzach? Suarez w końcu ma godnego rywala do miejsca w składzie i mam nadzieję, że to zaowocuje jego wysoką formą.

2

@Divus My już mamy zdolniejszego De Jonga. Gdzie jeszcze miejsce dla drugiego Holendra jak w klubie i tak już pomocników za dużo? Szkoda go, ale my możemy mieć środek pomocy na długie lata: De Jong, Arthur, Puig.

5

Rewolucja po madrycku? Przychodzi ponownie trener, który miał więcej szczęścia niż rozumu i żąda konkretnych zawodników. Perez zgadza się na wszystko po czym nie jest w stanie kupić fundamentalnej postaci nowego projektu - Pogby. Pewnie problemem jest słynna drabinka płacowa, ewentualnie remontują w MU fax. Młodzi gniewni, którzy naciskali na graczy pierwszego zespołu ZZ wyrzucił z klubu, aby mogli grać jego wybrańcy. Jeszcze większe jaja są ze sprzedażą niechcianych. Teraz lekiem na całe zło w pomocy ma być Holender. Ciekawe tylko czy rozwali nieśmiertelne CKM, bo to niezbyt głośne nazwisko, aby odstawić Kroosa czy Modricia na stałe.

Barcelona ma już kompletną na następny sezon kadrę i pozostaje do rozwiązania tylko kwestia odejść. Rafinha niech idzie nawet za 10 mln póki jest zdrowy, bo za kilka spotkań może się rozłożyć. Jest jeszcze kwestia co zrobić z Aleną i Puigiem? Bo dla jednego z nich braknie miejsca do systematycznego grania a w Barcelonie B szkoda marnować ich talentów. Może jeden z nich powinien pójść do Ajaxu, zwłaszcza, że mają teraz dziurę?

Neymar widać wyraźnie, że w PSG już nie pogra. Jego ostatnie zachowanie o tym wskazuje. Jeśli jednak nie uda się go wymienić na Cou to nie ma sensu zaczynać rozmów z szejkiem. Jakoś w opcję wypożyczenia nie wierzę, musiałby właściciel paryżan spaść z wielbłąda i nabić sobie guza, aby zgodzić się na takie rozwiązanie.

0

@TheMugShot Najlepszy przy Kauflandzie jest.

0

Felix to gwiazda, bo zagrał bardzo dobrze w sparingach przed sezonem? Przypomnę tylko, że równie wielkimi gwiazdami byli swego czasu Rafinha czy D. Suarez. Też błyszczeli w meczach towarzyskich. Poczekaj z osądami do końca sezonu. Poza tym tak trudno zrozumieć, że nam był potrzebny zawodnik na już? Nie za 2-3 lata, ale od razu nowy nabytek miał podnieść jakość linii ataku.

0

@Wuuden Co twój komentarz wnosi do dyskusji? Miał być śmieszny? Wiele razy pisałem dlaczego Laporta już nie powinien być szefem Barcelony i zdania nie zmienię. Oderwany od rzeczywistości fantasta zatrzymał się w świecie sprzed dekady.

6

@DamianPSV Takie głupoty piszesz, że krew zalewa. Atletico zrobiło świetny interes na AG? Ciekawe więc czemu szukało brakujących 80 mln? 120 mln za mistrza świata, zawodnika, który z miejsca podniesie poziom linii ataku na kilka lat to promocja.
Może nie rozumiesz jak działa prawo rynku transferowego? Jak ludzie widzą, że masz mnóstwo kasy (odejście Neymara) to ceny windują w górę. Co z tego, że Dembele był wart 80 mln jak poszedł za dużo więcej? Co klub miał zrobić z Paco? Jedynie Niemcy byli nim zainteresowani i dzięki temu udało się odzyskać część kasy.
Cou nigdzie na razie się nie wybiera a to, że łykasz każdą plotkę to już twoja sprawa. Jutro gazety napiszą, że Messi zagra w Legii i też im uwierzysz?
Najlepsze jest jednak to, że wyrobiłeś sobie już zdanie o Felixie na podstawie sparingów przed sezonem. Poczekajmy z ocenami do rozgrywek PD, do walki w LM i wtedy zobaczymy, co młody potrafi. Ma zadatki na wielkiego gracza, ale długa droga przed nim. Zresztą my za te 5 lat pewnie możemy go chcieć u siebie. Jak już będzie czołowym zawodnikiem świata. Na teraz AG zjada go we wszystkich aspektach.

Na koniec wisienka na torcie - Laporta wróć. Uśmiałem się serdecznie. Może przypomnisz sobie jego ostatnią "kampanię wyborczą" i rezultat wyborów a potem zaczniesz pisać frazesy.

1

Ciekaw jestem czy ZZ ma jakikolwiek pomysł na rewolucję w Madrycie, bo na razie wygląda to śmiesznie. Pozbył się młodych, głodnych gry i pucharów zawodników, sprowadził zmienników dla swojej gwardii, którzy nie będą grać w wyjściowym składzie, aby Benzemy i Kroosy mogły spać spokojnie.
Troszkę niepokoją przeciągające się negocjacje z Betisem, z drugiej jednak strony Firpo ma być tylko zmiennikiem i powoli wchodzić do zespołu, aby Alba mógł poszukać swojej najlepszej wersji. Widocznie idziemy na przeczekanie. Podobnie działa Valencia w sprawie Rafinhy. Wiedzą, że Barcelona chce się go pozbyć i nie naciskają, aby zbić z ceny.
Obawiałem się, że Atletico po odejściu tylu zawodników się rozsypie, ale o dziwo prezentuje się genialnie (wiem to tylko sparingi). Mogą nam napsuć krwi w PD.

2

Najlepiej byłoby chłopaka wypożyczyć, bo u Valverde nie będzie miał szans na pokazanie swoich umiejętności.

0

@Chwytliwy Grając w piątki i poniedziałki kluby pokroju Getafe dostaną szansę transmisji tv, co wiąże się z większymi pieniędzmi.

0

Skoro i tak by u nas nie grał to dobrze, że odchodzi. Najważniejsze, że zwróciły się pieniądze na niego wydane, będzie więc na podwyżkę dla Messiego.

12

Dla dobra klubu i zawodnika Cou powinien odejść. Ewidentnie męczy się w taktyce Valverde i zamiast liderem jest kulą u nogi. Jestem przekonany, że większy pożytek mielibyśmy z Malcoma jakby dostał tyle minut co jego starszy kolega. Chętnych brakuje bo kto może sobie pozwolić na wydatek ponad 100 mln, gdy nie wiadomo czy Brazylijczyk wróci do formy z Liverpoolu.

Cyrku w Madrycie odcinek kolejny. Bale najpierw publicznie wyrzucony przez ZZ z drużyny dogadał się z Chińczykami. Wtedy Perez zablokował odejście, bo nikt za Walijczyka nie chciał płacić. Więc golfista zostaje. Odbiło się to na jego psychice i nie jest gotowy udźwignąć ciężaru gry w sparingach, więc odmówił udziału w turnieju Audi Cup.

Najlepsze jest jednak to, że dalej na tej stronie będą ludzie stawiać Pereza za wzór i pisać bzdury jaki on jest nieomylny. Może tak było jeszcze 3 lata temu. Teraz prezes Realu skupuje hurtowo młode talenty z całego świata, licząc, że jeden z nich będzie Neymarem. W tym samym czasie trener jego drużyny wypycha ich do innych zespołów.

0

@Colon
Figo
Bieber
Rekinado
M jak Miłość
Gołota
Seria Potter
niesmaczne jedzenie
sztuczne soki
Heroes V
Tusk

33

Jakiś czas temu pisałem, że Zidane to trener delikatnie mówiąc średnio inteligentny. Dziś pojawiła się informacja, że Bale jednak do Chin nie poleci i prawdopodobnie zostanie w klubie. Gratuluję więc Francuzowi, który publicznie skreślił Walijczyka a teraz będzie musiał z nim współpracować. Wspaniałe bagno.

1

@KSSniper
Przypomnę, że tylko Barcelona zgodziła się postawić na malutkiego chłopczyka i zdecydowała się na jego leczenie. Żaden inny klub nie chciał tego zrobić. Poza tym ja bym Messiemu dał nawet i dwa razy więcej, ale pod warunkiem, że klub stać by było na taki kontrakt. A sytuacja wygląda tak, że żeby kupić Griezmanna trzeba biegać do banku, a pod koniec czerwca szuka się pilnie dochodów, bo ciężko dopiąć budżet. Uważam, że w takich realiach klub powinien wstrzymać się z podwyżką.

4

@format1977 Jasne to dajmy Messiemu od razu miliard euro a potem na gwałt sprzedawajmy zawodników, aby dopiąć budżet. Nie wiem i nigdy się nie dowiem jakby wyglądała by Barcelona bez Argentyńczyka, ale wiem, że miłość do klubu ma dla niego zielony wymiar.

25

Absolutnie nie zgadzam się, że Messiemu należy się kolejna podwyżka, bo jest najlepszy to i najlepiej powinien zarabiać. To kolejne podwyżki dla Argentyńczyka spowodowały, że wszyscy kluczowi zawodnicy średnio co dwa lata lecą do prezesa po nową pensję. Klub wydaje horrendalne pieniądze na wypłaty i powinno przyjść opamiętanie. Poza tym Messi chyba zapomniał, że wszystko co ma zawdzięcza Barcelonie. Bez niej byłby nikim, małym chorym człowiekiem. Czemu więc przy podpisaniu nie powie: tyle wam zawdzięczam, że kontrakt przedłużę, ale na tych samych warunkach.

Co do młodego ze szkółki to ile już diamentów opuściło szeregi Barcelony. Co roku jest lament a potem się okazuje, że jednak w innych klubach są średniakami. Poza tym Barcelona ma obsadzoną linię pomocy na wiele lat, więc strata pomocnika nie jest dramatem.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?