0

Szkoda, że Barcelonie nie udało się sprowadzić Rodrygo. Wspaniale zapowiadający się zawodniki odpowiednio prowadzony może być gwiazdą światowego formatu. Coś jednak czuję, że pod wodza ZZ obydwaj młodzi Brazylijczycy sobie nie pograją.

1

Chociaż jestem za zmianą trenera to z całego serca będę trzymał kciuki za Barcelonę w pojedynku z Valencią. Ukochany klub może przejść do historii jako pierwszy klub, który 5 lat z rzędu wygra CdR. Poza tym jest to kolejne trofeum do kolekcji.

Co do Valverde to nawet jak zostanie na stanowisku to będę go wspierał i postaram się na jakiś czas nie wywlekać na wierzch jego błędów. Bo wspieram klub a nie poszczególne osoby.

12

Mała rewolucja kadrowa powinna się zacząć od Valverde. Najpierw klub powinien znaleźć nowego trenera, dopiero później powinien dogrywać transfery De Ligta czy AG. No chyba, że zarząd już podjął decyzję i na ławce trenerskiej zmiany nie będzie. Wtedy rykoszetem dostaną zawodnicy, którzy nie powinni. Odejdzie więc pewnie Cou a Malcom zostanie wypożyczony lub sprzedany. W pomocy nic się nie zmieni, bo Rakitic zostanie, a Busquets będzie grał. Zniechęceni De Jong i De Ligt będą chcieli odejść. Czarny scenariusz? Ale niestety jak najbardziej realny biorąc pod uwagę dotychczasowe prowadzenie Barcelony przez Valverde.

0

No ok zostawił Malcoma, bo widział, że Dembele jest ciągle kontuzjowany, ale czemu nie dał mu szansy w 3-4 spotkaniach z rzędu. Słaba gra w obronie to jego bolączka, ale w ofensywie prezentował się o niebo lepiej od Cou. Czemu więc starszy z Brazylijczyków dostawał kolejne szanse, a młodszy już nie? Przecież w obronie obydwaj nic nie dawali. Znamienne jest to, że strzelił Malcom gola Realowi po czym na kilka spotkań wylądował na trybunach. Chore. Tak się nie buduje zawodników.
Busquets nie jest ponad klubem i widać tylko Valverde o tym nie wie. W ilu meczach po jego głupich kiwkach zespół tracił gola, w ilu spotkaniach powinien siedzieć na ławie.

Jeśli taki trener jak Valverde mając trzy bramki zaliczki z pierwszego spotkania liczy tylko i wyłącznie na Messiego, że ten coś strzeli to nie jest to normalne. Bo albo jedziemy z nastawieniem szybkiego strzelenia bramki i zamknięcia awansu albo z nastawieniem bronienia zaliczki. A my zagraliśmy nijak. Wystawienie Cou w takim spotkaniu to był kryminał. Pisałem już wielokrotnie, że w podstawowym składzie powinien wyjść Arthur, który przynajmniej piłkę przytrzymać potrafi. Tego głównie brakło, bo nasi zawodnicy wybijali futbolówkę na ślepo. A to napędzało kolejne akcje Liverpoolu.

Na koniec trener powinien szukać nowych rozwiązań. Ale nie na zasadzie dzikiej rotacji, że nagle wymieniamy 7-8 ogniw z podstawowej 11. Suarez kopał się przez pierwszą część sezonu po czole. Czemu na szpicy nie wypróbowano Malcoma? Busquets był fatalny to czemu nie przesunięto Rakitica lub nie postawiono na S.Roberto? Cou błądzi na skrzydle to czemu nie dano mu kilku szans w środku pola? Semedo zagrał dobrze to czemu w następnych meczach ma odpoczywać?

0

Jest dwóch zawodników w PL, którym za rok kończy się kontrakt i których można próbować wymienić na Cou. Jednym z nich jest Hazard, drugim Eriksen. Obydwaj szalenie by się w Barcelonie przydali a ich mocodawcy mogliby pójść na taką wymianę.

0

W każdej drużynie zdarzają się kontuzje i Barcelona nie jest wyjątkiem. Wiesz tylko jaki jest problem z Valverde? Że nie ogrywa rezerw. A przepraszam ogrywa, ale w PD, gdy zostało 8 kolejek do końca i tytuł jest zaklepany. Mówisz, że trener nie chciał Malcoma? To czemu nie zgodził się na jego odejście w zimie, gdy znaleźli się chętni? Poza tym czyja to wina, że Cou nie może się odnaleźć? Czy tylko samego zawodnika, czy może również osoby, która notorycznie wystawia go na skrzydle, gdzie Brazylijczyk gra fatalnie? Mógłby w kilku meczach Valverde zaryzykować i w pomocy wystawić Rakitica, Vidala i Cou. W końcu mielibyśmy kreatywnego zawodnika. Zamiast tego w środku pola zawsze dwa miejsca są zaklepane. Nie uważasz, że w takim klubie to chora sytuacja?

Piszesz, że Valverde nie miał co zrobić w meczu z Liverpoolem? Pomijam, że powinien wystawić inną 11 niż w pierwszym spotkaniu, ale czemu nie zareagował po przerwie, gdy widać było, iż Cou nic drużynie nie daje? Czemu nie zdjął Brazylijczyka i nie wprowadził Arthura do przytrzymania piłki?

Mówisz, że piłkarze sami mają się motywować? Grałem troszkę w piłkę pod skrzydłami różnych trenerów, ale gdy przychodziły ważniejsze mecze to każdy z nich motywował nas ogromnie. Napiszesz, że nie ten poziom sportowy, ale odpowiednio zmotywowana ekipa potrafi wyczyniać cuda. W Barcelonie to wygląda tak jakby trener zajmował się tylko swoją pracą, ale już od motywacji i zaangażowania miał kapitanów.

O stawianiu na tych samych zawodników mimo, że w wielu spotkaniach zawodzą nie wspomnę. Czemu nie można poszukać nowych rozwiązań?

0

Jeśli Valverde zostanie na stanowisku to klub powinien kupić AG, bo nie powtórzy się sytuacja z Malcomem. Takiego kalibru zawodnika po prostu będzie musiał wystawiać i rotować.
Jeśli natomiast nastąpi zmiana szkoleniowca to chciałbym, aby działacze postawili na młodszego napastnika.

36

Wielu pisze na tej stronie, że Valverde musi zostać, bo nie ma dostępnych dobrych trenerów na rynku, którzy mogliby go zastąpić. Rozumiem, że w waszym życiu jak ktoś was dw razy wystawi do wiatru to machacie na to ręką i trzeci raz dajecie się nabrać. W myśl zasady, że nowy kolega może być jeszcze gorszy.
Dlaczego uważam, że potrzebny jest nowy trener? Ten obecny widać, że nie potrafi już zmotywować zawodników. Dobitnie pokazały to mecze wyjazdowe w LM, gdzie gracze Barcelony wychodzili przestraszeni i stłamszeni. Po drugie kadra a przede wszystkim wyjściowa 11 musi zostać przebudowana. Nie może być tak, że 90% ważnych spotkań wychodzimy tym samym składem. Przecież to wielki prezent dla inteligentnych trenerów drużyn przeciwnych. Ba nawet zmiany są praktycznie takie same. Po trzecie powinien się skończyć okres niańczenia pewnych graczy z Busquetsem na czele. Masz słabszą formę lub brakuje ci motywacji to lądujesz na ławie. Kiedy Valverde świadomie odsunął od pierwszego składu Busquetsa czy Rakiticia? Po czwarte jak masz taką szeroką kadrę to z niej korzystasz. Doskonały przykład to Malcom, który na skrzydle lepiej sobie radzi od Cou a i tak zagra w ostateczności. Po piąte w końcu styl gry. W ilu spotkaniach w tym sezonie oczy krwawiły od oglądania?

Nie mamy wpływu na decyzję zarządu i nawet jak zostawią Valverde na stanowisku to nadal będę go wspierał z nadzieją, że może jednak nas wszystkich w LM w przyszłym roku pozytywnie tym razem zaskoczy.

1

Takie mecze jak ten Alby zdarzają się raz na kilkadziesiąt spotkań. Chłopak zapomniał jak się gra w piłkę i to w głównej mierze za jego sprawą odpadliśmy z LM. Jeśli zawodnik w wywiadzie stara się umniejszać swoje zasługi dla Liverpoolu to jest oderwany od rzeczywistości. Mam nadzieję, że klub kupi mu godnego rywala do miejsca w wyjściowym składzie, aby takie mecze już mu się nie przytrafiały.

0

Można spróbować ściągnąć Martineza czy Koemana.

3

Jest super, jest super więc o co ci chodzi? No właśnie nie do końca jest super. Wygrywamy znów PD, pewnie dołożymy CdR, ale w Europie znowu zrobiliśmy z siebie pośmiewisko. Ba przeszliśmy do historii jako ekipa, która dwukrotnie roztrwoniła przewagę 3 bramek. Jeśli ktoś mówi, że się zdarza to niech jeszcze raz obejrzy "spektakl" z Liverpoolem a dla tych co nie mają czasu polecam bramkę na 4:0. Broniłem Valverde wielokrotnie, ale ile razy można udawać, że nic się nie dzieje? Weźmy też pod uwagę system prowadzenia zespołu. Dlaczego nasza linia ataku opiera się na 3 zawodnikach, bo Cou skrzydłowym nie jest a Malcom ma wykupione wycieczki po okolicznych trybunach. Wypada Dembele, Suarez ma słabszy dzień i nawet Messi nie jest w stanie nic zrobić. W pomocy śmiem twierdzić, że w każdym spotkaniu Valverde chciałby wystawić Busquetsa i Rakitica. Nawet jak są pod formą lub widać u nich oznaki zmęczenia. W obronie nie wiadomo kto gra na prawej stronie, bo Semedo i S.Roberto losują chyba przed meczem wyjściowy skład, na lewej natomiast Alba zagra wszystko, bo jest niezniszczalny. I tak naprawdę większych pretensji nie można mieć tylko do obsady pozycji bramkarza i środkowych obrońców. O ogrywaniu młodych zawodników nie ma mowy, bo w 80 minucie musi wejść doświadczony zawodnik a swoją szansę Alenie i pozostali dostaną w 90 minucie.
Teraz wyobraźmy sobie, że Valverde zostaje w klubie. Do Barcelony przyjdą oprócz De Jonga jeszcze De Ligt, Griezmann i Felipe Luis. Trzon zespołu zostanie ten sam, bo przecież trener nie sprzeda Rakitica, nie pozowoli odejść Cou i tylko odstrzeli Malcoma, bo on najbardziej zawiódł szkoleniowca. A pod koniec sezonu wszyscy nowo kupieni będą się zastanawiać co im do głowy strzeliło, że zgodzili się zaufać Valverde, człowiekowi, który woli mieć wąską kadrę i trenerowi, który nie lubi ryzykować.

3

Wyrok na polskich stronach już zapadł. Mam nadzieję, że podobnie myślą działacze i Valverde mimo dwóch mistrzostw Hiszpanii straci pracę. Trzeba nowego rozdania i osoby, która przyjrzy się niektórym zawodnikom w kadrze.

3

Jeśli to prawda to Barcelonę czeka większa rewolucja niż wszyscy przed sezonem zakładali. Nie wyobrażam sobie bowiem, że z klubu odejdą i Rakitic i Cou a przyjdzie tylko De Jong. Klub będzie musiał albo postawić na młodzież : Alena i Puig albo kupić kreatywnego środkowego pomocnika. Jeśli Barcelona wybierze tę drugą opcję to powinna zrobić wszystko, aby Eriksen do nas trafił.

6

Barcelona ma przed sobą nie lada wyzwanie. Musi znaleźć odpowiedniego trenera, który będzie w stanie wycisnąć z zawodników maksimum oraz na tyle odważnego, żeby był w stanie posadzić na ławce Busquetsa, gdy ten zapomni jak się gra w piłkę. Giełda nazwisk jest ogromna i nie jestem w stanie wskazać faworyta.
Co do kadry to znaków zapytania jest dużo: co dalej z Cou, który miał zostać następcą Iniesty a błąka się po skrzydle? czy pod wodzą nowego trenera i na swojej nominalnej pozycji jest w stanie odżyć? Czy może rozwiązaniem byłoby ustawienie Messiego w środku pola za napastnikami? Czy Dembele w końcu wbije na wyższy poziom, bo przez urazy nie ma z niego pożytku w newralgicznych momentach? Czy Rakitic odejdzie, aby zrobić miejsce De Jongowi? Czy Umtiti odejdzie a przyjdzie De Ligt? Czy klub kupi godnego rywala dla Alby? No i najważniejsza kwestia kto zostanie naszym nowym napastnikiem?

Tak wiele pytań a odpowiedzi poznamy dopiero podczas najbliższego okienka transferowego. Mam tylko nadzieję, że zarząd nie zostawi Valverde na kolejny sezon, bo trzeciego z rzędu blamażu w Europie wielu kibiców nie przeżyje.

3

Zobaczymy co zrobi zarząd z Valverde. Jeśli pojawi się nowy trener to na pewno będzie chciał popracować z wszystkimi zawodnikami i dopiero później należy się zastanowić nad listą do odstrzału i potencjalnymi wzmocnieniami.

1

Powiedzmy, że na chłodno: Valverde był jednym z winowajców ponownego ośmieszenia Barcelony w Europie i na świecie. Miał wszystkie asy w ręce: przeciwnik zagrał bez 3 podstawowych zawodników (!!!!), mieliśmy przewagę aż 3 bramek a dostaliśmy obraz nędzy i rozpaczy. Dlaczego na początku drugiej połowy nie wprowadził nikogo do pomocy?

Teraz pytanie najważniejsze: kogo klub zamierza zatrudnić w przypadku zwolnienia Valverde? Wyjścia są dwa. Albo to będzie trener z absolutnego topu albo klub postawi wszystko na jedną kartę i postawi na Xaviego. Osobiście liczę na połączenie obu tych opcji.

1

Rozumiem trener i zawodnicy, ale co ma do tego zarząd? Przecież Valverde dostał ekipę jaką chciał, spokojnie pracuje już z nimi dwa lata. Zespół przed sezonem został wzmocniony. Gdzie więc tu wina zarządu?

5

Valverde w pierwszym spotkaniu dopiero po zejściu Cou miał drużynę. Po co więc wystawił go w rewanżu? Żeby zawodnik bez formy się przełamał, gdy nie potrafi tego zrobić od miesięcy? Poza tym jak jedziemy na boisko przeciwnika, aby bronić zaliczki to trzeba zagęścić środek pola i zagrać 4-4-2. To wiedzą nawet trenerzy w B-klasie. Valverde o tym zapomniał. No i jeszcze odsunięcie od składu Arthura, któremu szalenie ciężko zabrać piłkę, bo świetnie się zastawia, zawodnika, który mógłby przytrzymać piłkę, wywalczyć wolnego i dać zawodnikom z obrony możliwość rozegrania a nie wybijania na pałę.

17

Jedziemy na rewanż z zaliczką 3 bramek. W nastawieniu mamy bronić tej przewagi a co robi trener? Na dzień dobry gramy w obronie w 9 bo Messi i Cou tylko pozorują. Mamy trzymać piłkę, aby rywale nie ganiali nas po boisku a na ławce siedzi Arthur, który doskonale potrafi ją przytrzymać, wywalczyć wolnego. Na koniec najlepsze, że Klopp już po pierwszym spotkaniu miał rozrysowaną Barcelonę od a do z, bo Valverde nic nie zmienił.

3

Hmm. Ale jako jeden z niewielu miałby tryplet: trzy razy z rzędu nagroda Frajerstwa Roku.

39

Dajmy mu jeszcze kolejny sezon, to przejdzie do historii jako pierwszy trener, który roztrwoni 4 bramkową zaliczkę.

1

Trzeba kolejny raz podziękować Valverde, że drugi rok z rzędu zrobił z Barcelony pośmiewisko i zostaliśmy frajerami roku. Mając 3 bramki przewagi wystawia w pierwszym składzie Cou, który od dawna powinien siedzieć na ławce i straszyć nazwiskiem. Chyba tylko idiota nie spodziewałby się, że Liverpool będzie męczył nas non stop i zawodnik, który nie pomaga w obronie jest zbędny. Dlaczego nie zagrał od początku Semedo, który rewelacyjnie pokazał się w drugiej połowie meczu na Camp Nou? No i najważniejsze pytanie: czemu nie zagrał Arthur skoro chcieliśmy utrzymać się przy piłce i grać na czas? Przecież Brazylijczyk jest stworzony do takiej gry. Blamaż w Rzymie przynajmniej można w jakiś sposób wytłumaczyć, ale to co zrobił trener z drużyną w Anglii to naplucie w twarz wszystkim kibicom.

3

Dobrze, że jest jeszcze bardzo młody i za 2-3 lata może zostać motorem napędowym ataku Barcelony. Martwią urazy, ale może zmiana stylu życia mu pomoże. Teraz niech spokojnie się kuruje, aby pomóc klubowi w następnym sezonie.

0

Wielka szkoda. Świetny zawodnik, który gwarantował wspaniałe emocje. Liverpool traci jeden z motorów napędowych i myślę, że już nic nie jest w stanie odebrać Barcelonie finału.

0

Mam tylko nadzieję, że Barcelona odpuszczając Jovicia ma zaklepanego innego napastnika. Szkoda takiego zawodnika, bo mógłby być idealnym następcą Suareza (oczywiście pod warunkiem, że rozwijałby systematycznie).
Z drugiej strony dobrze, że do nas nie trafił, bo jest słaby :).

52

Ochłonąłem po meczu i chciałbym na chwilę zatrzymać się nad jedną osobą (o Messim szkoda pisać). Chodzi o Vidala. Przychodzi taki zawodnik za 18 mln euro, który w poprzednich klubach bardzo często łapał głupie kartki i wywoływał skandale. Przyszedł i zmienił oblicze Barcelony. Piękna, szlachetna i romantyczna piłka? Nic z tych rzeczy. Ostra harówka na każdym centymetrze boiska, walka o każdą piłkę. Rywale czuli nieustanną presję. Podsumowaniem jego występu niech będzie wślizg, który uratował nas pewnie przed utratą bramki. Nigdy nie sądziłem, że zobaczę taką wolę walki w koszulce blaugrana.

Co do spraw przyziemnych to średni występ 5 zawodnika świata. Mógł zrobić więcej.

18

Rewolucyjne zmiany w systemie rozgrywek pucharów to pokłosie systematycznej dominacji Barcelony w tym zakresie i coraz większego nacisku na kasę. Co w rozgrywkach superpucharu Hiszpanii będzie robił taki Real (jak Barcelona wygra finał z Valencią) to ja nie mam pytań. A najlepsze, że może jeszcze zostać triumfatorem. Śmiech na sali.

Co do Valverde to chciałbym, aby dwumeczem z Liverpoolem udowodnił, że jest jednym z najlepszych fachowców na świecie.

1

Za pewnik uznaję tylko śmierć. Ile to razy pisano, że danego transferu nie da się przeprowadzić? Neymar miał być nie do kupienia, Cou miał grać w Liverpoolu do końca kariery. To nie zawsze tak działa. Jakby Perez się uparł na wymienioną przeze mnie czwórkę to jest w stanie to zrealizować. Eriksen ma rok kontraktu i Levy jak położy się na stole 100 mln to go puści. Pogba to gość, który może ogłosić strajk i przestać się starać a wtedy działacze będą musieli go sprzedać. A jak będzie to się okaże. Równie dobrze 11 Realu może wyglądać tak: Courtois-Carvajal, Ramos, Varane, Marcelo-Casemiro,Pogba, Eriksen-Hazard, Benzema, Vinicius.

7

ZZ osiąga swój cel. Pokazuje, że drużyna jest beznadziejna i potrzeba rewolucji. Perez nie ma więc żadnego argumentu i do Madrytu zawita kilku zawodników, na czym najbardziej zależało trenerowi. A to, że w kolejnych meczach grają beznadziejnie? Przecież już od miesiąca wiadomo, że mają wakacje, więc jak zawodnicy mają się zmobilizować, gdy można jeszcze kontuzji doznać? Lepiej udawać i oszczędzać się, aby w nowym sezonie powalczyć o więcej. Zwłaszcza, że jak widać ZZ ma też swoje wybory i część zawodników już jest spakowana.
Może być tak, że na SB trafią Hazard, Pogba, Eriksen i Jovic i wtedy walka o triumf w PD będzie pasjonująca. Oczywiście pod warunkiem, że ZZ to dobry trener.

Wracając do Barcelony to mam nadzieję, że zrobią idealną rozgrzewkę przed półfinałem z Liverpoolem. Niech szybko strzelą 2 bramki a potem włączą swój słynny już tryb ekonomiczny.

3

Jak pisałem, żeby Rosella jeszcze za kratki nie sadzać to wielu kibiców na tej stronie wiedziało swoje. Teraz się okazało, że jednak prokuratura nie ma żadnych dowodów winy a były prezydent klubu przesiedział szmat czasu w areszcie. O aspektach wizerunkowych nie wspomnę, gdzie większość mniej rozwiniętych ludzi twierdziło, że winna jest też Barcelona.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?