2

Pieniądze niewielkie, a nawet jak nie wypali to sprzeda się go z zyskiem do innego klubu.

0

Problemem Atletico może być zupełne przemeblowanie linii obrony. Zanim nowa formacja osiągnie takie mistrzostwo jak ta obecna. Dodatkowo część zawodników z AG na czele jest wypalona. Oni na puchar PD czy LM czekają już tak długo, że nie zdziwię się jak będą chcieli odejść. Zresztą wypalenie widać także po samym Simeone, który w pełni sił nigdy nie wypuściłby zaliczki 2:0 z Juventusem.

2

Mam nadzieję, że dziś Barcelona wygra i da Valverde komfort wystawienia rezerwowego składu na kolejne spotkania, aby przygotować wyjściową 11 na Liverpool. Jest ku temu doskonała okazja, bo RSSS przyjeżdża osłabiony. Szybko strzelić 2 bramki i włączyć tryb ekonomiczny.
Skoro Jovic jest już zaklepany to nie ma sensu się o niego licytować, bo z Realem pod względem finansów nie wygramy. Ciekaw jestem czy klub spróbuje w lecie pozyskać AG. Ale to dopiero w lecie.

Pogba ma być nowym liderem Realu? Sam bym ze złotówkę dołożył, aby się tak stało. W MU wiele razy Francuza mieli serdecznie dość. A to obraził się na trenera, bo nie podobała mu się defensywna taktyka i robił wszystko, aby go zwolniono. A to jako były kapitan opuszczał stadion, gdy drużyna jeszcze walczyła. Poza tym w tym sezonie w żadnym meczu z czołowymi ekipami w Europie nie pokazał nic. A przepraszam dostał czerwoną kartkę w pierwszym spotkaniu z PSG i dzięki temu jego koledzy byli w stanie odrobić straty. Jeśli więc taki mentalny dzieciak ma być liderem Realu w pomocy to trzeba temu pomysłowi przyklasnąć, bo dzięki temu nie przyjdą bardziej potrzebni Ndombele czy Eriksen.

10

Dla mnie sytuacja z Umtitim to jedno wielkie nieporozumienie. Ja rozumiem, że zawodnik boi się zabiegu i nie chce tracić kilku miesięcy na dojście do zdrowia, ale odwlekanie decyzji o zabiegu nikomu na dobre nie wyszło. Gdyby Francuz zdecydował się na operację zaraz po MŚ to pewnie teraz kończyłby rehabilitacje i nie byłoby w lecie tematu De Ligta, bo mielibyśmy komplet. No chyba, że diagnoza jest aż tak niepomyślna, że poddanie się zabiegowi wyklucza dalszą zawodową grę w piłkę.

1

Nie wiem jak Bartek, ale ja jakby mi ktoś położył na stole 70 mln za Rakitica to bym się zgodził. Zwłaszcza, że kupiliśmy jednego z najlepszych pomocników młodego pokolenia, którzy mogą z powodzeniem Chorwata zastąpić.

2

Iluż to już było fantastycznych dryblerów, którzy w Ameryce Południowej wyczyniali cuda? Europa weryfikuje każdego i jeśli Real nie wypożyczy gdzieś Rodrygo, to zniknie jak poprzednicy, bo w ataku miejsca dla niego nie będzie.

27

Jak czytam o kolejnym zbawcy Realu z brazylijskiej dżungli to człowiek w duchu wie, że te Święta będą pełne radości. Niech jeszcze nową 9 kupią w Ameryce południowej i zadryblują wszystkich na śmierć. Hmm, ale że nie będą mogli wszyscy grać, bo limit zawodników spoza UE? Może nikt nie zauważy. Ciekaw też jestem czy Perez zdoła wypchać szrot z Balem na czele i jeszcze na tym zarobić?

Wracając do Barcelony to u nas też może dojść do kilku roszad w składzie. Przede wszystkim jeśli przyjdzie De Ligt to klub opuści Todibo lub Umtiti. W pomocy trzeba zrobić małą czystkę. Rafinha, D. Suarez czy Gomez powinni zostać sprzedani. Nie wiadomo co z Rakiticem, który ma wiele ofert i jak na stole ktoś położy z 70 mln to Barcelona go sprzeda. Na koniec atak, gdzie Suarez musi mieć godnego zmiennika i rywala o miejsce w składzie. Nie wiadomo czy Malcom nie odejdzie, bo zwyczajnie szkoda marnować jego potencjału. Ale to w lecie. Teraz pora utrzymać bezpieczną przewagę nad Atletico.

1

W dwóch rzeczach upatruję naszej szansy. Po pierwsze Valverde wyciągnął odpowiednie wnioski z poprzedniego sezonu i daje odpoczywać podstawowym zawodnikom w kluczowym momencie rozgrywek. Po drugie Liverpool będzie do ostatniej kolejki toczył bój o wygranie PL i cały czas musi grać żelazną 11. Mam nadzieję, że będzie to miało niekorzystny wpływ na kondycje. Poza tym jak Barcelona myśli o wygraniu LM to musi wygrać z każdym, nawet z zespołem, z którym do tej pory wybitnie jej nie szło.

11

Ileż już razy w przeszłości Messi miażdżył indywidualnie a ZP i tak dostawał ktoś inny. Pozostaje Argentyńczykowi życzyć triumfu w LM, bo wtedy "głosujący" nie będą mieli wyjścia.

22

Dwumecz z Liverpoolem zapowiada się jako tytaniczna batalia. Takie przestoje jak wczorajsze 5 minut z MU mogą nas drogo kosztować, ale myślę, że Valverde kolejny raz odrobi lekcje i świetnie przygotuje zespół. Na weekendzie niech znów wolne dostaną Messi, Suarez czy Pique, bo świeżość podstawowych zawodników to może być klucz do ostatecznego triumfu w LM. A Liverpool na chwile wytchnienia nie ma co liczyć, bo do ostatniej kolejki walczyć będą o wygranie PL.

De Ligt wczoraj kolejny raz pokazał, że warto go kupić. Świetnie dyrygował linią obrony i strzelił do tego bramkę. Taki zawodnik byłby idealnym następcą Pique.

0

Real przechodzi kryzys bo ich prezes zapomniał, że kupowanie małolatów z dżungli brazylijskiej nie gwarantuje pucharów. Odszedł najlepszy w historii klubu zawodnik a na jego miejsce nie wskoczył nikt.
W Barcelonie na bieżąco kadra jest wzmacniana a jak za 3-4 lata Messi postanowi zakończyć karierę to nie zdziwię się jak klub kupi np. Mbappe.

0

Jak MU zacznie atakować to Dembele zrobi swoje. Spodziewam się raczej powtórki pierwszego spotkania: Anglicy będą się bronić rękami i nogami, tylko Camp Nou do bronienia raczej nie jest przystosowane. Stawiam 2:0 dla Barcelony.

0

To ciekaw jestem kogo klub zamierza sprowadzić do rotacji z Suarezem. Jovic jak słychać jest za drogi, Pepe jedną nogą w Bayernie, może się więc okazać, że Barcelona ruszy kolejny raz po AG, ewentualnie skorzysta z promocji w przypadku spadku Celty i zakontraktuje Gomeza.

3

Nie ma to jak wyciągać wnioski po jednym meczu. Ja po meczu Liverpool-MU mógłbym napisać, że ekipa Kloppa jest fatalna i nie ma czego szukać w LM.

Barcelona i Liverpool niech najpierw awansują do dalszej fazy a potem będziemy się martwić. Przewagą Valverde będzie świeżość podstawowych zawodników, podczas gdy ekipa Kloppa na żadne rotacje w PL nie może sobie pozwolić. Poza tym Valverde wydaje się, że wyciągnął wnioski z poprzedniego blamażu i rzuci wszystkie siły na europejskie puchary.

2

Chyba nikt z kibiców na tej stronie nie wie w jakim stanie jest kolano Francuza i czy w następnym sezonie będzie w stanie pomóc zespołowi w walce na trzech frontach. W klubie też muszą zdawać sobie z tego sprawę, stąd poważne zainteresowane De Ligtem.

1

Oglądając jego grę na tle pozostałych zawodników odniosłem wrażenie, że jest najbardziej poukładany, wręcz doświadczony. Kiedy Alena wdawał się w niepotrzebne dryblingi jego młodszy kolega świetnie regulował tempo gry. A podanie do Dembele to istny majstersztyk. Ciekaw jestem jaki pomysł ma na niego Valverde, bo jeśli ma grać w 2-3 spotkaniach w sezonie to lepiej, aby poszedł na wypożyczenie do słabszego klubu w PD.

1

Rozumiem, że piszesz do działaczy Realu. Nam Pogba nie jest potrzebny, bo środek pola mamy zapewniony na lata.

1

Nie ma co wracać do sprawy Costy. Takich zawodników powinno się eliminować na długie miesiące. I tak niech się cieszy, że wiele jego wybryków umknęło uwadze sędziów. Przynajmniej przez chwilę PD będzie normalniejsza.
Wczoraj zaimponował mi Joao Felix. Nie zdziwię się jak ktoś wyłoży powyżej 100 mln za tego chłopaka, bo może być w przyszłości jednym z najlepszych. Znając życie wyląduje w Anglii.
Jovic kolejna bramka, ale wiele wskazuje na to, że Barcelona go odpuści. Szkoda, bo wydaje się być urodzony do gry na Camp Nou.

38

Gracze MU zapominają, że muszą na weekendzie zagrać podstawową 11, aby móc myśleć o zajęciu miejsca premiowanego grą w LM. Barcelona może wystawić rezerwy, a wypoczęci Messi czy Suarez gwarantują zupełnie inny poziom.

1

Chłopak ma wszystko, aby zostać jednym z najlepszych środkowych pomocników na świecie. Cieszę się, że do nas trafił, bo jego rywalizacja z Busquetsem o pierwszy skład zapowiada się pasjonująco.

0

Tak pierwszy mecz jest w Barcelonie.

1

Niestety Juve gra u siebie niemal perfekcyjnie i ciężko liczyć na powtórkę z Madrytu.

0

Pogba ma dwa oblicza. W klubie gra w kratkę i potrafi przejść koło spotkania, ale w kadrze prezentuje się bardzo dobrze. Może to wina otoczenia piłkarza, który we Francji ma kosmicznych zawodników wokół siebie a w MU tylko średnich? Sam jestem ciekaw jak wyglądałby Pogba w Realu jeśli Perez zdoła go kupić. Może być wielkim wzmocnieniem dla Madrytu, ale może też zagubić się wśród Casemirów.

38

Po raz kolejny Valverde pokazał, że odrobił lekcje z poprzedniego sezonu. Jeśli można wygrać minimalnym nakładem sił trzymając przeciwnika cały czas na muszce to trzeba tak zrobić. Fajerwerki i wielki pokaz zostawmy na finały. Jako jedyni potrafiliśmy wygrać na wyjeździe na stadionie, na którym nigdy nie zdołaliśmy zgarnąć pełnej puli. Pozostaje dobić rywala i przygotować się na Liverpool.

5

Jeśli to nie jest strajk polityczny to jak wytłumaczysz, że zaczął się na miesiąc przed wyborami? Czemu nauczyciele nie wyszli protestować już w styczniu? Co z tego, że większość nauczycieli nie ma powiązania z żadną partią jak ścisłe kierownictwo grupy kierujących strajkiem jest ściśle związane z po(ko) i kodem?

Jeśli uważasz, że w Polsce nauczyciele mają zbyt wysokie kwalifikacje (dodatkowe studia, multum szkoleń) to muszę cię zmartwić, ale w wielu krajach tak jest. W niektórych odpowiednikiem nauczyciela dyplomowanego zostaje się dopiero po 20 latach.

1

A sami mają grać? Na tym etapie rozgrywek decyduje forma całego zespołu i nawet jak De Ligt czy De Jong zagrają fantastycznie to mecz może im zawalić ktoś inny.

4

Dziś Barcelona musi udowodnić, że zasługuje na wygranie LM. Wiadomo, że do tego długa droga, ale trzeba dać Europie jasny przekaz: w tym sezonie nie ma na nas mocnych. Bo kiedy jak nie dziś, gdy przeciwnik jest w dołku i ma na ławce nieopierzonego trenera? Chciałbym dziś przekonać się, że wiara w wygraną LM ma twarde podstawy. I nie interesuje mnie, że mamy jeszcze rewanż u siebie. Kiedy Barcelona chce w końcu wygrać na wyjeździe? Takiej ekipie to nie przystoi.

Standardowo w Madrycie, gdy nie ma się czym pocieszyć to wracają do pompowania Viniciusa. Chłopak już teraz ma taką głowę, że po wejściu w pole karne łapie go paraliż. Już zrobiono mu krzywdę robiąc z niego lidera. I ten lider w najważniejszym momencie sezonu zawiódł. Ale to już zmartwienie ZZ.

3

Dziś w RMFie redaktorzy przytoczyli badania według których nauczyciele z Polski pracują najmniej w Europie, prawie dwukrotnie mniej niż w Niemczech, Francji czy Szwecji.

1

Średnia krajowa za 18-godzinny tydzień pracy? Może dajmy nauczycielom od razu po 10 tys. brutto.
Nie kłam. Ostatnia podwyżka dla nauczycieli miała miejsce w styczniu tego roku.
Nauczyciele walczą o swoje? Przecież podpisywali umowy o pracę i wiedzieli na jakie warunki się zgadzają. Czemu teraz nagle im to nie odpowiada? Skoro nie chcą dalej pracować w szkolnictwie na takich warunkach to pora poszukać innego zawodu.

1

Nikt nauczycieli nie zmusza do wykonywania swojego zawodu. Jeśli im tak źle to powinni poszukać pracy gdzieś indziej. Tylko gdzie będą mieli lepiej? Trzynastki, wczasy pod gruszą, 18-godzinny tydzień pracy, wakacje, ferie, rok płatnego urlopu, kasa zapomogowa z pożyczką na remont bez oprocentowania, pożyczka z oprocentowaniem niższym niż inflacja. Do tego duża grupa nauczycieli może dorobić bez opodatkowania. Praca ciężka i stresująca? Rozumiem, że gdzie indziej jest łatwo i przyjemnie.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?